Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:25 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 15
Cześć!
Otóż jadę z mamą do Maroka. Namówiłam ją w końcu na dalszy wyjazd i bardzo mi zależy, żeby się jej podobało, a nie mam planu, jak ułożyć trasę w takim kraju jak Maroko tak, żebyśmy obie były zadowolone.
Lądujemy w Tangerze, wylatujemy z Fezu, mamy na miejscu ciut ponad tydzień.

Ja lubię pustynię, skały, morze, przygody, spontaniczne pomysły itp. Ale z mamą to nie przejdzie. Ona ma trochę kłopotów z chodzeniem (tj. chodzi, ale długie dystanse nie wchodzą w grę, o takich rzeczach jak góry w ogóle nie wspominając) i nie lubi gorąca. Więc mój pomysł z Marokiem w czerwcu to strzał w dziesiątkę... Ale cóż było robić, skoro bilety tanie. Na szczęście mama nie należy do typów kochających wakacje all-inclusive, po prostu musimy różne rzeczy robić wolniej i ostrożniej, ale jak zawsze po taniości i żeby było śmiesznie :)

Obie lubimy: morze, jedzenie, couchsurfing.

Dużo o Maroku słyszałam, sama tam jeszcze nie byłam, będę więc wdzięczna za wszelkie rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
marokanskie-top10,348,48023
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2016 23:08 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Skoro będziesz w Tangerze to dobra baza na kilka prostych i tanich wycieczek po okolicy. Polecam Asila, Ceutę i Tetuan. Do tego ze dwa dni w Tangerze i dwa w Fezie.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2016 22:33 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 15
o, fajnie, dzięki!

-- 11 Maj 2016 22:38 --

a jakaś przyroda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Maj 2016 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
marokanskie-top10,348,48023
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Cze 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2015
Posty: 9
Loty: 117
Kilometry: 174 105
Witam, podłączę się pod ten temat. Lecę w listopadzie do Maroka z koleżanką, lądowanie w Rabacie o 21 (24.11) wylot z Fez 29.11 w południe, zastanawiam się jak zagospodarować te 4 dni bez samochodu.
Na razie wymyśliłem taką opcje:
25go Rabat, wieczorem pociąg do Casablanki na nocleg, 26-27 właśnie tam, wieczorny pociąg Casablanca-Fez (tu pytanie, dlaczego strona ONCF nie wyszukuje połączenia Casa - Fes? Podobno takie istnieje), w Fez cały 28-my i 29go wylot.

Jednak widzę że dużo więcej osób poleca Marrakesz niż Rabat czy Casablankę.
Na ile rozsądne jest przebiegnięcie przez Rabat po lądowaniu i nocny pociąg do Marrakeszu, cały 25ty tam zostać, pociąg do Casablanki, 26ty zwiedzanie, reszta tak jak wyżej.
Nie straszne nam bieganie po mieście i noce w pociągach, ze względu na fundusze praktycznie wszystkie nasze wyjazdy tak wyglądają, pytanie na ile jest to możliwe i czy warto? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Cze 2016 17:21 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Ja bym sobie darowal Casablanke, poza meczetem nic ciekawego tam nie ma. Lepiej spedzic ten dzien w Fezie albo w Marakeszu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Cze 2016 17:53 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Jeśli już musisz to w Cssablance pół dnia. Po drodze z Rabatu do Fezu masz za to Mekenes. Z Mekenes blisko do Volublis i Mulaj Idris. Reszta czasu w Fezie. To i tak zdecydowanie za dużo, bo w Maroku pośpiech jest raczej nie wskazany. Trzeba zarezerwować czas na targowanie się i picie miętowej herbaty.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2016 17:56 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
pbak napisał(a):
Ja bym sobie darowal Casablanke, poza meczetem nic ciekawego tam nie ma. Lepiej spedzic ten dzien w Fezie albo w Marakeszu.


Potwierdzam, tylko meczet, ewentualnie bazar z wieżą zegarową w trasie powrotnej przy dużym rondzie jak pamiętam, trochę gadżetów tam jest.:)
Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:16 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
skup się na Marakeszu i Fezie, odpuść Casablankę
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:55 

