Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Sie 2016 14:30 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Hej,

Odnosząc się do tematu czy znacie może jakąś wypożyczalnie w której nie potrzeba mieć 25 lat do wypożyczenia samochodu ?
W większości ten wymóg jest nie do przeskoczenia a w pozostałych jakie widziałem to trzeba płacić dodatkowe ubezpieczenie.
Mam 22 lata i prawko od 3-4 lat jak coś.

http://www.stevenscarrentals.com/ zaproponowali mi ugodę na podstawie której przy jakimkolwiek wypadku muszę zapłaicić 500 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 13 Sie 2016 20:12 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 14
Cześć,

mam pytanie odnośnie przekraczania granicy z Cyprem Północnym. Orientujecie się, jak długo otwarte są punkty, w których można wykupić obowiązkowe ubezpieczenie? Czy wszystkie przejścia graniczne są czynne całą dobę?

Przylatujemy do Larnaki po 21, planujemy nocleg w Aiya Napa i obawiam się, że jak dojedziemy o 22:00 do granicy, to możemy nie przejechać, albo przejechać bez ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Sie 2016 12:37 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 14
Zostawiam to tutaj na wypadek, gdyby kogoś zmyliła mapa Google'a ;)

Odpowiedź od Pani z Cypryjskiej Organizacji Turystycznej - "Nie, nie trzeba. Z Larnaki do AN prowadzi autostrada. Linia graniczna jest wyżej, proszę zobaczyć na tej mapie."

Mapa z visitcyprus: http://geomatic.com.cy/visitcyprus/

Niestety dalej nie wiem, do której czynne są ubezpieczalnie na granicy, gdyby ktoś chciał wybrać się do Cypru Północnego wypożyczonym samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Sie 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mapa googla pokazuje dobrze, po drodze do Agia Napa przekracza się granicę, ale z brytyjskim terytorium zamorskim - Dhekelią. https://pl.wikipedia.org/wiki/Akrotiri_i_Dhekelia
W rzeczywistości niemożliwe jest ją wypatrzyć w terenie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Sie 2016 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Podróż do Północnego Cypru jest ryzykowna nawet jeśli się wykupi ubezpieczenie. Samochód może się przecież zepsuć. Jeśli się zepsuje w południowej części, to wystarczy telefon do wypożyczalni i podstawią nowy. Jeśli się zepsuje w północnej części, to trzeba na własny koszt naprawić lub zamówić lawetę i odwieźć do południowej części.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 17 Wrz 2016 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Mam następujący problem.
Obecnie znajduje się w Larnace, auto mam wypożyczone w Budget i niestety zepsuciu/ uszkodzeniu uległa wkładka zamka drzwi kierowcy. W aucie tylko drzwi kierowcy mają zamek, kluczyk jest zwykle tzn. bez pilota centralnego zamka. Obecnie nie mogę zamknąć samochodu. Kluczyk jest ok bo normalnie mogę odpalić auto, a nie mogę przekręcić go w drzwiach, nic nie gruchocze, trzeszczy czy cos. Po prostu nie nosi śladów mechanicznego uszkodzenia.
Pytanie brzmi: Co robic? Dzwonić do wypożyczalni i to zgłaszać czy przy oddawaniu auta o tym wspomnieć / zgłosić? Czy mogą mnie skasować na hajs za cos takiego? 900€ lokaty na karcie to kusząca opcja dla wypożyczalni. Dodam, że nie wykupywałem dodatkowego ubezpieczenia. Auto oddaje w poniedziałek późnym wieczorem.
Pozdro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Paź 2016 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Gleba3 napisał(a):
Mieliśmy dokładną instrukcję po angielsku na voucherze:

"Exit front of arrivals terminal.Turn Right.Walk up slight incline pass taxi car park to the 2nd car park on right hand side where you find the shuttle bus-park (about 150m right from terminal exit).AUTODIRECT shuttle service every 15min. Tranfer time 1 min"

W praktyce wyglądało to tak, że właśnie tam szliśmy a busik właśnie jechał. Pan z auta zawołał "Hi, Krzysztof" (no, prawie tak...) i pojechaliśmy.


A w jaki sposób oddaje się samochód u Steva na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Paź 2016 16:59 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@‌lukas63‌
Przy wypożyczeniu busik zabiera Cię do wypożyczalni.
Gdy oddajesz to jedziesz właśnie tam skąd wypożyczałeś, i busik przywozi Cię z powrotem na lotnisko.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 13 Paź 2016 23:22 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Jest jakaś wypożyczalnia na Cyprze, gdzie nie trzeba mieć założonej karty kredytowej (co idzie za tym, że nie blokują żadnego deupozytu)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:16 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
@‌ert‌ rozumiem, że u Stevena nie trzeba mieć żadnej karty kredytowej? Tylko gotówkę na miejscu, dobrze zrozumiałem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Z maila potwierdzającego rezerwację u Stevensa:
"The car is delivered with 1/2 a tank of fuel which is extra and paid for on delivery of the car and left as empty as possible on your departure.

Payment is made on delivery of the car either by cash credit or debit card, no deposit is taken."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ozim uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 14 Paź 2016 12:53 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
My płaciliśmy gotówką, ale gość miał ze sobą terminal i mogliśmy zapłacić kartą debetową lub kredytową.

