Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Cze 2019 23:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
ImageCiekawostka.
Majac nawet paszport innego kraju a bedac urodzonym w Izraelu po 1967 tez nie mozna wjechac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 01 Cze 2019 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Nie, nie urodziłem się w Izraelu :D No, ale dalej nie wiem, czy egipska pieczęć dyskwalifikuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Cze 2019 00:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Egipska pieczątka z przejścia z Izraelem to ślad tego, że byłeś w Izraelu. Do Libanu na pewno nie wjedziesz, chyba że przeoczą przez nieuwagę, ale na to bym nie liczył.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 24 Wrz 2019 15:35 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Sz@lony napisał(a):
Nigdzie nie wbijają pieczątek, nie trzeba prosić o osobny świstek.

Ja za to poprosiłem o wbicie stempla na granicy z Jordanią. Choć mogli się bardziej postarać o estetykę ;)


@Sz@lony Ale to jordańskie pieczątki. Ciekawe czy jak by poprosić o pieczątki (zamiast karteczki?) Izraelczyków - czy by się dostało :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Wrz 2019 03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@NBE322
Nie, bo oni po prostu nie mają żadnych pieczątek do wbijania ;) Jordania ma, tylko wbija je na papierowym świstku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Wrz 2019 08:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@Sz@lony 2 lata temu jeszcze mieli...

Załączniki:
Screen Shot 2019-09-24 at 15.49.10.png
Screen Shot 2019-09-24 at 15.49.10.png [ 300.15 KiB | Obejrzany 1757 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lis 2019 13:23 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Witam wszystkich.
Wybieram się w marcu do Eilatu. I własnie chciałbym mieć w w paszporcie wbitą pieczątkę na pamiątkę pobytu.
Prosić o to przy kontroli? nie będzie z tym problemu ,nie będzie podejrzane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Lis 2019 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie będzie podejrzane. Ale nie lepiej magnes kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 30 Paź 2022 01:06 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Sory za odkopanie tematu ale kończy mi się waznosc paszportu i chciałbym pieczątki z TLV po prostu jako pamiątkę. Jest szansa dostac ja jak poproszę do paszportu?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Paź 2022 04:16 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@Grzes830324 czytałem w internecie że można poprosić podczas kontroli granicznej ale nie testowałem. Prosiłem za to wiele razy w innych państwach które nie standardowo stawiają stempelków i nie jest to nic nadzwyczajnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 30 Paź 2022 08:32 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Prosiłem ostatnio w Macedonii i dostałem, choć generalnie wszystko już elektronicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 20 Lis 2022 22:50 

Rejestracja: 20 Lis 2022
Posty: 12
Cześć, skoro temat odświeżony, czy mógłby ktoś, kto był ostatnio, napisać, jak obecnie wygląda sytuacja? Czy lecąc z Warszawy do Tel Avivu na pewno dostałabym tylko oddzielną kartkę bez śladu w paszporcie? Potem chciałabym odwiedzić kraje arabskie i muzułmańskie - z tego, co czytam, najlepiej jest przekroczyć granicę z Jordanem - na którym dokładnie przejściu na pewno nie będzie śladu w paszporcie, że byłam w Izraelu? Mam paszport wyrobiony kilku lat temu na razie pusty i chciałabym to dobrze rozegrać -pomyślałam, że ta kolejność będzie lepsza. Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Lis 2022 23:14 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Na lotnisku Ben Guriona na 100% nie dostaniesz pieczątki, tylko osobną karteczkę.
Z przejściami lądowymi jest ten problem, że nawet jak na granicy z Jordanią nie dostaniesz izraelskiej pieczątki, to dostaniesz jordańską z przejścia z granicy z Izraelem i po tym będzie można poznać, że byłaś w Izraelu.
Z tym że nie wszystkie i nawet nie większośc krajów muzułmańskich zwraca na to uwagę. Zależy dokąd konkretnie chcesz się wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off
gtgr1602 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 21 Lis 2022 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Po pierwsze - co do zasady, w kwestii chęci posiadania pieczątki, teoretycznie Straż Graniczna nie może odmówić jej wbicia. Nawet, jeśli automatycznie dają już karteczki. Podajesz paszport i prosisz o pieczątkę - muszą wbić.

