Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
cccc napisał(a):
@kaya podoba mi sie taki sposob myslenia, ja z kolei b. duzo oszczedzam, jak nie podrozuje. :D

Haha, to tak jak ja ;-) Znaczy po prostu nie wydaje. A jakbym porzucila hobby samochodowe, to dopiero bym oszczedzila. Moglabym nie wysiadac z samolotu ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
#302 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@cccc Trzymam trzyma kurs, jeszcze przyjaciela namówiłem którego rodzinka lata z nami i też ustawił zleconk stałe. A że własna działalność gospodarcza to taki wydatek jest nie zauważalny w budżecie, ale kropla do kropli i zbierze się kokosza czy jakoś tak :lol:
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
HandSome napisał(a):
kiedyś w Nicei poznałem dwie piękne china girl from Shenzen ...i dlatego mnie ciagnie do HK, bo blisko do nich :lol: :lol: :lol:

China Girls, skad ja to znam, ale wtedy na pewno nie odlozysz. :D

sylwester-i-nr-pomysly-ciekawe-miejsca,135,121704#p1024226

Przypomniaja mi sie jeszcze jedna historia z Pekinu, ale to kiedys przy okazji, przy piwku. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#304 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
HandSome napisał(a):
-- 03 Sty 2018 17:29 --

Ciachu25...początek 2017 NOK prawie 0.49pln a dzisiaj 0.425pln. Jak Ci pozostała jeszcze polowa kapitału to zaniedlugo spowrotem odkupisz tamtą ilośc NOK :lol: :lol: :lol:

-- 03 Sty 2018 17:31 --

polish language...trudna języka :lol: :lol:



HEJKA ZIOMEK!

Nie mam zamiaru odkupować NOK, trzymam wszystko na oszczędniościach i lokatach w EUR/USD i lubię patrzeć jak słupeczki rosną co miesiąc nawet o te marne 1-3%, przy większej kwocie zaczyna się to zauważać;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:42 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 2
Pawel_T napisał(a):
Lepszym sposobem jest unikanie wydatkow na pierdoly :)


Dokładnie, niestety mi nie zawsze się to udaje. |Ale sporo oszczędzam na transporcie, noclegu, kiedyś też na jedzeniu - teraz już bardziej lubię w tej kwestii poszaleć. Ale każda oszczędność to dla mnie kasa na kolejny wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 07 Sty 2018 15:52 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 2
Ja kilka lat temu jak się wziąłem za oszczędzanie to pomyślałem że może sprzedaż rzeczy zalgających w pokoju też da trochę kasy. Tak zrobiłem, faktycznie trochę kasy na tym odzyskałem ale ciekawsze było to że jak się okazało miałem kasę ze starych aukcji (ponad 200 zł) na allegro nigdy nie przelaną na moje konto tylko siedzącą sobie bezpiecznie u nich <facepalm> :D

Polecam sprzedaż staroci i sprawdzenie czy może też tam gdzieś czegoś nie macie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:05 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Zawsze można sobie dorobić inwestując jakieś oszczędności na GPW czy forexie. Potencjalnie z niewielkiej kwoty moze się zrobić całkiem przyzwoita.
Oczywiście nikogo specjalnie nie namawiam, bo to ryzykowne i zwłaszcza na FX można stracić wszystko co się zainwestowało, ale potencjalny zysk może być naprawdę potężny.
Jak ktoś nie czuje się sam na siłach, to może skorzystać np. z sygnałów inwestorów na Zulu Trade
https://pl.zulutrade.com/
albo sygnałów sieci neuronowych, np. ostatnio pojawiły się ciekawe tutaj
http://analizydax.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
My oszczędzamy wyjeżdżając :)
.
Średnio co 2-3 lata latamy do Turcji na tydzień byczenia się. Przy okazji robimy potężne zakupy odzieżowe.
.
Tak z grubsza można powiedzieć, że w Turcji są dwa rodzaje podróbek. Jedne to ewidentnie tandetne podróby czyli np koszulki z wyjątkowo kiepskiej bawełny z nadrukowanym logo Adidasa na pół piersi, a sprzedawane po 3 sztuki w komplecie za 12 lirów. To wiadomo, że chłam.
.
Drugi rodzaj to tak zwana równoległa produkcja :) Polega to na tym, że turecka fabryka z tureckiej bawełny ma uszyć dla Hilfigera, Ralpha Laurena, Wolfskina czy innego Adidasa 100 koszulek, a szyje 105 i te 5 idą "bokiem" na handel. To są dokładnie TE SAME koszulki które można kupić w Polsce z 200-250 PLN, tylko, że tam płaciliśmy około 40-50 PLN. Ważny jest materiał, koszulka po 2 latach używania, prania, łażenia na słońcu, wygląda jak nowa.
.
Ostatnio zrobiliśmy zakupy za ok 3000 PLN kupując dresy, kurtki, wspomniane koszulki, spodnie, kurtkę skórzaną itp itd. Jakość jest rewelacyjna, nic się z tym nie dzieje, dziecko w kurce chodzi już 3 rok (jako doświadczeni rodzice kupiliśmy sporo za dużą :)) i pochodziłby jeszcze ale wyrósł :) W Polsce za takie zakupy zapłaciłbym z 12.000 więc jestem jakąś "dziewiątkę" do przodu.
.
Tu jeszcze słowo wyjaśnienia, mam serdecznie gdzieś jakie logo mam na koszulce, czy faceta z kijem na koniu czy biało-czerwono-granatowe lub na kurtce odcisk wilczej łapy ważna jest jakość - ludzi biednych nie stać na kupowanie tanich rzeczy :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Tu jeszcze słowo wyjaśnienia, mam serdecznie gdzieś jakie logo mam na koszulce, czy faceta z kijem na koniu czy biało-czerwono-granatowe lub na kurtce odcisk wilczej łapy ważna jest jakość - ludzi biednych nie stać na kupowanie tanich rzeczy :)

