Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Sie 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki za wskazanie miejsc. Na razie jeszcze się nie zdecydowałem w której części zarezerwuję. Mam natomiast jeszcze pytanie np. odnośnie Nissi choć podejrzewam, że wszędzie będzie podobnie.

Wzdłuż wybrzeża na którym znajduje się plaża Nissi Beach biegnie droga Nissi Ave. Prowadzi ona wzdłuż wybrzeża do Ayia Napa. Czy tą droga jeżdżą jakieś busiki, komunikacja miejska i jak to wygląda zazwyczaj wokół plaż? Jaki mniej więcej jest koszt? Łatwo dojechać na te plażę czy raczej spacery ? Jak komunikacja jest dobrze zorganizowana to nie będę na siłę szukał noclegu w odległości max 20 min spacerem, a spokojnie wychaczę coś trochę dalej oddalonego skąd będzie można dojechać.

Na razie waham się pomiędzy Nissi, a okolicą Konnos i Protaras.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 03 Sie 2015 14:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
szkodaczasu napisał(a):
Dzięki za wskazanie miejsc. Na razie jeszcze się nie zdecydowałem w której części zarezerwuję. Mam natomiast jeszcze pytanie np. odnośnie Nissi choć podejrzewam, że wszędzie będzie podobnie.

Wzdłuż wybrzeża na którym znajduje się plaża Nissi Beach biegnie droga Nissi Ave. Prowadzi ona wzdłuż wybrzeża do Ayia Napa. Czy tą droga jeżdżą jakieś busiki, komunikacja miejska i jak to wygląda zazwyczaj wokół plaż? Jaki mniej więcej jest koszt? Łatwo dojechać na te plażę czy raczej spacery ? Jak komunikacja jest dobrze zorganizowana to nie będę na siłę szukał noclegu w odległości max 20 min spacerem, a spokojnie wychaczę coś trochę dalej oddalonego skąd będzie można dojechać.

Na razie waham się pomiędzy Nissi, a okolicą Konnos i Protaras.

Przewoźnik dostępny pod adresem http://www.osea.com.cy, dysponujący koncesją na ten region, obsługuje linię 101 (która wraca jako 102). Ta linia z częstością co 15 minut (w nocy co 30) obskakuje całe południowo-wschodnie wybrzeże, od parku wodnego aż do Protaras. Dodatkowo po tej samej trasie kilka razy na dzień jedzie 711, które zaczyna tuż przy plaży w Konnos, a kończy przy... szpitalu w Larnace. Bilet jednorazowy € 1,50, całodzienny € 5,00.

Autokorekta: Przepraszam, nie tylko do Protaras, a do dworca w Paralimni. Jak mieszkałem u kapitana Karasa w Konnos, to było 10 minut pieszo do przystanku przy rondzie.

I autokorekta numer 2, co do cen: viewtopic.php?p=618663#p618663
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 12 Wrz 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Odnośnie Konnos napisałeś:
obibok napisał(a):
Ja nie wspomniałem, choć to jedna z moich plaż, bo uznałem, że to bardziej w stylu moim (kameralna), niż pytającego. Urokliwa faktycznie jest, choć ostatnio pływałem tam głównie koło północy.
Zdecydowaliśmy się na noclegi w Konnos (ok 10 min spacerem od plaży).

Nie będę chyba zakładał nowego tematu a mam jeszcze kilka pytań więc zapytam tutaj.

W Konnos będziemy mieć 7 noclegów i w czasie pobytu planujemy zobaczyć różne plaże i zobaczyć okolicę tj Ayia Napa, Nissi Beach, Protaras itd.

Natomiast mam jeszcze do zaplanowania niecałe 3 dni. Wynajmę wtedy samochód.

Pytania:
Akamas - czy z dzieckiem (jeszcze nie chodzi, trzeba targać wózek) warto wybierać się w tamtą okolicę ?
Nikozja- mam dla synka tylko dowód osobisty, czy na DO może przejść do części tureckiej, czy potrzebny jest paszport? Jeśli potrzebny jest paszport to czy warto jechać do Nikozji tylko z zamiarem odwiedzenia części Greckiej?