W sumie nic nie wnoszę: Marrakesz, Fez.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Cze 2016 20:58 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
Marrakesz super, ale zostawiłabym na inny wypad, bo mało czasu de facto macie, a przejazdy naprawdę sporo trwają, do tego przemieszczanie między noclegiem a dworcem, szukanie hotelu etc.
zostałabym 25go w Rabacie kilka godzin, żeby odsapnąć po podróży, trochę się wdrożyć w marokański klimat, przejazd do Mekenes (super miejsce), tam cały 26-ty
27-my spokojny przejazd do Fezu, tam zostanie ci 1 cały dzień, bo 29go już lot
@Bruner polecał jeszcze jakieś miejscówki obok Mekenes, może więc warto zahaczyć o te miejsca, a Marrakesz na kolejny wyjazd - sam zobacz ile czasu trwają przejazdy i czy chce ci się w 4 dni tłuc tyle pociągami/autobusami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Cze 2016 03:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2015
Posty: 9
Loty: 117
Kilometry: 174 105
Akurat jeśli chodzi o odpoczynek i przejazdy to nie ma problemu, wcześniej 2 dni spędzimy w Madrycie skąd wylot mamy o 20 więc będziemy pełni energii, a w kwietniu robiliśmy Giro d'Italia Megabusem który przez połowę wyjazdu robił nam za nocleg (np trasa Florencja - Neapol nocna) i byliśmy w stanie 7go dni wycieczki przejść blisko 40km w Rzymie, wchodziliśmy też o 4 nad ranem na Preikestolen po całodziennym zwiedzaniu Stavanger, na wyjazdach jest za dużo nowych rzeczy i adrenaliny żeby się przejmować zmęczeniem.
Myślałem nad zostawieniem Marrakeszu na kolejny wypad, ale nie wiadomo czy się taki trafi, teraz loty nas wyszły 190zł z Madrytem na którym nam bardzo zależało, normalnie to koszt koło 300zł i nie wiem czy nie lepiej liznąć jak najwięcej żeby ocenić czy warto tam wracać.

Patrzyłem na rozkład pociągów, zdaje sobie sprawę że pewnie się zmieni do listopada ale np trasa Rabat - Marrakesz w godzinach 3-8 rano to optymalny nocleg po kilku godzinach (~22-3) w Rabacie, pociąg Marrakesz - Fez jedzie przez Casablankę więc można wyskoczyć na pare godzin i zobaczyć co w tym meczecie piszczy, ale jeśli np Meknes (dzięki za propozycję - nie znałem tego miasta) jest równie warte zobaczenia to szkoda robić sobie problemy i się ścigać z czasem.

Szukanie hoteli raczej nie problem, może dużo tego na bookingu nie ma ale zawsze się coś znajdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Cze 2016 06:02 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
ok, trochę się rozjaśniło co do stylu waszego podróżowania
podróżując w nocy, byłbyś w stanie się przemieścić, jeśli jesteś w stanie funkcjonować z niewielką ilością snu, to faktycznie dużo rzeczy możesz zobaczyć
to już od ciebie zależy, czy lubisz szybko, czy wolisz w jakimś miejscu posiedzieć
odnośnie noclegów, to w Maroku najlepiej szukać na miejscu, dużo niższa cena i od razu widzisz w jakim stanie nocleg jest, a bywa różnie, no i nie jesteś ograniczony rezerwacjami, możesz sobie plan modyfikować - np. wyjdzie na to, że Casablanca ci się nie podoba, to jedziesz do Maroka (Casablancę naprawdę możesz sobie odpuścić, nawet jak nie zamierzasz wracać do Maroka, masz tylko 4 dni i naprawdę jest dużo fajniejszych miejsc)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Cze 2016 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Moim zdaniem szkoda czasu na Casablancę. Wyginać od razu do Marrakeszu a Fez bym potraktował, tylko jako miejsce wylotu, przyjazd dzień wcześniej, nocleg i wylot. Po pobycie w Marrakeszu, Fez wydaje się nijaki i mniej marokański. Zostałbym w Marrakeszu i pokręcił się "po okolicy", może wodospady. O tej porze roku powinno być sporo wody, kolory cudne, no i makaki. Koniecznie trzeba zobaczyć jakiś ksar i oazę bo to jest kwintesencja, jak dla mnie Maroka.


@Bruner i @dialam, ja Was proszę, "Meknes", nie "Mekenes".
przy okazji, sam nie byłem pewien jak się odmienia Casablanca i małe zaskoczenie
za PWN

Załączniki:
Casa.jpg
Casa.jpg [ 6.09 KiB | Obejrzany 2488 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Cze 2016 08:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Nie wiem, czy było ale koło Meknes można wyskoczyć do UNESCO-watych ruin rzymskich w VOLUBILIS, a mozaiki tam mają naprawdę cudne. Obok miasto "zielonych dachówek" i mauzoleum w Moulay Idriss.
Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2016 09:24 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
@cypel dzięki za poprawkę, faktycznie, przeinaczyłam nazwę

@ciachu25, te miejsca były wyżej polecane, wpisuję na moją listę do zobaczenia przy kolejnej wizycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:26 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
A ja Casablanke polecam - dla samego meczetu - warto tam pojechać. Byłem 2 tygodnie temu i akurat trafiłem, że zadaszenie było otwarte cały czas:) . Zwłaszcza, że w Casablance temperaturowo jest jakies 10 stopni mniej niż w tak polecanym Marakeszu. NAtomiast słabym pomysłem jest zwiedzanie w lipcu Volubilis, chyba, ze chcesz sie uprażyć. Poza tym dla nie historyka - nie liczac kamiennego fallusa - niewiele tam jest interesujacych rzeczy.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group