Po drugie - jeżeli nie chcecie wbicia pieczątki, prosicie o karteczkę informując "ja chcę lecieć do Arabii Saudyjskiej, poproszę o karteczkę". Wiem, że to zupełnie inny przykład, ale ja mam alergię na te rozmaite naklejki na niektórych zbzikowanych lotniskach (czyt. tureckich czy azerskich). Zawsze z góry mówię "nie chcę naklejki, bo to niszczenie dokumentu - jak ją nakleicie, będzie duży problem z waszym przełożonym i zniszczeniem mi dokumentu" - odkąd tak to argumentuję, nigdy mi niczego nie naklejają (tylko na kartach pokładowych; a ja i tak czasami drukuję sobie dwie, na jednej naklejają co tam chcą, a przy boardingu pokazuję pustą i są mega skonsternowani - tak dla zabawy); swoją drogą, kiedyś na to pozwalałem i mój paszport wyglądał jakbym go obkleił papierem toaletowym i zdarł papier - z taką "zasłonką" z celulozy, nawet napisów nie było.

Po trzecie - jeżeli zgodnie z prawem mamy możliwość wjazdu do kraju x będąc wcześniej w kraju y, to nawet pieczątka nie ma prawa jakoś temu zaszkodzić. Najwyżej trzeba udać zdziwienie "jaki macie problem? No tak, byłem w Izraelu i mam zamiar tam latać bo to piękny kraj... ale Wasz też jest piękny i przyjechałem w odwiedziny, zostawić u Was pieniądze i spędzić miło czas". Kolega mając podwójne obywatelstwo (PL/US) specjalnie pokazywał polski paszport - przepytywali go, a on ze stoickim spokojem "no tak, lubię podróże, mam pieczątki, jakiś problem?" - 10 minut trwała rozmowa.

Ja bym tak na Waszym miejscu nie panikował. Wiadomo, że lepiej bez pytań, itp. Ale ile to razy kłócimy się o miejsce przy check-in'ie albo o należne nam prawa na lotnisku i jakoś finalnie dobrze na tym wychodzimy.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 21 Lis 2022 01:29 

Rejestracja: 20 Lis 2022
Posty: 12
Dziękuję za powyższą odpowiedź i wskazówki. Jednak po przeczytaniu relacji na f4f z jednodniowej wycieczki do Izraela i komentarzy pod nią, chcę to naprawdę dobrze przemyśleć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Lis 2022 01:42 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Ogólnie moim zdaniem jest się nad czym zastanawiać tylko wtedy, jeżeli planujesz przekraczanie granicy lądem z Izraela np. do Jordanii. Przy locie tylko do Izraela nie ma już od dawna tematu - na lotnisku w Izraelu dostaje się karteczkę i tyle.
No i ceny lotów są takie, że lot do Izraela i dalsza podróż lądem niekoniecznie ma sens. Nie wiem jakie masz plany, ale po prostu najlepiej sobie zaplanować Izrael i Jordanię na 2 osobne wyjazdy z osobnymi przelotami. Wtedy problemu pieczątek w paszporcie po prostu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 21 Lis 2022 01:49 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 279
srebrny
^^^ Zwłaszcza, że dochodzą opłaty za wjazd i wyjazd. Najlepsze rozwiązanie to jest moim zdaniem z Izraela polecieć Ryanem do Pafos i stamtąd do Ammanu, szybko, tanio i bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 21 Lis 2022 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Nie wiem jak na innych przejściach lądowych, ale w Akabie w 2018 roku nie było problemu żeby Jordańczyków poprosić o niewbijanie stempla do paszportu. Z tego co pamiętam dostaliśmy osobne kartki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 21 Lis 2022 15:09 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Tak jak koledzy pisali - jak poprosisz nie mogą/nie powinni odmówić wbicia pieczątki. Ja poprosiłem w Ovdzie o pieczątkę zamiast karteczki, mogłem sobie na to pozwolić bo i tak paszport mi się kończył i był do wymiany.

Załączniki:
2017.02. Ovda.jpg
2017.02. Ovda.jpg [ 100.51 KiB | Obejrzany 321 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Lis 2022 20:44 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
Jaki jest sens dyskutowania stemplach w paszporcie skoro dziś mają one da facto jedynie wartość "kolekcjonerską"? W tak scyfryzowanym świecie służby każdego państwa wiedzą gdzie i o której godzinie przekraczało się jakąkolwiek granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group