Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:33 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Czy jest sens wypożyczać samochód czy może lepiej proszuac się busami i taxi?
jaki jest stan dróg jesli chcemy wypożyczyć samochód?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 20 Lut 2016 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Wie ktoś może, jak dojechać z Kiszyniowa do oddalonego o 50 km Hîncești?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z Gara Sud masz marszrutki co 5-15 minut:
http://www.autogara.md/orar/search.php
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Mar 2016 23:13 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
cześć,
macie może namiar na jakiegoś kierowcę z samochodem, który nająłby się wożenia przez dwa dni turystów po mołdawi (na północ od Kiszyniowa)? jakie są to orientacyjnie stawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2016 03:04 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
nie lepiej wypozyczyc pojazd i bujac sie samemu ?? moldawskie drogi wcale nie takie straszne, no moze poza Kiszyniowem, gdzie czteropasmowe aleje nie maja wymalowanych pasow :lol: robi sie tak troche chaotycznie momentami, ale daje sie rade :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2016 03:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Też myślę nad wypożyczeniem samochodu, tylko jak tu jechać na zwiedzanie winnicy z degustacją :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2016 03:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
w Moldawii masz troche wyzszy limit niz w Polsce, (0.3) czyli kielona winiacza mozna spokojnie przyjac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:49 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
radzio666 napisał(a):
nie lepiej wypozyczyc pojazd i bujac sie samemu ?? moldawskie drogi wcale nie takie straszne, no moze poza Kiszyniowem, gdzie czteropasmowe aleje nie maja wymalowanych pasow :lol: robi sie tak troche chaotycznie momentami, ale daje sie rade :D


pewnie tak. tylko moje doświadczenie gruzińskie mówi: nie planuj samochodu w kraju winem płynącym.
nie mam pojęcia jak się tam kończą ew. problemu z alko u kierowców-turystów. nie chce mieć pełnej odpowiedzialności przed wypożyczalnią.
generalnie wolę mieć święty spokój i wypoczywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2016 16:44 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 21
Loty: 52
Kilometry: 110 285
Byłem ponad tydzień w Mołdawii i przez cały czas podróżowałem wraz z żoną transportem publicznym lub auto stopem (na dłuższe dystanse). Auto stop z reguły nie jest płatny jak na Ukrainie. Ludzie nie upominają się o pieniądze za przejazd. Marszrutki są podobne jak na Ukrainie. Jesli chodzi o koszty to są stosunkowo niedrogie.

Cricova - zdecydowanie polecam wizytę w najdłuższych piwnicach winnych na świecie. Ponad 100 km piwnic pod ziemią, gdzie przechowuje się wino. Dojazd do Cricovej jest bardzo spoko. Jeździ marszrutka nr 2 z Kiszyniowa (na pewno z okolic cyrku, ale też gdzieś w centrum ma przystanki). Koszt dojazdu do końcowego przystanku w Cricovej to 9 lei. Stamtąd jest jakiś kilometr pieszo w dół ulicy aż do wejścia do winnicy. Najlepiej wykupić poranne zwiedzanie na 9 rano. Jest najtaniej po prostu.

Jeśli chodzi o wjazd i wyjazd do Mołdawii: wjechaliśmy marszrutką z Kamieńca Podolskiego aż do Bielców. Przejazd przez przejście graniczne Mamałyga - Criva. Oczywiście dają pieczątki. Koszt przejazdu z Kamieńca podolskiego to ok 150 - 200 hrywien. Przejazd trwa długo. Nawet jeśli kierowca będzie jechał szybciej, to i tak gdzieś po drodze zatrzyma się, bo ma znajomych i chce pogadać. jeśli wyjeżdża o 11 i mówi, że na przejściu granicznym będzie o 14, a to tylko 100 km, to trzeba mu wierzyć.

Ważne żeby nie wymieniać hrywien na lei od razu na granicy. Kurs jest wręcz złodziejski. Za to euro i dolary są w dobrej cenie, wiec można tam wymienić. Jeśli zachowa sie wstrzemięźliwość, to można poprosić kierowcę o zatrzymanie się w Lipkanach w mieście. Wtedy tam można wymienić walutę. Zazwyczaj znajda się jacyś Mołdawianie, którzy zaprowadzą do "zaufanego człowieka". My wymienialiśmy pieniądze "z ręki". Wielki facet trzymał wachlarz różnych walut i zamieniał na leje mołdawskie. Trochę strasznie, ale kurs lepszy niż w bankach. Pieniadze były w porzadku, bo przez całą drogę używaliśmy ich bez przeszkód.

