Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2020 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
https://bezprawnik.pl/oplata-za-nieakty ... to-paypal/

Nigdzie nie znalazłem informacji, co oznacza "brak aktywności" :(
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
No to zamknąłem konto....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:20 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Również zamknąłem konto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Chcieli zarobić, a pewnie stracą masę klientów. Może nie od razu, lecz pewnie po pobraniu pierwszej opłaty. Sam przeoczyłem maila ze zmianami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:34 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Też tu: https://www.bankier.pl/wiadomosc/PayPal ... 76315.html
A wg tego: https://www.time24story.com/2020/09/bew ... a-fee.html
“INACTIVE” IN THIS CONTEXT MEANS THAT YOU HAVE NOT LOGGED IN TO YOUR PAYPAL ACCOUNT, NOR HAVE YOU OTHERWISE USED IT TO SEND, RECEIVE OR WITHDRAW MONEY.
Czyli raczej nie trzeba póki co zamykać ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:38 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
"Ustalamy opłatę za brak aktywności w przypadku kont, które nie były aktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Tulio napisał(a):

W tym artykule jest też:
Kod:
THE INACTIVITY FEE APPLIES TO USERS REGISTERED IN THE UNITED KINGDOM, BULGARIA, THE CZECH REPUBLIC, ESTONIA, GIBRALTAR, GUERNSEY, JERSEY, CYPRUS, LIECHTENSTEIN, LITHUANIA, LATVIA, HUNGARY (CORPORATE CUSTOMERS ONLY), MALTA, THE ISLE OF MAN, ROMANIA , GREECE, SAN MARINO, SLOVAKIA, SLOVENIA. THE INACTIVITY FEE WILL BE THE LOWER OF THE FOLLOWING: A) THE FEE LISTED BELOW, B) THE REMAINING BALANCE IN YOUR ACCOUNT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
Kod:
Opłata za brak aktywności będzie równa mniejszej z dwóch wartości: opłaty wymienionej poniżej lub salda pozostałego na koncie Użytkownika.

Czyli jeśli się nie korzysta wystarczy zwyczajnie nie trzymać tam środków.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
na to wyglada, wg mnie po prostu jest to sposób na oproznienie kasy z kont których nikt nie chce, TFL (transport w Londynie) tego nie mial i teraz siedzi na 400mln funtów których teoretycznie nie moze tknac bo ludzie moga ta kase zawsze wyplacic..
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-50304437

to Paypal znalazl rozwiazanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2020 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Jednak jest więcej opłat :(
https://www.cashless.pl/8657-paypal-nowe-oplaty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Paź 2020 08:26 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
PayPal z jednej strony kocham (za możliwość reklamacji transakcji czyli Dispute, w ten sposób odzyskałem bardzo szybko pieniądze za covidowe skasowane bilety w Ryanair itp) a z drugiej strony nienawidzę (za wieczne wciskanie kosmicznych kursów waluty przy płatności, nie raz palec mi się omsknął i zapomniałem przełączyć na walutę transakcji).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Paź 2020 08:29 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Rozumiem, że wystarczy załadować konto jakąś mimimalną kwotą raz na 12 m-cy lub zapłacić z konta Paypal kartą za coś w Internecie, żeby była to "aktywność"? Jeśli tak, to nie ma sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Paź 2020 08:54 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
wystarczy się do paypala zalogować

generalnie nie rozumiem tej akcji z zamykaniem kont
logowanie do konta - i spokój przez kolejne 12 miesięcy - trwałoby pewnie krócej niż napisanie posta o zamiarze jego zamknięcia...
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2020 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Ale po co trzymać coś czego się nie używa? Od 2005 roku skorzystałem może ze 3-4 razy, logowań pewnie niewiele więcej. Trzymałem, bo generalnie leżało i nie wymagało obsługi, ale teraz trend jest taki że można się spodziewać kolejnych opłat/prowizji, które niekoniecznie będą dobrze komunikowane. Więc zamknięte i jest spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2020 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Też używałem tego rzadko, ale w tym roku Paypal okazał się użyteczny do obsługi wpłat na patronite.pl. Radiowcy wiedzą, o co chodzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Paź 2020 03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
PP jest uzyteczny wszedzie tam, gdzie do zakupu karta kredytowa wymagane jest wypelnienie calostronicowego formularza (imie i nazwisko kupujacego, adres z kodem pocztowym, dane wlasciciela karty, nr telefonu, email, nazwisko panienskie matki, babki, rozmiar kolnierzyka, ukonczone kierunki studiow etc., a na koncu jeszcze Captcha).
A zamiast tego 'zaplac przez PayPal' - trzy klikniecia i gotowe, dziekuje. Uzywam czesto upewniajac sie oczywiscie, ze place w lokalnej walucie (Curve jako karta domyslna).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 16 Paź 2020 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Z tą płatnością lokalną to jest różnie, płacąc podpiętym revo za hotel w expedii doliczyli mi opłatę za przewalutowanie, i nawet reklamacja nie pomogła, bo oni widzą tą kartę w innej walucie niż płatność
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Paź 2020 09:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja też nie wiem czy zamykać czy nie - generalnie używam PayPala sporadycznie, ale do tych rzadkich przypadków jest "jak znalazł" - czyli kupuję coś gdzieś na przysłowiowym końcu świata i dodatkowo jest to jakiś mi nieznany bliżej sklep amerykański lub niestety chiński i po pierwsze: jest jakiś spokój że towar albo dojedzie albo zwrot kasy i po drugie, równie ważne: jak się zepsuje w ciągu pół roku, to odesłać mogę bezpłatnie (czytaj: na koszt PayPala).
A z kursami walut poradziłem sobie podpinając kartę wielowalutową i to działa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Paź 2020 07:31 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
PayPal z perspektywy Polaka niekupującego nic w USA jest kompletnie zbędny i bezsensowny. W USA robi furorę tylko dlatego że mają niewiarygodnie archaiczne systemy bankowe i finansowe, taki poziom lat 80. w Polsce, gdzie nie da się zrobić normalnego przelewu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Paź 2020 08:34 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
No to źle Ci się wydaje. Jak ktoś korzysta np z Quidco to PayPal jest idealny do zwrotu cashback. Robiłem np. rezerwacje w Expedia bezzwrotna płatność PayPal. Z powodu koronawirusa odwołałem cały wyjazd. Napisałem prośbę do Expedia o zwrot ale nie odpowiedzieli. Napisałem do hotelu i wyraził zgodę na bezpłatne anulowanie. Expedia nadal nie chciała zwrócić kasy. Dopiero założenie sporu w PayPal i brak reakcji Expedia zaskutkowało zwrotem 100% poniesionych kosztów. Dla mnie PayPal jest naprawdę OK.


Ostatnio edytowany przez Krzysztof76, 17 Paź 2020 10:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group