Oprocz spodni Levi's nie chodze w markowych rzeczach, a jak cos kupie to raczej przez przypadek, bo mi sie podoba, ale nie przywiazuje uwagi jaka to firma.
Moja mama za to bardzo i kupuje mi na urodziny same markowe rzeczy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#310 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@cccc - za te Levi’s to strasznie przepłacasz. W outletach chodzą poniżej 40usd

@eskie - sposób moralnie wątpliwy, a oszczędności wirtualne, to by działało tylko pod warunkiem że faktycznie kupowalibyście te wszystkie firmowe produkty po normalnych cenach.

Z tymi „odpadami” z produkcji to bajka ludowa jest, podobnie jak z identyczną jakością. Kup raz oryginał i porównaj. Przede wszystkim oryginały nie są „made in Turcja” (skąd więc przekonanie, że podróbki są nadmiaru z oryginalnych tureckich linii produkcyjnych?), a i jakościowo różnią się w detalach (widac to dobrze np na koszulach - brak usztywnień, czy wyjmowanych wkładek w kołnierzykach). Chociaż faktem jest, że można dostać ciuchy dobrej jakości. Ja mam tam problem raczej taki, że z chęcią kupiłbym takie koszule czy spodnie bez loga - po co maja udawać coś czym nie są - i praktycznie nie ma możliwości, bo wszystko jest „brandowane”.
Warto pamiętać że w Turcji można legalnie sprzedawać podróbki. Natomiast niekoniecznie można je legalnie wwozić czy posiadać na terenie krajów UE, w tym PL - vide niedawny wątek o torebkach z Tajlandii. Pomijam już fakt, że jak raz kiedyś celnik wyłapie taką torbę pełną towaru to może się przestać opłacać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
fajnie się czyta te odzieżowe rozkminy :lol:

nie latać durnolotów - oto sposób na oszczędzanie :P
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:37 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6228
HON fly4free
a jak ktoś oszczędza właśnie na durnoloty?
toż to też podróże...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@BrunoJ
akurat wątpliwości moralnych nie mam, ale pozwól, że tematu nie będę rozwijał bo zaśmieci forum.
Co do "bajki ludowej" i "made in Turkey" temat też pominę, bo rozumiem, że byłeś, sprawdziłeś poznałeś i wiesz lepiej.
.
Podrzucam pomysł jak oszczędzić pieniądze w dłuższym okresie czasu, może lepszy, może gorszy. Ale mój post coś wnosi do tematu, a Twój???
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 07 Sty 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Tak na hardcora można zacząć nosić siatkę wielorazową do marketu, od 01.01.2018 cena siatki to średnio 0,3-0,35 PLN/szt. ostatnio miałem na zakupach zamiast 5 siatek jedną wielorazowa i 1,5 PLN do puszeczki :) i tak co 2,3 dni cały rok zobaczymy ile się uzbiera ale myślę że 300-400 złociszy a za 100$ to już w Azji można się tydzień utrzymać :D
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#315 PostWysłany: 07 Sty 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@eskie - mój był już wiele stron temu. Ale w skrócie - należy zwiększyć przychody tak, aby dało się z tego odłożyć na podróże bez kombinowania. Nie neguje Twojego pomysły, a wręcz sam go trochę powielam. Tyle, że latam do USA, gdzie kupuje oryginały (made in Pakistan i inne podobne ;) na wyprzedażach czy w firmowych outletach. Może z wyjątkiem ciuchów outdoorowych, które - mimo ceny - wolę kupować w Norwegii.

