Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 29 Maj 2017 19:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zadziwiacie mnie, ludzie. Myślałem, że dziś banki dała karty kredytowe nawet przedszkolakom. Ja sam jestem staroświecki, a bez swoich kart nie przeżyłbym jednego dnia. Co do całodobowych, to jak ostatnio szukałem przez Rentalcars, to mi wyskakiwało, że KEM czynna całodobowo, z wyjątkiem niedziel, czyli w nocy z niedzieli na poniedziałek nie mogę oddać o 23:59, ale 00:01 już tak. To oczywisty nonsens, zresztą strona wypożyczalni pokazuje co innego. Ale w innych wyskakują dowolne godziny. Nie wiem natomiast, czy to dobry pomysł iść spać o tej porze. O północy to jeszcze tak, ale tu - zanim się dotrze do hotelu, będzie się robić widno. Szkoda dnia. Ja tam z reguły dosypiam na ławce na lotnisku i rano w teren.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#162 PostWysłany: 29 Maj 2017 20:08 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Przylatujemy o 19:30 :( I to jest ta lipa. Jakbym wcześniej przylatywał to bym komunikacją miejską zajechał do Pernera. Nie pozostało mi nic innego jak ... zaryzykować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 29 Maj 2017 21:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Po 19:30 są bardzo duże szanse na zdążenie. O 20:50 425 z lotniska i 21:30 711 spod szpitala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 15 Cze 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Pozdrowienia z Czech,
Czy ktoś ma doświadczenie z wypożyczalnia : http://www.thrasoscars.com

from 17-24 July we offer you 4/5 door automatic car with a/c only 175 euro with full insurance taxes delivery and collection from larnaka airport.


Everything is included in the price ( unlimited mileage, collision damage waiver/full damage waiver/theft insurance.  

 

No deposit needed no credit card security, you pay cash only your Rentals on arrival time, No hidden extra etc when you arrive. Pick up within airport no shuttle transfers.   MANDATORY extras at rental desk: No mandatory extras! FINAL price!

dzięki Martin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 22 Cze 2017 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Widocznie nikt...
Ja zrobiłem rezerwację a po powrocie napisze swoje doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 22 Cze 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Mam ogólne pytanie dotyczące polityki cenowej wypożyczalni samochodowych.Czy wraz ze zbliżającym się terminem ceny wynajmu tylko rosną?Czy tak jak w liniach lowcostowych na ok. miesiąc do terminu wypożyczenia cena jest najniższa? Czeka mnie wkrótce pierwsze wypożyczenie auta akurat na Cyprze i zacząłem się od niedawna przyglądać cenom.Zauważyłem ze np.w lipcu ceny są niższe niż we wrześniu. A na najbliższe 2 tyg. są najniższe.Jednym słowem kiedy jest największa szansa na najniższe ceny?Czekać do ok. 3 tygodni do terminu wylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 26 Lip 2017 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Jak obiecałam,piszę doświadczenie z wynajmu przez Thrasos.
Na lotnisku nikt mnie nie oczekiwał,jak powinni.Pół godziny później zadzwoniłem do biura.Powiedziano mi,że czekają na parkingu,ale przyjdą do hali.Czekałem jeszcze przez 15 minut.Byłem w pośpiechu,bo chciałem złapać kolację w hotelu.
Wypełniłem formularz,zapłacił 175 euro w gotówce za wynajęcje i zgodził się wpłacić depozyt 350 euro.I było dziwne, bo miało być bez depozytu.
Ale samochód był w dobrym stanie,Citroen C3,przebieg około 28.000 km.
Po przyjeździe do hotelu okazało się, że wpłata 350 euro została rozebrana 2 razy.
Zadzwoniłem do biura i zapewnili mnie, że to był błąd i że anuluję.
W ciągu dwóch dni na moim koncie pojawiły się następne 2 blokacje (razem to już było 1400 euro !).
Napisałem sms, co to znaczy?Zadzwonił do mnie, że przeprasza,że nie jego wina,że dla mnie nie miał samochód,i że samochód jest z wypożyczalni Fontana : https://www.cypruscarrental.com/fontana-auto-rental i teraz mam wszystko radzić sobie z nimi.
Zdałem kilka telefonów,sms,dzwoniłem do swojego banku,ich banku,cóż to było straszne.I w końcu musiałem grozić policją.
Dopiero potem w mojim banku powiedzieli, że zostało zwrócone 1400 euro,ale to nie odblokowanie,więc może to potrwać do 14 dni,niż mam pieniędzy na koncie.Dziś jest to 10 dni,a wciąż nie mam pieniędzy.
Dlatego chcę ostrzec pred wypożyczalniami Thrasos i Fontana,chociaż miał Thrasos dobre opinie na Tripadvisor.
Jednocześnie przepraszam za mój polski ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ozim uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 02 Sie 2017 08:48 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
-- 02 Sie 2017 08:38 --

