Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 12 Kwi 2017 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
1. Tylko pełne ubezpieczenie. Za byle ryskę mogą policzyć nawet kilkaset E.
2. Do czerwca daleko, jest czas na wyrobienie karty. Żona może wynająć na siebie, ale do kontraktu można dopisać dodatkowego kierowcę/kierowców za dodatkową opłatą, a czasem bez, zależy od wypożyczalni i pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 12 Kwi 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Jeśli możecie wypożyczcie 1 auto 9 osobowe - zawsze to mniej aut do zaparkowania :)
Zapytajcie o automat - wtedy tylko gaz / hamulec - skupiasz się na jeździe.
Nie dramatyzujcie z ruchem lewostronnym - jeździ się NORMALNIE - instynktownie - inaczej po prostu się na da pojechać :)
W sezonie ciężko o auta 7/8/9 osobowe - im wcześniej zabukujesz tym lepeij.

Tu masz namiary bo sam o takie pytałem - w ostateczności pojechaliśmy w 2+2 ale namiary zostały wraz z cenami :

Na Cyprze zazwyczaj second driver free, więc żona jako pierwszy , a ktoś kto będzie kierował jako drugi.
Brać zawsze pełne ze wszystkim ubezpieczenie.


stevenscarrentals
info@stevenscarrentals.com



L P CYPRUS ECONOMY CAR RENTAL
00357-99637736
christakis.vrakas@gmail.com

I have 9 seater manual Peugeot expert 80 euro per day - 2011
All cars are good conticion with every 6 month govermans inspection.

-- 12 Kwi 2017 20:44 --

Extigy napisał(a):
W Grecji gotówka do ręki wynajmującego i tyle. Na Cyprze już tak łatwo nie jest.


Na Cyprze jest identycznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 12 Kwi 2017 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Ubezpieczenie tylko pełne, żeby mieć spokój.
Z autami 9-cio osobowymi jest ciężko, na takowe trzeba mieć na Cyprze specjalne zgody, czy prawo jazdy.
Zawsze można wziąć auto 5cio i 4-osobowe z podstawieniem w Larnace na lotnisku i zwrotem w Protaras/Agia Napie, 2 auta razem na 3 dni wychodzą 190euro z pełnym ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 12 Kwi 2017 21:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu można też zastanowić się nad zewnętrznymi sprzedawcami typu worldwideinsure czy icarhireinsurance
ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151?start=20
Koszt ubezpieczenia na wszystkie realizowane wynajmy samochodów w Europie to przykładowo 38 funtów w icarhireinsurance. Albo 3 funty dziennie jeśli bierzemy do pojedynczego wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 13 Kwi 2017 13:41 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Antek12 napisał(a):
Na Cyprze zazwyczaj second driver free, więc żona jako pierwszy , a ktoś kto będzie kierował jako drugi.
Brać zawsze pełne ze wszystkim ubezpieczenie.

Nie w każdym, sprawdzała, teraz w styczniu. Stevens daje w gratisie. Warto dokładnie sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 22 Kwi 2017 21:40 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
W Enterprise drugi kierowca też był gratis. Pełne ubezpieczenie w najniższej kategorii samochodów to dodatkowe 4 EUR dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 24 Kwi 2017 10:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 6
poszukuje samochodu na tydzień w czerwcu, ląduje w Larnace. Napisałem do http://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com. Dostałem odpowiedz że mogę wypożyczyć auto z niepełnym ubezpieczeniem za 22€ przy excess 350€ lub dokupić pełne ubezpieczenie za 7€ za dzień i tylko 100€ za excess.

Co myślicie o tym? Warto dokupywać to dodatkowe ubezpieczenie? Może wiecie na czym to polega?

Z góry dzięki za odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 24 Kwi 2017 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
100euro wkładu własnego to zawsze jednak wkład własny, dużo, zwłaszcza, że za niższą kwotę można mieć auto z pełnym ubezpieczeniem.

Wkład własny polega na tym, że jeśli będzie szkoda, kolizja itp itd, z własnej winy, wówczas do tej kwoty ponosi się koszty. Oznacza to również, że jeśli miałoby się np. parkingówkę albo coś stałoby się z lusterkiem - każda sytuacja, przy której ucierpiało auto, a nie ma się raportu policyjnego, który jasno mówi, że szkodę zrobił ktoś inny, wypożyczalnia ma pełne prawo pobrania np. 100euro - jeśli na taką kwotę opiewa wkład własny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 24 Kwi 2017 10:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
mieszczu93 napisał(a):
poszukuje samochodu na tydzień w czerwcu, ląduje w Larnace.

Sprawdź wypożyczalnie Stevens'a - wcześniej jest link, brak blokad na karcie. Ja dodatkowe ubezpieczania nie brałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 24 Kwi 2017 11:03 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 6
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, w tej wypożyczalni nie blokują kwoty na karcie kredytowej, spisują jedynie numer karty do umowy wynajmu. W takim wypadku rozumiem że wkład własny wypadałoby zapłacić gotówką czy dopiero w przypadku powstałej szkody? Czy ktoś niedawno wypożyczył auto może u nich?

