Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:19 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
Chcąc szybko doładować, Cinkciarz już darmowy wtedy nie jest. To jest jakaś możliwość, ale wygoda obsługi pozostawia wiele do życzenia.

Opisałem go w dedykowanej dyskusji: cinkciarz-pl-i-jego-karty-wielowalutowe,181,163399
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:23 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Owszem jest darmowy, chyba że potrzebujesz mieć kasę w ciągu sekundy. Bo jak możesz poczekać 10-20 minut to przelew jest za darmo. Przynajmniej w dni robocze, bo zazwyczaj wtedy przelewam środki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Zamiast bawić się w jakieś doładowywanie cinkciarzy to lepiej już podpiąć karte pod Curve.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ricinus78 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:36 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Pod Curve powiadasz?😉 Radzę poczytać o tym ile problemów ludzie mają z tym wynalazkiem, a to nie działa, a to podwójne pobranie środków. Dziękuję, nie mam czasu ani nerwów na takie zabawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:40 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 439
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
ume napisał(a):
Gdy ZEN oddaje na potrzeby uchodźców miejsce w swoich biurach, rosyjski szef Revoluta wydaje oświadczenie w stylu znanej od dziesięcioleci miłości jego ojczyzny do pokoju: https://www.cashless.pl/11451-revolut-u ... wiadczenie


Nie mam Revoluta (kiedyś rozważałem pewne kwestie mnie zniechęciły) ale jeśli bym miał się zastanawiać czy go używać, to po tym oświadczeniu nie jestem zainteresowany. Są różne możliwości i różne inne karty. Najwyżej wyjdzie drożej ale przeboleć można to, że wyjazd kosztujący parę konkretnych tysięcy będzie przez to kilka czy kilkanaście złotych droższy.
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
south napisał(a):
Radzę poczytać o tym ile problemów ludzie mają z tym wynalazkiem, a to nie działa, a to podwójne pobranie środków

Nie muszę czytać, używam CRV od lat. Problemów jak i opłat brak.
Kiedyś nawet zgłosiłem tam chargeback za jakąś drobnicę której nie chciał zwrócić amerykański MegaBus przez Covida, odpisali, że nie będą tego eskalować i oddali z własnej kieszeni :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vistacash lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:57 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
To super👍 Niemniej opinie na tutejszym forum niestety są mało zachęcające, zwłaszcza nierzadkie przypadki podwójnego pobrania pieniędzy. Dlatego szukając alternatywy dla revoluta odrzuciłem kartę curve, podobnie jak płatne zen/aion.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Mar 2022 16:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Ja do tej pory też nie doświadczyłem problemów z Curve, a używam dość często. Z wiadomych powodów ostatnio niemal ciągle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 02 Mar 2022 16:47 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Tak z trochę innej beczki to deklaracja właścicieli Revoluta, że mogą wpłacić max 1,5 mln funtów na pomoc ofiarom agresji rosji jest żenująca. Się szarpnęli.
W aplikacji zachęcają do wpłaty na "pomoc osobom dotkniętym kryzysem na Ukrainie". Skandaliczne zachowanie firmy


Ostatnio edytowany przez south 02 Mar 2022 17:23, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Mar 2022 16:52 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Jedni są za Wise, inni za ZEN, jeszcze inni za Aion (w tym ja :roll: ) ,wielu za Revolut, co niektórzy za Curve ( nazwa jest intrygująca :twisted: ), aha, nie mogę pominąć Cinkciarza, a wszystkie nasze dyskusje sprowadzają się do "mądrości" wypowiedzianej przez pewną kobietę, jeśli ktoś nie wie o co chodzi, jego problem.
https://the-big-bang-theory.com/quotes/quote/2164/


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Mar 2022 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Mar 2022 17:16 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
south napisał(a):
To super👍 Niemniej opinie na tutejszym forum niestety są mało zachęcające, zwłaszcza nierzadkie przypadki podwójnego pobrania pieniędzy. Dlatego szukając alternatywy dla revoluta odrzuciłem kartę curve, podobnie jak płatne zen/aion.

