Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Z e-maila od nich w potwierdzeniu rezerwacji "We strongly recommend our cars are not taken to the occupied north of Cyprus as you are not covered by any insurance and will be fully responsible for any damage. We cannot help in case of breakdown etc. in the north. "

Umową najmu bym się w ogóle nie przejmował - dzień wcześniej wysłałem zdjęcie prawa jazdy, Pani stała na zewnątrz z dwoma naszymi autami wypełnionym druczkiem co wynajmujemy, podpisałem, zapłaciłem (tylko i wyłącznie gotówka) nikt nie dopytał o dodatkowe ubezpieczenie czy coś (ani to za 3 euro, ani za 9 euro dziennie) i pojechaliśmy.

Zwrot w tym samym miejscu, komunikacja przez whatsappa o której. Przyszedł jakiś gość - domyślam się, że od nich wziął kluczyki, chwilę pogadaliśmy - nic nie sprawdził my sobie poszliśmy i tyle.

Świeży temat bo wczoraj oddane auta.

Z tego co czytałem opinie o nich to mieli takie sytuacje, że komuś coś się popsuło na normalnym cyprze w tej wypożyczalni i mieli problem więc na północnym w ogóle bym na nich nie liczył.

Pytanie czy potrzebne Ci całe ubezpieczenie zewnętrzne do tego żeby w razie czego holować auto. Pytanie też kto to zrobi, w jakim czasie i jakie ewentualnie dokumenty będą potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#402 PostWysłany: 08 Lis 2022 10:21 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 99
Witam, muszę przestrzec przed wypożyczaniem samochodu przez https://www.cyprus-car.com.

Zarezerwowany samochód przez stronę, kontakt mailowy i przez Whatssupp. Wszystko potwierdzone - finalna kwota, depozyt, nawet możliwość wjazdu na Cypr Północny (oczywiście na własne ryzyko).

Umówiona kwota depozytu była 250 euro. Przy oględzinach ta kwota wyniosłs 400 euro - rzekomo na jakieś lokalne podatki, mandaty itd (nie wypisane w warunkach na stronie, nie wymienione przy potwierdzaniu warunków mailowo), a potem usłyszałem 900 euro depozytu, jeśli wjazd na Cypr Północny (o czym też nie było mowy).

Na marginesie miałbym otrzymać mocno sfatygowany Ford Fiesta (dużo rys, obić i z tego co kojarzę 70 tys. przebiegu).

Na szczęście płatność miała być gotówką, do podpisania umowy nie doszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#403 PostWysłany: 22 Sty 2023 10:56 

Rejestracja: 16 Wrz 2018
Posty: 71
Loty: 109
Kilometry: 214 502
niebieski
Wypożyczałem Nissana Micrę w terminie 5-8 stycznia - cena 75€ w http://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com/

Auto jest do odbioru na tymczasowym parkingu przy górnym wyjściu z lotniska. Kontakt przez whatsapp a potem przez telefon. Sztuka sprowadzona z Japonii, w moim nie działało radio (jakaś japońska nawigacja) oraz ogrzewanie, za to były nowe opony. Odbiór szybki, zatankowane pół baku, spisany nr karty bez cvc. Zwrot równie szybki. Zabrałem to auto na Cypr Północny (ale tam uważajcie na lokalnych drogach). Polecam wypożyczalnię.

Poniżej wklejam wiadomość od właściciela.

Hello
3 days 75 euro
NOTHING ANY OTHER CHARGE

Fuel return back the same

Included full third party insurance,all taxes,delivery and collection at Larnaka airport.


NOT ANY DEPOSIT block on any credit card only print the numbers of card on the rental agreement for the security amount.
Excess 400
BUT NOT BLOCK ANY AMOUNT

NOT cover any insurance in the North site,off roads dirt roads
All cypriot companies have the same policy about North site
Even if you buy insurance at the porter does not cover Driver full resbonsible in North site
All bookings confirmed with forward tickets arrival and departure,phone number and driving licence.


