Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odp: Tel-Aviv
#21 PostWysłany: 21 Sie 2013 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
A&J napisał(a):
jajacekk napisał(a):
Pech chciał, że tani przelot wypadał w okresie Szabatu


Jak ostatecznie wyszło cenowo dostanie się w szabat do Jerozolimy bądź Tel Avivu?
Też mam dolot w szabat!


Z Tel - Avivu do Jerozolimy w szabat jeżdżą bezpośrednie busy, cena ok 60 zł.
Namiarow już nie pamiętam ale i tak wychodzi mniej niż taxi, korzystałem w drodze powrotnej, bus po umówieniu tel. Podjezdza pod Hostel.



Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: Tel-aviv
#22 PostWysłany: 26 Wrz 2013 13:18 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
michalp napisał(a):
[

podobno Eldan jest spoko, ja znalazlem taniej we Thrifty (4 dni temu pozyczalem)

zwroc uwage na obowiazkowe ubezpieczenie i podatek (przy wizie B2, czyli takiej krotkoterminowej turystycznej nie powinni Ci doliczac VATu)
Mozna bez oplat oddawac w innym miejscu niz na poczatku sie pozyczalo (oprocz lotniska i Eljatu)
Lepiej przez neta chyba


Mam pytanie odnośnie Thrifty - w czym tkwi haczyk? Otóż przed chwilą zarezerwowałem auto w Tel Awiwie, dostałem potwierdzenie na maila nawet, a nie podałem żadnej karty kredytowej, na żadnym etapie rezerwacji nie było takiego wymogu.
I druga sprawa - koszt. Mam napisane, że Grand Total to 8,50 USD za dzień z limitem do 250 km.

Pytanie do kogoś kto korzystał z tej wypożyczalni - jakie opłaty dodatkowe są na miejscu (bo nie ma przecież możliwości, że ich nie ma) i czy płaci się po prostu na miejscu w punkcie odbioru?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#23 PostWysłany: 16 Paź 2013 21:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
To może ja wtrącę trzy słowa o lotnisku Ben Gurion. Po długim marszu z samolotu i kontroli paszportowej doczłapiemy się wreszcie do taśm bagażowych, informacji turystycznej, za którą jest kantor, oraz do wyjścia. Wychodzimy bramą (GATE) 3. Po ok. 10-15 metrach od wyjścia (znaczy od drzwi) jest zejście w lewo na stację kolejową Ben Gurion. I tam to już jedziemy gdzie chcemy (o ile jeżdzą tam koleje). Za przejazd do Telaviv ok. 15 szekli (ok 15-20 minut - kilka stacji w Telaviv do wyboru), my udaliśmy się do Hajfy za 39,5 szekla od glowy. Przejazd ok 1,45 chyba. Pociągi fajne, z Wifi (nie korzystałem, ale jutro sprawdzę) i gniazdkami elektrycznymi. Punktualne, jak na razie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#24 PostWysłany: 16 Paź 2013 22:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Napisz, jak przebiegała rozmowa na granicy.

Czy długo trwała, o co pytali itp.? Czy masz jakieś "dziwne" stemple/wizy w paszporcie, o które się wypytywali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#25 PostWysłany: 16 Paź 2013 23:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
i czy w ogóle jeszcze dają stemple? na wikitravel pisali, że od maja stempli już nie ma...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#26 PostWysłany: 16 Paź 2013 23:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Odprawa to kilkanaście osób do okienka FOREIGN PASSPORTS паспортный контроль przede mną załatwione w kilkanaście minut. Nasza kolej i w jednym paszporcie wiza rosyjska oraz ukraińska, drugi czysty. Pan patrząc w oczy, w paszport, po czym znów w oczy zadał znudzonym głosem pytanie: Turists? Yes - odpowiedzieliśmy. Za kilka sekund paszporty z powrotem, w nich seksowne karteczki ze skanem naszego paszportu i napisem, STATE OF ISRAEL - BORDER CONTROL. Valid until (i tu obliczyłem, ze 60 dni). Żadnych innych stempli. W jednym z paszportów były stemple ukraińskie i rosyjskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#27 PostWysłany: 17 Paź 2013 13:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja mam wizę irańską, więc pewnie będą mieli więcej pytań :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-aviv
#28 PostWysłany: 03 Lis 2013 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
marr.85 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie Thrifty - w czym tkwi haczyk? Otóż przed chwilą zarezerwowałem auto w Tel Awiwie, dostałem potwierdzenie na maila nawet, a nie podałem żadnej karty kredytowej, na żadnym etapie rezerwacji nie było takiego wymogu.
I druga sprawa - koszt. Mam napisane, że Grand Total to 8,50 USD za dzień z limitem do 250 km.