Narazie we wstępnym planie mam odwiedzenie:
- Pafos (jeszcze nie mam planu co konkretnie)
- Yeroskipou (nie wiem czy warto?)
- Petra Tou Romiou
- Kurion
- Limasol (jeszcze nie mam planu co konkretnie)
- Larnaka (tu lądujemy, bierzemy i oddajemy auto więc pewnie zajrzymy zobaczyć , port, deptak, kościół Łazarza, meczet)

Prośba o opinie co dodać a co wywalić z planu?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Wrz 2015 16:41 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Da się przekroczyć granicę na dowód osobisty. W zasadzie to co najciekawsze w Nikozja to turecka część. Szczegółowo procedurę przekraczania opisałem tutaj.
http://www.mynameisola.com/pl/how-to-cr ... rn-cyprus/

W kwestii Akamas to bardzo fajne miejsce ale bardzo daleko od Twojego miejsca zamieszkania, rozważ lepiej półwysep Karpaz (Turecka Republika Cypru Północnego), fajna przyroda jest tez na Cape Greco. W kwestii innych atrakcji to pewnie już wszystko przeczytałeś ale możesz rzucić okiem na nasz cypryjski alfabet http://www.mynameisola.com/pl/cypriot-a ... to-%CF%89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Wrz 2015 19:30 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Co do Nikozji - najlepiej przejść granicę pieszo, na dowód spokojnie da radę. Ogólnie miałem wrażenie, że to wszystko jest zrobione pod publiczkę (te kontrole nie są zbyt gorliwe). Część turecka nieco ciekawsza, ale dość droga (drożej niż w greckiej części). Najlepiej mieć ze sobą Liry tureckie bo płatność w Euro po stronie tureckiej jest mocno nieopłacalna.

Co do Larnaki to polecam kościół św. Łazarza, bardzo fajne miejsce. Poza tym nic nadzwyczajnego tam nie ma.

Najlepsza plaża w tamtych rejonach to zdecydowanie Nissi beach, można dostać się tam autobusem intercity z Larnaki.

W ubiegłym tygodniu temperatura ok. 35-37 stopni. Do tego przyszedł pył znad Syrii, który trochę popsuł nam plany :(
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Wrz 2015 19:46 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
W Larnace są flamingi i ciekawy meczet Hala Sultan Tekke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Wrz 2015 20:35 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Właśnie wróciłem Z Ayia Napy, ale szczerze polecam plażę w Protaras, Fig Tree Bay. Nissi Brach trochę przereklamowana. Konos Beach w Protaras za mała. Woda, plaża, infrastruktura i ceny przemawiają zdecydowanie za Fig Tree Bay w Protaras.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Wrz 2015 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
kibek napisał(a):
Da się przekroczyć granicę na dowód osobisty. W zasadzie to co najciekawsze w Nikozja to turecka część. Szczegółowo procedurę przekraczania opisałem tutaj.
http://www.mynameisola.com/pl/how-to-cr ... rn-cyprus/
/


A ja pozwolę tylko doprecyzować, że Turcy dorobili się już komputerów, więc nic się nie wypisuje odręcznie. Siedzą tam bardzo ładne i miłe panie, które wstukają nasze dane w system.
Co do pograniczników, to faktycznie greccy Cypryjczycy robią to chyba tylko dla samej zasady. Przy przechodzeniu na stronę północną pooglądali mój dowód może przez sekundę, a przy powrocie gość sprawdził tylko dowód dziewczyny, a mojego nawet nie wziął do ręki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Wrz 2015 15:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Adżi napisał(a):
a mojego nawet nie wziął do ręki ;)

Bo u nich moralność jest istotna ;)
A poważnie to tak, po stronie południowej mało się tym przejmują.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adżi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 16 Wrz 2015 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki za wszystkie opinie:

Plan mi się już powoli wyklarował.

- 20.09 - Prosto z lotniska w Larnace jedziemy do Pafos, ew. chwila postoju na plaży Mackenzie żeby zobaczyć lądujące samoloty.
- 20-21.09 Pafos (mamy tu jeden nocleg) chcemy zobaczyć: grobowce Królewskie, Mozaiki, plażę z wrakiem statku, Port wieczorową porą. Może też Park Archeologiczny Kato Pafos. - i polecacie coś jeszcze?
- 21.09 Jedziemy z Papfos do Nikozji po drodze odwiedzimy:
- Geroskipou
- Petra Tou Romiou
- Kurion
- Limasol (jak będzie chwila czasu, ale pewnie nie)
- 21.09 Wieczorem dojeżdżamy do Nikozji(mamy tu dwa noclegi). Jak się uda to krótki spacer po mieście.
- 22.09 Nikozja cały dzień : Zielona Linia, przejście do części tureckiej, Starówka i nie za bardzo wiem co ponadto - i polecacie coś jeszcze?
- 23.09 wyjazd z Nikozji do Larnaki (oddajemy auto) na lotnisku. następnie przejazd do miasta może chwila na obejrzenie portu, deptaka, kościół Łazarza, meczetu).

