Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Lut 2017 10:41 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Myśmy wypożyczalnie auto w Larnace przez Economy Car Rentals. Wypożyczalnia to Enterprise. Auto to Skoda Fabia, czas najmu niecałe 5 dni, kwota wynajmu ok 70E, a depozyt to 600E (400E karty i 200E gotówką). Auto oddaliśmy w niedzielę, więc nie było możliwości umycia samochodu, było bardzo brudne, a wypożyczalnia nie pobrała za to żadnej dodatkowej kwoty. Jak to auto na Cyprze, miało mnóstwo drobnych rys na karoserii. Przy oddaniu tylko pobieżne sprawdzenie. Śmiało możemy polecić tą wypożyczalnię.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 28 Lut 2017 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Sęk w tym ,że tak duża blokada na karcie - depozyt, oznacza tak duży wkład własny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 05 Mar 2017 14:56 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 3
A czy znacie jakąś wypożyczalnię samochodów w Larnace, w której nie wymagają kart kredytowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 05 Mar 2017 14:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Stevens. W ogóle nie wymagają kart.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 06 Mar 2017 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
my nie wymagamy karty, ubezpieczenie jest pełne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 06 Mar 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
wiem_gdzie_jade napisał(a):
my nie wymagamy karty, ubezpieczenie jest pełne.


Tylko że jesteście drożsi od konkurencji ( Stevens) - auto z 2 fotelikami w kwietniu grupa B+1 o dokładnie 70 EUR za tydzień

238 EUR a 168 EUR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 06 Mar 2017 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Nie każdy wypożycza foteliki, wszystko też zależy od terminu, przykładowo w lipcu grupa B, czyli najniższa u nich, to koszt €198.
U nas najniższa grupa w tym czasie - 179 €.

Ktoś pytał o miejsce, gdzie niepotrzebna jest karta, więc poinformowałam.
Poza tym wynajęcie to jedno, w naszym przypadku dostaje się pomoc i obsługę w j.polskim, a poza tym chętnie dzielimy się swoją wiedzą i podpowiadamy co i jak.

pozdrawiam serdecznie,
Iwona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 06 Mar 2017 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja tydzień temu brałem w Goldcar (bezpośrednio przez ich stronę, opcja Full-Full), za 3dni zapłaciłem 12e, rezerwacja robiona na miesiąc przed. Blokada na karcie na 900euro. Bezproblemowe zdanie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 06 Mar 2017 15:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ostatnio na Cyprze prym cenowy wiedzie (jeśli korzysta się z pośrednika rentalcars) wypożyczalnia KEM. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ja mam wątpliwości, bo w systemie brakuje informacji o opcji paliwowej, a do tego rzekomo biuro czynne jest 24 godziny na dobę, ale z wyjątkiem niedziel. Czyli w niedzielę o 23:55 oddać nie mogę, ale w poniedziałek o 0:05 już tak. Trudno mi sobie wyobrazić, że o północy zaczynają pracę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Mar 2017 14:27 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 3
Czyli wypożyczając auto od Stevens, jakiś ich pracownik odbiera mnie z lotniska, prowadzi do auta, a potem przy wylocie odbiera ode mnie samochód i wtedy się płaci? Czy jak to dokładnie wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Mar 2017 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeszcze się nie spotkałem, żeby za wynajem samochodu płacić "z dołu".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 15 Mar 2017 19:11 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Płatność przy odbiorze. Ale nie blokują karty ani nie spisują (jeśli nie jedziesz na C.Półn.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 15 Mar 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Hmm, a musisz im mówić, że jedziesz ? Przecież i tak musisz zapłacić za tureckie ubezpieczenie na granicy. A tak przynajmniej nie spisują twojej karty jak im nic nie powiesz. Tak ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 16 Mar 2017 20:35 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Na karcie, którą od Stevensa otrzymuję (służący jako dokument dowód rejes). zaznaczyli mi opcję nie uprawniony do wjazdu na Cypr północy (czy jakoś tak to brzmiało). Podejrzewam, że na przejściu granicznym byłby problem, bo to że trzeba wykupić osobne ubezpieceznie na północ to inna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 19 Mar 2017 19:40 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 3
a czy na pewno w wypożyczalni Stevens nie ma już żadnych dodatkowych opłat? Tylko płaci się kwotę, która jest podana na stronie? Z tego co patrzyłam na stronie nie ma, ale wolę się upewnić od kogoś kto już korzystał z ich usług.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:07 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
W ub. tygodniu wypożyczałem auto przez Economy Car Rentals. Jako rzeczywistą wypożyczalnię miałem wpisane w dokumencie Auto Direct, w praktyce dostałem samochód z logo Enterprise. Na plus: dobra cena, bardzo pobieżna kontrola stanu samochodu po zwrocie i sprawny transfer lotnisko-wypożyczalnia-lotnisko. Na minus: niezbyt udany samochód (nie tyle model, co konkretny egzemplarz), polityka paliwowa empty-empty oraz ubezpieczenie szyb, kół i opon, które (opcjonalnie) wykupuje się w firmie trzeciej - w razie problemów procedura może być uciążliwa.

