Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2016 13:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2016
Posty: 7
Cześć,
Zastanawiam się jak rozegrać sprawę internetu w USA. Czy najlepiej zakupić SIM z internetem i wrzucić ją do swojego telefonu robiąc hotspot? Leci nas 3 osobowa rodzina, i chcielibyśmy wszyscy mieć internet przy sobie. Mam telefon w sieci TMobile, ale na 2 tygodniowy wyjazd zakup pakietu w którym dają 500mb za dość dużą cenę wydaje się być bez sensu. Macie jakieś doświadczenie? SIM kupić w WalMarcie?

Dzięki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 15 Sie 2016 16:45 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć
Ja znalazłem dwa rozwiązania:

t-mobile: https://prepaid-phones.t-mobile.com/pre ... urist-plan

zipsim: http://www.zipsim.us/

Lepszym wydaje się t-mobile. Ale nie wiem jak z zasięgiem (ja jadę do Texasu).

Czy ktoś może polecić coś lepszego?

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
cinek83 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Sie 2016 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jest parę rozwiązań - albo sam net np. na tablety (rzadkie ale spotykane) albo karta SIM do telefonu. W Wallmarcie znajdziecie m.in.: T-Mobile, Crickett, Straighttalk (pomijam Verizona i kilka innych, które działają w standardzie CDMA a nie GSM, czyli karty SIM nie będą działały w telefonach z Europy).

- T-Mobile był najtańszy, coś ok. $40 z podatkiem ale nie miał nielimitowanych rozmów.
- Crickett na miesiąc z nielimitowanymi rozmowami i netem LTE 2,5 GB kosztował ok. $50 z podatkiem. Możesz wybrać dostawcę sygnału: AT&T lub T-Mobile.
- Straighttalk niewiele więcej ale 5 GB netu. Przy aktywacji także możesz sobie wybrać dostawcę sygnału - z GSMa AT&T lub T-Mobile. Na Nevadę/Arizonę i Utah polecam zdecydowanie T-Mobile, na Kalifornię albo Illinois - AT&T; jeśli w innym miejscu to sprawdź zasięg na stronach. Uwaga - jeśli chodzi o rozmowy (ale niestety nie net) plusem Straighttalk jest wewnętrzny roaming - tam gdzie wybrany przeze mnie dostawca AT&T nie miał zasięgu (a był to niestety duży problem w Arizonie i Nevadzie w odróżnieniu do T-Mobile), mogłem korzystać z infrastruktury T-Mobile (ale tylko rozmowy, nie SMSy/MMSy i net). W Crickett nie było takiej możliwości.

Możesz kupić w Wallmarcie także kartę SIM z samym internetem - niewiele taniej i z mniejszym limitem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sie 2016 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 63
Poczytaj http://dziennikzwiazkowy.com/podroze/mo ... net-w-usa/
_________________
Natura nie łamie swych praw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:41 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Jak zwykle polecam świetną stronę: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/USA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2016 13:41 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 3
30$ w T-mobile na 3 tygodnie.

unlimited Wszystie polaczenia i text - do EU tez.
6GB - internetu
250GB w roamingu ( jak stracimy zasieg T-mobile i przejmie nas inny operator ).

taka oferte dostalem w salonie t-mobile po dluzszej rozmowie z przedstawicielem 5 tyg temu.

pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2016 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Niby USA, niby taki piękny i wielce nowoczesny kraj a za takie marne pakiety internetu zadaja sobie kwoty 30 USD ? Toż to jakiś żart. Nie ma tańszej opcji ? Kupuje Sim, pakuje do iphona i korzystam do wyczerpania ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 18 Lis 2016 23:13, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2016 05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Ja będąc w USA korzystałem z kanadyjskiego https://www.roammobility.com/ Moim zdaniem bardzo wygodne, bo można sobie wybrać dokładnie taki pakiet jaki jest potrzebny, a $3-$4 dziennie to żadne pieniądze, przy podróży za ocean. Jak ktoś jedzie na dłużej niż 2 tygodnie to opłacalne są plany miesięczne. Z karty można korzystać wielokrotnie, wystarczy raz na pół roku "doładować" tzn wykupić np. na jeden dzień najtańszy pakiet.


