Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Paź 2013 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Raczej nie. W puli jest pewna ilość biletów po niższej cenie lub ta cena obowiązuje przez określony czas. Jeżeli w tej chwili są tak drogie to tańsze raczej nie będą.
Być może ten termin za 549 NOK jest jakiś szczególny. Ferie, święto, weekend...
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 29 Paź 2013 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
hmm dzięki za odpowiedź, mój termin co prawda nie jest jeszcze dostępny ale póki co ceny w styczniu nie rokują zbyt dobrze.
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Paź 2013 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Właściwie nie spotkałem się z tym, żeby cena od razu była wyższa niż najniższa minipris. Przez dłuższy czas obserwowałem trasę Trondheim - Bodo i spowrotem. Jedyne przypadki gdy rzeczywiście zaobserwowałem "na starcie" wyższą cenę, to te, gdy trasa na jakimś odcinku była remontowana i była zastępcza komunikacja autobusowa. Tu o ile pamiętam cena zaczynała się od 499 NOK. Ale była o tym informacja przy konkretnym pociągu (czerwony trójkącik) i to dotyczyło tylko chyba dwóch następujących po sobie dni. Poza tymi przypadkami zawsze na 3 miesiące przed terminem była cena 249 NOK. Czasem ta cena była tak niska jeszcze długo, ale nie zawsze. Ja przejechałem się o 50 NOK na bilecie, gdy na skutek swojego gapiostwa (bo bilet kolejowy był mi de facto potrzebny o dzień wcześniej niż miałem zarezerwowany lotniczy) spóźniłem się zakupem o ten jeden dzień (3 miesiące minus ten jeden dzień do odjazdu) i cena podskoczyła już do 299 NOK. Ale to był 22 lipca - środek wakacji.
Generalnie opłaca się polować na otwarcie "biletowej puli dnia". I tu też moja obserwacja - gdy ja kupowałem w kwietniu, nie zaczynało się jak logika by nakazywała o północy. Nie wiem o której się zaczynało, bo nie chciało mi się czekać, ale zakup był pierwszą czynnością poranka :wink:
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Lis 2013 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Czy ktoś próbował wykorzystać minipris do noclegów "przy okazji"?
Pamiętam jak kiedyś wybierałem się w podróż z Bergen do Bodo (na jednym bilecie) a powrót z Bodo do Stavanger (także na jednym bilecie). W obu przypadkach są "przymusowe" przesiadki w Oslo i Trondheim. Czas przesiadek sami możemy ustalać. Cały myk polegał na tym aby przylecieć rannym samolotem do Bergen i zwiedzić miasto, następnie wsiąść w pociąg nocny do Oslo dojechać rano, przesiadkę ustawić na wieczór i wieczornym pociągiem do Trondheim z przesiadką kilkunastogodzinną do Bodo. W drugą stronę podobnie. Kiedyś gdy bilety były za 199 koron, można było spędzić kilka dni w Norwegii z darmowym noclegiem, później się zmieniło, zdaje się, że podróż nie mogła z przesiadkami przekroczyć ok. 24-27 godzin, a teraz jest jeszcze inaczej, cena wzrasta razem z czasem podróży i odległością. W każdym bądź razie to był niezły myk na zwiedzenie Bergen, Oslo, Trondheim, Bodo i Stavanger za jednym zamachem. Przy kombinacji z przesiadkami można było nawet ustalić takie przesiadki, gdzie trafiało się na 2-3 h na jakieś mniejsze miasteczka po drodze, które więcej nie potrzebowały na zwiedzenie. Pewnie nasuną się pytania jak zadbać o higienę przez tak długi okres - to już bardziej zależy od sprytu i wyobraźni, a w mniejszym stopniu od zasobności portfela. Zakładam jednak, że jeśli ktoś potrafi zaplanować sobie tego typu podróż to i z pozostałymi wyzwaniami sobie poradzi. A celem jest wiadomo, aby jak najmniej zapłacić, bo na tym polega cała zabawa. A Norwegia fajna, o każdej porze roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Lis 2013 23:49 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 226
Loty: 54
Kilometry: 59 518
Zbanowany
Ciekawe rzeczy piszesz. Sprawa do przebadania. Jedynym minusem pobytu w Norwegii są właśnie noclegi, a bardziej jego ceny. Niedawno wróciłem z Oslo i na wakacje chciałbym razem ze znajomymi urządzić mega tani trip po Norwegii czyli namiocik i byle jak najdalej od cywilizacji.
O jakich "czasach" piszesz? Pół roku temu czy 3 lata temu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Gru 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ja stosowałem ten myk czyli "hotel-NSB" na trasie TRF-Tonsberg (tu jakieś 5h)-Drammen(tu jakieś 4h)-nocka w pociągu z kocykiem i podusią- a rankiem koło 8.30 dojazd do SVG. Tu miałem cały dzień.
Wylot i powrót - KTW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Gru 2013 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
zales napisał(a):
Ciekawe rzeczy piszesz. Sprawa do przebadania. Jedynym minusem pobytu w Norwegii są właśnie noclegi, a bardziej jego ceny. Niedawno wróciłem z Oslo i na wakacje chciałbym razem ze znajomymi urządzić mega tani trip po Norwegii czyli namiocik i byle jak najdalej od cywilizacji.
O jakich "czasach" piszesz? Pół roku temu czy 3 lata temu?