Dobre pytanie. Ja na okres świateczny widze ceny 19,5USD na dzień, ale i tak w porównaniu z innymi miedzynarodowymi wypożyczalniami jest to mega tanio. Tak tanio że aż szukam w czym haczyk.. czy ktos może ma doświadczenia w tej kwestii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#29 PostWysłany: 03 Lis 2013 20:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wygląda na to, że są to stawki bez ubezpieczenia (które można wykupić tylko na miejscu). Znalazłem coś takiego w warunkach wynajmu:

COVERAGES: 3PLC (limited coverage) - mandatory for customers that decline LDW and TPC, and are covered by their credit card company. Loss Damage Waiver (LDW) is optional, reduces renter's financial responsibility for the Thrifty vehicle to between USD 400.00 and USD 1000.00 depending upon cartype rented. Theft Protection (TPC) is optional, reduces renter's financial responsibility for the Thrifty vehicle in case of theft to between USD 400.00 and USD 1000.00 depending upon cartype rented. Liability Insurance (3PLC) is included in the LDW and TPC purchase. If LDW and TPC are declined, liability insurance (3PLC) becomes mandatory for coverage up to the full value of the vehicle. Cost is between USD 13.00 and USD 24.00 per day at the counter. Super Damage Waiver (SDW) is optional, reduces renter's responsibility for the vehicle to zero. SDW can only be purchased in conjunction with LDW and TPC. ***EFFECTIVE 08/26/13: LDW cost is between USD14.00 and USD20.00 TPC cost is between USD4.00 and USD9.00 3PLC cost is between USD13.00 and USD26.00 (at counter only) To decline LDW & TPC, the renter must have a US issued World Master Card or Canadian issued Gold/Platinum Visa/Master Card and provide WRITTEN PROOF that the card has relevant coverage for car rentals in Israel. If a relevant card and cover letter are not produced at time of commencement of rental, the LDW & TPC must be purchased. Only US issued World Master Card or Canadian issued Gold/Platinum Visa/Master Card can be used to waive LDW & TPC. These cards will only be accepted for coverage for rental periods of less than 28 days in any calendar year. Customers who choose to rely on their credit card for coverage are subject to an Administration Fee of USD15.00. This fee is to cover communication costs with the card holder company to establish cover for the processing of claims and the supply of relevant information on rentals in case of damage. If the LDW & TPC protections are declined, a minimum security deposit of USD5000 will be required through the client's credit card to cover possible damage to the Thrifty and 3rd party vehicles, in addition to rental charges. Maximum security deposit is up to the full value of the vehicle if the LDW & TPC protections are declined. If LDW & TPC are declined, Third Party Liability (3PLC) is mandatory in Israel as a minimum coverage to cover items that are not covered by the credit card company such as blowouts, tire/trim damage not caused by Theft/Vandalism or is not a result of vehicle collision. Protection Coverages offered by Third Party websites will NOT be accepted. Travel Guard coverage is NOT accepted.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#30 PostWysłany: 01 Gru 2013 11:52 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
Witam,
czy ktoś jechał z TelAvivu na lotnisko Ben Guriona w szabat i mógłby podzielić się wskazówkami ?
Mam wylot w sobotę 14.12.2013 o 18.20 do Katowic i szukam taniego sposobu dotarcia na czas.
Jeżdżą w tym czasie szeruty ? Jeżeli tak to z jakiego miejsca i za ile ?
Taxi z tego co wyczytałem to koszt około 40$ - liczę, że uda się znaleźć coś taniej

pozdrawiam
michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#31 PostWysłany: 01 Gru 2013 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
my jechaliśmy za 60 zł z Jerozolimy, także musi być coś taniej, najlepiej pytać w recepcjach hoteli
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 12 Lis 2017 08:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#32 PostWysłany: 01 Gru 2013 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
suszek napisał(a):
r_michal napisał(a):
Witam,
czy ktoś jechał z TelAvivu na lotnisko Ben Guriona w szabat i mógłby podzielić się wskazówkami ?
Mam wylot w sobotę 14.12.2013 o 18.20 do Katowic i szukam taniego sposobu dotarcia na czas.
Jeżdżą w tym czasie szeruty ? Jeżeli tak to z jakiego miejsca i za ile ?
Taxi z tego co wyczytałem to koszt około 40$ - liczę, że uda się znaleźć coś taniej

pozdrawiam
michał


my jechaliśmy za 60 zł z Jerozolimy, także musi być coś taniej, najlepiej pytać w recepcjach hoteli




Jechałem taksówką zaprzyjaźnioną z hostelem "Gordon In" za 140 szekli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#33 PostWysłany: 10 Gru 2013 16:18 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 4
Loty: 32
Kilometry: 58 369
Witam,
Mam ten sam problem, tzn odlatuję w sobotę z Tel Avivu do Katowic. Moglibyśmy połączyć siły i w razie czego wziąć taxi na na pół. W razie czego jestem w hostelu Overstay. Jakby co to czekam na jakiś znak tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#34 PostWysłany: 10 Mar 2014 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Lecę ze znajomymi do Izraela, ale część z nas leci Lotem i lądujemy na Terminalu 3, a pozostała część WizzAirem i ląduje na Terminalu 1. Osoby lecące LOTem będą o ok 5h wcześniej i zastanawiam się jak wygląda sytuacja osób lecących WizzAirem? Czy są oni przewożeni na terminal 3 czy wszystko odbywa się w 1?

Z tego co wyczytałem stacja kolejowa jest przy terminalu 3, więc nie wiem czy będą musieli sami przyjechać shuttle busem na terminal 3 czy od razu obsługa lotniska przewozi na terminal 3?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#35 PostWysłany: 10 Mar 2014 10:41 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1875
HON fly4free
seelk napisał(a):
nie wiem czy będą musieli sami przyjechać shuttle busem na terminal 3 czy od razu obsługa lotniska przewozi na terminal 3?


Jak to sobie wyobrażasz, że "obsługa lotniska" kogoś przewozi? Lotnisko utrzymuje wahadłowy autobus pomiędzy terminalami, jeździ co 20 minut.
Więcej szczegółów na:
http://www.iaa.gov.il/Rashat/en-US/Airports/BenGurion/InformationforTravelers/TransportationToandFromtheAirport/InternalShuttleService.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#36 PostWysłany: 10 Mar 2014 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Czytałem w jednej z relacji (blog, nie to forum), że ktoś kto wracał WizzAirem miał odprawę celną w terminalu 3, a następnie przewozili ich do właściwego terminalu 1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#37 PostWysłany: 10 Mar 2014 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Dokładnie tak sie to odbywa.
Wizzair Tel Aviw - Pyrzowice

- stawiasz sie na 3
- kontrola bagaz, czasem kilka pytan
- przewoza cie autobusem na 1
- lecisz z 1
AMEN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#38 PostWysłany: 10 Mar 2014 11:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1875
HON fly4free
Wydaje mi się, że przedmówca pytał się o sytuację odwrotną (nie wylot, tylko przylot). Przylatujemy "i co dalej" ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#39 PostWysłany: 10 Mar 2014 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Zgadza się, pytałem o sytuację odwrotną bo słyszałem odprawie jak opisał Correos, ale już wiem, że w przypadku przylotu do Izraela to tak nie wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tel-Aviv
#40 PostWysłany: 10 Mar 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
seelk napisał(a):
Czytałem w jednej z relacji (blog, nie to forum), że ktoś kto wracał WizzAirem miał odprawę celną w terminalu 3, a następnie przewozili ich do właściwego terminalu 1.


Moj wpis odnosil sie do postu seelk, powierdzam ze jest dokladnie tak jak czytales na wspomnianym blogu.
Ja lecialem Wizz z Pyrzowic po wyladowaniu, przed terminalem czekalem na przedstawiciela firmy w ktorej wynajmowalismy auto, wiec transportem miedzy terminalami badz komunikacja publiczna do Jerozolima etc nie zaprzatlismy sobie glowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group