Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Cze 2020 11:49 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
O tak, do Portugalii autem bądź autobusem :mrgreen:

Przypomniała mi się moja pierwsza podróż do Chorwacji autobusem- 19 h
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 17 Cze 2020 11:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Mięczak.

50h Ateny - Kraków, 1999 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Cze 2020 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Haha, tez to przezylam, ale w 1998r, Warszawa - Grecja, dwa dni podrozy i stanie na granicach po drodze. I oczywiscie nie na temat, wiec pewnie zaraz wyleci.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Cze 2020 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Przebijam 2004 Kraków-Barcelona-Madryt-Kraków, od niedzieli do soboty, na miejscu dzień w Barcelonie i dzień w Madrycie. Więcej czasu w autokarze niż na miejscu, tak sie dawniej robiło jednodniówki :mrgreen:

Zeus napisał(a):
Mięczak.

50h Ateny - Kraków, 1999 roku.


@neverstopexploring @Zeus @Aga_podrozniczka może osobny temat o podróżach autokarem? Sam w ten sposób objechałem z pół Europy 15-20 lat temu.


Ostatnio edytowany przez marcin.krakow 17 Cze 2020 14:20, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Cze 2020 14:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Jestem zaintrygowany, tymi podróżami z dawnych czasów. Jestem ciekaw, ile płaciliście za bilety? Były jakieś deale? Bo osobiście to nie kojarzę tanich biletów z czasów przed Flix/Polskiego-busa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Cze 2020 14:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie pamiętam biletów za czasów przed euro, musiałbym poszukać w pudle z biletami.

Ale pamiętam mniej więcej z 2008 i pózniej.

Jak latali tanie linie między Polską a Grecją (SkyEurope, AirPolonia, Centralwings lub WizzAir) to bus kosztował 50 euro via Włochy (plus dopłata za prom) albo 60 via Północna Maceodnia - Serbia
W 2011 jednak kosztowało mnie 400 zeta za bilet, bo nie było już tanich lotów (nawet LO się wycofało z lotów do Grecji) a teraz to około 200-250 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Cze 2020 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1996 rok Wiedeń-Kraków, 8 godzin.
Na start 2 aviomariny plus butelka wina.
Odcięcie po 30 minutach, po 8 godzinach jazdy wysiadłem rześki i radosny w Krakowie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Cze 2020 14:30 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
@NBE322
ceny były fajne ale i dochody inne niż dziś :
np. w 1998 - 450 zł - podróż piętrowym autobusem do Hiszpanii (Blanes na Costa Brava)+ 11 noclegów ze śp. BP TRIADA + dzień pobytu w Wenecji + dzień pobytu w Cannes (przymusowy wypoczynek kierowców)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Cze 2020 14:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Byłem pilotem na tych wycieczkach. Odstawilem ludzi i po paru godzinach powrot do Pl. Uwielbiałem 8h przerwy w Nicea. Autokar zamkniety ludzie szwedali sie po mieście.....
Miejscowość w Hiszpanii nazywała się Alcossebre
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Cze 2020 15:02 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
-- 17 Cze 2020 15:02 --

@brzemia
w Alcossebre też byliśmy piętrowym autobusem z BP TRIADA, chyba w 1999 roku. Podróż + noclegi w dużych apartamentach za ok. 400 zł. Niezapomniana Playa de Fuentes i wycieczki do Walencji. Pamiętam, że nasz przewodnik, student iberystyki, był wtedy pierwszy raz w Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Cze 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Ja autokarem miałem okazję być w Brukseli, wschodniej Holandia, okolicach Wenecji/połnocne Włochy, Lwowie, Rzymie, Zagłębiu Ruhry, Roterdam/Amsterdam, Łotwa, Saloniki 2x, Ateny, Praga, Dania, Barcelona/Madryt, Lotaryngia, Europa Park (Niemcy) czy wyżej wspomniane Barcelona+Madryt . Wszystko objechane za free, teraz i tak już nie działa więc nie ma o czym pisać :mrgreen:
(do tego nie liczę powrotów czy dojazdów na lotnisko PB czy Flixem do Budapesztu czy Pragi)
Jesli chodzi o zwykłe ceny to pamiętam, że do Brukseli w okresie 2002-2005 koszt był rzędu 250zł OW. (przy pensji 1000zł)
Kraków-Gdańsk też przejechany w jedną i drugą stronę po kilkanaście razy - dlatego jak ktoś mnie pyta czy nie męczy mnie lot 7-8h, pytam czy nigdy nie jechał 10h nad morze autokarem/pociągiem/autem :roll:


Ostatnio edytowany przez marcin.krakow 17 Cze 2020 15:19, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
A pociągiem się liczy, czy tylko autokar jest oldschool? Ja w ubiegłym roku Sztokholm-Abisko 17h, oraz 20h pociagiem przez Uzbekistan :D wspominam bardzo dobrze, aż szkoda było wysiadać!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Cze 2020 15:22 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
fiatem 126 p z rodzicami na Ukrainę (wtedy ZSRR) w 89, 26h+12 na granicy
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Cze 2020 15:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Czytając temat przypomniała mi się relacja @km040711 z podróży Kuopio-Gibraltar:
autobusem-z-kuopio-na-gibraltar,1512,67024
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Cze 2020 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Autokary:
1994r: Warszawa - Lille i Paryz -- Warszawa
1994r Warszawa - Bonn, to byl pikus, tylko z powrotem jeden autokar pojechal przez Slubice, gdzie utknal na granicy i musielismy na niego czekac w Swiebodzinie w srodku nocy, tam byla chyba jakas zmiana kierowcow. Nasz pojechal przez Swiecko.
1995r Warszawa - Paryz i z powrotem, nie wiem ile kosztowaly przejazdy, moja matka placila. Ale chyba bylo to 400-450zl od pasazera.
1995r Warszawa - Londyn i z powrotem. To byl wyjazd na kurs jezykowy, wiec wszystko bylo wliczone w cene, ktora niska nie byla. Pierwotnie mialam poleciec do Toronto na 2 miesiace, ale jak poszlam do biura sprawdzic ceny biletow, to wydawaly mi sie za drogie, chyba z 2500zl.

