Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:35 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Z samej Jerozolimy można jechać na tym za 40 ILS (kod oferty 375) Dojazd na lotnisko z Jerozolimy pociągiem 17ILS (po doładowaniu ravkav 25% taniej)

Polecam wszystkim ładowanie karty rav kav i kodowanie biletów przez aplikację Rav-kav online (telefon z nfc). Odpada szukanie i proszenie się w punktach jak to tutaj inni opisywali. Ładować można również na dowolną kwotę powyżej 30 ILS (tak aby jak najmniej zostało na karcie po powrocie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#302 PostWysłany: 27 Sty 2020 21:58 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
Mam kilka pytań, jeżeli ktoś może to proszę o pomoc. 6 lutego lecę na Ben Gurion (3 osoby). Już chyba wiem gdzie i jak kupię trzy karty rav kav. Jak dobrze zrozumiałem, to jak już będę je miał, to mogę doładować każdą po 30 szekli przez aplikację lub gdzieś w jakiejś budce? I tak już mając katre że środkami, będę chciał pojechać pociągiem do Jerozolimy. I tu mam pytanie, dla Was pewnie banalne. Jak sprawić, że na każdej karcie będą widniały bilety kolejowe do Jerozolimy. Mogę to zrobić w aplikacji, w jakiejś budce, czy ktoś w kasie mi załaduje te bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 27 Sty 2020 23:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Z tym że jednorazowy przejazd pociągiem z lotniska do Jerozolimy (17 szekli), nawet razem z przejazdem autobusem albo tramwajem w samej Jerozolimie (niecałe 6 szekli) jest tańszy od całodniowego kontraktu Jerozolima-Tel Awiw, bo taki trzeba byłoby w tym przypadku mieć.
Co do pytań:
- kasę można doładować na kartę gotówką w Public Transportation Information Center na lotnisku, od razu przy zakupie karty. Można też chyba już na stacji kolejowej. Apki nie przerabiałem.
- przy wejściu na lotniskową stację kolejową są automaty biletowe. Wsadzasz kartę do czytnika i wybierasz na ekranie bilet do Jerozolimy. Pracownik kolei pomaga, więc nie trzeba tego szczegółowo rozkminiać. Potem na bramce przy wejściu na stację trzeba przyłożyć kartę do czytnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 28 Sty 2020 09:24 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
Dzięki meczko. Jeszcze jedno, chce na jeden dzień jechać do Tel Awiwu. Czyli wtedy najlepiej wykupić ten kontrakt na jeden dzień? Jaki to by był, ile kosztuje i jak go kupić? Jak dobrze rozumie, będę mógł na nim jechać pociągiem z przesiadka na lotnisku, autobusami po Tel Awiwie i powrót pociągiem. Tylko nie będę mógł skorzystać ze środków na karcie, tylko dodatkowo doładować, czy kupić? Gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 28 Sty 2020 15:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Nie kupowałem nigdy tego kontraktu, ale z tego co wiem, to powinien być ten kontrakt 924 za 32,5 szekla - https://ravkavonline.co.il/en/store/confirm/3097
Obejmuje całe terytorium na mapie na stronie, czyli Tel Aviv, Jerozolimę i wszystko pomiędzy, łącznie z lotniskiem.
Ten kontrakt też jest ładowany na kartę Rav Kav, ale trzeba za niego osobno zapłacić. Nie można płacić kasą już załadowaną na karcie, bo kasa na karcie zawiera już zniżkę na pojedyncze przejazdy (przy załadowaniu dostaje się zawsze o 25% więcej).
Z tego co wiem, to można go kupić w każdym punkcie doładowań Rav Kav - to mogą być sklepiki z logo Rav Kav, sporo ich jest w mieście. Na pewno na dworcu autobusowym i kolejowym. Na 90% też powinno się go dać kupić w automatach biletowych na każdym przystanku tramwajowym w Jerozolimie. Jeżeli tak będzie, to może to być najwygodniejsza opcja. Można płacić kartą albo gotówką, automat wydaje resztę. Automaty działają po angielsku, te kontrakty ("day passes") nie są oznaczone numerami, ale opisowo. czyli powinien się w automacie nazywać "Jerusalem + Tel Aviv" albo podobnie. Jeżeli tak się nazywa i kosztuje 32,5 szekla, to na pewno ten :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 28 Sty 2020 17:05 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Najwygodniejsze kupowanie kontraktów całodziennych jak i ładowanie to przez aplikację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 28 Sty 2020 19:14 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Tak, tylko do doładowania karty przez aplikację trzeba mieć NFC w telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 28 Sty 2020 21:54 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
ratatam napisał(a):
Najwygodniejsze kupowanie kontraktów całodziennych jak i ładowanie to przez aplikację :)

Mam aplikacje i zarejestrowałem się. Na razie nic nie mogę zrobić, bo nie mam jeszcze karty. Mam telefon z nfc i myślę, że doładuję kartę bez problemu, najpierw jak wspomniałem za 30 szekli, żeby mieć na przejazdy jednorazowe, a później kupię kontrakt jak będę jechal do Tel Awiwu. I tu mam pytanie. Czy każda osoba musi mieć aplikację i sama doładować kartę, czy ja mając aplikacje i z mojej karty kredytowej mogę doładować każdą kartę rav kav oddzielnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 28 Sty 2020 22:03 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
-- 28 Sty 2020 20:59 --

Jedną aplikacją można wiele kart
rav-kav-online-aplikacja-ladowanie,1208,147758

-- 28 Sty 2020 21:03 --

meczko napisał(a):
Tak, tylko do doładowania karty przez aplikację trzeba mieć NFC w telefonie.

Dlatego czasem nie warto kupować chińczyków bez NFC ;)
Bilety można tez zakodować w automatach po zakupie przez aplikację/stronę - ale tego nie testowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 29 Sty 2020 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2238
złoty
ratatam napisał(a):
Dlatego czasem nie warto kupować chińczyków bez NFC ;)

Nie do końca jest tak różowo, jabłkiem z NFC (od 7 w górę) bez dodatkowego czytnika nie odczytasz np. Octopusa w Hong Kongu, ale androidem z NFC już tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 30 Sty 2020 13:42 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Witam, 7 lutego, w piątek będę lądował na Ben Gurionie w ok. 12.15. Stąd moje pytanie odnośnie transportu publicznego. Czy jest szansa żebym zdążył na autobus do Jerozolimy? Będę mało podróżował. Czy muszę mieć RAV KAV? Czy kupię bilet u kierowcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
O 12.15 to spokojnie jeszcze zdążysz na autobus do Jerozolimy. Strona https://www.bus.co.il/ pokazuje, że ostatni autobus w najbliższy piątek jest o 14.00, 7 lutego pewnie będzie tak samo. Nie musisz mieć karty Rav Kav, bilet na autobus 485 kupisz za gotówkę u kierowcy, cena 16 szekli.
Jak na razie przez cały piątek nie kursuje pociąg, który jest szybszy i wygodniejszy, więc masz wybór ograniczony do autobusu 485.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:47 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
meczko napisał(a):
O 12.15 to spokojnie jeszcze zdążysz na autobus do Jerozolimy. Strona https://www.bus.co.il/ pokazuje, że ostatni autobus w najbliższy piątek jest o 14.00, 7 lutego pewnie będzie tak samo. Nie musisz mieć karty Rav Kav, bilet na autobus 485 kupisz za gotówkę u kierowcy, cena 16 szekli.
Jak na razie przez cały piątek nie kursuje pociąg, który jest szybszy i wygodniejszy, więc masz wybór ograniczony do autobusu 485.


Czyli przy terminalu gdzie bede ladowal (Ryanair) mozna kupic bilet 485? Czy raczej jakis z przesiadkami, np nr 5 i pozniej dopiero do Jerozolimy? Czy musze jakos rezerwowac miejsce w autobusie? Obawiam sie, ze mnie bez karty po prostu nie wpuszcza ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Bilet na 485 kupujesz za gotówkę u kierowcy. Nie trzeba mieć karty. Masz kartę, płacisz kartą, jak nie to gotówką (kierowca wydaje resztę). Nie trzeba rezerwować i chyba nawet się nie da.
Przystanek jest zaraz po wyjściu z terminala, wyraźnie oznaczony.
Ten z przesiadkami to jest bardziej karkołomna opcja, bo podjeżdża się kawałek na przystanek na industrialnym wygwizdowie w kompleksie lotniskowym i tam się łapie autobus przelotowy chyba z Hajfy, który jak będzie pełny, to nie weźmie pasażerów - a w piątek przed szabatem jest spore ryzyko, że będzie pełny.
Gdybyś z jakiegoś powodu nie zmieścił się albo nie zdążył na ostatni 485, to zostaje Nesher sherut - 10 osobowe busiki za 67 szekli od osoby, zawożą w Jerozolimie pod wskazany adres. Wsiadasz i czekasz, aż się zapełni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:01 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Do TLV przylatuje we wtorek rano i chciałbym autobusem dostać się do Tel Awiwu. Czy autobus do Tel Awiwu odjeżdża z tego samego miejsca przed lotniskiem co do Jerozolimy? Ile kosztuje przejazd lotnisko Tel Awiw centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Do TLV to wygodniej będzie raczej pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:16 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@sanchopan po wyjściu z terminala 3 w TLV gdzie musze się kierować aby trafić na pociąg odjeżdżający do Tel Awiwu? Jaki jest koszt przejazdu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22494
Dżizas...

lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#319 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Według znaków na stację kolejową - ona jest na lotnisku po prostu. Kosztu nie pamiętam, ale jest to szybkie, częste i bardzo wygodne połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 01 Lut 2020 20:43 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Z tym wygodnym to różnie bywa - na lotnisko był tłok jak w pociągach podmiejskich GOP-u, ledwo zmieściliśmy się do środka...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group