Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2022 22:48 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Choć Ryanair przestał już latać tutaj z Modlina i Krakowa, to może ktoś się tu zawieruszy jak ja, dlatego dziele się swoimi spostrzeżeniami.
Z lotniska do Perugii i Asyżu jeździ autobus. W jedną stronę raz dziennie, w drugą trzy. :lol: Jest tez druga linia o podobnej częstotliwości, ale nieco innej trasie. Szansa, że akurat nam podpasuje jest lekko mówiąc niewielka. Rozkład znajdziecie - tutaj.
Zdaje się, że nikt z tych autobusów nie korzysta, bo jak zapytałem w informacji, to musieli szukać. A właściwie nie zdaje się, bo widziałem busa do Perugii i tylko sobie przejechał wokół parkingu pod terminal. Cena biletu to 2,5€ - Perugia i 3€ - Asyż. Zakup u kierowcy to dodatkowe 1€. Na lotnisku nie sprzedają biletów.
Załącznik:
2022-02-20 (5).png
2022-02-20 (5).png [ 536.33 KiB | Obejrzany 5319 razy ]
Ja zamierzałem się dostać do Asyżu, więc udałem się w dość długą podróż na przystanek linii E007 (czyli właściwie tej samej co jeździ na lotnisko) oddalony ok. 2,5 km od terminala. Można też pójść w drugą stronę (zielona trasa) na przystanek wcześniej. Autobusy jeżdżą grupami i może się okazać, że wszystkie mają praktycznie identyczną trasę. Mimo wszystko należy zachować ostrożność. Aplikacja Moovit sprawdza się do wyszukiwania rozkładu, co do planowania trasy, to nie jestem przekonany. Przystanki są oznaczone tabliczkami. Ten na pomarańczowej trasie w kierunku Asyżu jest w bramie jakiegoś przedsiębiorstwa, to żadna pomyłka. Ten do Perugii jest na podobnej wysokości. Bilet kupiłem za 2€ u kierowcy. Na dworcu autobusowym w Perugii kupiłem bilet do zielonego przystanku za 1,5€, więc nie wiem czy lotnisko to jakaś inna strefa czy coś.
Należy pamiętać, że niemal na całej trasie nie ma chodnika, ale jest wyasfaltowaną pobocze. Czasami jeżdżą jednak ciężarówki i choćby z tego powodu, i konieczności przejścia przed autostradą polecam jednak pomarańczową trasę, choć różnica jest niewielka.

Oczywiście można też zamówić taxi za 30€ do Perugii lub Asyżu dla max 4 osób.

Samo lotnisko nie jest duże. WiFi działa sprawnie. Po kontroli bezpieczeństwa jest jedna knajpka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 28 Mar 2023 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Szukam jakiegos pomyslu by dostac sie na poranny lot:
Wydaje sie, ze te dwa autobusy powinny byc ok na ranny wylot o 9,15
Załącznik:
perugia1.jpg
perugia1.jpg [ 38.92 KiB | Obejrzany 3538 razy ]

Załącznik:
perugia.jpg
perugia.jpg [ 35.07 KiB | Obejrzany 3538 razy ]


rozmawialem whats app z Little Italy Boutique Hostel
i powiedziano mi, ze te autobusy roznie jezdza
cokolwiek to znaczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2023 12:31 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
https://www.fsbusitalia.it/content/fsbu ... rlink.html
Przecież jest specjalne połączenie za 5€ z godzinami dopasowanymi do lotów.
Tu masz rozkład:
https://www.fsbusitalia.it/content/dam/ ... nk_Est.PDF
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2023 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Na Piazza Italia znajduje sie kilka przystankow autobusowych, a ten lotniskowy nie jest niczym szczególnym oznaczony.
Na pierwszy poranny kurs przyszlo tak wielu pasazerow, ze autobus byl na full wypelniony.
Na drugim przystanku klopot mieli wsiasc kolejni pasazerowie.
Autobus dojechal na dworzec kolejowy i poproszono by wszyscy stojacy pasazerowie opuscili autobus gdyz bedzie podstawiony kolejny ktorym pojada.
Trasa w kilometrach na lotnisko nie jest dluga, ale czas przejazdu zajal okolo godziny.
Autobus zajezdza do kolejnych miasteczek po drodze, a rankiem jest wzmozony ruch na drogach wokol Perugia i zaczyna sie robic ciasno z czasem jesli ktos np. planuje jeszcze nadanie bagazu.
Na lotnisku w Perugia byla otwarta jedna bramka na security.
Moja sugestia - jestescie wieksza grupa moze warto wziac taxi za 30 euro na lotnisko, jesli macie bagaze do nadania.
Załącznik:
przystanek.jpg
przystanek.jpg [ 53.62 KiB | Obejrzany 3367 razy ]

Załącznik:
perugia.jpg
perugia.jpg [ 115.61 KiB | Obejrzany 3367 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2023 13:42 

Rejestracja: 18 Kwi 2023
Posty: 1
Jeszcze o połączeniu do Asyżu: ja wybrałem drogę niebieską, nie ma pobocza, ale ruch znikomy (poniedziałek ok. 9:00). Jest bezpośrednie połączenie z Asyżem z lotniska, ale trzeba czekać ok 2h. Czas przejścia do przystanku to ok. 25min.

Załączniki:
Droga do autobusu.png
Droga do autobusu.png [ 602.26 KiB | Obejrzany 3005 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2023 19:50 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Czy w związku z nadchodzącym sezonem wakacyjnym coś zmieniło się w kwestii dojazdu z lotniska do centrum Perugii, czy jednak nadal jeździ tylko tych kilka autobusów dziennie z Umbra Airlink? Znalazłem bilety FR w fajnej cenie, ale jak mam zapłacić więcej za taksówkę do centrum niż bilet FR w dwie strony to raczej podziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lip 2023 23:05 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Czy ktoś był ostatnio i potwierdzi że jest normalne połączenie autobusowe z centrum Perugii na lotnisko ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Lip 2023 21:08 

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 29
Informacyjnie. Autobus jest, koszt 5Eur za osobę, płatne u kierowcy, dopasowany do rozkładu lotów. Co by było w przypadku lotu opóźnionego - nie wiem :)
Przystanek przed wyjściem z lotniska - nie sposób przegapić.
Rozkład dostępny pod adresem: https://www.fsbusitalia.it/content/fsbu ... rlink.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Bartoszewski uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2023 21:58 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Te autobusy Umbria Link są stworzone po to żeby lotnisko działało sensownie i turyści mieli możliwości komunikacyjne w tym dość mało turystycznym regionie, więc jeśli samolot ma opóźnienie to autobus czeka albo jest podstawiany kolejny, ja tydzień temu miałem sytuację że na przystanku zostało dużo ludzi i kierowca mówił że max do 10 minut będzie drugi autobus żeby ich zabrać, to samo było w drodze na lotnisko, autobus ma początek na Placu Italia, potem na dworcu autobusowym dopakowało się sporo ludzi i na dworcu kolejowym bardzo dużo ludzi już nie zmieściło się, kierowca zadzwonił i dostał info że do sześciu minut będzie drugi autobus, więc jak widać starają się bo to lotnisko jest dla regionu istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group