Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 21 Lis 2017 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Tam, skąd pochodzę - powiat kępiński, południe Wielkopolski - bezrobocia od prawie 20 lat nie ma, jest bardzo rozwinięty przemysł meblarski i towarzyszące mu usługi.

Ukraińców sprowadzano już dawno, częściowo legalnie, częściowo nie. Obecnie powiat ma ok 55 tys mieszkańców, a Ukraińców jest, wg różnych obliczeń, ok 5 tys, czyli całkiem sporo.

http://tygodnikkepinski.pl/nius/fullnews.php?id=6945
http://www.radiosud.pl/archiwum/powiat- ... ,8743.html

Jak im się żyje, ile płacą za wynajem - nie wiem, nie interesuję się, ale sporo ludzi w jakiś sposób zaadoptowało swoje domy na wynajem dla nich, więc pewnie jakiś biznes na tym jest.

W gospodarstwie rolnym moich rodziców mieliśmy kiedyś pracownika z Ukrainy [rok bodajże 2001 albo 2002] przez kilka miesięcy latem, a ok 2007 mieliśmy też przez parę tygodni gościa z Mołdawii. Tutaj ciekawostka - nazywał się on, oczywiście przy ichniejszej pisowni, Jan Kochanowski ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#62 PostWysłany: 27 Lis 2017 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
W weekend czytałem artykuł na onecie, czy innej wp.pl że ratownik medyczny, ten co jeździ w karetce pogotowia dostaje 14 PLN netto za godzinę, ja mojej ukraińskiej cleaning lady płacę 18 PLN netto za godzinę i uważam, że tanio znalazłem.

Bez komentarza
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
ind_globtroter napisał(a):
Rzekomy, olbrzymi wkład Ukraińców w rozwój czy niezałamanie polskiej gospodarki to jest typowy kit wciskany przez pracodawców nie chcących podnosić pensji. Ukraińcy co wyraźnie pokazują statystyki w małym stopniu przyczyniają się do wzrostu konsumpcji czy zasilania ZUSu. A co najlepsze mają dostawać emerytury z polskiego systemu bez żadnego udziału Ukrainy w wypłacaniu tychże.
Jakiś preferencyjny układ dla Ukraińców pracujących w większości bez oZUSowania? A czemuż to? Jakiś nowy KRUS?

Nie jest to "kit wciskany przez pracodawców". Nie zapominaj, że wraz ze wzrostem wynagrodzenia drożeje też produkt (usługi) a to przekłada się na mniejszą konkurencyjność produktu itd., system naczyń połączonych, nie trzeba tego tłumaczyć...
W Polsce Ukraińcy założyli 2,7 tys. firm i dokładają do naszego budżetu około 400 mln zł rocznie. Jedną ręką ratują gospodarkę swojej ojczyzny, a drugą budują polski PKB.
https://www.money.pl/gospodarka/raporty ... 02972.html

Obecny wskaźnik wzrostu PKB, który w III kwartale miał wyhamować do wartości ok. 2,5 proc., byłby zapewne o wiele gorszy bez udziału Ukraińców. Pracujących Ukraińców w Polsce jest obecnie ok. 1 miliona, podczas gdy Polaków ok. 16 milionów. Bardziej wykwalifikowani Polacy wytwarzają większą część dochodu narodowego, dlatego trudno jest oszacować rzeczywisty wkład przybyszy zza wschodniej granicy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich nieobecność sprawiłaby, że Polska znajdowałaby się dziś w recesji.
https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/40 ... polski-pkb
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
W weekend czytałem artykuł na onecie, czy innej wp.pl że ratownik medyczny, ten co jeździ w karetce pogotowia dostaje 14 PLN netto za godzinę, ja mojej ukraińskiej cleaning lady płacę 18 PLN netto za godzinę i uważam, że tanio znalazłem.


Mam pytanie, jesli moge zapytac to zatrudniacie te Panie na legalu?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 27 Lis 2017 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:10 

Nie wiesz co to jest netto ? :roll:
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry, zle sformulowalem pytanie, chodzilo mi czy to legalne zatrudnienia i mialem na mysli nie tylko kolege @eskie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DMW napisał(a):
...
Obecny wskaźnik wzrostu PKB, który w III kwartale miał wyhamować do wartości ok. 2,5 proc., byłby zapewne o wiele gorszy bez udziału Ukraińców. Pracujących Ukraińców w Polsce jest obecnie ok. 1 miliona, podczas gdy Polaków ok. 16 milionów. Bardziej wykwalifikowani Polacy wytwarzają większą część dochodu narodowego, dlatego trudno jest oszacować rzeczywisty wkład przybyszy zza wschodniej granicy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich nieobecność sprawiłaby, że Polska znajdowałaby się dziś w recesji.
https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/40 ... polski-pkb