Jeśli jakieś pytania, to śmiało, bo nie chcę pisać zbyt długiego postu od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2017 15:47 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 6
Jaka jest częstotliwość kursowania marszrutek? W zeszłym roku z narzeczoną zrobilismy wycieczkę krajoznawczą po Gruzji i z marszrutkami nie było problemu. Jak jest w Mołdawii? Nocleg mamy w Kiszyniowie, więc chcąc zobaczyć Soroki, Tipovą, okolice Starego Orcheii, Gaugazję i Tyraspol nie będzie problemu z dojazdem do tych miejsc i powrotem? Google maps mówi, że do takich Soroków jedzie się 2,5 godz., więc jeśli to prawda to byłaby to całodniowa wyprawa ze stolicy..
I następne pytanie- w Kiszyniowie jest kilka dworców autobusowych, z którego najlepiej korzystać, żeby dojechać do w/w miejsc? Z tego, który znajduje się obok bazaru Pieta Centrala? Czy stamtąd kursują też busy do Odessy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kierunki północne jak Soroki z Gara Nord, kierunki południowe jak Gagauzja z Gara Sud. Odessa również z Gara Nord. Rozkłady: http://www.terra.md/ro/timetable/default.aspx
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Cze 2017 17:33 

Rejestracja: 30 Cze 2015
Posty: 19
Ile czasu jadą autobusy z Kiszyniowa do Odessy i do Jassy/Jassów i jaki jest koszt ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Paź 2017 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Może ktoś wie czy są autobusy/marszrutki z Tyraspola do Komratu czy trzeba jechać przez Kiszyniów?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lis 2019 15:10 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Czy dysponuje ktoś wiedzą na temat rozkładu jazdy marszrutek na trasie Tyraspol-Odessa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lis 2019 10:58 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Odpowiem sobie sam, może się komuś przyda :) :
Z Kiszyniowa do Tyraspola busiki jeżdżą średnio co 20 minut. Bilety kupuje się w kasach i kosztuję 36 lei, więc ok. 8,30zł.

Natomiast z transportem drogowym z Tyraspola do Odessy nie jest już tak kolorowo - ostatni autobus odjeżdża o 14:10.
Bilet kosztuje 59,8 rubli naddniestrzańskich, czyli ok. 15zł. Warto kupić bilet zaraz po przyjeździe do miasta, ponieważ obłożenie jest pełne, więc bezpośrednio przed odjazdem może się okazać, że nie ma już miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lut 2021 20:54 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Wybieramy się na majówki do Kiszyniowa w 9 osób. Szukamy busa z kierowcą do dyspozycji na cały okres piątek - poniedziałek dla naszej grupy. Czy ktoś może wynajmował takie auto lub wie gdzie można takiego szofera z większym autem znaleźć? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lip 2021 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
cart napisał(a):
Może ktoś wie czy są autobusy/marszrutki z Tyraspola do Komratu czy trzeba jechać przez Kiszyniów?


Sprawdziłem po 1.5 roku ;)
Na trasie Tyraspol-Komrat jeżdżą marszrutki. Natomiast miałem spory problem ze zlokalizowaniem skąd w Tyraspolu one odjeżdżają. Na mapach OSM są dwa dworce - jeden niestety gdzieś przeniesiony, a drugi przy Zielonym Rynku. Do Komrat jeżdżą niestety z tego gdzieś przeniesionego. Szukałem, ale nie znalazłem.
Pojechałem więc 20-tką do Bender i tam złapałem tego busa o 9 rano. Koszt 75 rubli lub 85 lej. Jedzie 2.5h. Jak dojechałem to odwrócił tablicę i wracał, więc pewnie o 12.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lip 2021 17:56 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Gdzie szukać rozkładów jazdy poza tą stronką? https://autogara.md/orar/search.php Interesuje mnie dojazd z Orgiejowa do Kiszyniowa późnym wieczorem, ale wyskakuje mi tam, że ostatni bus jedzie o 20:45, co średnio mnie urządza, dlatego tak się zastanawiam, czy są inne opcje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group