witekkowal napisał(a):
Z maila potwierdzającego rezerwację u Stevensa:
"The car is delivered with 1/2 a tank of fuel which is extra and paid for on delivery of the car and left as empty as possible on your departure.

Payment is made on delivery of the car either by cash credit or debit card, no deposit is taken."


W praktyce sprawdziło się to co napisali w mailu, że nie pobierają żadnego depozytu. Po odbiorze bagażu czekał człowiek od Stevensa z dokumentami i terminalem płatniczym. Niestety nie przeszła mi płatność kartą walutową z Aliora Kantora Walutowego, na szczęście szybko doładowałem kartę Revolut i z nią nie było już żadnych problemów. Samochód czekał przed terminalem. Miał dosyć sporo rys i odprysków. Pracownik Stevensa powiedział, żeby niczym się nie przejmować bo jest full ubezpieczenie, ja jednak i tak zrobiłem zdjęcia wszystkich uszkodzeń. Przed zwrotem auta zadzwoniłem pod podany numer i umówiłem się na zwrot samochodu przed terminalem lotniska. Oczywiście zwrot bezproblemowy, żadnych pytań.
Samochód wypożyczony w dniach 11 - 18 lutego 2017 r., klasa samochodu D, dostaliśmy Mitsubishi Lancer. Kwota za wynajem 112 euro, za 1/2 baku zapłaciłem 33 euro. Polecam ich jeszcze z uwagi na fakt, że w cenie wynajmu był fotelik dla dziecka, a inne wypożyczalnie standardowo liczyły sobie za to krocie.

-- 02 Sie 2017 08:48 --

ZENNNEK napisał(a):
Mam ogólne pytanie dotyczące polityki cenowej wypożyczalni samochodowych.Czy wraz ze zbliżającym się terminem ceny wynajmu tylko rosną?Czy tak jak w liniach lowcostowych na ok. miesiąc do terminu wypożyczenia cena jest najniższa? Czeka mnie wkrótce pierwsze wypożyczenie auta akurat na Cyprze i zacząłem się od niedawna przyglądać cenom.Zauważyłem ze np.w lipcu ceny są niższe niż we wrześniu. A na najbliższe 2 tyg. są najniższe.Jednym słowem kiedy jest największa szansa na najniższe ceny?Czekać do ok. 3 tygodni do terminu wylotu?


Niektóre wypożyczalnie mają stałe stawki, w zależności od długości wypożyczenia i od terminu. W przypadku rezerwacji samochodu przez pośrednika jest to chyba bardziej płynne. Na Twoim miejscu zarezerwowałbym samochód wcześniej, z możliwością bezpłatnej anulacji, wtedy będziesz miał zabezpieczenie. Np. polecany tutaj przeze mnie i przez innych Stevens ma ceny stałe, tzn. nie zmieniały się dzień przed wypożyczeniem, a rezerwowałem auto w maju 2016 r., z kolei wyjazd był w lutym 2017 r. Nie była wymagana żadna przedpłata, w każdym momencie można było anulować rezerwację.
Możesz też zarezerwować samochód przez pośrednika, np. przez Rental Cars. Płacisz z góry, a chyba na 24-48 h wcześniej możesz anulować rezerwację z pełnym zwrotem kasy. To samo tyczy się zmian w rezerwacji (albo dopłata albo zwrot różnicy). Mała uwaga jeśli chodzi o Rental Cars (wypożyczenie w AHO): pomimo, że wybierałem walutę EUR to obciążenie karty następowało w PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 02 Sie 2017 09:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
witekkowal napisał(a):
Mała uwaga jeśli chodzi o Rental Cars (wypożyczenie w AHO): pomimo, że wybierałem walutę EUR to obciążenie karty następowało w PLN.

