Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Paź 2015 20:17 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Ja z kolei polecę wszelkie programy BRG - w przypadku sieciówek, można lepiej zaoszczędzić niż na promo codach w OTA. Stosunkowo łatwo jest o zatwierdzenie claima Hiltona (-50USD) albo Marriotta (-25%). Z kolei IHG to jest ostatnio jakaś masakra, mam wrażenie że jeszcze bardziej dokręcają śrubę, wyhaczenie darmowej nocy w przypadku stawek best flexible jest na tą chwile wg mnie MEGA ciężkie. Niewiele OTA oferuje takie same cancelations policy jak wspominane IHG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#62 PostWysłany: 10 Sie 2016 12:32 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
szumny napisał(a):
Parę uwag odnośnie szukania tanich noclegów w Polsce. Jeśli zejdziemy nieco z utartych ścieżek wyszukiwania noclegów (OTA,itp.) możemy czasem trafić na niezłe perełki. Przytoczyłem już przykład Poczty Polskiej jako największej sieciówki. Niezależnie istnieje w Polsce potężna baza noclegowa której nie znajdziecie na żadnej (lub prawie żadnej) wyszukiwarce. Są to (wymieniam tylko jako przykład) ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, wczasowe, itp. przeróżnych instytucji i zakładów pracy. Oczywiście wiele z nich, tych z czasów socjalistycznych zostało sprywatyzowanych i działają na komercyjnych zasadach. Znaczna jednak część funkcjonuje na zasadach jak w dawnych czasach z tą różnicą że otworzyły swoje podwoje dla klientów "z ulicy", "dorabiając" sobie, odciążając częściowo instytucję/firmę macierzystą.
Wiodącymi tutaj są ministerstwa, kopalnie, elektrownie, agencje. Generalnie szeroko pojmowana budżetówka.
Najczęściej ośrodki takie nie posiadają przyzwoitej strony a ifromacje o cenach trzeba uzyskiwać telefonicznie.
Jeszcze (nomen omen) z innej parafii: przeróżne domy pielgrzyma, pokoje gościnne różnych instytucji, hotele i hoteliki czy popularne niegdyś schroniska PTSM.
Jest naprawdę w czym wybierać chociaż czasem trzeba poświęcić nieco czasu.

szumny napisał(a):
Kolega zdaje się do końca zrozumiał mój post, więc dla przykładu podam 3 linki z bieszczadzkiego podwórka:
1) http://www.jawor24.pl/
2) https://www.bdpn.pl/index.php?option=co ... &Itemid=57
3) http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek ... ny-lupkow/ -ważny jest ostatni akapit.

Dodatkowo wyjaśniam że pisząc we wcześniejszym poście "wyszukiwarka" miałem na myśli typowe wyszukiwarki noclegów a nie wyszukiwarki internetowe i być może moje nieedoprecyzowanie tak serdecznie zjeżyło kolegę.

