Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Paź 2021 00:01 
Awatar użytkownika

srebrny
zakładając że chodzi o 3 dniówkę więc raczej o gotowy rower, to po prostu poszukałbym czegoś na lokalnych potralach uzywanych rowerów, lub lokalnych sklepów typu komis/używane. Jeśli start i finish w tym samym miejscu to jednak wypożyczalnia. Ewentualnie, jeśli miejsce wyprawy znane wcześniej, to poszukać transportu na aukcjach typu clicktrans, szczególnie jeśłi to po Europie. Jest spora szansa, że wyjdzie taniej niż samolotem, i tak naprawdę pewniej i bezpieczniej. Tutaj przykładowa Sycylia może być wyzwaniem akurat, ale wiele innych miejsc pewnie się sprawdzi.

#22 PostWysłany: 14 Paź 2021 06:24 

niebieski
boots napisał(a):
A gdzie jest takie ograniczenie?
Sprawdzałem w paru miastach, które kiedyś odwiedzałem. Nie pamiętam już dokładnie, chyba była tam też Barcelona.

Barcelona:
"Bicing to usługa przeznaczona dla mieszkańców Barcelony, a nie dla turystyki,..."
https://www.bicing.barcelona/es/faqs-y-normas

W innych było podobnie.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 14 Paź 2021 06:43 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@piwili Bardzo wybiórczo potraktowales ten punkt. Nie ma zakazu, a informacja ogolna jest w zgola innym brzmieniu.
"Bicing is a public bike-sharing scheme that makes 6,000 mechanical and 300 electric bikes available to the general public for journeys around the city"
https://ajuntament.barcelona.cat/bicicl ... cle-scheme
Więc kazdy ma szanse taka karte rowerowa sobie wyrobic i korzystac.

Plus uzycie kawantyfikatora "zazwyczaj" z pierwszego postu...Ja bylbym sklonny napisac, ze system rowerow miejskich jest dostepny prawie zawsze dla wszystkich. A pisze "prawie" tylko dlatego, ze nie widzialem ich wszystkich... :-) i moze gdzes jest jakies ograniczenie. W co bardzo watpie. Szybciej mozna spotkac sytuacje calkowitej dostepnosci, nawet bez rejestracji i apki. Np. w Aarhus rowery miejskie sa za free. Wkladasz monete i jedzesz. Parkujesz i wyciagasz monete. Jak z wózkiem w supermarkecie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 14 Paź 2021 10:32 

niebieski
Dobrze wiedzieć, kiedyś jeździłem takimi z monetą w Kopenhadze. :-)
Ale ostatnio miałem pecha, albo jest taka tendencja, bo wszędzie gdzie sprawdzałem warunki dla turystów były zaporowe.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 14 Paź 2021 16:38 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Taka podpowiedz od @Abcn prostujaca troche moj post:
Cytuj:
każdy... z rezydentów co najmniej. to co przytoczył piwili jest w mocy przez wymóg dokumentu ID Hiszpanii lub nr rezydenta.
...
Obiło mi się też o uszy że proces rejestr. do otrzymania karty trwa długo tzn więcej niż 2 tygodnie .

Jak widac w Barcelonie nie jest jednak rozowo :-(
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#26 PostWysłany: 14 Paź 2021 18:16 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
Ostrzeżenia: 2
srebrny
Byłem rowerem zarówno w Barcelonie, jak i na Nordkappie. Żeby uniknąć płacenia 100 euro za rower w samolocie (mało tego, trzeba go rozkręcać itp, co nie jest łatwe w przypadku roweru z kołami 28 cali) to wybierałem zawsze drogę lądową. Pociągami i promami. Jeszcze niektóre firmy autobusowe zabierają rowery np. Flixbusy, ale ich jeszcze nie wypróbowałem. Przygoda świetna, a to, że pociągiem jedzie się z reguły dłużej niż samolotem (jednak bezsprzecznie wygodniej z rowerem jechać pociągiem) to przestaje mieć znaczenie ;)
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#27 PostWysłany: 14 Paź 2021 18:30 

złoty
Własny rower daje się spakować do walizki o rozmiarach dopuszczalnych dla zwykłego bagażu rejestrowanego.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 15 Paź 2021 08:11 

Loty: 28
Kilometry: 14 467
złoty
I nie musi być firmy Dahon? ;)
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 15 Paź 2021 10:23 

Loty: 176
Kilometry: 398 339
Tomo14 napisał(a):
Po tym co napisałeś, to raczej polecałbym jednak zabranie ze sobą własnego roweru.
Rower z wypożyczalni najczęściej będzie modelem budżetowym do robienia dziennie 20-30 km.
I oczywiście można z niego wycisnąć i 130 km jak chcesz, ale przyjemności (a przecież taką ma być wyjazd) raczej nie będzie.

Mimo wszystko z mojego doświadczenia rowery z wypożyczalni to najlepsza opcja jeśli lecimy gdzieś poza Europę.Bywa że za bardzo nie ma w czym wybierać Na Filipinach gdzie w jedynej w mieście Panglao wypożyczalni stało tylko kilka gruchotów typu górskiego z koszykiem na kierownicy to rzeczywiście przejechanie nawet 50 km dało się we znaki.Podobnie było w Laosie ale już w sąsiednim Wietnamie wypożyczalnie w Da Nang prowadził Australijczyk i miał na stanie rowery górskie,szosowe i turystyczny na którym bez problemu można było przejechać 150 km w jeden dzień.Dobry turystyczny rower udało mi się kiedyś wypożyczyć w Peru.Jeśli Europa to pakuję swój rower do samochodu ewentualnie w miarę możliwości transport pociągiem lub autobusem
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#30 PostWysłany: 15 Paź 2021 10:27 
Awatar użytkownika

srebrny
jaco027 napisał(a):
Taka podpowiedz od @Abcn prostujaca troche moj post:
Cytuj:
każdy... z rezydentów co najmniej. to co przytoczył piwili jest w mocy przez wymóg dokumentu ID Hiszpanii lub nr rezydenta.
...
Obiło mi się też o uszy że proces rejestr. do otrzymania karty trwa długo tzn więcej niż 2 tygodnie .

Jak widac w Barcelonie nie jest jednak rozowo :-(

Plus wyrobienie karty nie jest darmowe (min. 35€ + oplaty za kazda minute wypozyczenia).

W Hiszpanii lepsza alternatywa bedzie znalezienie uzywanego roweru na Wallapopie i odsprzedaz go na koniec pobytu - o ile nie jestesmy w malej wiosce, ze znalezieniem chetnego na zakup przez aplikacje nie bedzie problemu.
2 ludzi lubi ten post.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości