Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Na moje oko i doświadczenie to jakieś 3 dni. Ale to sama trasa, bez zwiedzania.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 24 Paź 2016 22:30 

Rejestracja: 30 Wrz 2016
Posty: 13
Na stronie egged znalazłem informację, że od stycznia 2016 jest dostępna karta Rav Card w opcjach: jednodniowej, tygodniowej i miesięcznej. Cena za jednodniową kartę to w Jerozolimie 13,5 NIS
Ktoś korzystał z tej opcji przejazdów?
http://www.egged.co.il/Article-801,1427 ... -Pass.aspx

Pozdrawiam,
Marian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Paź 2016 16:02 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
To ja poproszę bardziej doświadczonych forumowiczów o radę. Podróżujemy w cztery osoby w tym dwoje dzieci 10 i 12 lat. Przylatujemy do Eilat we wtorek 7.02, a wracamy do Polski we wtorek 14.02. Plan był taki , aby pierwszą noc zostać w Eilacie, a następnego dni ruszyć do Jerozolimy, która miała być nasza bazą wypadową, i tam pozostać do niedzieli 12.02. Chcemy zwiedzić Jerozolimę, Betlejem, Masadę i Morze Martwe - to taka podstawa, jeśli da się więcej to nawet lepiej. Po lekturze forum okazało się, że najtańszą formą transportu dla czterech osób będzie wypożyczenie samochodu w Eilacie następnie podróZ do Jerozolimy, ale teraz zaczynam się coraz bardziej zastanawiać czy ma to sens. Po pierwsze posłuży on nam tyko na trasie Eilat-Jerozolima- Eilat i na wypad do Masady i nad Morze Martwe, co planowaliśmy zwiedzić w jeden dzień. Problem mamy z parkowaniem na terenie Jerozolimy, gdyż wszystkie przystępne cenowo hostele i hotele nie mają parkingu. Czy lepszą opcją nie będzie dojechanie do Jerozolimy transportem publicznym i ewentualnie wypożyczenie auta na jeden dzień nad Morze Martwe. Bardzo proszę wszystkich bardziej doświadczonych o radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 27 Paź 2016 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Na moje oko lepiej jest wypożyczyć samochód w Eilat i jadąc do Jerozolimy zajechać nad Morze Martwe. A w Jerozolimie samochód oddać i ewentualnie wracając do Eilat wybrać bezpośredni transport publiczny.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 27 Paź 2016 16:28 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
To ja poproszę bardziej doświadczonych forumowiczów o radę. Podróżujemy w cztery osoby w tym dwoje dzieci 10 i 12 lat. Przylatujemy do Eilat we wtorek 7.02, a wracamy do Polski we wtorek 14.02. Plan był taki , aby pierwszą noc zostać w Eilacie, a następnego dni ruszyć do Jerozolimy, która miała być nasza bazą wypadową, i tam pozostać do niedzieli 12.02. Chcemy zwiedzić Jerozolimę, Betlejem, Masadę i Morze Martwe - to taka podstawa, jeśli da się więcej to nawet lepiej. Po lekturze forum okazało się, że najtańszą formą transportu dla czterech osób będzie wypożyczenie samochodu w Eilacie następnie podróZ do Jerozolimy, ale teraz zaczynam się coraz bardziej zastanawiać czy ma to sens. Po pierwsze posłuży on nam tyko na trasie Eilat-Jerozolima- Eilat i na wypad do Masady i nad Morze Martwe, co planowaliśmy zwiedzić w jeden dzień. Problem mamy z parkowaniem na terenie Jerozolimy, gdyż wszystkie przystępne cenowo hostele i hotele nie mają parkingu. Czy lepszą opcją nie będzie dojechanie do Jerozolimy transportem publicznym i ewentualnie wypożyczenie auta na jeden dzień nad Morze Martwe. Bardzo proszę wszystkich bardziej doświadczonych o radę.


Morze Martwe (tj. stop przy jednej z plaż) i Masada są do zrobienia autobusem. W obu miejscach sa przystanki autobusowe. Czestotliwośc kursowania możesz sprawdzić na stronie Egged. Z tego o jednak pamiętam to przy Masadzie autobus staje od strony stromej ścieżki (kolejki). Oznacza to konieczność poświęcenia z 2h na drogę góra/dół albo słoną opłatę za kolejkę. Sumując to z pobytem na plaży + czas przejazdów to uwzględniając kursy autobusów może wyjść napięty plan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 27 Paź 2016 16:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
TeresaS napisał(a):
. Czy lepszą opcją nie będzie dojechanie do Jerozolimy transportem publicznym i ewentualnie wypożyczenie auta na jeden dzień nad Morze Martwe. Bardzo proszę wszystkich bardziej doświadczonych o radę.
Możecie się bez problemu obejść bez wypożyczania auta.
Komunikacją z Eljatu do Jerozolimy, a także autobusem do Betlejem. Za to nad Morze Martwe i do Masady możecie się wybrać na jednodniową wycieczkę busikiem np. z Abraham Tours https://abrahamtours.com/
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 27 Paź 2016 16:58 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Bardzo dziękuję za tak szybki odzew. Czy autokary z Eilat do Jerozolimy mają jakieś przystanki po drodze. Jedziemy z dziećmi i wiadomo co chwilę coś ;) a z tego co się zorientowałam to ok 5 godzin jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
TeresaS napisał(a):
Bardzo dziękuję za tak szybki odzew. Czy autokary z Eilat do Jerozolimy mają jakieś przystanki po drodze. Jedziemy z dziećmi i wiadomo co chwilę coś ;) a z tego co się zorientowałam to ok 5 godzin jazdy.
Autobusy zatrzymują się co jakieś 2 godziny na krótki ok 10 min. postój: na siusiu, na kawę czy papierosa lub wyprowadzić psa - bo pieski też podróżują autobusami. Więc w przypadku 5 godzinnego kursu jeden postój będzie na pewno.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Gdy jechałem w zeszłym roku był jeden przystanek, jeszcze przed Morzem Martwym.

Najlepiej policz ile będzie Cię kosztowało wypożyczenie auta, a ile przejazd busem dla całej rodziny. Trasa Eilat -> Jerozolima -> Masada -> Morze Martwe -> Jerozolima -> Eilat to jakieś 240/280 szekli od osoby, więc nie wiem czy bardziej nie opłaca się wynająć auto.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 27 Paź 2016 17:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:12 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
mzukowski napisał(a):
Na moje oko lepiej jest wypożyczyć samochód w Eilat i jadąc do Jerozolimy zajechać nad Morze Martwe. A w Jerozolimie samochód oddać i ewentualnie wracając do Eilat wybrać bezpośredni transport publiczny.


To chyba nie jest możliwe, gdyż o ile się dobrze zorientowałam to jeśli wypożycza się samochód na 1 dzień jest limit 250 km.

-- 27 Paź 2016 17:16 --

Pabloo napisał(a):
Gdy jechałem w zeszłym roku był jeden przystanek, jeszcze przed Morzem Martwym.

Najlepiej policz ile będzie Cię kosztowało wypożyczenie auta, a ile przejazd busem dla całej rodziny. Trasa Eilat -> Jerozolima -> Masada -> Morze Martwe -> Jerozolima -> Eilat to jakieś 240/280 szekli od osoby, więc nie wiem czy bardziej nie opłaca się wynająć auto.


Dlatego wypożyczenie samochodu było pierwotnym założeniem, co innego płacić tylko za siebie, a zupełnie co innego, pomnożyć to przez cztery :) Problem tylko był gdzie parkować auto podczas naszego pobytu w Jerozolimie. Wszystkie tańsze hotele i hostele znajdują się w centrum bez możliwości parkowania. Chyba, że ktoś może polecić jakiś tani hotel w Jerozolimie z parkingiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:17 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Koszt autobusu 444 to obecnie 70 szekli OW
444 6 07:00 Eilat CBS Egged 11:50 Jerusalem CBS 70 ₪ 04:50

Autobus ma przystanki na żądanie. Podjeżdża pod Masadę i ma stop pod Ein Bokkek. Info podane ze strony egged. Nie wiem po co kombinować z wynajmowaniem wycieczki za 250 zł za osobę jak samemu można to zrobić taniej. Kierowcy egged sa mega przyjaźni i mówią po angielsku. My kiedyś zapomnieliśmy zamachać na autobus na przystanku "na pustyni" (następny kolejnego dnia koło 6...). Jak nas minął to dopiero wstaliśmy i zaczęliśmy machać i biec za nim. Widok kilkutonowego kolosa dającego ostro po hamulcach bezcenny. Kierowca wycofał do nas na przystanek i przywitał komentarzem "This is not Europe!".

Poniżej orientacyjna lista przystanków Egged lini 444:
1 Eilat Central Bus Station Eilat CBS 10466 Boarding Only 07:00 0 6 Boarding

2 Eilot Branching Eilot Junction 10330 Boarding and Alighting 07:02 ★ 3.1 ★★★ First Alighting

3 Eilat Yitzhak Rabin Border Terminal Rabin Border Terminal/Rd 90 11616 Boarding and Alighting 07:02 ★ 3.6

4 Eilat Shakharut Industrial Park Shaharut Industrial Zone/Rd 11615 Boarding and Alighting 07:03 ★ 5.3

(...)