To dziwne, bo mi obciążyło w euro, mimo że kwota była podana w złotych. Jakbym zauważył, tobym płacił kartą w euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 02 Sie 2017 09:23 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Może kraj miałeś też zmieniony, nie tylko walutę?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 02 Sie 2017 09:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Teraz pewien nie jestem, jak było, ale na pewno wchodziłem przez polską wersję i raczej nic nie zmieniałem przed płatnością.

O, a teraz sprawdziłem wcześniejsze i wychodzi, że zależy od wypożyczalni. Jak brałem w Thrifty w Australii, to policzyło w euro, ale w ACE w Nowej Zelandii w walucie singapurskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 02 Sie 2017 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
@witekkowal : Miałem też dać na Stevensa,mimo że miał Thrasos dobrą cenę (175 EU/7 dni)i też dobre opinie na Tripadvisitor...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 16 Sie 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Ja polecam Thrifty/Dollar Larnaca.Było to moje pierwsze wypoźyczenie auta.Miałem mnóstwo obaw.Komentarze na tripadvisorze mają nieciekawe.Zarezerwowałem Forda Fiesta or similar w automacie za 600zl na 7dni.Dostałem Mazdę Demio (Mazda2) 5-letnia ,100 tys przebiegu.Odbierałem w nocy,przy latarni.Znalazłem 3 otarcia, następnego dnia rano znalazłem kilka dodatkowych, z pewnością starych rys,które były w mocno nietypowych miejscach(dach,maska).Snułem juz pewne teorie spiskowe i wyobrażałem sobie ile za to zapłacę.Wnętrze było zadbane,mechanicznie z autem wszystko ok.Zrobiliśmy prawie 1000km.Przy odbiorze Pani tylko obeszła auto,sprawdziła poziom paliwa i od razu zwróciła 650 Euro kaucji.Zwrot na koncie miałem natychmiast.Transport lotnisko-siedziba wypożyczalni (ok.3km) w obie strony szybki i bezproblemowy.Sądziłem, że będę musiał dopłacić 20 Euro "opłat lotniskowych" ale nikt o tym nie wspomniał i nie płaciłem.Thrifty ma u mnie dużego plusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
irys uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 28 Paź 2017 13:57 

Rejestracja: 28 Paź 2017
Posty: 2
Zarezerwowałem auto przez holidayautos.com w wypożyczalni Payless. Czy ktoś z niej korzystał? Mają mieć biuro na terenie terminala, będę wdzięczny za potwierdzenie. Pierwszy raz na Cyprze i pierwszy raz wypożyczam samochód. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 17 Gru 2017 12:39 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 20
Witam wszystkich

Może ktoś chciałby polecić wypożyczalnię z której ostatnio korzystał? Chciałbym wypożyczyć samochód od 31.12 do 3.01 i będzie to moje pierwsze wypożyczenie samochodu. Będę wdzięczny za konkretne polecenia i rady.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Pitt46 lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 17 Gru 2017 13:38 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Budget, bezpośrednio na stronie wypożyczalni (z linka M&M), ceny jak u pośredników, a nawet niższe. Żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 17 Gru 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Pluscar
Edit:przepraszam ,mój błąd...


Ostatnio edytowany przez tramin, 17 Gru 2017 15:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 17 Gru 2017 13:52 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
eldorado napisał(a):
Witam wszystkich

Może ktoś chciałby polecić wypożyczalnię z której ostatnio korzystał? Chciałbym wypożyczyć samochód od 31.12 do 3.01 i będzie to moje pierwsze wypożyczenie samochodu. Będę wdzięczny za konkretne polecenia i rady.

