Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Kwi 2020 23:00 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 28
Cześć Wszystkim.
Ja trochę z innej beczki. Macie kontakty do osób, które wykonuja usługi transportowe ludzi w czasie kwarantanny przez Europe?
Potrzebuje się dostać do Hiszpanii ( konkretnie do Sevilli na lotnisko ) teraz zaraz. Zostawiłem tam w styczniu 2 swoje samochody z myślą, że wrócę w marcu. Niestety zdarzyło się co sie zdarzyło. Trochę czekałem na odkorkowanie ale nic się na to nie zapowiada a już muszę mieć te auta z powrotem. Jedyny aktualny pomysł jaki mam na transport przez Europe to dostać się komunikacją do Berlina i stamtąd polecieć do Hiszpanii, ale polaczenia są absurdalne, ze zmianą lotniska w Londynie etc. Macie jakis pomysł ?


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 21 Kwi 2020 23:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2020 23:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2903
złoty
Mam kolegę z podobnym problemem, lecz dużo bliżej, bo auto pozostawił na parkingu, przy lotnisku, w Pradze.
Chyba jedyne wyjścia to:
- Profesjonalny transport międzynarodowy, czyli laweta, która ma prawo przejechać przez granice bez kwarantanny.
- Znaleźć kierowcę, który jest na miejscu i musi/może wrócić do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2020 23:28 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3576
złoty
@Chupacabra
Czechy się powoli otwierają wiec pewnie niedługo będzie się mógł wybrać. Koszt transportu lawetą z Hiszpanii to pewnie jakiś kosmos w obecnych czasach. Pomijam kwestię czy ktokolwiek podejmie się takiego transportu przez całą Europę. Pozostaje tylko czekać aż wszystko poluzują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2020 23:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2903
złoty
Laweta do Pragi i powrót w okolice Jeleniej Góry wyceniona na 1200PLN.
Zastanowię się na głos, czy jakieś ubezpieczenie jest w stanie ogarnąć taki problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Kwi 2020 08:28 

Rejestracja: 27 Wrz 2016
Posty: 1
Można wynająć samochód dostawczy z lawetą samodzielnie oraz samemu pojechać i zabrać. Można również zabrać "dodatkowego kierowcę" na dostawczy, żeby jeden wrócił samochodem osobowym. Tylko że kierowca osobowegopo powrocie będzie skierowany na kwarantanne, a kierowca dostawczego nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2020 08:35 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 29
Może próbuj zagadać z jakimś kierowcą ciężarówki? Są grupy na FB gdzie złapiesz chłopaków, niektórzy w kółkach na Hiszpanie jeżdza. Tyle tylko, ze jak wrócisz swoim autem do Polski to kwarantanna w aktualnej sytuacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2020 09:04 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6236
HON fly4free
greg1291 napisał(a):
@Chupacabra
Czechy się powoli otwierają wiec pewnie niedługo będzie się mógł wybrać.

ja bym się jednak na to nie nastawiał. otwarcie w Czechach jest podzielone na etapy
Cytuj:
Odmrażanie gospodarki ma zakończyć się 8 czerwca. To wtedy w planie przewidziano pełne otwarcie obiektów gastronomicznych. Od tego dnia będzie też można korzystać z hoteli i taksówek.(...)
Rząd nie poinformował do tej pory, kiedy zamierza otworzyć granice dla obcokrajowców Ma to zależeć od sytuacji epidemicznej w sąsiednich krajach.
i obawiam się, że otwarcie granic będzie gdzieś na końcu całego tego planu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2020 10:22 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 28
Cześć,
Dzięki za wszystkie komentarze.
Sprecyzuje trochę swoją misję.
Samochody dostawcze są 2 dlatego musimy pojechać we dwójkę z kolegą. Często eliminuje to mozliwość pojechania np. tirem ( chyba ze każdy w innym tirze ), o ile w ogole tirowcy teraz są chętni na wożenie kogokolwiek.

Musimy zabrać również 2 przyczepy z motorówkami oraz deskami. Przyczepy ofc podczepiamy pod auta dlatego laweta nie wchodzi w grę. Dodatkowo nie możemy nikogo wynająć na transport zestawów ( kogoś kto chce wrócić do PL ) bo jazda z przyczepą ciężką wymaga już umiejętości i zaufania. Przyczepy nie sa gotowe do jazdy, trzeba powiązać motorówki etc.
Bardziej tutaj myslimy o lotach, ale może ktoś ma znajomości i wie o działaniu komercyjnych busów. Może pociągi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2020 10:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
O lotach z Berlina możesz zapomnieć*.
Do Niemiec nie wjedziesz, zamknęli granice przed tygodniem. Wpuszczane są tylko osoby mieszkające tutaj na stałe, a do tego są poddawane kwarantannie po wjeżdzie.
* Zapomniałem o tranzycie.
Nie wiem tylko, czy osoba opuszczająca swój kraj zamieszkania, tez podlega pod ten szczególny wyjątek.
Na pewno będą żądać na granicy meldunku lub biletu lotniczego (choć czy bilet wystarczy, to nie wiem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2020 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W innych watkach bylo napisane, ze transfer jest dozwolny, wiec dojazd do Berlina i przelot dalej powinien przejsc. Gorzej w Hiszpanii, moze byc problem z transportem z lotniska do miejsca postoju samochodow. Moze uda sie pojechac z kierowcami TIR'ow, ktorzy jada do Hiszpanii, Tylko bedzie to trwac dosc dlugo.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2020 12:47 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 28
Cześć.
1. Dzięki wszystkim za odpowiedź. Ma ktoś sprawdzone info dotyczące przekraczania granicy niemieckiej? Czy jakieś dokumenty trzeba załatwić albo pokazać bilet lotniczy ?
2. Auto stoi na lotnisku w Hiszpanii ( parking lotniskowy ) tak więc jak tylko dostane sie do Sevilli to już wiem co robić :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Kwi 2020 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2020 12:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Zapomniałem o tranzycie. Nie wiem tylko, czy osoba opuszczająca swój kraj zamieszkania, tez podlega pod ten szczególny wyjątek.
Na pewno będą żądać na granicy meldunku lub biletu lotniczego (choć czy bilet wystarczy, to nie wiem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2020 17:01 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Regularnej kontroli granicznej niemieckich służb przy wjeździe do Niemiec z Polski nie ma , ale są "nieregularne" w pasie granicznym.
Szczegóły wraz ze źródłem informacji w moich dwóch postach ( numer 8 i 9 z wczoraj i dziś) w tym wątku: z-pl-do-hiszpanii-svq-mad-ow-teraz,8,151382
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group