1997r Warszawa - Pula, 2 tygodniowy wyjazd studencki, nie pamietam ile kosztowal, przejazd nie byl zly, bo jakos nie utkwil mi w pamieci. Pamietam droge powrotna kolo Rijeki i piekne widoki.

1998r Warszawa - Paralia w Grecji, 2 tygodniowy wyjazd studencki z wycieczkami dodatkowymi, 1000zl od osoby. Mieszkalismy w tanich apartamentach, ktore podobno kosztowaly 300zl za 2 tygodnie, bo jedna para postanowila zostac dluzej i tyle zaplacili. Jazda autokarem to byla masakra, szczegolnie postoj na granicach z Rumunia i Bulgaria, w autobusie z wylaczona klima. Ale za to 1l Smirnoff kosztowal 4 dolary, kupilam kilka i sprzedalam z niezlym zyskiem po przyjezdzie. Co ciekawe 2 tygodniowe wczasy z Triady, samolotem, rowniez kosztowaly 1000zl, bo spotkalam kogos z pracy podczas tego wyjazdu i tyle zaplacil. Nie wiem w jakim standardzie byl ich hotel/apt.

1999r - Warszawa - Praga - Wieden - Wenecja - Bibione - Warszawa. 2,5 tygodniowy wyjazd studencki, pewnie koszt podony do Grecji, Tutaj mielismy nocleg w Pradze, wiec przejazd nie byl jakis zly. Pamietam duzo tuneli przez Alpy.

I to w sumie byloby na tyle. Kolejny raz zaszczycilam transport autokarowy na dluzszej trasie w 2018r, gdy musialam dostac sie z Londynu na lotnisko w Manchester. Bilet kosztowal chyba 17 funtow czy jakos tak (pociag chyba 80 funtow). A potem w 2019 7.5 funta w Megabus na tej samej trasie. Nie moglam kupic biletow na pociag z wyprzedzeniem, bo nie wiedzialam kiedy bede dokladnie jechac, a poza tym, zeby dostac sie do pociagu na Euston, musialabym przesiadac sie wiecej razy.

Ale jesli mowimy o transporcie drogowym, to w 2003r przejechalam samochodem trase Warszawa - Norymberga - Lyon - Langwedocja - Granada - Barcelona - Mullhouse - Warszawa plus zwiedzanie na miejscu z Granady. Lacznie 8tys km w 3 tygodnie. Przejazd ostatnich 1400km, bez tempomatu, z noga na gazie, tak dal mi sie we znaki, ze nastepnego dnia wybralam jazde autobusem, zamiast samochodu. O trasach Warszawa - Hanower czy Warszawa - Holandia, to nawet nie ma co wspominac (tym samym samochodem bez tempomatu).
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 17 Cze 2020 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
autokarem z Neapolu do Warszawy, VI 1991, bilet kupiony u kierowcy na dzisiejsze to około 100 PLN
najbardziej mnie zdziwiła szczegółowa kontrola w Czechach
byłem jeszcze autokarem w Barcelonie, IX 2000, jechał 24 h, tanio było
1988 pociągiem byłem w Budapeszcie ceny nie pamiętam, trasy w obie strony tez, wtedy mogłem wypić że ho ho :roll:
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 17 Cze 2020 16:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Cze 2020 16:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
@becek chyba Czechosłowacja :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Cze 2020 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Mój rekord to dwa wyjazdy na obozy do Turcji autokarem - ok. 70 godzin w drodze (licząc dojazd antenką z Wrocławia na miejsce zbiórki w Katowicach). Za drugim razem można było już lecieć samolotem, ale wybrałam autokar, bo w opcji autokarowej w drodze powrotnej było w cenie zwiedzanie Stambułu. No ale to było połowę lat temu, jeszcze przez dwudziestką :lol:

Z mniej planowanych długich autokarowych przejazdów mogę wymienić prawie 30 godzin w autokarze z Brukseli. Impreza życia :lol:
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Cze 2020 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Zeus napisał(a):
@becek chyba Czechosłowacja :P

bardziej Słowacja bo prze Bratysławę jechałem :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Cze 2020 16:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Oh, to były piękne czasy.

Jako dziecko, z rodzicami byłam na wczasach w Bułgarii i Rumunii i pociąg przejeżdżał przez terytorium ZSRR (dzisiejsza Ukraina). Jechaliśmy dwa dni. Pamiętam, że wymieniali podkłady kolejowe, bo tam były szersze tory. Pociągiem też raz pojechałam sama do Paryża.
Byłam tylko raz na wycieczce autokarowej: Warszawa-Wenecja-Genua-Monako-Marsylia-Warszawa. I wystarczy. ;) Jeździłam też autobusem do Paryża dwa razy, i dwa razy do Dusseldorfu.

Ale z tych wszystkich autokarowych przejazdów to najbardziej wspominam 10 godzin w autobusie osobowym z Gołdapi do Warszawy. Wyjazd rano, dojazd wieczorem. Środek lata, zaduch i upał taki, że wszyscy płynęli. Kierowca miał jedną kasetę z muzyką disco polo, którą w kółko puszczał. Pod koniec podróży wszyscy znaliśmy słowa na pamięć i cały autobus śpiewał. :lol: :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group