Byłem tym samochodem na Cyprze Północnym. Wypożyczalnia takich wyjazdów nie rekomenduje, ale też ich nie zabrania. Nie działają tam żadne ubezpieczenia - pełną odpowiedzialność za samochód przejmuje wynajmujący. Północnocypryjskie ubezpieczenie OC kupuje się na granicy, obecnie wariant 3-dniowy kosztuje 20 euro. Benzyna na Północy tańsza o ok. 1 zł/l niż na Południu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Kwi 2017 13:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Co prawda wypożyczałem w Pafos, ale oddawałem w Larnace (wypożyczalnia Sixt), więc postanowiłem nie tworzyć nowego tematu i dopiszę się z relacją tutaj.

Rezerwacja: 3 dni w marcu z Pafos (miasto) do Larnaki (lotnisko); dokonana przez stronę Ryanair, zgodnie z warunkami w cenie uwzględniona już była opłata za oddanie w innym miejscu niż wypożyczenie, paliwo: pełny do pełnego (full/full).

Przy odbiorze pani chciała nas obciążyć opłatą „one way rental” ale wskazywaliśmy na warunki, gdzie ta opłata już była w cenie. Ostatecznie pani odpuściła, powiedziała, że jeszcze sprawdzi „bo u nich ta opłata wcześniej nie była zawarta w cenie wynajmu” i w razie czego podliczą nas przy zdaniu samochodu.

Samochód odebraliśmy, pojeździliśmy, 26 marca oddaliśmy na lotnisku w Larnace. Panowie obejrzeli, nie znaleźli żadnych uszkodzeń, bak pełen, potwierdzili zwrot, nikt się nie zająknął o jakiejś dodatkowej opłacie. Dwa dni później na karcie obciążenie z Sixt na 25 euro. No to formularz reklamacji, dosłanie vouchera rezerwacyjnego, wniosek o zwrot tej kwoty na kartę, bo nikt nie informował (dodam, że nie otrzymałem również żadnego maila w tej sprawie), że coś jest nie tak – obiecali, że sprawdzą. Przez kilka dni cisza, spytałem więc jaki jest stan mojej sprawy. Okazało się, że mój wniosek został uznany, nie napisano mi natomiast jaki był powód naliczenia tych 25 euro (ale jestem prawie pewien, że było to właśnie one-way rental). 10 kwietnia kwota wróciła na moją kartę – złotówkową, ostatecznie na tych operacjach wyszedłem na -5 zł na różnicach kursowych. Druga sprawa – blokada na karcie: zgodnie z zapewnieniami w biurze, blokada powinna zostać zdjęta po 3-4 dniach od zdania samochodu, czekałem, czekałem aż została zdjęta dopiero po 11 dniach. Sam samochód w porządku, 20 tys. przebiegu, wzięliśmy z automatyczną skrzynią biegów - w ruchu lewostronnym uznaliśmy to za duże ułatwienie, kierowca może się wtedy skupić tylko na prowadzeniu a nie martwi się o zmianę biegów (odruchowo szukanych prawą ręką… ;) ). Chociaż przyznaję, że pierwszy raz jeździłem w ruchu lewostronnym i pierwszy raz samochodem z automatyczną skrzynią biegów – na początku to było spore wyzwanie i jazda była dosyć wolna.

