Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Mar 2014 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
chodziło mi o ubezpieczenie na stronie https://www.icarhireinsurance.com

tak zablokują ci "pewną kwotę" na wypadek wypadku kolizji.

Wypożyczasz auto - bez ubezpieczenia dodatkowego opcjonalnego , ubezpieczenie osobno na stronie https://www.icarhireinsurance.com , ale wypożyczalnia i tak blokuje kasę na karcie kredytowej.

Pisałem w innym wątku że jest możliwość że nie będzie w ogóle blokady , ale akurat na Sardynii nie znalazłem wypożyczalni która oferuje naraz wypożyczenia auta z ubezpieczeniami od Excess i WUG (podwozie szyby i koła) - tylko taka kombinacja powoduje że nie masz blokady na karcie.


http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=26345#p220134
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 14 Mar 2014 10:59 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Yaris8:
Napisz dokładnie na jaki termin i gdzie potrzebujesz i jaką najtańszą cenę znalazłaś?
Coś ci może znajdę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Przede wszystkim musisz sprawdzić ZAKRES danego ubezpieczenia. Być może będzie tak że to z wypożyczalni będzie korzystniejsze niż to ze strony podanej powyżej. Ale zazwyczaj jest odwrotnie.
Ubezpieczenie na stronie economycarrentals - to ubezpieczenie wkładu własnego ( w wypadku tej Fiesty do1950 EUR), natomiast na stronie icarhireinsurance.com ubezpieczenie wkładu własnego (do 6000 EUR) + ubezpieczenie podwozia , kół i szyb , holowanie, pomoc drogowa i inne.

https://www.icarhireinsurance.com/insurance-information-centre/terms-and-conditions.html

Temat rzeka :) jak przy ubezpieczeniach podróżnych.


Akurat ja raz miałem sytuację przy pierwszym wypożyczeniu kilka lat temu gdzie chciałem skorzystać z wykupionego "Full Insurance" - pęknięta opona i zagięta felga , jak się okazało opony, felgi , szyby i podwozie AKURAT nie były ubezpieczone, więc przed oddaniem auta sam naprawiłem szkodę. OD tego czasu zawsze kupuję Pełne ubezpieczenie od wszystkiego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Nie chcę ci sugerować konkretnego rozwiązania - musisz mieć świadomość że brokerzy (np economycarrentals) mają niższe ceny niż byś rezerwowała bezpośrednio na stronie danej wypożyczalni (np. europcar) - ale informację jaką przydzielili ci wypożyczalnię dostajesz już po zarezerwowaniu - obowiązują wtedy warunki najmu konkretnej wypożyczalni - ceny oczywiście Ci nie zmienią za wypożyczenie - ale każda z wypożyczalni ma swoje reguły np. odnośnie blokowania $ na karcie kredytowej.

Może się okazać że np najtańsza opcja, pochodzi z wypożyczalni gdzie blokują całą kwotę twojego kosztu własnego w wypadku kolizji - np 2000 EUR. Ale możesz trafić na taką, która blokuje tylko 300 Eur.

Dlatego nie chce Ci sugerować konkretnego rozwiązania.
Pozdrawiam i udanego wypoczynku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:43 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
W CalDelMar masz za 217zł.
W opcji bez udziału własnego masz za 277zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Proponuję jeszcze przemyślenie kwestii, czy kilkanaście (może ciut więcej, w zależności od czasu najmu) euro mniej opłat za ubezpieczenie w firmie zewnętrznej jest w przypadku szkody warte przechodzenia całej procedury zgłoszeniowej(łącznie z jej kosztami) i czasu oczekiwania na zwrot kasy. Oraz kalkulacji kwoty jej zwrotu przy zastosowaniu przewalutowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:52 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
http://www.cardelmar.pl/cbe/index.php?r ... rNo=920940
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
walerek napisał(a):
http://www.cardelmar.pl/cbe/index.php?r=partner/ExtrasData&PHPSESSID=pvudese0apnh7k3dqnsosrok87&partnerNo=920940


Oferta cenowo bardzo dobra , zwłaszcza z pełnym ubezpieczeniem - jest także na szkło i koła.