23.09 wyjazd z Larnaki do Konnos ( autobus 711 )
23-30.09 pobyt w Konnos głównie plażowanie - plaże Konnos, Nissi Beach(AyiaNapa), Fig Tree(Protaras). Zwiedzenie/obejrzenie Cape Greko.
30.09 powrót na lotnisko w Larnace i powrót do Polski.

Ma to wszystko ręce i nogi Waszym zdaniem ? :) Prośba o opinie co dodać a co wywalić z planu?
Odpuściłem Akamas i Góry.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
szkodaczasu napisał(a):
- 20.09 - Prosto z lotniska w Larnace jedziemy do Pafos, ew. chwila postoju na plaży Mackenzie żeby zobaczyć lądujące samoloty.
- 20-21.09 Pafos (mamy tu jeden nocleg) chcemy zobaczyć: grobowce Królewskie, Mozaiki, plażę z wrakiem statku, Port wieczorową porą. Może też Park Archeologiczny Kato Pafos. - i polecacie coś jeszcze?

Są też takie pozostałości dawnych grobów w samym centrum (w pobliżu galerii handlowej). Nie zapomnę ich, bo schodzi się, a tam woda. Stanąłem sobie w wodzie po łydki i od tego czasu buty, które wtedy miałem, nazywamy "trupia woda".
Cytuj:
- Kurion

Tuż przed Kourion jest antyczny stadion. Rozmiarami pasowałby pewnie do zawodów w żużlu na długim torze. Zresztą całość jest na terenie Wielkiej Brytanii.
Cytuj:
23-30.09 pobyt w Konnos głównie plażowanie - plaże Konnos, Nissi Beach(AyiaNapa), Fig Tree(Protaras). Zwiedzenie/obejrzenie Cape Greko.

Tu warto pamiętać, że osobno główna część półwyspu, a osobno jaskinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Wrz 2015 18:25 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Jak nazywa się hotel tuż przy Coral Beach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Wrz 2015 19:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
To może ja dodam coś o plażach na których byłem. Ogólnie piasek poniżej polskiej średniej (jednak jeśli chodzi o piasek, to bałtyckie plaże są naprawdę fajne), ale woda - temperatura i przezroczystość, czystość dna czy b. łagodne zejście - po prostu super. Można wejść 150 metrów do morza i nadal mieć wodę ledwo ponad majciochy.

Larnaka beach: w centrum miasta przy deptaku, cena standardowa, woda fajna, ciepła, plaża mocno średnia.
Image

Limassol: w centrum miasta, mocno średnia, woda ciepła, chyba najmniej przezroczysta, ceny nieznane, jest prysznic i toaleta. Najsłabsza zdecydowanie.
Image

Makenzie - blisko Larnaki (ok. 30-40 min pieszo). Plaża nieco lepsza niż Larnaka ale piasek szału nie robi. Za to b. mało ludzi, możliwy plane spotting (blisko jest podejście samolotów), ceny standardowe, woda b. fajna i ciepła. Dość blisko różne lokale, chociaż najbliżej to głównie lody i napoje, jedzenie trochę dalej.
Image

Nissi: dojście z Ayia Napa jakieś 30-40 min na piechotę, możliwy dojazd autobusem (my 711 z Larnaki za 1,5e OW). Jest bezpłatna toaleta, prysznic też. Na plaży tłum, w wodzie tłum. Widoki naprawdę super, piasek lepszy od plaż z Larnaki. Ceny standardowe, na plaży również restauracje.
Image

Vathia: jakieś 2 km od Nissi w stronę Ayia Napa. Ceny standardowe, nieco słabsza od Nissi, ale za to mniej ludzi.
Image

Ceny standardowe: leżak 2,5e, parasol następne 2,5e, komplet (2 leżaki + parasol) = 7,5 e. Raczej nigdzie nie robili problemu ludziom z ręcznikami.

Jako bonus filmik z Makenzie - od 20 sek widać jaka tam jest woda. Niestety Youtube nieco popsuł kompresją jakość :cry:

Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 25 Paź 2015 01:08 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Zdecydowanie Nissi. Najładniejsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Paź 2015 08:23 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 29
Osobiście odradzam podróż do Nikozji, bardzo nieciekawe miasto chyba że chcesz się poczuć przez moment jak w Azji, bo miasto opanowane jest przez całą masę Filipinek.
Polecam za to Pafos, wiele ciekawych zabytków, piękne widoki. Do części archeologicznej można wejść za darmo od tyłu, dziadek wpuszcza przez dziurę w płocie przy swojej posesji ;)
W Larnace nie daj się nabrać na oglądanie zatopionego statku Zenobia (z pokładu innego statu niby ze szklanym dnem) chyba że jako nurek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group