Sudoku napisał(a):
Ja do tej pory też nie doświadczyłem problemów z Curve, a używam dość często. Z wiadomych powodów ostatnio niemal ciągle.

Ja za to zraziłem sie do Revoluta już na samym początku gdy zablokowali mi konto po doładowaniu przez Apple Pay choć wcześniej ładowałem przelewem, więc oprócz moich dokumentów znali też dane zweryfikowane przez inny bank. Do odblokowania chcieli screen z aplikacji mojego banku. Korzystałem później, ale już bez zaufania.

Curve za to miałem od samego jego otwarcia na Polaków, przez ponad 3 lata. Mimo upływu takiego czasu liczba problemów nie malała, w końcu odpuściłem.

Jak dotąd, najlepsze zdanie mam o DiPocket i ZEN, nawet dobre (choć z zastrzeżeniami) o Cinkciarzu.

Nie wiem czy jeszcze tak jest, ale DiPocket opierał swoją działalność w pewnym stopniu o ukraiński Kredobank (należący do PKO, choć u nas z kolei DiP współpracuje do dziś z Pekao).


Ostatnio edytowany przez ume, 03 Mar 2022 12:58, edytowano w sumie 1 raz
Usuwam kwestie niezwiazane z szukaniem alternatywy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Mar 2022 19:51 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
south napisał(a):
Dziękuję, nie mam czasu ani nerwów na takie zabawy


Dla takich osób zazwyczaj są płatne rozwiązania. Jak chcesz coś szybko i bez nerwów, to rzadko jest za free.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 03 Mar 2022 13:02 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
DiPocket oficjalnie przyznaje, że obsługa klienta częściowo prowadzona jest z Ukrainy (wg moich ustaleń przez Kredobank). Systemy są w UE, więc o samą usługę nie trzeba się bać, ale z kontaktem mogą być problemy.

ZEN za to w aplikacji na bieżąco podaje aktualne saldo wpłat na pomoc Ukrainie - teraz to 30 tys. EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Mar 2022 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Do tej pory oprócz płacenia Revo używałem go do natychmiastowego przesyłania pieniędzy za granicę (głównie Anglia) - jaka karta daje taką samą możliwość?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 06 Mar 2022 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Samcik też pisze o pochodzeniu revoluta
https://subiektywnieofinansach.pl/revol ... i-kapital/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 17 Mar 2022 13:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Podepnę się pod ten wątek i spytam, czy jest może jakiś wirtualny portfel (z kartą lub bez) lub inna usługa, którą można zasilić bezprowizyjnie z Paypala? A później wypłacić środki na rachunek w USD/EUR/GBP w polskim banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Mar 2022 20:36 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 10
Póki co po usunięciu Revoluta założyłem Zen, co prawda weryfikacja bardzo mi się nie podoba (zdjęcie + nagranie samojebnego wideo). No i jest płatne. Ale z drugiej strony ma przejrzysty cennik, w przeciwieństwie do Revoluta. No i jest zarejestrowane w UE (Litwa) oraz podlega Bankowi Litwy, jakoś tak pewniej się czuję, niż na Revolucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Mar 2022 01:02 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
@kujaw
Revolut to też ta sama Litwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 24 Mar 2022 21:16 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Z racji, że jestem aktywnym użytkownikiem dziwi mnie, że przed agresją mało kogo interesował skład właścicielski i powiązania Revoluta, a teraz ma to duże (kolosalne) znaczenie. Jakbyście widzieli ile towaru z Rosji jedzie do UE (mimo deklaratywnych ograniczeń) to taki Revolut byłby pryszczem.Wychodzę z założenia, że jak coś działa to korzystam. I tak od 23 lat z tym samym bankiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Kwi 2022 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
kujaw napisał(a):
założyłem Zen [...] nagranie samojebnego wideo
Jakiego wideo?

Cytuj:
No i jest płatne.
Także używam Zen i jestem zadowolony.
Nie wszystko, co płatne, jest złem ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: trubul oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group