Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Historię lotów można sprawdzić samodzielnie na:

Flightradar24.com:
- Bezpłatnie historia lotów z ostatnich 7 dni
- W planie Silver historia lotów z ostatnich 90 dni
- W planie Gold historia lotów z ostatnich 365 dni
- W planie Business historia lotów z ostatnich 3 lat

Flightera.net
- Bezpłatnie historia każdego lotu (od 2017)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2013 14:39 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Witam,

gdzie mogę sprawdzić o której godzinie dany samolot wyleciał (sprzed kilkunastu dni)?

Potrzebuję tej informacji do formularza Ryanair:
http://www.ryanair.com/doc/faqs/INSURAN ... LAY_PL.pdf
a nie robiłem notatek na pokładzie po 4 h opóźnienia...


Ostatnio edytowany przez Gaszpar 19 Gru 2013 14:44, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 19 Gru 2013 14:43 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 20
Spróbuj na flightstats.com.
Tylko chyba musisz się zarejestrować aby uzyskać starsze dane niż 1 dzień, niemniej jednak powinieneś tam znaleźć to czego szukasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Paweł Dominik uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2013 14:46 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
niestety tam już próbowałem:
No flights were found departing from Warsaw-Modlin Airport and arriving in Stansted Airport at the given time period.

chodzi o poranny lot 7.12 WMI-STN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2013 15:18 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 20
To zerknij jeszcze na FlightRadar:
http://www.flightradar24.com/data/airplanes/ei-dwt

Dostępny tam zapisu lotu (nr FR1022, nr rej. EI-DWT) rozpoczyna się o 13:28 UTC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Gru 2013 15:56 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
dzięki, faktycznie chyba jest to dobra metoda do sprawdzenia.
Taką też godzinę wpiszę w formularzu FR, mam nadzieję że mi to potwierdzą... :)

Moje ubezpieczenie zaczyna działać po opóźnieniu 4 h od planowanego wylotu, 14:28 oznacza że przekroczyli te 4h o 3 min, więc mam nadzieję, że te dane są prawdziwe i się zmieszczę. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2014 12:33 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 4
A czy oprócz ubezpieczenia nie przysługuje Ci za lot opóźniony ponad 3 godz. odszkodowanie na podst. przepisów prawa europejskiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:04 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
nie, opóźnienie nie było z winy przewoźnika (awaria sterowania nad całym Londynem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2014 01:52 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 29
Loty: 87
Kilometry: 262 014
ja przy opoznieniu ponad 10h - mgla, dostalem maila z FR mniej mniej wiecej takiej tresci:

Numer Rezerwacji xxxx

Szanowni Państwo,

W imieniu linii lotniczych Ryanair, serdecznie przepraszamy za opóźnienie Panstwa lotu.

Ryanair stara sie zapewnić punktualność lotów, ponad 90% naszych lotów odbywa się zgodnie z rozkładem. Czasami jednak zdarzają się przypadki, poza naszą kontrolą, gdzie loty są opóźnione z powodu złych warunków atmosferycznych, niespodziewanych usterek technicznych czy akcji strajkowych.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapobiec, a następnie zmniejszyć czas opóźnienia lotu. Opóźnienie spowodowane było przez okoliczności nadzwyczajne, poza naszą kontrolą, dlatego w myśl przepisów Rozporządzenia UE Nr 261/2004 rekompensata pieniężna nie jest należna.

Aby zapoznać się z pełną listą okoliczności nadzwyczajnych prosimy kliknąć na poniższy link: http://ec.europa.eu/transport/themes/pa ... s-list.pdf

Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy przesłać poniższy dokument PDF do swojego ubezpieczyciela, jako potwierdzenie opóźnienia lotu.