34 Ein Bokek Hotels - Ein Bokek Hod Hotel 10649 Boarding and Alighting 09:38 ★ 203.7

35 Masada Junction Masada Branching Westward 10425 Boarding and Alighting 09:48 ★ 218.0

36 Masada Center Masada 10173 Boarding and Alighting 09:50 ★ 220.1

37 Masada Junction Masada Branching 10307 Boarding and Alighting 09:51 ★ 222.5

38 Ein Gedi Thermal Baths Branching Ein Gedi (baths) Branching 10621 Boarding and Alighting 09:59 ★ 234.3

39 Ein Gedi Branching Ein Gedi Junction 10393 Boarding and Alighting 10:01 ★ 238.1

40 Ein Gedi Ein Gedi Parking Lot Ein Gedi Parking 10364 Boarding and Alighting 10:02 ★ 239.4

41 Ein Gedi Field School - Branching Sadeh School/Nakhal David 10495 Boarding and Alighting 10:02 ★ 240.3

(...)
55 Jerusalem National Police Headquarters Hyatt Regency /Shderot ha-U 1854 Alighting Only 11:43 ★ 311.4

56 Jerusalem Bar Ilan Junction Bar Ilan/Ohalei Yosef 542 Alighting Only 11:46 ★ 313.4

57 Jerusalem Central Bus Station Jerusalem CBS 6109 Alighting Only 11:50 ★ 315.8
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:24 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Za to nad Morze Martwe i do Masady możecie się wybrać na jednodniową wycieczkę busikiem np. z Abraham Tours https://abrahamtours.com/[/quote]


Japonko weszłam na stronę, którą podałaś i wycieczka kosztuje 250 na osobę plus
-Ein Gedi entrance (29 NIS)
-Masada entrance only (29 NIS)
-Masada Cable Car both ways (47 NIS total) co daje 1420 :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 01 Lis 2016 19:36 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
To ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy z Ejlatu do Jerozolimy można kupić bilet w dniu wyjazdu u kierowcy, czt trzeba zaerzerwowac przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 01 Lis 2016 20:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Można, ale trzeba się liczyć z tym ze może nie być miejsc. Lepiej kupić wcześniej np. Na dworcu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Lis 2016 19:49 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Japonka76 napisał(a):
Można, ale trzeba się liczyć z tym ze może nie być miejsc. Lepiej kupić wcześniej np. Na dworcu.

A myślisz, że dzień wcześniej wystarczy? Przylatujemy we wtorek, a do Jerozolimy jedziemy w środę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 03 Lis 2016 20:04 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Wystarczy

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 03 Lis 2016 21:33 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
:)
Bruner napisał(a):
Wystarczy

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 03 Lis 2016 23:47 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 1
Cześć :),

mam pytanie do bardziej doświadczonych podróżników. W grudniu lecę ze znajomymi do Izraela. Lot mamy do Eilatu, ale planujemy zwiedzić jak najwięcej :). Planujemy przemieszczać się przez egged i mam pytanie czy może ktoś się orientuje w cenach biletu? Na stronce wyczytałam o możlwości zakupu tygodniowych/miesięcznych biletów - http://www.egged.co.il/Article-801,1427 ... -Pass.aspx
Czy ktoś może z tego korzystał, ponieważ nie wiem czy dobrze rozumiem, jeżeli przykładowo wykupię najdroższą opcję tygodniową za 162,5 oznaczoną jako linia 148 to czy mogę jeździć tylko i wyłącznie tą linią czy mogę też skorzystać np. z 144?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 12 Gru 2016 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Mam pytanko, czy ktoś korzystał z tej opcji dojazdu z lotniska VDA do Ejlatu ? ( mam namyśli, transfer RT z lotniska + tygodniowy)
Załącznik:
VDA-ETH.png
VDA-ETH.png [ 8.53 KiB | Obejrzany 2407 razy ]


jak wygląda bilet tygodniowy :D ? kierowca wpisuje datę i godzinę, system ? i czy on faktycznie jest 168H, czy np do któregoś dnia do godziny 24.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 30 Gru 2016 12:36 

Rejestracja: 28 Lis 2016
Posty: 33
Loty: 34
Kilometry: 95 784
Jadę z Eilat do Jerozolimy bus 444. Chcę po drodze zatrzymać się w Ein Bokek. Kupuję bilet do ein czy mogę kupić do Jerozolimy i wsiąść do następnego busa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group