Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2014 14:12 
Awatar użytkownika

niebieski
Czas - 19 grudnia. W Perth na lotnisku mamy wypożyczone auto 4WD. Wyruszymy (jeżeli nie będzie niespodzianek) ok godz 9 rano. Chcielibyśmy przejechać 900 km do Carnarvon przed zmrokiem. W warunkach europejskich to nie problem, google maps też wskazują czas przejazdu 8 h 35 min. A jak to wyglada w realu - czy ktoś wie? O której robi się ciemno?
PS. Bilety kupione dzięki info z F4F. Dziękuję:)

Ostatnio edytowany przez Washington, 01 Maj 2014 14:14, edytowano w sumie 1 raz
proszę przejrzyściej tytułować tematy
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 02 Maj 2014 13:21 
Awatar użytkownika

niebieski
Nikt? Nic? To moze ktos chociaż wie o której w zachodniej Australii w grudniu robi sie ciemno?

#3 PostWysłany: 02 Maj 2014 14:07 

gosiagosia napisał(a):
Nikt? Nic? To moze ktos chociaż wie o której w zachodniej Australii w grudniu robi sie ciemno?

Na tych szerokosciach duzych roznic nie ma - latem slonce zachodzi ok. 19-19.30, a zima (w czerwcu) ok.18. Proponuje pamietac, ze ciemno robi sie szybko - nie ma porownania do letnich zachodow slonca, ktore w Polsce trwaja godzinami.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 02 Maj 2014 14:51 

Ja jechałam w koncowce stycznia 2012. Wprawdzie nie do samego Carnavron tylko do Shark Bay. Droga prosta ;-) im dalej od Perth tym bardziej bylismy sami na drodze, czasami wydawalo sie to niepokojace.Zmrok zapadal ok. 19 i b. gwaltownie. Ostrzegano nas aby nie jezdzic po zmroku i przed switem z uwagi na zwierzeta wyskakujace na droge na widok swiatel samochodu. Pomimo, ze droga byla pusta nalezy przestrzegac ograniczen predkosci, gdyz podobno policja potrafi kontrolowac takie odludzia a kary sa niebagatelne. W czasie gdy podrozowalismy z uwagi na pozar buszu zamknieta byla droga wlasnie do Carnavron mniej wiecej od wysokosci skretu do Shark Bay. Chcielismy tam jechac ale zamknieta byla przez ok. 3 dni (szalal jeszcze cyklon). Wieci takie niespodzianki potrafia byc.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Maj 2014 15:54 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki wielkie. Chyba już zrezygnowałam z ambitnego planu dojechania do Carnarvon w jeden dzień. Właśnie przez te niespodzianki, które mam nadzieję że sie nie zdarzą:) Ale nadzieja, nadzieją a życie życiem. A w jakim czasie dojechaliscie do Shark Bay. Z przystankami czy z koniecznymi tylko przerwami? W okolicach Hamellin Pool mam własnie zamiar zatrzymać się na nocleg skoro Carnarvon odpadł.Przez te kangury własnie nie chcę jechać po zmroku tym bardziej że wypożyczalnie cwanie wyłączają odpowiedzialność ubezpieczeniową od zmierzchu do świtu.
Jechałaś w styczniu czyli w okresie wakacyjnym. Czy rezerwowałaś nocleg wcześniej?

#6 PostWysłany: 02 Maj 2014 16:28 

Jechaliśmy pod koniec stycznia/poczatek lutego (wiec ferie szkolne juz szczesliwie dobiegly konca), my nie rezerwowalismy nic bo mielismy ze soba namiot z Decathlona taki 2 sec, tylko listę pol campingowych gdzie mozna sie zatrzymac :-)
Pierwszą noc spedzilismy za Pinnacles w Jurien Bay (nie przylecielismy do Perth rano wiec tylko dotad dojechalismy), pozniej w Shark Bay (Monkey Mia), campingu w Hamelin Pool nie polecam, strasznie zaniedbany, lepiej dojechac do Monkey Mia.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 02 Maj 2014 16:30 

a przepraszam, zanim dotarlismy do monkey Mia to jeszcze zrobilismy sobie nocleg w Kalbarri National Park
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 02 Maj 2014 17:27 
Awatar użytkownika