Jedynie wypożyczalnia nie ma dobrych opinii na necie - Locauto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Mam pytanko. Kilka razy brałem auto zostawiając w zastawie gotówkę, a mam pytanie czy nie mając kredytówki uda się by założyli blokadę na zwykłą debetówkę?
Chodzi głónie mi o małą wypożyczalnie na maderze Bravacar. T&C u wszystkich pośredników wszędzie dość ogólnie: Credit Card Policy : Driver must be in possession of a valid credit card . All major credit cards accepted.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
To nie ja znalazłem. Tylko kolega walerek.

W tej opcji zablokują ci przy wypożyczeniu 1100 EUR. - Firma Locauto.


EXCESS AND DEPOSIT DETAILS:

DAMAGE EXCESS 750 € - THEFT EXCESS 1.000 € - When picking up the car, you will be required to leave a deposit equal to the amount of the theft excess, plus 100 Euros. The purchase of any additional coverages (ZEP and SUPER ZEP) will entitle you to a lower deposit.


Powtarzam- czytajcie dokładnie wszystkie możliwe warunki wypożyczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Sprawdziłem http://www.icarhireinsurance.com
Zaproponowali 48,5 EUR za 12 dni Europe only (jadę do Hiszpanii w czerwcu)

Poniżej wersja annual czyli to samo wychodzi :D
UK£ 39.99 = 47.9683645 EUR (a chcą 54 EUR) by google

Samochód będę brał na 99% w Malagacar (Groups A, B, C, C1, D and D2. 4 € per day with a minimum of 16 € and a maximum of 56 € per 28 day rental period.)
I u mnie wychodzi te 48 EUR za 12 dni.

Podsumowując: założenie 1-3 wyjazdy na rok po Europie z wypożyczeniem samochodu, cena za najbliższy wyjazd taka sama jak za rok w http://www.icarhireinsurance.com (Covers Local in-Country Rentals - oznacza że ubezpieczenie działa tylko w granicach kraju wpożyczenia?).

Co wy byście wybrali? :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
pawelyop napisał(a):
Mam pytanko. Kilka razy brałem auto zostawiając w zastawie gotówkę, a mam pytanie czy nie mając kredytówki uda się by założyli blokadę na zwykłą debetówkę?
Chodzi głónie mi o małą wypożyczalnie na maderze Bravacar. T&C u wszystkich pośredników wszędzie dość ogólnie: Credit Card Policy : Driver must be in possession of a valid credit card . All major credit cards accepted.



Wymagają Kredytówki, ale w wypadku tej wypożyczalni jest możliwe całkowite zniesienie blokady po wykupieniu ubezpieczenia SCDW.

Dalej jednak możesz odpowiadać za zniszczenia podwozia , kół i szyb.

http://www.bravacar.com.pt/english/html/terms.html

5.- Payment method and Security Deposit

To make a booking we ask for a reservation fee of 20% as the only down payment.
The outstanding balance can be paid with a credit card in the name of the driver or cash payment, upon delivery of your car.
As Bravacar is located in an EMU country - Portugal, the reservation fee down payment will be made in Euros.
The payment of the balance and anything purchased locally will be in Euros.