Jeśli zaznaczasz opcję, że chcesz jechać na część turecką to wtedy karta kredytowa jest konieczna i założenie blokady na 1000 E.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ozim uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 14 Paź 2016 17:10 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Elegancko o to mi chodziło, dzięki Wam za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Sty 2017 11:32 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Możecie polecić mi jakąś sprawdzoną przez Was wypożyczalnię samochodów? Chciałabym odebrać i zdać samochód na lotnisku w Larnace. Wypożyczenie na 5-12 lutego.

Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Sty 2017 12:19 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Przyłączam się do pozytywnych opinii o: http://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com/

Bardzo miły Christos czeka w hali przylotów z kartką z twoim imieniem i nazwiskiem. Samochód stoi na parkingu, po załatwieniu wszystkich formalności (ok. 5-10 min) można odjeżdżać. Plusem jest to, że minimalny wiek kierowcy to 23 lata. W moim samochodzie nie działało gniazdo zapalniczki (o czym przekonałam się próbując podpiąć nawigację), ale w samochodzie było mnóstwo papierowych map, więc dałam sobie spokój z robieniem z tego problemu, żeby nie tracić krótkiego urlopu. Kolejny plus - nie ma blokady środków na kk - na miejscu jedynie spisanie numerów kk. Oddanie samochodu trwało w moim przypadku 5 min. - Christos odebrał kluczyki i bez sprawdzenia stanu benzyny, bez sprawdzenia czy samochód nie ma żadnych uszkodzeń uścisnął mi rękę i życzył bezpiecznego powrotu (choć nie wiem czy to jego normalna praktyka, czy mu się gdzieś śpieszyło).
Wypożyczając w niskim sezonie - tj. do 30 marca za 5 dni samochód Nissan Note zapłaciłam 60 euro. Dodatkowo 50 euro za to, że odbierałam samochód w Pafos, a oddawałam w Larnace, ale to było oczywiście ustalone przed wypożyczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 10 Sty 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Ja jak wielu forumowiczów polecam wypożyczalnie Stevens.
2 maile i wszystko załatwione. Za tydzień zapłaciłem 550 zł (w zeszłym miesiącu) dostałem Nissana Note.
Autem przejechałem 1100 km łącznie z północną częścią wyspy.
Płatność kartą na miejscu - bez blokowania depozytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 13 Sty 2017 15:47 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 8
Jestem zadziwiony, lece do Larnaki 21.01 i potrzebowałem auta na 3 dni. Niestety ani u Stevens'a ani u: http://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com/ nie mają żadnych dostępnych samochodów. Myślałem, że poza sezonem nie będzie problemu. Poleci ktoś jeszcze jakąś inną sprawdzoną wypożyczalnie. Nie chce korzystać z tych dużych sieciówek, gdyż raz się sparzyłem na firmie "Budget"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Sty 2017 15:48 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Większość sieciówek to franczyza - prowadzone są przez lokalnych właścicieli danego biznesu. Ja na Cyprze korzystałem z Thriffty i byłem zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Sty 2017 15:45 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
We wt. wysłałam do Stevensa zapytanie i nie mam na razie odpowiedzi. Jak długo czekaliście na odpowiedź?
Od Christosa miałam na drugi dzień, ale chciałam porównać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Sty 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Widzę że jakieś wysokie ceny płacicie - ja zawsze korzystam z pośrednika economycarrentals.com, bo chyba nigdy nie znalałem taniej. Fakt, trzeba mieć kartę kredytową, ale za mój tygodniowy pobyt na Cyprze pod koniec stycznia z odbiorem w LCA zapłaciłem 175 zł (tzn zapłaciłem 10% zaliczki tylko czyli kilka euro, reszta na miejscu). Autko zawsze biorę najtańsze i najmniejsze, bo w 50% przypadków i tak dostaje się lepsze, zresztą podróżuję sam, więc nie mam potrzeby na większe. I tak dostaję zwykle Fiata 500 lub Pandę, a raz Chevy Sparka.

Inne moje zdobycze przez tą stronę to auto na 4 dni w Szkocji (jesienią) za ok 100 zł. Tutaj pierwszy raz odszedłem od zasady brania najtańszego (70 zł) i dostałem Fiata 500x w pełnej opcji i z dieslem.

Innym razem na jedną dobę w Bergamo, ok. 50 zł.

Przy tych cenach koszt auta zwraca się już przy konieczności dojazdu z/na lotnisko. Fakt, że głównie podróżuję poza sezonem i na placach wypożyczalni widzę dziesiątki bezczynnych aut, z pewnie z tego ta niska cena wynika.

Economycarrentals.com naprawdę jest godne polecenia. Oczywiście głęboko gardzę wszelkimi extrasami typu ubezpieczenia, a nawigację wożę swoją. Często słucham obaw typu: "a co jeśli się coś stanie"? Na to mam następującą odpowiedź - jak często miewam stłuczki w Polsce? Niezbyt często. W Polsce ubezpieczenie AC będące odpowiednikiem ubezpieczenia proponowanego w wypożyczalni to koszt np. 2000 zł rocznie, czyli ok 5 zł dziennie. No to za dajmy na to 10 zł dziennie być może skusiłbym się na ubezpiecznie wypożyczonego auta. Bez tego, ryzykujemy tylko do granicy blokady, czyli 1000-1500 eur, a na Cyprze w EconomyCarRentals i tak ten udział jest zdaje się zredukowany do zera już w cenie (Full Insurance
ZERO Deductible).

No dobra, rozpisałem się, ale mam nadzieję, że pomogłem Wam w zmaganiach z natrętnym wciskaniem drogich ubezpieczeń. "Basic insurance only" i do przodu! Ahoj!
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group