niebieski
Taką drogę (ze zwiedzaniem) zaplanowałam na powrót. 19-tego chcę wyłącznie dojechać z punktu A do B. Własnie myślałam o Hamellin Poool - mówisz, ze okropny? Tak podejrzewałam dlatego chciałam dojechać do Carnarvon na nocleg. Monkey Mia, Pinnacles i Kalbarri mamy właśnie w drodze powrotnej z Exmouth - to będzie droga na 3 dni.
A znasz moze te roadhouse po drodze: Overlander czy Wooramel? Czy są tam miejsca do spania? Czy tylko stacja benzynowa i coś do jedzenieNie mamy namiotów - musimy więc znaleźć jakąś miejscówkę do spania. Ciężko jest - po drodze pustka dopiero w Carnarvon jakieś ludzkie warunki (czyt. cena do jakości)
Ale na upartego w tym Hamellin Pool da się spać czy uciekać jak najdalej? Nie byłoby problemu gdybyśmy mogli wyjechać wcześniej z Perth ale lądujemy o 8 rano i myśle, ze formalności z wynajmem samochodu itd zajmą nam ok godziny - dlatego ta 9....

#9 PostWysłany: 02 Maj 2014 18:40 

Overlander - z tego co pamietam to byly tam pokoje do wynajecia. My tam zatrzymalismy sie tylko na posilek i tankowanie.
W Hamelin Pool przespac da sie, tylko my stamtad ucieklismy po po 1. i tak kierowalismy sie do Monkey Mia, po 2. bylo tam mnostwo much;-) po 3. camping wygladal na zaniedbany i na dodatek nikt poza nami tam nie nocowal. Ale stromatolity warte obejrzenia.
Mozecie wziac pod uwage ten HP w razie gdyby wiele wskazywalo na to, ze nie dojedziecie na czas do Canarvon.
Pokoje czy w Roadhouse czy na camipngach mialy wysokie ceny, szczegolnie w sezonie(dlatego wlasnie zdecydowalismy sie na namiot).
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 02 Maj 2014 19:22 

[quote="kgb"]Ja jechałam w koncowce stycznia 2012. Wprawdzie nie do samego Carnavron tylko do Shark Bay. Droga prosta ;-) im dalej od Perth tym bardziej bylismy sami na drodze, czasami wydawalo sie to niepokojace.Zmrok zapadal ok. 19 i b. gwaltownie. Ostrzegano nas aby nie jezdzic po zmroku i przed switem z uwagi na zwierzeta wyskakujace na droge na widok swiatel samochodu.

Jest jeszcze gorzej: kangury oswietlone wiazka swiatla zamieraja w bezruchu na srodku drogi i nie ma sily, zeby je ruszyc - nie masz szans tego ominac.
A zmrok zapada jak po wylaczeniu zarowki, wiec male opoznienie to duzy problem.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 02 Maj 2014 19:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Czyli myślisz, ze w tym okresie nie musimy nic rezerwować? Tylko w ciemno? No może to najlepsze rozwiązanie chociaż jest to coś czego bardzo nie lubię. Nie lubię szukać miejsca na nocleg. Mam wtedy wrażenie, że strasznie tracę czas :lol: A jak mam coś namierzone, zarezerwowane to jadę po prostu pod wskazany adres, zostawiam bagaż i w świat :)
Dziekuje, że się odezwałaś - pomogłaś:)

#12 PostWysłany: 03 Maj 2014 10:04 

Nie mam pojęcia czy środek grudnia to czas kiedy można spokojnie jechać w ciemno, sprobuj sie zorientowac :)
Milej podrozy :D
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 04 Maj 2014 22:13 

gosiagosia napisał(a):
Czyli myślisz, ze w tym okresie nie musimy nic rezerwować? Tylko w ciemno? No może to najlepsze rozwiązanie chociaż jest to coś czego bardzo nie lubię. Nie lubię szukać miejsca na nocleg. Mam wtedy wrażenie, że strasznie tracę czas :lol: A jak mam coś namierzone, zarezerwowane to jadę po prostu pod wskazany adres, zostawiam bagaż i w świat :)
Dziekuje, że się odezwałaś - pomogłaś:)

Na to pytanie nie odpowiem. Po prostu chcialam Ci powiedziec, ze z tym 'po prostu jade pod wskazany adres' to w Australii jest odrobine inaczej.
W WA w grudniu nie bylam, ale moje doswiadczenia ze wschodniego wybrzeza - w grudniu nie ma nigdzie problemu z natlokiem turystow do 25 grudnia. Z tego co pamietam, po 20 grudnia zaczynaja sie wakacje letnie i trwaja miesiac. I wtedy owszem ruch jest wyraznie zwiekszony. W ogole w Australii takie pojecie jak tlok to mozna uzyc co najwyzej mowiac o Sydney albo Melbourne, ewentualnie o lotniskach ;))
 Relacje PM off  

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość