Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2018 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Może źle szukam,a le jakośnie mogę znaleźć.

Lecę niebawem do BKK i zawsze gdzieś mam przesiadkę, a to w Emiratach, a to w Omanie, a to w Katarze.

I tak się zastanawiam, jak szukacie lotów by mieć dłuższy postój niż ten co normalnie oferują linie?

Jest na to jakiś sposób, by zamiast np 4h spędzić w danym kraju np 20h lub 24h i najlepiej by lot nadal był w tej samej cenie:)

Ktoś coś?
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 31 Sie 2018 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
W WOWair masz opcję 'stopover'. Kupujesz trasę z Europy do USA/Kanady przez Islandię, a na niej spędzasz np. kilka dni. Droga powrotna już z przesiadką krótką.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2018 18:30 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1862
HON fly4free
ITA Matrix - masz mnóstwo poradników jak to obsłużyć (np. tu https://www.travelcodex.com/advanced-ro ... ge-in-ita/). Jedną z opcji jest minconnect gdzie wpisujesz minimalną wartość w minutach na przesiadkę, w ten sposób wymuszasz czas przesiadki - zazwyczaj taryfa pozwala tylko na layover ( < 24 h w danym miejscu ), ale przy odrobinie kombinacji da się maksymalnie dobrze wykorzystać taki czas. Potem pomocny jest skrypt ITA Matrix tools, dzięki któremu poszukasz tych lotów wprost w różnych wyszukiwarkach. Czasem przez tz. "deep link" możesz poszukać dokładnie tego wypatrzonego połączenia. Zresztą, nawet jak szukasz "normalnie" to zapewne widzisz wiele wyników, popatrz po prostu, czy wśród nich nie ma opcji z dłuższą przesiadką, bo zwykle są one pozycjonowane niżej, jako (domyślnie) mniej atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Dzięki za szybką informację zwrotną już czytam co tam radzą:)
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sie 2018 22:35 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1862
HON fly4free
Może dodam, że za pomocą ITA matrix można bardzo kreatywnie wymusić różne trasy. Na przykład taryfa pozwala na darmowe transfery, co regularnie wykorzystuję w lotach przez USA gdzieś dalej. Np. połączenie Delta (DL) z Europy do Am. Płd, przez ATL, zamiast siedzieć w Atlancie, montuję lot przez jakieś miejsce - ostatnio to był FLL (Fort Lauderdale) i prawie doba na miejscu, a zatem np. wypad do Everglades. Z powrotem zrobiłem odskok do EYW (Key West). Wszystko to praktycznie w cenie biletu i testowane najpierw właśnie za pomocą ITA Matrix. Czasem nie da się już złożyć bo brakuje pól, wtedy patrzyłem osobno na numery lotów, które mnie interesują, i sekwencyjnie wpisywałem DLnnnn i tak dalej, dzięki czemu wymuszałem jeszcze więcej. Na koniec zawsze pozostaje problem, kto taki bilet sprzeda (w sensie które OTA pozwoli na zrekonstruowanie pomysłów). Wcześniej super sprawdzał się Priceline, po dostawał dokładny link (za pomocą skrypu ITA Matrix power tools). Czasem jednak się nie da i trzeba coś uprościć ;) ale warto próbować, bo nieraz wyciska się niesamowite trasy praktycznie w tej samej (podobnej) cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nico_MUC uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group