Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#61 PostWysłany: 23 Paź 2017 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Wszystkie atrakcje Tel Avivu są tak naprawdę do "obskoczenia" w kilka godzin. Spacer promenadą, kąpiel w morzu, Caramel Market, Jaffa. Dlatego też bardziej skłaniałbym się do takiego rozwiązania. Autobusy Tel Awiw -> Jerozolima jeżdżą co 15 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
emi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#62 PostWysłany: 23 Paź 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ja bym jeszcze spróbował wcisnąc Morze Martwe, zwłaszcza jeśli jeszcze nie byliście @emi
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
emi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#63 PostWysłany: 23 Paź 2017 17:25 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 17
My, mając dwa i pół dnia, zmieściliśmy kilka godzin nad morzem Martwym przed Jerozolimą. Najbliższa plaża to Kalya Beach. Autobusem dojeżdza się do Kalya Junction (na mapie to tam gdzie jest stacja paliw Delek), stąd jest pół godziny pieszo do plaży (trudno to inaczej rozwiązać...). Po drodze powojenne ruiny, patrol wojska, brama w ogrodzeniu z drutu kolczastego, a za nią znowu cywilizacja - bar, sklep, prysznice. I najważniejsze - woda, w której można usiąść, i błoto do smarowania :D
Z powrotem do Jerozolimy dołączyliśmy się do busa z wycieczką.
Góra
 Profil Relacje PM off
emi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#64 PostWysłany: 24 Paź 2017 08:50 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chyba właśnie tak zrobimy- pierwsza noc w Tel Avivie, dwie pozostałe w Jerozolimie. Boję się tylko utknąć w Jerozolimie w szabat, bo pewnie wszystko będzie zamknięte.
Tak wogóle gdyby ktoś się wybierał w podobnym terminie i chciał się dołączyć do wspólnego zwiedzania albo wynajęcia auta to zapraszam, para 30+ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#65 PostWysłany: 24 Paź 2017 11:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tomek_:D napisał(a):
My, mając dwa i pół dnia, zmieściliśmy kilka godzin nad morzem Martwym przed Jerozolimą. Najbliższa plaża to Kalya Beach. Autobusem dojeżdza się do Kalya Junction (na mapie to tam gdzie jest stacja paliw Delek), stąd jest pół godziny pieszo do plaży (trudno to inaczej rozwiązać...). Po drodze powojenne ruiny, patrol wojska, brama w ogrodzeniu z drutu kolczastego, a za nią znowu cywilizacja - bar, sklep, prysznice. I najważniejsze - woda, w której można usiąść, i błoto do smarowania :D
Z powrotem do Jerozolimy dołączyliśmy się do busa z wycieczką.


Kalya Beach jest bezpłatna?
Którym autobusem jechaliście?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#66 PostWysłany: 24 Paź 2017 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Podłącze się do pytania @Sudoku do @Tomek_:D, uzupełniając o: 1) ile kosztował wstęp 2) czy infrastruktura zastana na miejscu warta była tych pieniędzy 3) kiedy tam byłeś?

@emi Tak jak zawsze zalecam wypożyczenie samochodu tak tutaj bym przekalkulował ceny, zwłaszcza że jesteście we dwoje. Transport na trasach lotnisko - Jerozolima - Tel Aviv - lotnisko jest dogodny i nie aż tak drogi. Wszystko zależy czy będziecie jechać nad Morze Martwe i w które jego miejsce. Z drugiej strony plusem auta będzie uniezależnienie się od transportu publicznego w newralgicznym momencie piątek wieczór - sobota.
Dodam też, że wypożyczenie samochodu z miasta (Tel Aviv lub Jerozolima) jest tańsze niż na lotnisku.