Super byłoby założyć osobny temat i tam wpisywać takie "perełki" z podziałem na region / miasto, a może stworzyć, a potem podlinkować taki edytowalny excel w google docs, który można byłoby sortować po wybranym kryterium.
Takie znaleziska są na miarę złota. Z mojego podwórka mogę jeszcze dorzucić strony akademików uczelnianych (na lato wynajmowane), pokoi gościnnych przy uczelniach wyższych, bibliotekach (np. gdańskiej http://www.wbpg.org.pl/tresc/pok%C3%B3j-go%C5%9Bcinny ).
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:22 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Czy wchodząc na wyszukiwarki i inne strony do poszukiwania noclegów korzystacie z ich różnych wersji językowych i opcji zmiany waluty?
Czy zauważyliście, że np. na stronie X otrzymamy lepsze i tańsze oferty, jeśli wybierzemy wersję dla kraju Y i walutę Z?
Jeśli jest w tym jakaś reguła, to będę wdzięczna za podpowiedzi, co i gdzie zaznaczyć [WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dlaczego nie czytasz? na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły nie raz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:19 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
często jak jadę w góry czy nad morze na kilka dni - oczywiście mówię o Polsce - sprawdzam oferty na allegro.pl
może to dziwne ale kilka razy złapałam noclegi bardzo tanio bo ktoś nie mógł z różnych powodów pojechać a były już opłacone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Sty 2017 15:33 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 29
Na Agodzie pierwszy raz spotkałem się z takim zapisem przy rezerwacji hotelu:
Day Use 6 Hours (Max. 6 Hours Between 09.00 AM - 06.00 PM)
o co tu chodzi? może ktoś wytłumaczyć?
Napis wyskakuje mi przy rezerwacji na 25dni.
Rozumiem to tak, że w ciągu dnia mogę przebywać w hotelu tylko 6 godzin pomiędzy godziną 9 rano i 6 popołudniu? i później od 6 do 9 ciągle czy jak?
Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Sty 2017 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Ze można skorzystać tylko od 9 do 18.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Paź 2017 19:31 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Coś mi się pomieszało i nie mogę znależć żadnej porządnej wyszukiwarki, OTA itp. hoteli z możliwością zaznaczenie wyszukania z samą opcją HB. Podrzućcie jakieś linki :). Język - obojętnie.
Pozostał mi tylko alpharooms :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Paź 2017 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Hotelscombined ma taką opcję, alpharooms kiedyś chyba miało.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 06 Paź 2017 20:42 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Alpharooms ma, hotelscombined - nie widzę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Paź 2017 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Travelrepublik takze ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 01 Lut 2018 16:28 

Rejestracja: 07 Mar 2012
Posty: 65
Loty: 6
Kilometry: 9 564
czy ktoś zna serwis: http://nustay.com - to jakis duński jest chyba ? istnieje chyba krótko? korzystał ktoś? na stronie jest aktywny chat i nawet działa.
Ceny mają dobre ale czy to nie jakiś znikający krzak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Do pierwszego posta można dopisać nową multiwyszukiwarkę google: https://www.google.com/travel/hotels


Ostatnio edytowany przez skrzat, 12 Mar 2019 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Mar 2019 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Bardzo fajna ta opcja z Googla. Jest konkurencja dla kayaka, expedii i welu innych multiwyszukiwarek.
Z tej strony tylko nie da sie filtrowac po sieciach hotelowych, ale mozna to obejsc np. tak:
https://www.google.com/search?rlz=1C1GK ... :1,lf_ui:7
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Mar 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
a dałoby radę ustawić różne waluty? Myślałem, że zmienię sobie lokalizację, ale Hola mówi, że dla usług googlowskich muszę wejść na inny poziom usług Hola (płatny) :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Czy rzuciła się wam może w oczy wyszukiwarka w której wpisuję miejsce noclegu, a system wyszukuje mi najtańsze dostępne terminy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Gdyby coś takiego było najprawdopodobniej ktoś by już tu opisał.Dodatkowo weź pod uwagę,że często nawet jak podasz termin i szukasz po cenie znajdujesz noclegi, podpadające pod błąd cenowy i zbudowanie na nich planu podróży obarczone jest duuużym ryzykiem ;) Chyba,że pisząc miejsce masz na myśli konkretny hotel a nie miejscowość i chodzi ci o kalendarz cen danego obiektu.


Ostatnio edytowany przez miriam, 21 Mar 2019 21:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Mam tego świadomość ;)

Brakuje wyszukiwarki która mając np. jeden hotel podawałaby najtańszy zakres terminów dostępnych z kalendarza. Mam bilety lotnicze do wykorzystania w dowolnym terminie i szukanie najtańszego terminu noclegu jest problematyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Mar 2019 06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
@tropikey
Niestety wiekszosc VPNow jest teraz za $$$, Ale jeszcze kilka free istnieje, np. dla Chroma: https://chrome.google.com/webstore/sear ... 0vpn?hl=pl
w miare dobrze dziala uVPN
Google travel Hotele zmienia walute w zalaznosci od adresu IP
Dla Google Flights mozna zmienic "recznie" z interfejsu strony.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 02 Mar 2020 01:38 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 9
Warto rzucić okiem na domki na campingach, typu domek holenderski. Poza letnim sezonem potrafią zejść do np. 100 zł dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group