Będzie ze 3 lata. Podobne myki można było robić z kolejami niemieckimi, ale rzadko na nocne się zaliczały promocyjne ceny. kombinacja z ilościami i czasem przesiadek, z czasem stop overu, z wykluczaniem pewnych funkcji na poszczególnych odcinkach, a to wszystko na jednym bilecie za 19 czy 29 euro. Najeździłem się ICE po całych Niemczech i dalej z wykorzystaniem europa spezial. Teraz jest dużo więcej tanich przewoźników autobusowych, więc trip można w całości oprzeć na autobusach, ale w połączeniu z jakąś promocją kolejową to już petarda. Tylko siedzieć i planować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Gru 2013 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Wygląda, że teraz najtańsza opcja minipris na trasie Bergen - Bodo to 399 NOK. Ale biorąc pod uwagę odległość, to nawet jak na polskie warunki to taniocha ;)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Mar 2015 16:59 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Hej,

szukam teraz dogodnego połączenia w minipris. Bilety są możliwe teraz do kupienia od dziś do 20.06.2015, ale minipris kończą się na 18.06.2015. To oznacza, że na dalsze dni pojawią się wkrótce, czy może po 18.06 sytuacja w Norwegii jakoś się zmienia, okres wakacji czy coś, że wtedy nie ma promocji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Mar 2015 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Raczej nie jest to kwestia wakacji. Podejrzewam błąd systemu. W tej chwili minpris znalazłem bez problemu na różnych trasach, ale tylko do 16.06.
Wstrzymaj się z zakupami. Droższe niż cena "standard" na pewno nie będą, a pewnie jutro rano jak informatycy przyjdą do pracy sytuacja się zmieni. ;) Ale jeżeli się pojawią bilety w dogodnym terminie i cenie, to nie czekaj tylko kupuj. Liczba tych najtańszych jest mocno ograniczona zwłaszcza na popularnych trasach. I nie na wszystkich trasach zaczynają się od 249 NOK. Na dłuższych (zwłaszcza z przesiadką) bywają droższe.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Mar 2015 14:02 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Dzięki, kupiłem dwa dni temu na dogodny termin za 249NOK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Mar 2015 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Możliwe jest także zestawienie transferu RYG-TRF za 249 kr nawet z kilkunastogodzinnym postojem na przesiadke w Oslo. (standardowo pociagiem Rygge do Oslo 160kr, Torp do Oslo 260kr)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Mar 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
W promocji niedawno były za 199 NOK, a i zdarzają się wyprzedaże po 149 NOK (choć rzadziej). Ja tak jechałem w odwrotnym kierunku - TRF-Oslo-RYG. Postój na zwiedzanie od 10:50 do 17:50. Spokojnie pozwiedzałem centrum i nawet udało mi się podjechać metrem pod Holmenkollen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Kwi 2015 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Ta za 199 to była ekstra promocja. Jeżeli ktoś poluje na tego typu okazje to polecam zapisać się na newslettera na nsb.no
Nie przesadzają ze spamem, a przychodzą informacje o tego typu akcjach. Choć wg moich obserwacji to są dość rzadkie.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Kwi 2015 11:17 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 1
Właśnie dziś ruszyła promocja na bilety Minipris od 199 NOK. Sprzedaż do 12 kwietnia na przejazdy od 13 kwietnia do 18 czerwca. Może komuś się przyda - ja kupowałem niedawno Rygge - Bodo za 349 NOK, wiec w dwie strony przepłaciłem 300 NOK :x

https://www.nsb.no/salgskampanje/?utm_term=lenke&utm_source=nsbcrm&utm_medium=email&utm_campaign=nyhetsbrev&utm_content=KampanjeApril
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Kwi 2015 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Można by uwypuklić promocję w osobnym temacie "zniżek związanych z podróżowaniem".
199 NOK to naprawdę dobra oferta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Gru 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Nie obserwowałem strony NSB jakiś czas, a widzę, że na wielu kierunkach są znów dostępne bilety po 199 NOK.
W tej cenie można np dojechać ze Stavanger do Bodø, czyli trasą z niemal najbardziej wysuniętego na zachód Stavanger przez najdalej na południe wysunięte Kristiansand do najdalej wysuniętego na północ Bodø. Rzecz jasna piszę o najdalej wysuniętych miejscach dostępnych kolejami NSB. Podróż z dwoma przesiadkami (Oslo, Trondheim) trwa od 26,5 godziny. Regularna cena na tej trasie to 1912-2155 NOK
Dostępne terminy w tej cenie widziałem już od 15 stycznia.
Nie znalazłem informacji o żadnej promocji, ale zapewne jakaś jest, bo najniższa minipris to wg info na stronie w dalszym ciągu 249 NOK, a przy wyborze biletu w tej cenie jest opis "Kampanije".

:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 02 Sty 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Wg informacji, jaką dostałem dziś z newslettera NSB, ta promocja trwa tylko do jutra (3.01) do północy.
Jeżeli zatem chcecie kupić bilety na wyjazd pomiędzy 6.01, a 17.03 - spieszcie się.
:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Kwi 2016 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Czy jest jakakolwiek mozliwosc kupienia biletu Torp-Gardermoen z przystankiem w Oslo, czy jesli proponuje bezposredni przejazd to koniec i nie ma innej opcji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Kwi 2016 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Jeżeli nie zdążysz na ostatnie przesiadkowe połączenie startujące z Torp o 6:52 (a pewnie nie zdążysz, bo jak), to takiej możliwości nie ma. W Norwegii nawet w pociągach regionalnych kupujesz bilet ważny na konkretny pociąg - a nie jak u nas Przewozach Regionalnych na relację z "terminem ważności" zależnym od odległości.
Czyli niestety trzeba kupić dwa oddzielne bilety. Torp - Oslo, Oslo - Gardermoen.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group