EDYTA: Z tego co udało mi się znaleźć to wstęp kosztuje 57 NIS i obejmuje: leżaki, parasol, parking, toalety + prysznic, a nawet shuttle bus z przystanku na drodze nr 90. W listopadzie otwarte od 8 do 18.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 24 Paź 2017 12:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#67 PostWysłany: 24 Paź 2017 12:19 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło ( jeśli głupie to wybaczcie)- czy jeśli dotrę do Jerozolimy ostatnim autobusem z Tel Awivu w piątek i trochę czasu upłynie zanim ogarnę gdzie jest nasza miejscówka do spania, to ktoś tam w hotelu (hostelu) na recepcji będzie? Czy rozpoczęcie szabatu=totalne zamknięcie wszystkiego, w tym nawet recepcji w hostelach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#68 PostWysłany: 24 Paź 2017 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
1. Wejście do Kayla Beach dla studenta to 42,5 szekli. Normalny bodaj ok. 60 szekli.
2. Infrastruktura to prysznice, przebieralnie, leżaki, parasole. Kilka sklepów + bar. Jest bardzo drogo. Przechowalnia bagażu kosztuje 15 szekli. Szafki są duże, jedna na dwie osoby wystarczy.
Dużym plusem Kaylii jest to, że jest blisko do niej z Jerozolimy. Jednak sama plaża nie jest szczególnie piękna i warto mieć to w głowie. Nie jest to miejsce, w którym chętnie spędziłbym np. 6-7 godzin. 2-3 godziny na wykąpanie się, wytaplanie w błotku itp. Niemniej jednak uważam, że warto wydać pieniądze.
3. Ja bylem tam 3 tygodnie temu.
4. W celu znalezienia odpowiedniego połączenia można spokojnie skorzystać z google maps jak i ze strony egged. Z Jerozolimy jedzie bodaj 444 i 486. Bilet do Kalii to ok. 20 NIS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#69 PostWysłany: 30 Paź 2017 10:49 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Korzystając z Waszych wskazówek wymyśliłam coś takiego, mogę prosić o opinie czy mój plan ma głębszy sens:)?
czwartek- przylot 15:40, nocleg w Tel Aviwie
piątek- ostatnim( albo jednym z ostatnich) autobusów do Jerozolimy, dwa noclegi w Jerozolimie
sobota- może Betlejem?
Niedziela rano- powrót do Tel Awivu, wylot do PL jakoś o 22.
Teraz moje pytania-będę mega wdzięczna za odpowiedź bo mam wielki mętlik w głowie:
1. czy w Jerozolimie da się w piątek/sobotę kupić coś do jedzenia? Tzn, mam na myśli Arabów- jakieś sklepy będą otwarte?
2. czy po rozpoczęciu szabatu w Jerozolimie uda nam się zameldować w hostelu czy będzie zamknięte na głucho?
3. uda się zapolować w piątek na ostatniego busa z TA do Jerozolimy czy są zapchane do granic? Lepiej kupić bilety on-line?
Nocleg w Jerozolimie jest ( mogę odwołać do 05/11), ale w Tel Awivie jeszcze nic nie kliknięte więc jestem otwarta na propozycję modyfikacji mojego planu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#70 PostWysłany: 31 Paź 2017 15:08 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Znajdzie się jakaś dobra dusza, która mi pomoże :roll: ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#71 PostWysłany: 31 Paź 2017 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@emil1702
1. tak , bez problemu. Arabowie mają otwarte 24/7, oczywiście ceny stosownie wyższe. My w sobotę chodziliśmy po Via Dolorosa i wszędzie było można jeść.
2. nie wiem jak z zameldowaniem, nie lepiej airbnb?
3. z busem to pewnie lepiej wcześniej łapać, bo jak coś Ci się nie uda to zostanie Ci taryfa za grube pieniądze
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Cze 2018 00:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
emi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#72 PostWysłany: 31 Paź 2017 16:39 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Dziękuję za wskazówki.
Nie wiem czemu wczesniej na to nie wpadłam, ale napisałam do hostelu w jakich godzinach czynna jest recepcja, zobaczymy:)
zawiert napisał(a):
z busem to pewnie lepiej wcześniej łapać, bo jak coś Ci się nie uda to zostanie Ci taryfa za grube pieniądze