Pozdrawiam


Rok temu byłem na Cyprze i pożyczałem samochód w Sixt na kilka dni. Rezerwacja poprzez stronę internetową polską, odbiór i oddawanie na lotnisku Larnaca. Przylot w środku nocy (rejs Lotem), sprawne załatwienie formalności w biurze. Wybrałem opcję z pełnym ubezpieczeniem, w tym szyb i opon oraz zniesieniem całkowitym udziału własnego. Kosztu nie pamiętam, ale w przybliżeniu był dwukrotnie wyższy niż stawka z podstawowym ubezpieczeniem i udziałem własnym. Nie było ograniczeń co do wjazdu do Cypru Północnego, jedynie dodatkowe ubezpieczenie było konieczne na ten obszar. Wybrałem pojazd najmniejszy (bo 2 osoby z małym bagażem) i był to VW UP z silnikiem 1.0 chyba 60KM. Nowy, niewielki przebieg i dobrze się jeździło.
Dlaczego Sixt wybrałem? Bo z kilku znanych wypożyczalni mieli przejrzyście przedstawioną ofertę oraz możliwość wybrania ww opcji ubezpieczenia wraz z określeniem na etapie rezerwacji łącznej stawki dla wybranych opcji. Konkurencja albo nie miała możliwości wybrania, albo nie było jasno coś określone, albo byli drożsi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 17 Gru 2017 14:23 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 6
Przemm napisał(a):
eldorado napisał(a):
Witam wszystkich

Może ktoś chciałby polecić wypożyczalnię z której ostatnio korzystał? Chciałbym wypożyczyć samochód od 31.12 do 3.01 i będzie to moje pierwsze wypożyczenie samochodu. Będę wdzięczny za konkretne polecenia i rady.

Pozdrawiam


Rok temu byłem na Cyprze i pożyczałem samochód w Sixt na kilka dni. Rezerwacja poprzez stronę internetową polską, odbiór i oddawanie na lotnisku Larnaca. Przylot w środku nocy (rejs Lotem), sprawne załatwienie formalności w biurze. Wybrałem opcję z pełnym ubezpieczeniem, w tym szyb i opon oraz zniesieniem całkowitym udziału własnego. Kosztu nie pamiętam, ale w przybliżeniu był dwukrotnie wyższy niż stawka z podstawowym ubezpieczeniem i udziałem własnym. Nie było ograniczeń co do wjazdu do Cypru Północnego, jedynie dodatkowe ubezpieczenie było konieczne na ten obszar. Wybrałem pojazd najmniejszy (bo 2 osoby z małym bagażem) i był to VW UP z silnikiem 1.0 chyba 60KM. Nowy, niewielki przebieg i dobrze się jeździło.
Dlaczego Sixt wybrałem? Bo z kilku znanych wypożyczalni mieli przejrzyście przedstawioną ofertę oraz możliwość wybrania ww opcji ubezpieczenia wraz z określeniem na etapie rezerwacji łącznej stawki dla wybranych opcji. Konkurencja albo nie miała możliwości wybrania, albo nie było jasno coś określone, albo byli drożsi.


Wróciłem 13-12-2017 r z tygodniowego pobytu na Cyprze. Auto pożyczałem przez internet od miejscowej firmy Stevens w Latające. Wynajem bez żadnego problemu człowiek czekał na lotnisku z kartka z moim nazwiskiem. Auto rezerwowaliśmy 6 MSC wcześniej na tydzień bez karty kredytowej. Koszty na miejscu 98 € wypożyczenie z ubezpieczeniem na tydzień + 30 € za połowę baku paliwa(zwrot z pustym). Samochód Ford Fiesta 2010r przejechałem około 1000km z Cyprem Północnym (warto +tanie paliwo+ubezpieczenie 20€ na 3 dni płatne przy przekraczaniu granicy. Zwrot pojazdu na lotnisku bez żadnych problemów (poza opóźnionym lotem samolotu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 17 Gru 2017 16:27 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Też polecam Stevensa - http://stevenscarrentals.com/ II.2017
Brak blokady na karcie - nie jechałam na Cypr Półn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group