Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sty 2024 22:49 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 112
PRZENOSZĘ Z INNEGO DZIAŁU
Pytanie do znających różne destynacje. Od pewnego czasu z żoną latamy na 2 tygodnie w ciepłe miejsca, z grubsza tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku nad ciepłą wodą. Do tej pory była Tajlandia (Bangkok, Koh Samui, Koh Phangan, Krabi) i Singapur, Seszele (3 wyspy), Martynika i Gwadelupa, Brazylia (Salwador, Rio, Iguazu, Ilha Grande), Meksyk (Jukatan, CDMX, wybrzeże Oaxaca), rok temu RPA (safari, góry Drakensberg i Kapsztad) ostatnio Malezja (Kuala L., Cameron Highlands, Langkawi) i Singapur. Powoli zaczynam myśleć o przyszłym roku, żeby polować na sensowne bilety. Ma być ciepło, w miarę bezpiecznie, nie za drogo (tak max. 20 tys za 2 osoby i dwa tygodnie) i ciekawie, raczej jakieś nowe miejsce. Co polecacie : wstępnie zastanawiam się nad : 1. Kostaryką 2. Kolumbią 3.Kubą (znam w miarę dobrze hiszpański) 4. Bali (Indonezja) 5. Mauritius i Reunion (francuski oboje znamy biegle) - bilety już kiedyś były kupione, ale przyszła pandemia. Obawiam się, że Kenia lub Madagaskar są raczej nie do ogarnięcia samodzielnie, poza tym trochę boimy się malarii i leków osłonowych, a właściwie ich skutków ubocznych? A może jakąś destynację przeoczyłem? Dzięki z góry za podpowiedzi.

ODPOWIEDŹ NA FORUM
Wątek nadaje się chyba bardziej tytaj:
dyskusja-ogolna-pytania-zwiazane-z-podrozowaniem,forum,135 (wydaje mi się nawet, że coś podobnego było już omawiane).
Może rozważcie Argentynę, Chile lub Boliwię (albo połączenie kilku w ramach jednego wyjazdu, można też dorzucić np. Wyspę Wielkanocną), przy czym będzie tam raczej słabo z wypoczynkiem "plażowym". Pod tym względem lepiej wypadnie Ekwador + Galapagos (choć aktualnie mają tam niepokoje).
Z Indonezją w czasie naszej zimy byłbym ostrożny z uwagi na pogodę (chyba że Raja Ampat). Podobnie z Reunionem.
A co z Australią lub Nową Zelandią?

Edit: kurczę, spojrzałem jeszcze raz na budżet - spora część moich propozycji może się jednak nie wpasować, bo sam koszt lotu zeżarłby zbyt dużo.

MOJA ODPOWIEDŹ
Dziękuję za uwagi. Co do umieszczenia postu, nie miałem świadomości, że w złym miejscu go wrzucam. Postaram się go przenieść jeśli trzeba.Jeśli chodzi o meritum, to Argentyna Chile i Boliwia odpadają przez brak ciepłych plaż. Ekwador teraz niebezpieczny. Dolot do Australii drogi, pobyt tam też. Czekam na inne sugestie. Czy na Kubie można się czuć wolnym? Jak plaże w Kostaryce? Bo wiem, że oglada ie zwierząt ponoć super. A Kolumbia i jej plaże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group