Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 29 Sie 2019 16:49 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Czy Alamo w Larnace działa na takiej samej zasadzie jak w USA, czyli rezerwujemy klasę a samochód sami wybieramy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#322 PostWysłany: 02 Wrz 2019 19:46 

Rejestracja: 02 Wrz 2019
Posty: 4
Cześć wszystkim pierwszy raz będę wypozyczał auto na Cyprze orientuje się ktoś czy KEM Car Hire aktceptuje kartę revolut?
Która z wypożyczalni ma najmniejszy wkład własny w stosunku do ceny wynajmu? Zamierzamy wydać max 900zł z ubezpieczeniem. Ubezpieczenie planuje kupić na worldwideinsure czyli wtedy nie musze kupować już tych dodatkowych ubezpieczeń które proponują porównywarki i mogę jeździć spokojnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 02 Wrz 2019 20:02 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
@wilczgorka
Nie dam głowy jak działa Alamo w Larnace, ale w Paphos na Cyprze, zdecydowanie nie działa jak w USA. Jest jak w większości wypożyczalni w Europie - dostajesz samochód z zarezerwowanej klasy, który przydzieli Ci pracownik wypożyczalni. Ja odniosłem nawet wrażenie, że samochód był z góry przypisany do klienta, gdyż jeszcze w czasie wypełniania dokumentów, samochód dla mnie już został podstawiony przez innego pracownika wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
#324 PostWysłany: 02 Wrz 2019 20:53 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
@Darek Jargus Już na fb podałam Ci namiary na wypożyczalnie bez kk. Pisałaś/dzwoniłeś do nich? Przeczytałeś ten wątek? Nikt Ci nie poda wypożyczalni w danej kasie, bo nikt nie wie w jakim terminie lecisz, jak duży samochód chcesz, jakiej klasy, czy będziesz wjeżdżała na Cypr Północny itp.
Pisz do namiarów na fb i z tego wątku i będziesz miał porównanie ofert. Zawsze też przy kontakcie możesz zapytać się czy revoluta akceptują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 03 Wrz 2019 00:36 

Rejestracja: 02 Wrz 2019
Posty: 4
-- 03 Wrz 2019 01:33 --

Hej piekara tak rozmawiałem z większością poskich wynajmujących z grup faceboowej niestety niektórzy mają dodatkowe opłaty za młody wiek (23lata) a lecimy w terminie 13.09-21.09

-- 03 Wrz 2019 01:36 --

piekara114 napisał(a):
@Darek Jargus Już na fb podałam Ci namiary na wypożyczalnie bez kk. Pisałaś/dzwoniłeś do nich? Przeczytałeś ten wątek? Nikt Ci nie poda wypożyczalni w danej kasie, bo nikt nie wie w jakim terminie lecisz, jak duży samochód chcesz, jakiej klasy, czy będziesz wjeżdżała na Cypr Północny itp.
Pisz do namiarów na fb i z tego wątku i będziesz miał porównanie ofert. Zawsze też przy kontakcie możesz zapytać się czy revoluta akceptują.


Nie mogę edytować poprzedniego posta, jak oprócz namiarów z fb sprawdziłem też porównywarki i najtaniej z względnie niską kaucja bo 550euro auta w KEM i polisą w worldwideinsure. Czy ktoś mail z nimi jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 03 Wrz 2019 17:31 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Dopłaty za młody wiek raczej nie unikniesz, musicie się na to nastawić lub wybrać komunikację miejską.

Nie pisz do polskich pośredników, bo jest sporo drożej. Odpuść też porównywarki, one często omijają małe lokalne firmy. Pisz bezpośrednio do małych lokalnych wypożyczalni, może i mają starsze i w gorszym stanie samochody, ale są bardziej elastyczne. Skontaktowałeś się z tymi firmami co Ci poleciłam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 03 Wrz 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
piekara114 napisał(a):
Dopłaty za młody wiek raczej nie unikniesz, musicie się na to nastawić lub wybrać komunikację miejską.

Nie pisz do polskich pośredników, bo jest sporo drożej. Odpuść też porównywarki, one często omijają małe lokalne firmy. Pisz bezpośrednio do małych lokalnych wypożyczalni, może i mają starsze i w gorszym stanie samochody, ale są bardziej elastyczne. Skontaktowałeś się z tymi firmami co Ci poleciłam?


i to się nie zgadza, u nad dopłaty nie ma, a cena wychodzi najkorzystniejsza na tych warunkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 05 Wrz 2019 18:35 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
@wiem_gdzie_jade Ale jeśli nie jest się młodym kierowcom to u Was jest drogo. Porównywałam już kilkakrotnie oferty w różnych okresach i miejscach i wychodziliście każdorazowo 15-20% od lokalnych wypożyczalni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 05 Wrz 2019 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
współpracujemy z lokalnymi wypożyczalniami i mamy tak ustalone stawki, że są na tym samym poziomie lub niższym, a akurat w przypadku Cypru nasze stawki są bardzo konkurencyjne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:06 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Może macie zbliżone stawki, ale jest jeszcze opłata za pośrednictwo (płatne przy rezerwacji) i to już podnosi koszt i , no i z lokalną wypożyczalnią udaje się negocjować cenę, z Wami nigdy mi się nie udało....
Plus dla lokalnych taki, że całość kwoty płaciłam zawsze dopiero na miejscu i zrezygnować mogła nawet w dniu przylotu, nie tracą żadnych zaliczek i wpłat, bo ich po prostu nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
oczywiście, że nie. Po pierwsze opłata za pośrednictwo jest wliczona w całej kwocie, a nie jako dodatek i ten koszt ponosi nie klient, a nasz partner. To on ma mniejszy zysk, a nie klient większy koszt, przecież inaczej to nie miałoby sensu. Poza tym u nas auta są wypożyczane na innych zasadach, w umowie mamy uwzględnione lusterka, szyby i opony, nasi partnerzy, nawet przy wykupieniu pełnego ubezpieczenie przez klienta, takiej opcji nie oferują. Negocjacja ceny zależy od wielu czynników, ale też negocjacje polegają na tym, że obydwie strony coś dają od siebie, nasi stali klienci zawsze mają albo jakiś upust albo staramy się o fajne, lepsze auto. Przedpłata nie jest dużą częścią całej kwoty, ale jest też zabezpieczeniem dla klienta, że auto na niego będzie czekała, bo i takie sytuacje się zdarzają gdzie indziej, że samochód był zamówiony, ale się nie zjawił. Albo proszę spojrzeć na przykład dużych sieciówek typu sixt, jeśli klient spóźni się na odebranie auta x czasu, to wtedy również wszystko przepada, u nas tak się nie dzieje. Ponadto, jeśli sytuacja byłaby losowa lub niezależna od klienta, to zawsze w jakiś sposób się dogadujemy odnośnie wpłaconej przedpłaty.

