Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Ale kawa ciągle wyraźnie tańsza niż w Krakowie, Warszawie czy innym Gdańsku ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#62 PostWysłany: 04 Sie 2022 19:13 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 369
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
7,5 zł za espresso to wyraźnie taniej niż w Warszawie?
(pomijam, że to dwa razy więcej niż w Albanii :))
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Wrz 2022 17:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
dzidzi napisał(a):
Wróciłem właśnie z Chorwacji i chciałem wybrać pieniądze z bankomatu. Karta Visia Świat Intensive mBanku. W Puli obskoczyłem jakieś 15, w Rijece z 8, wszystkie miały prowizję oprócz tych z Agram Banka, tu lokalizacja bankomatów:
https://www.agrambanka.hr/bankomati/
Wybrałem z nich w Rijece i Zagrzebiu bez prowizji. Wygląda na to, że od tego roku wszystkie banki pobierają prowizję, chyba, że zależy to od karty, ale raczej wątpię. Wybierałem po 1000 kun, bo za pierwszym razem mi wyskoczyło, że więcej nie można to potem się tego trzymałem.


Wielkie dzięki za namiary. Właśnie wypłaciłem w Rijece 3500 kun - też przeszło bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 05 Wrz 2022 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 113
Kilometry: 140 533
srebrny
a propos kun - od dzis zaczyna sie okres przejsciowy, czyli ceny sa i w kunach i w euro. Wiec wlasciwie problem walutowy w HR znika :D
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 07 Wrz 2022 13:37 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Niby tak, ale będąc na miejscu stwierdzam, że dalej bardziej opłaca się mieć i płacić kunami - posługiwanie się EUR zwłaszcza na targach, w małych sklepikach to wciąż egzotyka. Za to w barach, restauracjach nie ma problemu z płatnością kartami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Wrz 2022 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Lotnisko DBV: bez prowizji można wypłacić w bankomacie Privredna Banka Zagreb (Revolut, MC). Bankomaty PBZ są oczywiście także w Dubrowniku, niedaleko portu i na Starym Mieście.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Chyba wiemy małe co nieco o możliwości wymiany resztek kun, które ewentualnie pozostały w portfelach:

The money exchange will be possible in Croatian banks during 2023. It will also be possible in FINA and Hrvatska pošta until the end of June 2023. These institutions will not charge transactional fees regardless of the amount of kuna you want to exchange.
After this period, you can exchange an unlimited amount of money kuna at HNB, also free of charge. However, HNB will not exchange the money during 2023.
Overall, there is no deadline for the exchange of kuna banknotes. As of 2024, Croatian residents
(nie wiem czy słusznie rozumuję, ale chyba wszyscy, a nie tylko rezydenci Chorwacji) can exchange banknotes in HNB whenever they like. However, kuna and lipa coins can be exchanged for only 3 years from the day of the introduction of euro (until 2026).
https://www.expatincroatia.com/transition-to-euro-residents/

Kurs wymiany stały:
1 € = 7,5345 kn
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
dormozg napisał(a):
Niby tak, ale będąc na miejscu stwierdzam, że dalej bardziej opłaca się mieć i płacić kunami - posługiwanie się EUR zwłaszcza na targach, w małych sklepikach to wciąż egzotyka. Za to w barach, restauracjach nie ma problemu z płatnością kartami.

Minusem może być też, że póki co, wszystkie ceny w euro wyglądają tak: 7,58; 6,23; 10,11 itp. Przy płatnościach gotówką w euro dużo zabawy z centami.

Jeśli ktoś ma pod nosem, mogę polecić kantor Tavex - na Revolucie kurs 0,63 (w weekend wyższy), natomiast w Taveksie 0,65 - przy niewielkich kwotach różnica niewielka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:47 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Wczoraj wymieniałem w Zadarze euro na kuny, kurs w zależności od kantoru 7,20 - 7,30. Łatwiej jest płacić w kunach bo tak jak wspomniał @Djorkaeff nie ma tych śmiesznych eurocentowych końcówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 07 Paź 2022 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
ile według Was muszę mieć w gotówce kun żeby starczyło na weekend w Zadarze bez szaleństw ,zwiedzanie,jedzenie , mam Revoluta i będę płacił raczej kartą ale jakieś wydatki w małych sklepikach czy knajpkach,etc. żeby potem nie zostało,dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 07 Paź 2022 21:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@BP2??
Przełom lipca, sierpnia. 4 dni od rana do popołudnia w Zagrzebiu. Wydałem równowartość 600 PLN, w tym piwka, kawki, soki (wszystko w kawiarniach), transport, wejście do Nikola Tesla Technical Museum. Jadłem tylko w pekarach oraz w supermarkecie Konzum.
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? lubi ten post.
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group