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2016 05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Inną ciekawa opcja jest oferta brytyjskiego 3 mobile Feel At Home http://www.three.co.uk/Discover/Phones/Feel_At_Home Kupuje się kartę (na ebay masa ofert za ok. $30-$40), która jest ważna przez rok i do wykorzystania 12GB. Można potem doładować, ale chyba lepiej opłaca się potem kupić nowa kartę ;). Plusem jest, ze oprócz USA można używać w większości krajów europejskich i Izraelu, wiec można wykorzystać także podczas innych podróży.


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl lubi ten post.
Mareckipl uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2017 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
A co polecacie na objazdówkę po zachodnim wybrzeżu (CA,UT,AR,NV). Interesuje mnie opcja najlepiej z nielimitowanym internetem i możliwością dzwonienia do Polski. Jeśli za możliwość połączeń jest duża dopłata to w ogóle nie muszę dzwonić. Najbardziej zależy mi na internecie. Połączenia są tylko dodatkiem. Nie ma nikogo w USA więc raczej nie będę dzwonił po stanach, a z Polską mogę się komunikować przez internet. Net będzie potrzebny mi do podstawowych czynności jak planowanie podróży, mapy, sprawdzanie różnych stron i wieczorem film w hotelu itd. Oczywiście będę się korzystał również z lokalnych wifi i tu nasuwa mi się pytanie czy to bezpieczne w USA, a może powinienem skorzystać z jakiegoś VPN do połączeń? Co o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Maj 2017 22:45 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Tu coś z polskiej sieci PLUS
za 39zl 1 GB ważne 30 dni , dziala na T-mobile i AT&T
http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... rte#tabs-4


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Maj 2017 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Maj 2017 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
tylko, że oferta dotyczy tylko mixa i plus na kartę. W abonamencie pakiet np 2,5GB kosztuje 200zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Maj 2017 15:51 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Jaki problem kupic/dostać za darmo starter?Latwiej i szybciej niz kupowanie i aktywowanie będąc juz na miejscu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Maj 2017 20:11 

1 GB to trochę mało, czy mogę włączyć kilka pakietów po sobie w jednym okresie (miesiącu) rozliczeniowym?
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Maj 2017 22:18 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Włączasz pakiet i gdy ci się skończy włączasz kolejny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Maj 2017 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
A używacie VPNa? Jeśli tak to czy może ktoś coś polecić? Koniecznie trzeba mieć VPN czy można to olać? Nie mam jakichś ważnych danych, ale czasami łącze się z bankiem czy loguje na maila przez telefon korzystając z obcych wi-fi (restauracje, hotele).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Maj 2017 10:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 3
Witam forumowiczów!

Zbliża mi się lot do Nowego Jorku z przesiadką w Berlinie, tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś się orientuje jak wygląda odprawa na Okęciu, czy dostaje od razu karty na oba loty czy po przylocie do Berlina muszę przechodzić całą procedurę od nowa (odbiór, nadanie bagażu, kontrola bezpieczeństwa)?
Drugie pytanie dotyczy najlepszego rozwiązania jeśli chodzi o internet mobilny w Stanach, czy może ktoś coś polecić w rozsądnej cenie i na rozsądnych warunkach?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Maj 2017 15:14, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę do wątku internetowego. Odprawa jest na całą podróż jeśli rez. jest jedna (jeden bilet)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2017 10:49 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Co do Internetu.
To T-mobile ma Prepaid International Plan

https://prepaid-phones.t-mobile.com/pre ... urist-plan

Koszty:
30$ za aktywację i usługi
10$ za kartę (ale nie wiem dlaczego to doliczali, dopiero teraz zobaczyłem, info na stronce, że karta jest za free)
Wszystko powyższe + podatek (w Kalifornii około 5$)

W pakiecie masz:
2GB internetu 4G, potem spada na 3G.
Nielimitowane smsy na cały świat
1000 minut na rozmowy wewnątrz US

Pakiet ważny jest 3 tygodnie od uruchomienia. Potem wygasa, nie da się do doładować czy przedłużyć.
Ja korzystałem i polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 22 Maj 2017 12:22 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
do samego netu polecam kartę three uk. za 35$ plus przesyłka, na karcie mamy 12 GB do wykorzystania przez rok praktycznie na calym swiecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Maj 2017 12:35 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@rasing: z tym na całym świecie to trochę przegiąłeś, choć oferta nie jest zła.

Z polskich operatorów w chwili obecnej na internet w USA najlepszą ofertę ma Plus na Kartę:

http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... rte#tabs-4

zakładka "internet w roamingu".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group