piekara114 napisał(a):
Może macie zbliżone stawki, ale jest jeszcze opłata za pośrednictwo (płatne przy rezerwacji) i to już podnosi koszt i , no i z lokalną wypożyczalnią udaje się negocjować cenę, z Wami nigdy mi się nie udało....
Plus dla lokalnych taki, że całość kwoty płaciłam zawsze dopiero na miejscu i zrezygnować mogła nawet w dniu przylotu, nie tracą żadnych zaliczek i wpłat, bo ich po prostu nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 07 Wrz 2019 10:21 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 3
Witam przeglądnęłem cały temat i nie wiem która wypożyczalnie wybrać . Może ktoś pomoże lecę na tydzień na koniec października już raz naciąłem się na hertz we Włoszech. Może ktoś poleci jakaś lokalna dobra wypożyczalnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 07 Wrz 2019 10:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Korzystałem kilka razy z usług polecanego tu Stevensa. Jest trochę droższy niż inne wypożyczalnie, ale nie masz blokady na karcie kredytowej i jest 0 udziału własnego w ewentualnej szkodzie. Do tego foteliki dla dzieci w cenie.
Ostatnio skorzystałem jednak z Budget, przez jakąś multi wyszukiwarkę. Cena była batdzo dobra, za fotelik musiałem co prawda zapłacić, ale nie jakieś straszne pieniądze. Oczywiście blokada na karcie, ubezpieczenia dodatkowego w wypożyczalni nie brałem, bo mam w icarhire ubezpieczenie wkładu własnego. Przy odbiorze auta bardzo dokładna inspekcja przez pracownika na parkingu - zaznaczał rysy, których sam bym raczej nie znalazł.
Zarówno jedną jak i drugą mogę polecić. Wszystko zależy od Twoich preferencji i budżetu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:08 

Rejestracja: 30 Paź 2017
Posty: 9
Na Cyprze byłem już dwa razy i za każdym razem korzystałem z wypożyczalni KEM w Larnace.
Samochody wizualnie są średnie, trochę brudnawe ale dla mnie najważniejsze jest to aby nikt nie robił problemu przy zwrocie.
Mogę z czystym sumieniem ich polecić. Dodatkowo odblokowanie środków z karty kredytowej jest natychmiastowe, a nie jak w większości wypożyczalni po kilku dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 09 Lis 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jak się dowiedzieć (i potem mieć pewność) czy do wypożyczenia przejdzie zwykła debetowa Visa (wypukła) ?
W opisach jest podane, że oczywiście wszystkie kredytówki przechodzą a debetowe Visa (debetowy Mastercard już nie).

Od Stevensa auto jest zbyt drogie w moim terminie - 76 EUR u Stevensa w mieście vs. ok. 18 EUR na lotnisku)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 10 Lis 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Tomo14
Najlepszym sposobem napisać meila bezpośrednio do wypożyczalni, często żeby skorzystać z karty debetowej jest konieczność wykupienia pełnego ubezpieczenia bezpośrednio od wypożyczalni, a wtedy to już tanio nie będzie. Na te pytania odpowie tylko konkretna wypożyczalnia, takiego meila z odpowiedzią potem dobrze jest sobie wydrukować żeby na miejscu nie było niespodzianki.

Ja np na Cyprze miałem z Sixt-a z full ubezpieczeniem bez excess od Sixt i mimo to musiałem przedstawić kredytową, ale fakt było połowę taniej niż u Stevensa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 11 Lis 2019 09:19 

Rejestracja: 11 Lis 2019
Posty: 1
Kochani wielka prośba, po raz pierwszy w życiu korzystać będę z wypożyczalni samochodu za granicą i poszukuje wypożyczalni na Cyprze z w miarę jasnymi warunkami i przede wszystkim bez blokowania jakichkolwiek środków na koncie czy wkładu własnego a najlepiej jakbyście mogli polecić miejsce w którym za wypożyczone auto zapłacę gotówką bez konieczności posiadania karty kredytowej. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 11 Lis 2019 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Mierzej997 Jeżeli Larnaca to Stevens spełnia Twoje oczekiwania, z czystym sumieniem polecam.
http://stevenscarrentals.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#339 PostWysłany: 28 Gru 2019 16:09 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Czy Stevens pozwala na wypozyczenie bez karty kredytowej, ew tylko z debetową?
Rodzice nie mają kredytowki a potrzebuja auto w Larnace

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 28 Gru 2019 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
W Hetrz wystarczyło revo. Więc pewnie zwykła debetówka też.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group