Napisałem też do Stevensa, czekam na odpowiedz :)

Przyznam, że opcja z wkładem własnym bez obociażania karty (jakkolwiek miałoby to być) nie jest chyba wyróżniająca się oferta, ponieważ można znaleźć dużo ofert z pełnym ubezpieczeniem z ochrona wkładu własnego i w mniejszej cenie np. AutoEurope.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:57 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Stevensowi żadnego zabezpieczenia w gotówce nie dawałam, i w sumie nie interesowałam się co będzie jak się stanie... wypożyczałam samochód pierwszy raz i chyba na wiele rzeczy nie zwróciłam uwagi... założyłam też, że skoro nie mamy stłuczek,wypadków w PL, a obcym autem i pod prąd będziemy jeździć jeszcze ostrożniej to raczej nic się nie wydarzy... no i nie wydarzyło...

Ale jestem ciekawa co Ci odpowie... Daj znać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 25 Kwi 2017 08:43 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 6
piekara114 napisał(a):
Stevensowi żadnego zabezpieczenia w gotówce nie dawałam, i w sumie nie interesowałam się co będzie jak się stanie... wypożyczałam samochód pierwszy raz i chyba na wiele rzeczy nie zwróciłam uwagi... założyłam też, że skoro nie mamy stłuczek,wypadków w PL, a obcym autem i pod prąd będziemy jeździć jeszcze ostrożniej to raczej nic się nie wydarzy... no i nie wydarzyło...

Ale jestem ciekawa co Ci odpowie... Daj znać...


Napisałem już dwa e-maile ale nie odpisuje. Dam znać jak już dowiem się czegoś konkretnego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 25 Kwi 2017 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Jak przedmówcy pisali - wypożyczając auto u Stevensa należy podać numer karty jeśli zamierzasz podróżować na Cypr Północny, pomimo tego iż sama zapłata za auto może byc w gotówce. Stevens nie blokuje nic na karcie w czasie wypożeczenia samochodu, a ewentulnie ściąga kasę za powstałe szkody na Cyprze Północnym.

Załącznik:
st1.jpg
st1.jpg [ 339.63 KiB | Obejrzany 1413 razy ]


Dzieje się tak ponieważ auto nie posiada żadnego własnego ubezpieczenia, więc cała odpowiedzialność spoczywa na wynajmującym auto. To co kupuje się na granicy to Third Party Liability Insurance - czyli zwykłe OC samochodu. Z niego są wypłacane ewentualne odszkodowania w wypadku uszkodzenia czyjegoś mienia (~81 000 PLN) lub spowodowania obrażeń ciała lub czyjejś śmierci (~21 000 000 PLN). Za szkody wynajętego samochodu odpowiadacie sami.

Załącznik:
ub1.jpg
ub1.jpg [ 334.6 KiB | Obejrzany 1413 razy ]


Koszt ubezpieczenia za 3 dni to 20 EUR, a tak naprawdę to jest dzień wjazdu + 3 całe następne dni.

Oczywiście Turcy z północy jeżdżą bardziej nonszalancko, więc trzeba bardziej uważać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mieszczu93 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:05 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 6
Super, fajnie ze wstawiłeś wzór umowy do zapoznania się!

Czekam na wiadomość od Stevensa, bo teoretycznie wiekiem minimalnym do wypożyczenia jest 25, a mi brakuje roku...

Odnośnie www.lowpricecypruseconomycarrentals.com, nie rozumiem jednej kwestii. Na stronie nie widnieje żadna informacja o wpłacie jakiegokolwiek depozytu przy wynajmie (przynajmniej nic takiego nie znalazłem), a w wiadomości dostałem taka informacje:

"The excess you pay only if you do any damage. You dont pay or i block the excess from before"

Czy miał na myśli to, że w momencie jakiejś szkody dopiero wtedy będę mial zablokowany excess? Wcześniej z kolei napisał że nie blokuje niczego, tylko wpisuje na umowie numer karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 25 Kwi 2017 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
zależnie od miejsca jest opcja 25lat lub posiadania prawa jazdy od min. 3 lat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 26 Kwi 2017 05:53 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 6
Również zdecydowałem się na wypożyczenie auta u Stevens co prawda dopiero w grudniu ale ceny mają naprawdę konkurencyjne....Ale w zasadzie chodzi mi o to czy konieczne jest zgłoszenie na umowie u Stevens faktu wyjazdu autem do Cypru Północnego (chce tam spędzić trzy dni) ...Czy zaznaczenie na umowie opcji ,,bez wjazdu,, może skutkować problemami z przekroczeniem granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 26 Kwi 2017 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Też o to pytałem na forum. Jest to konieczne. Pan w okienku na granicy sprawdza umowę najmu i jeśli nie ma na niek informacji o zgodzie wypożyczalni na wjazd na Cypr Północny - nie wyda ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 26 Kwi 2017 11:05 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 6
wiem_gdzie_jade napisał(a):
zależnie od miejsca jest opcja 25lat lub posiadania prawa jazdy od min. 3 lat


Ciekawe co w przypadku wieku poniżej wymaganego :) Czy jest to tylko wymóg wynajmującego czy ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 26 Kwi 2017 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Jeśli ma się prawo jazdy od 18tego roku życia, to można wypożyczyć auto mając lat 21, nawet ostatnio mieliśmy takiego Pana ;)
Generalnie jest to kwestia ubezpieczycieli na Cyprze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 26 Kwi 2017 19:26 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 6
Antek 12 pytanie do Ciebie..z tego co piszesz wjezdzales do Cypru Polnocnego.... a jak wygladalo zdanie pojazdu w wypozyczalni??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group