Generalnie kupowanie taniej niż drożej jest chyba uniwersalnym sposobem na oszczędzanie. Trzeba sobie priorytety ustawić i tyle. Mój osobisty przykład z niedawna - wymarzyłem sobie zmianę głośniczków do stereo. Się trafiło akurat że na czarne była promocja rzędu 50%, wiec przeprosiłem się z brązowymi, które planowałem. Grać będą tak samo, a lepsze czarne niż różowe :-) dzyń, dzyń i wcześniej przeznaczone na zakup monety w skarpecie.
Na podobnej zasadzie kupuje zazwyczaj używany sprzęt fotograficzny, muzyczny (instrumenty), komputerowy itd itd. Naprawdę można oszczędzić na wielu rzeczach, jeśli się podchodzi zdroworozsądkowo do swoich potrzeb i do ich spełniania. Niestety, plusem ujemnym jest brak spontaniczności. Dlatego od czasu do czasu trzeba zaszaleć, dla zdrowia psychicznego.

Ps. U mnie reklamówki po 20gr wiec dłuższe zbieranie... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#316 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Właśnie rozbiłem świnkę skarbonkę gdzie trafiały wszystkie drobne monety które wypychały tylko portfel (grosze , dwa, pięć, dziesięć) przez około 3 lata nie świadomie nazbierało się 80 PLN, juro pani w sklepie będzie zachwycona :mrgreen: jak za buły zapłacę żółtymi monetami, a kaska trafia na konto walutowe na wyjazd :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dryblas napisał(a):
Tak na hardcora można zacząć nosić siatkę wielorazową do marketu, od 01.01.2018 cena siatki to średnio 0,3-0,35 PLN/szt. ostatnio miałem na zakupach zamiast 5 siatek jedną wielorazowa i 1,5 PLN do puszeczki :) i tak co 2,3 dni cały rok zobaczymy ile się uzbiera ale myślę że 300-400 złociszy a za 100$ to już w Azji można się tydzień utrzymać :D

Torba wielorazowa, to stara sprawdzona metoda. Troche smieszylo mnie jak ekolodzy zaczeli nagle krzyczec na temat reklamowek i uzywanie wielorazowych stalo sie modne. Kiedys to byl standard i nikt nie zastanawial sie nad tym.

Ostatnio kolega powiedzial mi, ze dobrze sprzedaja mu sie zbedne akcesoria samochodowe, wiec wystawilam na Ebay troche rzeczy i nawet zeszly. Tyle, ze wysylanie dywanikow poczta nie jest najtansze. Wiele rzeczy jest na tyle tanich, ze zwyczajnie nie oplaca sie ich wystawiac, bo prowizja + wysylka + czas pozbawiaja sensu te transakcje.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#318 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Jednym z moich sposobów na oszczędzanie jest odkładanie na kolejny wyjazd 10% wydatków poniesionych na wyjazdy. Przykładowo kupię jakiś bilet za 100zł to 10zł do skarbonki na poczet kolejnych podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#319 PostWysłany: 18 Lut 2018 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Wiele rzeczy jest na tyle tanich, ze zwyczajnie nie oplaca sie ich wystawiac, bo prowizja + wysylka + czas pozbawiaja sensu te transakcje.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak w PL to jest OLX bez opłat i z możliwością opcji odbioru osobistego, ja właśnie wstawiam toczki jeździeckie córek z których wyrosły i tylko zalegają w domu, nawet jak przyniosą po 30-50 PLN szt to o krok bliżej wakacji i więcej miejsca w szafie.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 18 Lut 2018 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z darmowych mam tylko Gumtree, ktore jest znanym siedliskiem oszustow i w gre wchodzi tylko odbior osobisty. Tam oddaje rzeczy za darmo. A tak to pozostaje mi Ebay, ktory ma 10% prowizji, biora tez prowizje od oplaty za przesylke(!), wiec zawyzam ja, zeby nie doplacac i PayPal pobiera oplate za zaakceptowanie platnosci ... Za transakcje za £60 + £10 za przesylke, dostalam na konto Paypal tylko £67, Ebay pobierze sobie £7, a jeszcze musze wyslac przesylke i zaplacic za nia. Stad tez slaba oplacalnosc.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group