Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 23 Mar 2018 23:19 

No bo są podatnikami - płacą podatek dochodowy. Składka na ZUS nie jest podatkiem.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#162 PostWysłany: 23 Mar 2018 23:35 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
No tego by brakowało żeby jeszcze dochodowego nie płacili.

Inaczej, obciążenie. Pasuje?

zresztą ripostowany kolega wyraźnie pisał:

"Co przemawia ZA tym że powinniśmy przynajmniej nie przeszkadzać w tym zjawisku: pracują (a bardzo wielu pracuje legalnie bo boją się żeby ich nie wydalono) a co za tym idzie płaca podatki, ZUS itp."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 23 Mar 2018 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
zulu napisał(a):
logis napisał(a):

Kogo byś wybrał do pracy - takiego który przyjdzie i zrobi wszystko jak należy bo mu zależy na pracy i zarobku
czy takiego co Ci mówi że on się zabiera i idzie do innego a Ty albo zgadzasz się na jego warunki albo sam będziesz rwał te owoce ?
Wybrałbym oczywiście pracusia , co nie zmienia faktu żeby to było na legalu

Pisałeś o tym transferze pieniędzy za granice. Czy dostrzegasz fakt że ten rolnik (niech to będzie sadownik tak jak powyżej) który poświęca czas, pieniądze (koszty sadzenia, pielęgnacji, nawozów, oprysków i innych środków ochrony np repelenty, koszty zbioru, grodzenia itd itp) ma do wyboru albo da zarobić "swoim /naszym" ale wtedy może nie wyjść na swoje lub na pewno nie wyjdzie na swoje albo "obcym" i wtedy jego praca przyniesie zysk ? Widziałem takich u których owoce spadały bo nikt z miejscowych nie chciał przyjść do pracy "bo za ciężko", "nie opłaca się" i zamiast pracować siedzieli na d**e i trenowali podnoszenie szklany a sadownik ponosił straty bo zamiast zarobić "od obcych" bo część produkcji idzie na eksport i wydawać zarobione pieniądze w kraju liczył straty.
Znam naprawdę sporo rolników, sadowników, plantatorów i wierz mi albo nie chciałbym tyle zarabiać a źle nie mam. Problem polega na tym , że branża rolnicza uważa się za święte krowy i wg nich nie może być deficytowa. Może być stratny restaurator, stolarz ,mechanik ale rolnikowi trzeba pomóc bo żywi naród -już taki sposób myślenia. Płacenie podatków - a co to takiego ?Dlatego większość z nich jeździ land cruiserami, wakacje all na Dominikanie czy Kubie , a jakby mieli pracownikowi podnieść stawkę to ich ściska . Mieszkam 20 km od tego kolesia co wysadził z auta chorą Ukrainkę na przystanku bo mu żal było kilka drobnych na klinikę . Jeździ brykami za setki tysięcy .Tyle w temacie.

A tak na marginesie jakoś nikt nie ma za złe tym co jadą np. do Niemiec po samochód a przecież oni płacą obcym. Widzisz że tutaj coś nie gra ? :lol:

Nie widzę. Wymień mi proszę 3 firmy z Polski produkujące auta , nie mówię tu o montowniach - tak żebym mógł kupić coś w dieslu i automacie wspomagając polski przemysł motoryzacyjny.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Mar 2018 23:08, edytowano w sumie 1 raz
[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 24 Mar 2018 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
logis napisał(a):
...
A tak na marginesie jakoś nikt nie ma za złe tym co jadą np. do Niemiec po samochód a przecież oni płacą obcym. Widzisz że tutaj coś nie gra ? :lol:
Nie widzę. Wymień mi proszę 3 firmy z Polski produkujące auta , nie mówię tu o montowniach - tak żebym mógł kupić coś w dieslu i automacie wspomagając Polski przemysł motoryzacyjny.

Nie chodzi o nowe fury tylko używane.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 24 Mar 2018 00:20 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Dokładnie- niech mi ktoś pokaże biednego rolnika czy sadownika, więcej: niech mi ktoś pokaże biednego przedsiębiorce. Zarobaski mają kasę i będą się nią dzielić.

Nie wspomnę o tym, że rolnicy, sadownicy czy ktokolwiek kto posiada ziemię- jest więc wielu "rolników" przez całe życie płaci preferencyjny krus a więc de facto nie płaci w ogóle ZUSU, a później takie janusze jęczą jak mają pensję podnieść o 100zł, ludziom, którzy ich dobrobyt tworzą!
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 24 Mar 2018 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
ind_globtroter napisał(a):
niech mi ktoś pokaże biednego przedsiębiorce

proszzz...
http://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 24 Mar 2018 00:56 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
No po prostu oszałamiające liczby! 50 na miesiąc a ciekawe ile z nich to firmy krzaki tudzież jednoosbowe działalności.
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jak tak dobrze prywaciarzom to czemu sam o czymś nie pomyślisz zamiast krytykować.Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. ;) Może niejeden zarobasek,chętnie by się z Tobą zamienił?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
bo najlatwiej jest krytykowac i wymagac.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:11 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
O! Jakże czekałem na ten "argument" , "Zausz firmę", zmień pracę i weź kredyt :mrgreen:

Otóż droga koleżanko....życie jest tak stworzone, że nie każdy może być pracodawcą, powiem więcej, pracodawców w porównaniu do pracowników jest promil. Nie każdy ma pomysł, znajomości, środki a przede wszystkim nie każdy dziedziczy biznes co jest nagminne.Jakiś frazes i slogan od pucybuta do milionera należy bezwzględnie włożyć między bajki. Nie oznacza to jednak, że pracownik nie może domagać się wzrostu wynagrodzeń, znaczy Polak, bo jak wiemy już z tego tematu- Ukraińcy mogą a Polacy nie bo wtedy przyjdą Ukraińcy.

Nie może być tak, że sieciowy owad ma zyski na poziomie firm sektora paliwowego a swoim pracownikom płaci 2500zł brutto. I jeszcze narzeka, że musi podnosić pensję :!:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ind_globtroter napisał(a):
...życie jest tak stworzone, że nie każdy może być pracodawcą,...

A dlaczego?
Tzn ja wiem dlaczego ale chciałbym poznać Twoje zdanie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:17 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Przecież wyżej napisałem. To tak samo jak z byciem pilotem- bardzo bym chciał być, ale nigdy bym nie mógł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
A wiesz,że niektórzy nawet na te swoje 2500 brutto nie zasługują.Dobrego pracownika ,na którym pracodawca może polegać, dziś trudno znaleźć.Jeśli już się uda to na pewno docenia się go finansowo i nie tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Z tych rzeczy który wymieniłeś (pomysł, znajomości, środki a przede wszystkim nie każdy dziedziczy biznes co jest nagminne) to w zasadzie tylko pomysł jest realnym ograniczeniem. Ale jak ktoś jest głupi to ni znajomości, ni środki a ni tym bardziej odziedziczony biznes mu nie pomoże. No ale skąd Ty to możesz wiedzieć, teoretyku!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:35 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Dokładnie, są jednak firmy, które oprócz niepohamowanej chęci zysku i religii pieniądza kierują się empatią i zrozumieniem dla swoich pracowników. Przecież na bogactwo danej firmy wpływ mają także szeregowi pracownicy.

Ja nie mówię, że kasjer w Biedronce ma zarabiać tyle co pilot samolotu, ale bądźmy poważni, gdy firma ma miliardowe zyski musi i będzie dzieliła się coraz bardziej. Zarobaski jednak narzekają jak to im w Polsce jest ciężko, jacy to oni są biedni i straszą innymi nacjami. To jawna zbrodnia przeciwko ludzkości.

miriam napisał(a):
A wiesz,że niektórzy nawet na te swoje 2500 brutto nie zasługują.Dobrego pracownika ,na którym pracodawca może polegać, dziś trudno znaleźć.Jeśli już się uda to na pewno docenia się go finansowo i nie tylko.



A jak koleżanka- właścicielka ocenia kto zasługuje na 2500brutto?


namteH napisał(a):
Z tych rzeczy który wymieniłeś (pomysł, znajomości, środki a przede wszystkim nie każdy dziedziczy biznes co jest nagminne) to w zasadzie tylko pomysł jest realnym ograniczeniem. Ale jak ktoś jest głupi to ni znajomości, ni środki a ni tym bardziej odziedziczony biznes mu nie pomoże. No ale skąd Ty to możesz wiedzieć, teoretyku!


Hahaha, hahahah, "tylko pomysł problemem" , weź gościu się nie ośmieszaj bo mnie to coraz mniej bawi.

Chciałem zostać pilotem- nie mogłem:( Ani rodzice ani ja nie mieliśmy 200000 pln na rozpoczęcie kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 24 Mar 2018 01:49 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Naturalnie, że jestem wyznawcą trzeciej drogi i goniłbym zarówno kapitalistów jak i socjalistów.

Oczywiście, że firmy nie można założyć bez posiadanych wcześniej środków tudzież nie dziedzicząc jej. Życie owszem zna takie przypadki, ale one są marginalne. Nikt mi nie wmówi, że Marian spod Biłgoraja- z całym szacunkiem , który niczemu nie zawinił a urodził się w patologicznej rodzinie zostanie właścicielem idealnie prosperującej firmy prowadzącej legalne interesy. Status finansowy w 99 procent przypadków to jest kwestia dziedziczna.