Ja tam się nie znam, ale jak ma się
Cytuj:
Bez miliona Ukraińców, którzy pracują w tej chwili w Polsce, nasza gospodarka już dawno byłaby w ostrej recesji.
do
Cytuj:
Według danych Narodowego Banku Polskiego imigranci pracują najczęściej w gospodarstwach domowych (37,6 proc.), w sektorze budowlanym (23,6 proc.) oraz rolnictwie (19,3 proc.).
?
Czy to oznacza, że ten wzrost PKB to dzięki sprzątaczkom, murarzom i traktorzystom?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@cccc
Nie wiem, serio, nie mam pojęcia. Płacę jej pieniądze i nie wiem, czy a jeśli tak, to kto, z jakim urzędem i gdzie powinien co i jak porozliczać. Przed napisaniem tegoż postu spróbowałem poszukać jakichś odpowiedzi w internecie, ale podstawowe zdanie wielu komentarzy, poradników brzmiało: "jest to sprawa dość skomplikowana". Staram się być uczciwy, więc jeśli znasz jakąś wiążącą wykładnię sporadycznego zatrudniania Ukraińców przez Polaków do prac typu sprzątanie 2 razy w miesiącu, to poproszę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@eskie nie pod tym katem pytalem, chodzilo mi w jakim stopniu takie prace moga przyczyniac sie do wzrostu PKB. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Wydaja zarobiona kase w biedronce

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@cccc patrząc od tej strony to w żadnym, a nawet ma wpływ ujemny na PKB Polski, ponieważ rzeczona Ukrainka wyda moje pieniądze na konsumpcję na Ukrainie. Różnica jest taka, że większość Polaków* w UK była i jest zainteresowana długotrwałym osadnictwem na Wyspach. Czyli wydają tu gdzie zarabiają. Natomiast Ukrainka jest zainteresowana tylko transferem nadwyżki pieniędzy na Ukrainę.
.
* nie wszyscy Polacy, pamiętam lament GB, ile to milionów funtów zostaje wytransferowanych do Polski.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:58 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
DMW napisał(a):
ind_globtroter napisał(a):
Rzekomy, olbrzymi wkład Ukraińców w rozwój czy niezałamanie polskiej gospodarki to jest typowy kit wciskany przez pracodawców nie chcących podnosić pensji. Ukraińcy co wyraźnie pokazują statystyki w małym stopniu przyczyniają się do wzrostu konsumpcji czy zasilania ZUSu. A co najlepsze mają dostawać emerytury z polskiego systemu bez żadnego udziału Ukrainy w wypłacaniu tychże.
Jakiś preferencyjny układ dla Ukraińców pracujących w większości bez oZUSowania? A czemuż to? Jakiś nowy KRUS?

Nie jest to "kit wciskany przez pracodawców". Nie zapominaj, że wraz ze wzrostem wynagrodzenia drożeje też produkt (usługi) a to przekłada się na mniejszą konkurencyjność produktu itd., system naczyń połączonych, nie trzeba tego tłumaczyć...
W Polsce Ukraińcy założyli 2,7 tys. firm i dokładają do naszego budżetu około 400 mln zł rocznie. Jedną ręką ratują gospodarkę swojej ojczyzny, a drugą budują polski PKB.
https://www.money.pl/gospodarka/raporty ... 02972.html

Obecny wskaźnik wzrostu PKB, który w III kwartale miał wyhamować do wartości ok. 2,5 proc., byłby zapewne o wiele gorszy bez udziału Ukraińców. Pracujących Ukraińców w Polsce jest obecnie ok. 1 miliona, podczas gdy Polaków ok. 16 milionów. Bardziej wykwalifikowani Polacy wytwarzają większą część dochodu narodowego, dlatego trudno jest oszacować rzeczywisty wkład przybyszy zza wschodniej granicy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich nieobecność sprawiłaby, że Polska znajdowałaby się dziś w recesji.
https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/40 ... polski-pkb



A możesz się odnieść do tego w czym mnie cytujesz? Jak to niby miliony Ukraińców przyczyniają się do wzrostu pkb skoro gro swoich pieniędzy wysyłają na Ukrainę? Przecież oni tutaj w setkach tysięcy przypadków żyją aby jak najwięcej zaoszczędzić= wysłać pieniądze do siebie.