Z poważaniem,

Dział Obsługi Pasażera Ryanair

a w pdfie:

DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH,
Potwierdzenie o opóźnieniu lotu Ryanair - Numer rezerwacji xxxx
Poniższe informacje ułatwią wniesienie reklamacji
Numer potwierdzenia: xxxxx
Dane pasażera (ów): xxxxx
WYLOT: xxxx to xxx Flight FRxxx depart xxx on xx-xx-xxx at xx:xx arrive xxxxxx on xx-xx-
xxxx at xx:xx
lot FRxxxx z xxx doxxx wylądował o xx hour(s) xx minute(s).
Z poważaniem,
Dział Obsługi Pasażera Ryanair
Ryanair Holdings plc (Company No. 249885) / Ryanair Ltd. (Company No. 104547).
Registered in the Republic of Ireland. With registered address Corporate Head

wyglada jak automatycznie rozsylany, wiec moze tez dostales z info@travelplanner.ryanair.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2014 00:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Zgadza sie ale ryan pisze o ilosci opoznienia w stosunku do przylotu na lotnisko, a moje ubezpieczenie obejmuje opoznienie wylotu. Przykladowo wylecialem po 4h5min, a na lotnisku docelowym bylem opozniony np. tylko 3h50min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:47 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Próbuję znaleźć w sieci informację na temat faktycznych godzin odlotów z LGW 4 stycznia br. Chodzi o reklamację, mój przewoźnik (Norwegian) twierdzi, że była zła pogoda, podczas gdy w rzeczywistości poprawiła sie na tyle, że prawie wszystkie samoloty z opóźnieniem, ale odleciały. Mój samolot ostatecznie został w LGW z powodu upłynięcia czasu pracy załogi, do czego teraz przewoźnik nie chce się teraz przyznać, choć napisał o tym do niektórych pasażerów w sms-ach (niestety mi tego nie napisał). Informacja nie wydaje się szczególnie wrażliwa, bo przecież jest na bieżąco dostępna online. Nie wiem tylko skąd wziąć dane archiwalne, a dobrze byłoby dołączyć je do wniosku do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Sprawdź może w historii flightradar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
zaczac szukac na forum mozna czy podobnego tematu juz nie bylo:
dane-historyczne-lotu,15,20314&p=171493&hilit=historyczne+dane
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:58 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Jesli lot sie mial odbyc z LGW to chyba skarge powinienes skierowac do angielskiego odpowiednika ULC- CAA http://www.caa.co.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Mar 2015 17:01 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Zbyhu, przepraszam, mea culpa.
Muguete, niezupełnie, bo ja leciałem z WAW do LGW 5.01 rano. Tyle że jako przyczynę opóźnienia mojego lotu podają złą pogodę w LGW wieczorem 4.01. Miało to uniemożliwić planowy odlot i tym samym bardzo opóźniło wylot następnego dnia z Warszawy.

Najciekawsze jest jednak to, że na flightstats wprowadzono do zestawienia nieprawdziwe informacje (samolot rzekomo odleciał tego samego wieczoru, a nie dopiero rano następnego dnia).


Ostatnio edytowany przez krrnadam, 06 Mar 2015 17:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2015 17:04 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Podaj może numer lotu - postaram się coś znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
http://flightradar24.com/ wpisujesz numer w okienku i voila.
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Mar 2015 00:13 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
https://flightaware.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Manuel napisał(a):
https://flightaware.com/

Rejestrując się zamiast 2 tygodni widoczne są 4 miesiące wstecz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
krrnadam napisał(a):
Zbyhu, przepraszam, mea culpa.
Muguete, niezupełnie, bo ja leciałem z WAW do LGW 5.01 rano. Tyle że jako przyczynę opóźnienia mojego lotu podają złą pogodę w LGW wieczorem 4.01. Miało to uniemożliwić planowy odlot i tym samym bardzo opóźniło wylot następnego dnia z Warszawy.

Najciekawsze jest jednak to, że na flightstats wprowadzono do zestawienia nieprawdziwe informacje (samolot rzekomo odleciał tego samego wieczoru, a nie dopiero rano następnego dnia).



Zrób inaczej, jak mmiałem podobna sytuacje z Modlinem, napisal do nich maila z prośba o podanie dokładnej godziny o której lot z BGY lądował w modlinie i o jakiej godzinie wyruszył do BGY. Odpisali mi jeszcze tego samego dnia. myśle, zę na Okęciu będzie podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Paź 2017 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2011
Posty: 26
Witam,
odświeżę temat, gdzie mogę znaleźć dokłada godzinę wylotu z Hurgady (HGR) do Warszawy (WAW) z dnia 10 sierpnia 2017 roku?
Lot P7 8014 (Small Planet).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group