Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Cześć, poradzicie?

Para k/m, 21-27 marca loty do Girony. Powrót o 6 rano więc pewnie na lotnisku będziemy już wieczorem i przeczekamy.

Chcę wypożyczyć samochód na lotnisku (przez auto4free) na te 6 dni i tak się dostać do/z BCN. Auto się także przyda by np zobaczyć Montserrat.

Pytanie brzmi: gdzie najlepiej szukać taniego noclegu? Nie interesuje nas pokój wieloosobowy czy couchsurfing tylko normalne dwuosobowe łóżko. Na bookings.com sensowne warunki zaczynają się od ok 45€ (900-1000zł za 6 noclegów). Na airbnb można coś dostać za 25€ już przeliczając z opłatami za sprzątanie, serwisową itp.

Czy wypożyczenie auta ma sens w połączeniu np z noclegiem poza Barceloną? Może codziennie dojeżdżać autem 10/20km ale skąd? 6 pełnych dni w Katalonii to jakieś 4 w BCN plus jeden w górach (Montserraty) i ostatni dzień na Gironę i okoliczne miasteczka/Costa Brava.

A może jest ktoś zdania, że niepotrzebnie chcemy brać auto i korzystniej kupić bilet autobusowy Girona<->Bcn gdzie wykupimy nocleg (brak opłat parkingowych!) a i pozwiedzamy jakoś okolice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 11 Lut 2017 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Byłem w Barcelonie 6 dni i w mojej ocenie samochód tam to kula u nogi.
Jedynie widzę sensu wtedy gdybyś mieszkał poza Barceloną i dojezdzal do jakiegoś przystanku metra tam zostawial samochód i rozpoczynał zwiedzanie.
W samej Barcelonie komunikacja jest fenomenalna i stosunkowo tania. Do tego masz busy skorelowane z lotami z girony w taki sposób że nawet na lot o 6 rano się dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2017 08:44 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Moja propozycja:
4 dni zwiedzasz Barcelonę komunikacją miejską a potem na dwa kolejne bierzesz auto i zwiedzasz okolicę.
Auto oddajesz rano przed lotem i odpada Ci opcja spania na lotnisku. Oczywiście cała trudność to namierzyć odpowiednią wypożyczalnię
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2017 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Dzięki za podpowiedzi, chyba faktycznie tak zrobię.

Ostatni dzień: dojeżdżamy autem popołudniu/wieczorem do Girony, zostawiamy auto (czynna wypożyczalnia) i idziemy w miasto na ostatni wieczór z Hiszpanią i potem parę godzin posiedzieć na lotnisku. Finansowo sensownie gdy pobudka tak wcześnie i efektywny czas w łóżku to 3h ;-)


Piccolo: w czym widzisz problem? Na auto4free są oferty bardzo atrakcyjne choć na innym forum ludzie polecają brać jednak te droższe pakiety ubezpieczeniowe. Fajnie by tak było wypożyczyć w BCN pojechać w kierunku Montserrat i dalej króki trip w kierunku Girony a najlepiej jeszcze jeden nocleg nad samym morzem ale ceny tam już odstraszające.

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 93.29 KiB | Obejrzany 2310 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2017 20:26 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
No znalezienie wypożyczalni z możliwością zwrotu o 4:00 rano nie będzie łatwe. No chyba, że oddajecie dzień wcześniej wieczorem (zależy do której dana wypożyczalnia pracuje). Co do zwrotu poza godzinami pracy to w grę wchodzi box na klucze ale to odbiera Ci możliwość uzyskania protokołu zdania auta bez uszkodzeń. Osobiście gdybym brał auto ze zwrotem w key boxie to pomyślałbym o zniesieniu wkładu własnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌JakubK‌
Bardzo ładna trasa! Będziecie spać w okolicach Poblet (Espluga de Francolí)? Jeśli tak to polecam (bo tanio) najtańszy obiekt, który znajdziesz na bookingu; jest to schronisko młodzieżowe ale mają też prywatne pokoje (na pewno z dwoma łóżkami ale nie wiem czy z małżeńskimi też), oczywiście bardzo skromne wyposażenie ale blisko do klasztoru (10-15 min piechotą) no i może akurat będziecie mieli pokój z widokiem na niego.
Na Montserrat też jakieś tanie apartamenty mieli (ale tam jeszcze nie spałem).

Co do trasy: polecam mapę Michelin Cataluña/Aragón. Parę lat temu kupiłem taka we Fnac'u za 6 € i to co mi się w niej podoba to to, że pokazuje która trasa jest atrakcyjna krajobrazowo. Weźmy taki przykład: z Girony do Vic można pojechać najpierw N-II a potem po C-25. Jakkolwiek, pierwszy, krótki odcinek można pokonać jadąc przez Salt, Bescanó i Anglès - wg mapy będą ładniejsze widoki.

Teraz znalazłem na stronie Fnac'u: http://libros.fnac.es/a868491/Aragon-y- ... a-mapa-574
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lut 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
namteH: Dzięki, to taka propozycja jadąc z BCN do Girony gdzie można jakąś ładniejszą trasą. Ja jestem fanem ładnych dróg :?
A ten wycinek pochodzi z książki: http://shop.lonelyplanet.com/spain/spai ... t-trips-1/ [można ją sobie wypożyczyć ;-) w internecie]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group