Rady dla wynajmujących auto w Sixt:
1. potwierdzać w biurze zgodność z warunkami wynajmu, które mamy na rezerwacji (voucher najlepiej mieć wydrukowany w jęz. angielskim);
2. Po zdaniu samochodu sprawdzać wyciąg z karty, czy przypadkiem nie pobierają nam czegoś bez informowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 11 Kwi 2017 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
obibok napisał(a):
Ostatnio na Cyprze prym cenowy wiedzie (jeśli korzysta się z pośrednika rentalcars) wypożyczalnia KEM. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ja mam wątpliwości, bo w systemie brakuje informacji o opcji paliwowej, a do tego rzekomo biuro czynne jest 24 godziny na dobę, ale z wyjątkiem niedziel. Czyli w niedzielę o 23:55 oddać nie mogę, ale w poniedziałek o 0:05 już tak. Trudno mi sobie wyobrazić, że o północy zaczynają pracę.

Rok temu wypożyczałem w KEM przez billiger-mietwagen. Na stronie rezerwacji była informacja full-full, ale w vocherze nie było nic na ten temat. W KEM powiedzieli, że muszę zapłacić za bak i oddać pusty. Po negocjacjach (miałem screen ekranu podczas rezerwacji) obiecano mi, że będzie full-full, ale w umowie był zwrot empty. Oddałem jednak full i blokadę za paliwo anulowali. Był też problem z klimatyzacją, raz działała, raz nie. Przyjechałem na drugi dzień, zaproponowali zamianę, ale drugi samochód miał tylko pół baku, a w umowie pełny. Mówili, że muszę zwrócić pełny, a podczas zwrotu będą dzwonić do centrali i zwrócą mi za pół baku, ale nie zdecydowałem się na takie kombinacje i nie zamieniłem. KEM to była wtedy najtańsza opcja, i myślę że następnym razem też skorzystam jeśli będą najtańsi, bo przynajmniej wiem czego się spodziewać.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 11 Kwi 2017 18:56 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
asia_00 napisał(a):
a czy na pewno w wypożyczalni Stevens nie ma już żadnych dodatkowych opłat? Tylko płaci się kwotę, która jest podana na stronie? Z tego co patrzyłam na stronie nie ma, ale wolę się upewnić od kogoś kto już korzystał z ich usług.

Żadnych dodatkowych kosztów: koszt wynajmu+ewentualnie dopłata za odbiór na lotnisku 2*3,5eur. Żadnego sprawdzania auta po zdaniu, hello, klucz do reki, pomógł wyjąć bagaż z bagażnika i by by.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 12 Kwi 2017 20:08 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Przeczytałem cały wątek. I dalej mam mętlik :roll: :( Z racji, że w czerwcu wybieramy się na Cypr w grupie 9 osób (6 + 3) zupełnie nie kalkuluje się nam korzystanie z serwisu typu hoppa.com (transfer z Larnaki do Ayia Napa lub Protaras to tyko 186 - 191 EUR !!). Sami widzicie, że to "chyba" dużo. Dlatego też chcąc (wiadomo że autko to plus) nie chcąc (zero doświadczenia w ruchu lewostronnym, najwyżej będziemy jeździć 40 km/h) trzeba wybrać wynajęcie 2 autek. Dla Was to może pikuś, ja dopiero raczkuję w tej kwestii (w sumie 1 razy na kilka dni i 2 razy po tygodniu w Grecji - ale wynajem w Grecji to inna bajka). W Grecji gotówka do ręki wynajmującego i tyle. Na Cyprze już tak łatwo nie jest.

Pytania:
1) jak jest z tym ubezpieczeniem pełnym ? Może pytanie głupie, ale radzicie brać ? Czy tylko WUG ?
2) tylko ... żona ma kartę kredytową 8-) ale ona na setę kierowcą nie będzie. Myślicie, że będą problemy jakieś jak ewentualna blokada miałaby być na jej karcie a kierowca inny ?
3) ogólnie z Waszego doświadczenia: co wybrać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group