Udowodnij w jaki sposób wzrost gospodarczy byłby niższy przez brak Ukraińców.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lis 2017 11:58, edytowano w sumie 1 raz
projekcje polityczne gdzie indziej proszę
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:06 

@cccc, w znikomym stopniu. PKB to suma czterech składników: konsumpcja + inwestycje + wydatki rządowe + eksport netto.
Co jest ważne, to to że większość z tych składowych zawiera w sobie import (import generuje obce PKB) - to istotne żeby całego importu nie wrzucać do "eksport netto", bo on tam jest w znacznej części, ale nie w całości. Jak kupujesz sobie książkę na Amazonie to jest to import, a jak kupujesz sobie iPhone w sklepie Apple w Warszawie to jest to konsumpcja.
Ukraińcy nie inwestują, tylko konsumują. Konsumują najmniej jak mogą, a to co zostaje wyprowadzają za granicę (wysyłają swoim bliskim pozostawionym na Ukrainie). Te pieniądze napędzają ukraiński PKB i tylko w ułamku polski (w takim ułamku, w jakim w przybliżeniu typowy koszyk ukraińskich dóbr zawiera w sobie komponent importu z Polski). Resztę Ukraińcy wydają w Lidlach, Tesco i Biedronkach, czyli zagranicznych sieciach sprzedaży.

DMW napisał(a):
Obecny wskaźnik wzrostu PKB, który w III kwartale miał wyhamować do wartości ok. 2,5 proc., byłby zapewne o wiele gorszy bez udziału Ukraińców. Pracujących Ukraińców w Polsce jest obecnie ok. 1 miliona, podczas gdy Polaków ok. 16 milionów. Bardziej wykwalifikowani Polacy wytwarzają większą część dochodu narodowego, dlatego trudno jest oszacować rzeczywisty wkład przybyszy zza wschodniej granicy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich nieobecność sprawiłaby, że Polska znajdowałaby się dziś w recesji.

Nie rozumiem, jeśli:
Cytuj:
Bardziej wykwalifikowani Polacy wytwarzają większą część dochodu narodowego
to dlaczego:
Cytuj:
ich (Ukraińców) nieobecność sprawiłaby, że Polska znajdowałaby się dziś w recesji

Recesja oznacza ujemną dynamikę PKB. Nie, to nie jest prawda, że bez Ukraińców mielibyśmy malejący PKB.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki Don_Bartoss, mialem podobne przypuszczenia, prawdopodobnie spora czesc nie placi podatkow zasilajacych polskie PKB.
Mimo wszystko szkoda mi jest tych ludzi.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:22 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Racja, mi też. Ale też mi szkoda Polaków, którzy ciężko harują na chleb a dodatkowo są opodatkowani. Gdy widzę pomysły, że pracujący tu Ukraińcy bez ozusowanych umów mieliby dostawać emerytury bez udziału państwa ukraińskiego no to już nie wiem co napisać....bo taki pomysł się pojawił.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Pozwólcie na mały wykład ekonomii.
W Polsce właścicielem budy "Prawdziwie Polski Kebab" jest Polak, kebaba robi Turek, kelner też Polak a na zmywaku pracuje Ukrainiec.
Osobą generującą zysk który ma wpływ na PKB jest TYLKO Turek, bo on dzięki swoim umiejętnościom z surowców za 2,50 PLN robi kebaba za 7,50.
Ale nie zrobi tego jeśli właściciel nie zapewni mu lokalu i zakupu surowców, Ukrainiec czystych talerzy i noży a Polak nie poroznosi żarcia i nie posprząta sali. Więc wszystkie osoby, oprócz oczywiście Turka są kosztotwórcze i nie generują PKB (wpływ podatków od dochodów i konsumpcji pomijam, aby nie zaciemniać obrazu). Im Polak kelner i Ukrainiec zmywakowy drożsi a właściciel bardziej kombinatorsko pazerny tym zysk niższy, tym samym wpływ do budżetu. Ale jeśli weźmiemy zamiast kelnera Polaka taniego Ukraińca, a zamiast jeszcze tańszego Ukraińca zmywakowego weźmiemy np młodzieńca z Bangladeszu. To zysk do opodatkowania jest większy, czyli dochody państwa rosną a transfer gotówki za granicę spada.
W tym krótkim przykładzie poruszyłem PKB, podatki, koszty pracy, transfer gotówki.
.
.
Czas na morał - PKB to jedna ze zmiennych, łatwo się ją liczy i porównuje dlatego jest popularna, ale zostaje jeszcze kwestia dochodów budżetu państwa, ich dystrybucji (500+ a tfu), popytu i konsumpcji wewnętrznej, transferu pieniędzy za granicę. W początkowej fazie stagnacji gospodarczej/kryzysu jaki mamy obecnie zatrudnianie tańszych pracowników z Ukrainy w krótkim okresie czasu pomaga przedsiębiorcom obniżając koszty pracy, a tym samym utrzymując ich konkurencyjność. Ale jeśli załamie się popyt wewnętrzny to będzie źle, a załamie się bo Polacy nie będą mieli za co kupować nawet tanich produktów. Do tego załamanie eksportu i koniec balu panno Lalu.
.
.
Jest jeszcze jeden aspekt, najbardziej opłacalne jest zatrudnianie mądrych ludzi, skąd by nie byli jakiego egzotycznego kraju by nie reprezentowali, bo to oni swoją wiedzą generują dobrobyt. Popatrzcie na USA, przewodzą w rankingu ilości noblistów, ale jak popatrzeć to emigrant w pierwszym, drugim najdalej trzecim pokoleniu. Co prawda Polska też może się pochwalić noblistami, ale jakoś Szymborska z Miłoszem lokomotywą gospodarczą nie są :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez Abcn 28 Lis 2017 12:11, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Ale jeśli weźmiemy zamiast kelnera Polaka taniego Ukraińca, a zamiast jeszcze tańszego Ukraińca zmywakowego weźmiemy np młodzieńca z Bangladeszu. To zysk do opodatkowania jest większy, czyli dochody państwa rosną a transfer gotówki za granicę spada.