All clients we wait at arrival hall with sign name and in 5 minutes you are ready to go direct from airport car park

Thanks in advance and im always here for any questions.
Christos
Załącznik:
IMG_20230108_145934.jpg
IMG_20230108_145934.jpg [ 113.84 KiB | Obejrzany 2903 razy ]
_________________
https://www.facebook.com/ahojprzygodo.eu
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#404 PostWysłany: 30 Sty 2023 17:04 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Na szybko na jutro potrzebna wypożyczalnia auta na lotnisku w Larnace. Sprawdzona jak ktoś korzystał bez depozytu blokad na karcie z płatnością gotówka. Bez ukrytych haczyków. Ktoś coś może pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 30 Sty 2023 17:17 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
Parę lat temu brałem
https://stevenscarrentals.com/
Generalnie ok, wszystkich szczegółów nie pamiętam, bez blokady karty, ale kupowałem na miejscu "full insurance" bez excess.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 22 Lut 2023 12:53 

Rejestracja: 12 Maj 2022
Posty: 92
Wjeżdżaliście może wynajętym autem na teren Cypru Pólnocnego ? Generalnie wjazd na własną odpowiedzialność.
Na coś trzeba dodatkowo zwrócić uwagę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 22 Lut 2023 14:12 

Rejestracja: 16 Wrz 2018
Posty: 71
Loty: 109
Kilometry: 214 502
niebieski
Na radary, doły w drogach i brak możliwości zakupu ubezpieczenia w nocy. Nie wiem do której mają czynne. Wtedy możesz przejść piechotą a auto zostawić na granicy.
_________________
https://www.facebook.com/ahojprzygodo.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 05 Mar 2023 17:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Phoxx napisał(a):
Wypożyczałem Nissana Micrę w terminie 5-8 stycznia - cena 75€ w http://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com/

Auto jest do odbioru na tymczasowym parkingu przy górnym wyjściu z lotniska. Kontakt przez whatsapp a potem przez telefon. Sztuka sprowadzona z Japonii, w moim nie działało radio (jakaś japońska nawigacja) oraz ogrzewanie


Tak z ciekawości - po co się bawić w takie "oszczędności"?

Wypożyczałem teraz (przełom lutego i marca) z Payless (przez rentalcars.com) Focusa z automatyczną skrzynią, dość nowy (~40k km przebiegu), za cztery dni zapłaciłem ~115€. Wszystko w nim działało (no, półka od bagażnika była wyrwana z zawiasów i po prostu leżała na podpórkach, ale to chyba typowe w Focusach, trzy lata temu wypożyczaliśmy identycznego i też miał tak samo wyłamaną półkę), no i w bagażniku zmieściły się dwie walizki i kabinówka, a nie dwa plecaczki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#409 PostWysłany: 31 Mar 2023 22:40 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Wypożyczałem auto w dniach 27-31 marca 2023 r. w Larnace w Budget przez Rentalcars za kwotę 294,11 zł (minus 10% cashback w Lettyshops). Dostałem Citroena C3 manual z przebiegiem ok. 25k km. Na miejscu dokupiłem boostera dla córki za 20 EUR. Nie brałem dodatkowego ubezpieczenia z wypożyczalni, gdyż miałem zewnętrzne.
Collision Excess 650 EUR, Theft Excess 650 EUR. Miało być zablokowane na karcie 1100 EUR ale dokonano blokady jedynie 300 EUR. Blokada zdjęta tego samego dnia co zwrot auta. Zarówno odbiór jak i zwrot auta bez problemu. To moje drugie wypożyczenie auta w Budget w Larnace i drugi raz jestem zadowolony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bipi555 uważa post za pomocny.
 
      
#410 PostWysłany: 19 Maj 2023 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Parę słów o Stevens:

Plusy:
- Wygodnie, terminowo i szybko (odbiór na lotnisku), dobry angielski, więc łatwo się dogadać
- Oddanie bezproblemowe, odbierają telefony :)

Minusy:
- Wziąłem automat i nie najtańszy a dostałem podniszczoną Toyota Corolla Axio z mocno słabym fotelikiem. Chyba najsłabsze (stan/standard) auto jakie dotychczas wypożyczałem.

Trzeba pamiętać o tym, że kasują za pół baku a oddaje się pusty. Jak to się kończy, wiedzą wszyscy którzy nie lubią jeździć na rezerwie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 13 Cze 2023 13:31 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 39
Niedawno wróciłem z Cypru, więc dodam swoje trzy grosze :) drugi raz wypożyczałem samochód poprzez wiemgdziejade.pl - za trzy dni (piątek rano przylot- poniedziałek rano wylot) wyszło mi 100€ na miejscu + 100PLN opłaty rezerwacyjnej w Polsce. Niech każdy sam oceni czy to dużo czy mało.

Poprzednim razem otrzymałem 5-letniego Nissana March w automacie. Jak na swój wiek auto w bardzo dobrym stanie, całkiem przyjemnie się nim jeździło.

Tym razem dostałem trochę większego i lepiej wyposażonego, choć 8-letniego Nissana Note, również automat.. Przebieg stosunkowo niewielki (93 tys. km), lecz auto raczej w przeciętnym stanie, może to piszczący pasek i specyficzny dźwięk silnika sprawiał wrażenie, że samochód jest nieco zaniedbany.

Auto odbierałem przed terminalem od pracownika wypożyczalni, który podjeżdża o umówionej godzinie w wyznaczone miejsce. Formalności ograniczone praktycznie do minimum, pełne ubezpieczenie w cenie, żadnych depozytów, można płacić na miejscu gotówką. Samochód zwraca się z tą samą ilością paliwa z którą się odebrało. Zwrot to dosłownie jedna minuta. Komunikacja po angielsku przebiega bez najmniejszych problemów, więc nie ma żadnych obaw.

Plusy:
- szybki i sprawny proces
- bezproblemowa komunikacja
- brak depozytu
- pełne ubezpieczenie w cenie

Minusy:
- polityka paliwowa
- można trafić na samochód w przeciętnym stanie

Nieco odchodząc od tematu to mam wrażenie, że samochody na Cyprze ogólnie są dość przeciętne, wiekowe i nie ma tam samochodowego "zastaw się a postaw się", a samochód niekoniecznie musi być dla nich wyznacznikiem statusu społecznego. W wypożyczalniach jest dość podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Phoxx lubi ten post.
 
      
#412 PostWysłany: 07 Sie 2023 00:19 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
W czerwcu br. wypożyczyłem auto na Cyprze korzystając ze strony cyprus-car.com, która przekierowała mnie do lokalnej wypożyczalni Fontana Auto Rental. Radzę ostrożność przy korzystaniu z Fontany.
1. zamówiłem auto z odbiorem na lotnisku LCA a zwrotem na PFO, wypożyczalnia wystawiła mi rachunek TOTAL PRICE = 105 € (zapłacone kk). Na miejscu okazało się, że muszę jeszcze dopłacić 35 € za "zwrot w innej lokalizacji". Na próby mojej reklamacji, że przecież na zamówieniu i rachunku są wyraźnie wskazane różne miejsca odbioru i zwrotu wraz z finalną ceną za tą usługę - usłyszałem, że mogę zrezygnować oczywiście ponosząc odpowiednie koszty. Późniejsza pisemna reklamacja również nic nie dała.
2. w T&C jest gwarantowane paliwo full to full. Dostałem auto z 3/4 baku i z takim stanem miałem prawo zwrócić. Wiadomo jednak, że tankując trudno jest dokładnie wymierzyć właściwą ilość paliwa (bezwładność wskaźnika). A więc wypożyczalnia zyskuje parę litrów a ja przepłacam parę euro. Taki ichni mały trik.
3. w dniu zwrotu wysłali mi pinezkę z lokalizacją biura gdzie miałem zdać auto. Nie na lotnisku tak jak się spodziewałem tylko gdzieś na jakimś zadupiu 5 km od lotniska. Reprezentant odbierający auto spóźnił się 10 min a potem jeszcze 10 min odwoził nas na terminal (czas, czas).
4. samochód miał gps ale niestety tylko w japońskiej wersji językowej (Honda) :( , biuro tłumaczyło, że tak jest w oryginale i nie da się tych ustawień zmienić i że we wszystkich wypożyczalniach na Cyprze wszystkie japońskie auta tak mają. Wierzyć mi się nie chce.
Reasumując – radzę nie brać z Fontany tylko poszukać jakiejś przyzwoitszej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#413 PostWysłany: 12 Paź 2023 10:51 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Mam do Was pytania odnośnie wyboru wypożyczalni jak i warunków:
1- z którą wypożyczalnią mieliście do czynienia: AutoRent / Aercar i jakie wrażenia?
2- jak to jest z dodatkowym ubezpieczeniem? Różnica w cenie jest znaczna.. Warto, trzeba, nie trzeba? Jakie mieliście doświadczenia?

Załączniki:
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie2.JPG [ 66.71 KiB | Obejrzany 812 razy ]
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG [ 68.92 KiB | Obejrzany 812 razy ]
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 17 Paź 2023 21:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Fafikdog napisał(a):
2- jak to jest z dodatkowym ubezpieczeniem? Różnica w cenie jest znaczna.. Warto, trzeba, nie trzeba? Jakie mieliście doświadczenia?


Jeśli dobrze widzę - jest to typowe zewnętrzne ubezpieczenie udziału własnego czyli coś, co np. w https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php kosztuje ~4,50 GBP za dzień w wersji Deluxe.
Ogólnie - zewnętrzne ubezpieczenie Excess warto mieć.
Korzystałem kilka lat temu (przełom 2019/20) ze zwrotu za uszkodzenie opony i felgi na Sycylii, załatwione bezproblemowo (wypożyczalnia obciążyła mnie na ponad 1k PLN, więc warto było zainwestować te kilkadziesiąt złotych w polisę wspomnianej wyżej firmy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 18 Paź 2023 09:20 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
@le_szek: żebym dobrze zrozumiał: brać z wypożyczalni bez ubezpieczenia i kupić we własnym zakresie?
Jeżeli nie to jak?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 18 Paź 2023 09:44 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
To, co pokazałeś na screenach to nie jest, jak sądzę, ubezpieczenie z wypożyczalni, a od pośrednika w wynajmie (bo to chyba jakaś strona w stylu carrentals.com?).
Tak ogólnie masz cztery możliwości, jeśli chodzi o udział własny:
1. Ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni (przy odbiorze samochodu albo przy wynajmie bezpośrednio od wypożyczalni) - najdrożej, nie masz blokady na karcie.
2. Ubezpieczenie u pośrednika od wynajmu samochodu w momencie wynajmowania - taniej.
3. Ubezpieczenie w zewnętrznej firmie po wynajęciu samochodu (a przed jego odbiorem oczywiście) - jeszcze taniej, trochę więcej zachodu.
4. Możesz mieć ubezpieczenie dodane do karty kredytowej - sprawdź.

Przy opcji 1 w razie szkody oddajesz samochód i finito, nic dodatkowo nie płacisz.
Opcje 2-4 działają w razie szkody tak samo - czyli wypożyczalnia ściąga koszty z Twojej karty, a potem składasz wniosek o zwrot z ubezpieczenia, do którego musisz dołączyć dokumenty: protokół z wypożyczalni, potwierdzenie obciążenia karty, zdjęcia uszkodzeń (więc w razie szkody pamiętaj, żeby je zrobić. Ja musiałem prosić Locauto o zdjęcia, na szczęście bez problemu dosłali).

A najlepiej zacznij od przejrzenia (chociaż kilku ostatnich stron) wątku: ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Fafikdog uważa post za pomocny.
 
      
#417 PostWysłany: 18 Paź 2023 10:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@Fafikdog to, co jest na zrzucie ekranu, to ubezpieczenie oferowane przez pośrednika (jak napisał @le_szek) a nie przez wypożyczalnię - od wypożyczalni możesz wykupić albo na miejscu przy odbiorze samochodu albo jeśli nie korzystasz z pośrednika i rezerwujesz bezpośrednio przez stronę wypożyczalni.
Gdzieś w szczegółach/warunkach będziesz miał dokładną informację jaka firma ubezpieczeniowa je zapewnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
Fafikdog uważa post za pomocny.
 
      
#418 PostWysłany: 18 Paź 2023 10:37 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
To pomóżcie zrozumieć jeszcze jedną rzecz, jeżeli mam taki zapis:
"What is covered ?
Damage excess up to: 1500 EUR (6675 PLN)
Theft excess up to: 1500 EUR (6675 PLN) *
Roof up to: 250 EUR (1112 PLN)
Damages to all bodywork made by 3 named drivers on the rental agreement**
No distance restrictions from main pick up location"
To oznacza, że nie ponoszę żadnych kosztów (excess) w przypadku "wypadku"?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 18 Paź 2023 11:03 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Z tego, co widzę, znosi udział własny w uszkodzeniach i kradzieży do kwoty 1500€ - a zwykle chyba w wypożyczalniach jest on niższy.
Nie wiem, co to jest to "Roof" - czy chodzi o oddzielne uszkodzenie dachu (tak, jak czasem oddzielnie są ubezpieczane szyby)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 18 Paź 2023 12:48 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
W moim rozumieniu tak jak piszesz: oddzielne ubezpieczenie dachu.
Dzięki.
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group