Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 24 Mar 2018 10:57 

Wybacz, ale uznałem za stratę czasu dyskusję z kimś, kto nie odróżnia podatnika od płatnika składek.
Niemniej, poświęcę chwilę, by wyjaśnić Tobie jak moi znajomi zasiedli za sterami samolotów.
Zaczęli od szkoły Orląt, następnie wojsko. W trakcie służby - pewnie będziesz zaskoczony - nie tylko latali samolotami, ale i zarabiali pieniądze, przy czym trochę więcej niż na kasie w Biedronce. Wojsko też zapewniało im mieszkania. Wystarczyła odrobina wyrzeczeń - np. picie Don Perignona tylko raz w tygodniu - i udało się uzbierać kwotę niezbędną do zdobycia licencji pilota zawodowego.

No, ale oni mieli cel i dążyli do niego, a nie wylewali żale na forum.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#182 PostWysłany: 24 Mar 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Proponuję tę dyskusję przenieść do osobnego wątku "Jak zdobyć wykształcenie", może to być nawet całkiem ciekawe albo na PW. Bo idąc tą drogą, doprowadzicie do zamknięcia tego tematu. I zostanie tylko " Czy ktoś wie gdzie zrobiono to zdjęcie? ".

@Jacakatowice, to co napisałeś, napawa optymizmem. Że nie tak łatwo o kartę stałego pobytu czy obywatelstwo i rzeczywiście są jakieś dyrektywy dla urzędników, którzy wydają takie decyzje. Jestem pozytywnie zaskoczony. Bo w Wielkopolsce, skala zasiedlenia przez Ukraińców, niestety jest ogromna.
Miałem ostatnio takie doświadczenie będąc w Środzie Wielkopolskiej. Niedaleko niej we wsi Bardowo, znajduje się prywatny młyn, gdzie można kupić różne cuda jeśli o mąkę chodzi. Wieś jest na tyle mała, że nawigacja wbudowana w samochodzie jej nie odnalazła, ta w telefonie również. Jechałem tam pierwszy raz, więc postanowiłem się zatrzymać i zapytać o drogę. Podszedłem do robotników, łatających dziurę w jezdni. Co usłyszałem - "My nie znayemo", więc zatrzymałem przejeżdżającego rowerzystę, od którego otrzymałem tę samą odpowiedź. Postanowiłem więc, że wejdę na czyjeś podwórko i zapytam. Akurat obok trzech facetów, grzebało coś przy samochodzie i po raz kolejny usłyszałem - ''My nie znayemo". Poczułem się jakbym był, gdzieś za Dnieprem, bo nawet we Lwowie czy Stanisławowie szybciej dogadam się po Polsku.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !


Ostatnio edytowany przez pawelos 24 Mar 2018 11:14, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 24 Mar 2018 11:24 

pawelos napisał(a):
... nie tak łatwo o kartę stałego pobytu czy obywatelstwo i rzeczywiście są jakieś dyrektywy dla urzędników, którzy wydają takie decyzje.

Odniosę się jeszcze raz do statystyk Urzędu ds Obcokrajowców - oprócz wydawania zezwoleń o prace urzędnicy cofają też te wydane. Ukraińcom cofnięto najwięcej - jeżeli nie myli mnie pamięć, to 90% cofniętych zezwoleń przypadło właśnie na nich. Tak się dzieje, gdy pracownik próbuje być cwańszy od pracodawcy.
- Pan, dej wniosek do urzędu, że mnie potrzebujesz.
- Mykoła, ale pracujesz u mnie, zgoda?
- Pan, no ba!
A potem kolega, posiadając już zezwolenie, zmienia zdanie i szuka sobie innego pracodawcy. Więc ten nasz "Pan" po prostu dzwoni do urzędu i informuje, że obcokrajowiec nie podjął u niego pracy, co skutkuje cofnięciem zezwolenia i problemami z uzyskaniem nowego. Więc spokojnie, da się to wyregulować.
Góra
 PM off  
      
#184 PostWysłany: 24 Mar 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
pawelos napisał(a):
I zostanie tylko " Czy ktoś wie gdzie zrobiono to zdjęcie? ".

Serdecznie zapraszam, @ibartek wrzucił trudną zagadkę. :)
czy-ktos-wie-gdzie-zrobiono-to-zdjecie-pontony,18,100301&start=13100
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group