Tyle, ze gosc z Ukrainy nie bedzie ciagle siedzial na sucho, moze wydac od czasu do czasu na alkohole i moze bedzie chcial jescze pociagnac niebieski dymek, a temu z Bangladeszu to nawet do glowy nie przyjdzie. :lol:
Taka konsumpcja moze w niewielkim stopniu zasilic PBK, chyba ze uzywki beda pochodzic tylko i wylacznie od Ziomali z Ukrainy.
A tak poza tym, to jaki jest sens tego calego watku w forum o tanim podrozowaniu??? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:44 

eskie napisał(a):
W Polsce właścicielem budy "Prawdziwie Polski Kebab" jest Polak, kebaba robi Turek, kelner też Polak a na zmywaku pracuje Ukrainiec.

I tu pojawiam się ja z jednym pytaniem: czy tego podłej klasy mięsa w podłej klasy chlebek nie może zawijać Polak? Czemu w USA uczy się ludzi zarabiania pieniędzy od szkoły średniej, a w Polsce dopiero na studiach młodzi ludzie odkrywają, że można się przyjąć do KFC na 3/17 etatu, tak by pogodzić studiowanie i prostą pracę? Ilu Ukraińców transferujących dochody poza nasz kraj moglibyśmy mniej zatrudnić, gdyby w sobotni wieczór bilety w kinie sprzedawała polska 17-latka, popcorn do kubełka wsypywał Polak, licealista-16 latek, a w kasie w markecie siedziała inna nastolatka, która ogarnia skanowanie produktu i pamięta kody na pieczywo.

W sierpniu dostałem zadanie kupić komplet słoików, takich do kiszenia ogórków. Poszedłem do pobliskiego supermarketu, ale nie mogłem ich znaleźć. Zapytałem jedną osobę z obsługi (Ukrainka), drugą (Ukrainiec), przy trzeciej dałem sobie spokój. Nikt nie potrafił pomóc. Wziąłem taksówkę, pojechałem do Ikei, kupiłem słoiki, poszedłem na obiad (który normalnie zjadłbym w domu), wziąłem znowu taksówkę... generalnie moja konsumpcja wzrosła. Jeśli tak ma wyglądać rozkręcanie gospodarki przez obcych to nie mam pytań.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Gru 2017 13:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@cccc
hihihihihi
Dlaczego odwiedziłem w tym roku we wrześniu Armenię?
Bo w lipcu dowiedziałem się, że w XIV wiecznym Zamościu najbogatsi obywatele to byli Ormianie. Jedna rodzina ormiańska miała tyle, ile cały pozostały Zamość, oczywiście bez Jana Zamojskiego. Teraz 500 lat później Armenia jest jednym z biedniejszych krajów. Raz na wozie , raz pod wozem. Więc może za 500 lat bogaty Ukrainiec ze sprzątaczką Polką* pojadą oglądać dzielnice nędzy w Dolinie Krzemowej w USA...
.
.
.
.
*tfu, tfu, tfu, co za koszmarna wizja, lepiej przystojny Polak z dorodną Ukrainką :)

Edycja - jeszcze za komuny, był taki skecz J. Pietrzaka
Polak na czarno stawia penthouse Amerykaninowi w Chicago. Polak za zarobione pieniądze zatrudnia na czarno Ukraińca aby ten wybudował mu willę pod Rzeszowem. Za zarobione pieniądze Ukrainiec zatrudnia na czarno Mongoła aby ten mu postawił dom pod Odessą. Mongoł za zarobione na czarno pieniądze zatrudnia, też na czarno, Uzbeka aby ten sklecił mu jurtę. Cały kłopot polega na tym, jak nakłonić Amerykanina, zeby na czarno wykopał Uzbekowi ziemiankę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Lis 2017 23:09 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
@eskie bardzo emocjonalnie a przy tym naiwnie podchodzisz do tematu ( a zwłaszcza do swoich poglądów), poza tym piszesz chaotycznie tak trochę trzy po trzy :twisted:
wybacz ale ja się wypisuję z takiej dysputy... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group