Jakiś frazes od pucybuta do milionera jest nic nie znaczącym sloganem.

Jak przed dajmy na to wiekiem 25 lat miałem zarobić 200000 pln? Dobrze się czujesz? Miałem sprzedawać naiwniakom wybielacz do zębów? A był taki jeden co sprzedawał, jeździł gallardo a teraz kibluje.

Daleko mi do roszczeń , piszę jedynie o słusznych wynagrodzeniach za pracę.

Ukraińcy mogą się domagać? To k....czemu nie Polacy?

namteH napisał(a):
ind_globtroter napisał(a):
... Przecież na bogactwo danej firmy wpływ mają także szeregowi pracownicy....

No padnę! :lol:
Szeregowy pracownik ma robić to co mu szef każe. Nie musi myśleć (uuuu panie! a co to?!) co, po co i dlaczego... Pracuje od do, i po wyjściu z roboty może o niej zapomnieć...


Zamiast rżeć to może napiszesz gdzie nie napisałem prawdy? Może zaprzeczysz temu, że pracownicy również ci szeregowi są istotni dla firmy?


miriam napisał(a):
@ind_globtroter Koleżanka nie jest właścicielka,chyba że męża,którego prosi by rzucił to w diabły i stał się uciemiężonym i wyzyskiwanym pracownikiem przynajmniej z miesięcznym urlopem ;)


Właścicielka męża....nieźle to brzmi. Miesięczny urlop? Gdzie taki dają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 24 Mar 2018 08:52 

@ind_globtroter, może nie zbawił gospodarki, ale za to ilu wysłał do nieba ;)
Co do tematu. Z info grafiki wrzuconej wcześniej wynika, że około 25% Ukraińców nie wyklucza pozostania w Polsce na stałe. To niepokojące. Pocieszające jest jednak to, że spora część z tego napływu pracuje w bardzo wrażliwych na koniunkturę branżach. W scenariuszu spowolnienia gospodarczego (a ten musi nastąpić), poczują tego efekty.
W kwestii podwyżek wynagrodzeń - są one uzasadnienione jedynie gdy wydajność pracy rośnie.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 24 Mar 2018 09:25 

Mam sporo do czynienia z obcokrajowcami , ktòrzy przyjechali do nas poprawić swòj los. Ukraińcy.Wietnamczycy, Ormianie dominują. O polskim obywatelstwie nie mają co marzyć. A nawet o karcie pobytu. Chyba że pochodzenie udowodnią.
Nasze urzędy są bardzo rygorystyczne. Więc nie ma co robić paniki. To zupełnie co innego niż np mniejszość rosyjska w krajach bałtyckich.
"Nasi " :mrgreen: Ukraińcy popracują i wròcą do siebie. A nawet jak część zostanie, to bez żadnych praw do wyboròw itp.

PS. Z tych nacji , ktòre wymieniłem, a z ktòrymi mam kontakty codzienne, to Wietnamczycy się bardzo dobrze aklimatyzują. Ich dzieci w polskich szkołach to często prymusi. I ogòlnie to bardzo mili i uprzejmi ludzie. Jest trochę wesoło jak dzieci mòwią płynnie po polsku i poprawiają rodzicòw, ktòrych często mi trudno zrozumieć, mimo że są w Polsce już nawet po 20 lat. ;)
Góra
 PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 24 Mar 2018 09:43 

Anonymous napisał(a):
Z info grafiki wrzuconej wcześniej wynika, że około 25% Ukraińców nie wyklucza pozostania w Polsce na stałe. To niepokojące.

Nie przejmuj się, to są tylko słowa. To trochę tak jak z naszym kolegą @ind_globtroter - chciałby zostać pilotem, ale nie może. Sam twierdzi, że nie może, bo nie ma 200K. Tylko, by zostać pilotem, nie potrzebujesz kasy. Piloci, których znam, też nie mieli 200K, ale poradzili sobie - szkoła Orląt, wojsko a potem podziękowanie i przejście do LOTu.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 24 Mar 2018 10:31 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Nie przejmuj się to trochę jak z tym naszym kolegą volcano- już nie potrafił odnieść się do tego ,że słusznie ripostowałem kłamstewka pana od Ukraińców i ich rzekomego , ogromnego wpływu na system podatkowy. Chciałby odpowiedzieć a nie potrafi a dodatkowo snuje wizję ,że można zostać pilotem bez kursy ppl a i reszty, dobry ubaw z rana :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group