Will be required at the time of delivery of the vehicle a credit card number as security deposit to allow the hiring. The amount of the security deposit are:

For Madeira Island:
Groups EBMN, ECMN, EDMN, EDMR and CDMR: 750.00 EURO
All other groups: 1250.00 EURO

For Lisbon, Faro and Oporto:
Groups EBMN, ECMN, EDMN and EDMR: 800.00 EURO
EDAN: 1000.00 EURO
CDMR, CWMR and CDAR: 1250.00 EURO
IDMR: 1750.00 EURO
PVMR and FVMR: 2000.00 EURO

To eliminate this security deposit, you can make and additional payment for SCDW. The amounts for SCDW are:

For Madeira Island:
Groups EBMN, ECMN, EDMN, EDMR and CDMR: 6.00 EURO per day
All other groups: 7.00 EURO per day

For Lisbon, Faro and Oporto:
Groups EBMN, ECMN, EDMN and EDMR: 10.00 EURO per day
EDAN, CDMR, CWMR e CDAR: 11.00 EUROS per day
IDMR: 12.50 EURO per day
PVMR e FVMR: 16.00 EURO per day

The SCDW does not cover undercarriage, tyres and glasses.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:26 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Mashacra - jak nie lubisz blokad na karcie kredytowej, to weź ubezpieczenie proponowane przez Malagacar. Chociaż te blokady to oni i tak mają małe w stosunku do innych wypożyczalni (np. na Cyprze kiedyś blokowali mi 500 EUR, a w Portugalii aż 1500 EUR)

Poza tym w przypadku ubezpieczenia zewnętrznego zawsze trzeba czekać kilka tygodni na zwrot, w razie ew. wystąpienia zdarzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
mashacra napisał(a):
http://www.icarhireinsurance.com (Covers Local in-Country Rentals - oznacza że ubezpieczenie działa tylko w granicach kraju wpożyczenia?).

Ta czesc dotyczy wypozyczenia w kraju zamieszkania i nie ma limitu, ze wypozyczalnia musi byc minimum km od domu, co zdarza sie w innych polisach. Niektore firmy maja warunek, zeby wypozyczenie bylo min. 25mil od domu albo 125mil, itp. Ja np pozyczalam samochody z lotniska 15km ode mnie, do codziennego uzytku i ten punkt byl dla mnie wazny.

"This policy covers You where a Vehicle Rental Agreement is made in your country of residence without any distance from Your home residence declared to Us."

Skopiuje jeszcze to co pisalam juz na innym forum o zaletach i wadach ubezpieczen od udzialu wlasnego:

"W wiekszosci przypadkow, udzial wlasny przy wypozyczeniu auta, wynosi od 700 euro/funtow w gore, wiec potencjalnie mozna sporo zaplacic za szkody.

Wazna rzecz: przy wykupie takiego ubezpieczenia w wypozyczalni (i zaplaceniu jak za zboze), oddajemy auto i nic nas nie obchodzi.

Przy tym ubezpieczeniu excess gdzie indziej (w zewnetrznej firmie), wypozyczalnia obciazy karte kredytowa za szkode i dopiero wtedy trzeba ubiegac sie o zwrot pieniedzy z ubezpieczenia. Czyli trzeba miec pewna plynnosc finansowa i nie byc przerazonym, ze na karcie kredytowej pojawi sie obciazenie. "

Tak samo bedzie z tymi polisami na carrentals czy holidayautos. Wypozyczalnia obciazy karte i trzeba dochodzic zwrotu od tych firm. Kiedys mialam roszczenie w Holidayautos i dostalam pieniadze po tygodniu.

Ja szukam aut w taki sposob: Kayak i pare innych wyszukiwarek, odhaczam Other Agent, zeby widziec tylko oferty z nazwami wypozyczalni. Sprawdzam czy bezposrednio nie bedzie podobnie, jestem czlonkiem kilku programow lojalnosciowych, wiec sprawdzam na ich stronach. Wole pozyczac auto bezposrednio, bo potem jest latwiej skontaktowac sie bezposrednio z wypozyczalnia w razie jakis problemow pod oddaniu auta. SPrawdzam dokladnie warunki wypozyczenia: tankowanie, limit kilometrow, dodatkowe oplaty itp. Nigdy nie biore dodatkowe ubezpieczenia od udzialu wlasnego, bo mam polise roczna.

Dzisiaj wypozyczylam auto za 200zl (37 funtow) w Chorwacji na 3 dni, Sixt, wszystkie moje kryteria spelnione.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 14 Mar 2014 12:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
@Antek12

planuje zakup przez pośrednika, widzę dodatkowe ubezpieczenie 24zł/dzień:
"Avoid ALL Excess Charges for just PLN 24.00 a day! Allianz Excess Insurance gives you complete peace of mind. Most companies charge an Excess, if you have a claim - typically you pay the first EUR 1,000
Our Policy covers:

Excess up to PLN 12681.21
Windows
Tyres
Undercarriage
Roof
"
https://book.cartrawler.com/?clientID=457455&elID=030310222600108956&tp=CT_WHITELABEL&pickupID=3512&returnID=3515&pickupName=Funchal%20-%20Downtown%20Madeira&returnName=Funchal%20-%20Airport%20Int%20Madeira&pickupDateTime=2014-09-16T10:00:00&returnDateTime=2014-09-18T09:00:00&age=30&curr=PLN&carGroupID=0&residenceID=PL&CT=AJ&referrer=0:&ns1=1&tv=40B10409#confirm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Zdarzyło mi się, ze pomimo tego, że miałem wykupione pełne ubezpieczenie to i tak zablokowali mi 200 euro na karcie.
Tłumaczyli to tym, że maja pewnośc dzieki temu, że oddam im kluczyki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:34 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Co jest zlego w blokadach na karcie?? juz tyle razy wypozyczalem i jeszcze nic sie nie stalo...co do zewnetrznego ubezpieczenia to jestem troche sceptyczny...zawsze bookuje dodatkowe ubezpieczenie na stronie wypozyczalni bo nie mam potem czasu siedziec w stertach papierow i za roznice paru € wyrywac wlosy z glowy :)

wracajac do meritum posta, samochod za 5 dni na Islandii za 200 € to niezla okazja. Zwlazszcza ze wiekszosc dni najmu przypadaja na typowe dni robocze, a wtedy do stawi sa najwieksze...ja bym bral :)

Co do ubezpieczenia szyb i opon, jeszcze nigdy go nie zawieralem i do tej pory nic sie nie stalo. No ale co kto lubi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
mkobyszewski napisał(a):
Co jest zlego w blokadach na karcie?? juz tyle razy wypozyczalem i jeszcze nic sie nie stalo...co do zewnetrznego ubezpieczenia to jestem troche sceptyczny...zawsze bookuje dodatkowe ubezpieczenie na stronie wypozyczalni bo nie mam potem czasu siedziec w stertach papierow i za roznice paru € wyrywac wlosy z glowy :)


Na HolidayAutos odzyskanie pieniedzy zajelo mi moze z 15 minut maks. Bardzo mila obsluga.

Przy rocznej polisie musialam wypelnic formularz na stronie internetowej i zalaczyc kopie dokumentow. Rowniez 15 minut. Po jakims czasie dostalam mail, ze dostane zwrot pieniedzy. Wlosow z glowy nie rwalam.

Co do blokad na karcie, to pewnie chodzi o to, ze niektorzy maja niskie limity w stosunku do wysokosci blokad lub obawiaja sie, ze srodki te zostana pobrane.

Europcar w Wawie zablokowal mi 1700 funtow na karcie za Opla Astre, to troche duzo wedlug mnie - 8500zl.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
mkobyszewski napisał(a):

Co do ubezpieczenia szyb i opon, jeszcze nigdy go nie zawieralem i do tej pory nic sie nie stalo. No ale co kto lubi :)


Raz tylko nie brałem ( nie wiedziałem że nie mam ) i sie stało :) ~150 EUR za nową oponę + prostowanie felgi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Co do wysokości blokady to nie mam z tym problemów, bardziej interesuje mnie czy może być debetówka czy musi być kredytowa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group