Co do tego busa to właśnie zastanawiam się czy jeśli kupię bilet przez neta na konkretną godzinę to mam gwarancję wejścia na pokład. No nic, poczytam dalej.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki chętnie przygarnę, mój mąż niespecjalnie pała entuzjazmem do wyjazdu właśnie do Izraela i chyba sto razy bardziej wolałby inny kierunek, więc wolałabym nie zaliczyć spektakularnej wtopy:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#73 PostWysłany: 31 Paź 2017 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@emi jak kupisz bilet (przez internet czy na dworcu) na konkretna godzinę to pojedziesz tym kursem, na który kupiłaś bilet. No, chyba, że coś wyjątkowego się zdarzy. Pamiętaj tylko o tym, że przy zakupie biletu przez internet musisz go fizycznie wydrukować w maszynie na dworcu autobusowym.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
emi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#74 PostWysłany: 31 Paź 2017 17:30 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Nie kupisz/zarezerwujesz biletu pomiędzy Tel Avivem i Jerozolima. To działa tylko na liniach do Eilatu.

Jest spore ryzyko że na ostatnie przed szabatem autobusy nie będzie miejsc. Ale zawsze pozostają ok 2x droższe szeruty.
Góra
 Profil Relacje PM off
emi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#75 PostWysłany: 04 Gru 2017 16:13 

Rejestracja: 02 Gru 2017
Posty: 7
Hej,
na dniach wybieram się do Izraela. W niedzielę powrót i jeszcze przed lotem chcemy odwiedzić Masadę. Rozplanowałam godzinowo wszystko tak, że powinniśmy zdążyć, ale wolę się upewnić i stąd moje pytanie: orientuje się ktoś, czy autobusy na linii Masada - Jerozolima są pewne? Można na nich polegać? Nie zaliczają jakichś większych opóźnień i nie wypadają z rozkładu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#76 PostWysłany: 04 Gru 2017 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@MagdaEm93 Nie wiem czy to nie jednostkowy przykład, ale ostatnio autobus 486 jadący w stronę Jerozolimy spóźnił się jakieś 40 minut. Więc raczej nie planowałabym podróży na lotnisko na ostatnią chwilę, tylko może wcześniejszym autobusem.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
MagdaEm93 lubi ten post.
MagdaEm93 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#77 PostWysłany: 04 Gru 2017 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
W godzinach szczytu to raczej standard, jak wracałem na lotnisko to autobus spóźnił się 30 minut, zamiast o 16.00 odjechał 16.30.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MagdaEm93 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#78 PostWysłany: 05 Gru 2017 00:38 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Czy wg Was da się ogarnąć jednego dnia wypad z Jerozolimy do Betlejem, powrót do Jerozolimy i przejazd na lotnisko w Tel Awiwie na samolot wylatujacy o 20:50? Wystarczy być na lotnisku o 18:00? Bo jesli tak, to wydaje mi się, że z Betlejem wystarczy wyjechać o 15:00, więc od rana byłoby parę godzin na zwiedzanie, bo Bazylikę Narodzenia Pańskiego otwierają o 5:30, a pierwszy autobus z Jerozolimy do Betlejem jest o 6:30. Dobrze kombinuję? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#79 PostWysłany: 05 Gru 2017 01:08 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Da się.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#80 PostWysłany: 05 Gru 2017 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Spokojnie zdążysz. Jeśli w Betlejem chcesz zobaczyć głównie Bazylikę Narodzenia to na pobyt w mieście wystarczy 2-3 godziny, w zależności od kolejek. Chyba, że chcesz pojechać gdzieś dalej, np zobaczyć graffiti na murze, to wtedy potrzebujesz więcej czasu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group