Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 01 Sty 2018 13:26 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 1
Witam wszystkich, ponieważ co dopiero się zalogowałem.
Lecę do Tel Awiw 5-8 stycznia 2018i tez zastanawiam się nad wypożyczeniem auta. Korzystałem nie raz z wypożyczalni, zależy od państwa i oczywiście firmy, a w Izraelu jeszcze nie byłem. Moe dobra opcja byłoby wupypozuczene z kimś na polowe .( lecę tylk z Żoną i mamy pokój w centrum miasta ) , a chcemy może pojechać do Jerozolimy czy ewentualnie nad Morze Martwe - w sumiennie mam za dużo pomysłów gdzie i co tam warto zobaczyć i to tylko od piątku do niedzieli.

Pozdrawiam Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#242 PostWysłany: 01 Sty 2018 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2938
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
To najpierw proponuje się zdecydować co i w jakim zakresie chcesz zobaczyć. Ułatwi to wyliczenie opłacalności wypożyczenia. Jeśli po wypożyczeniu masz zamiar spędzić 1,5 dnia w Tel Avivie i pojechać do Jerozolimy, to szkoda pieniędzy i nerwów na branie samochodu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Artycjusz lubi ten post.
 
      
#243 PostWysłany: 02 Sty 2018 18:04 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnoście płatnego odcinka autostrady 6 - będę jechał z lotniska Ben Guriona do Ejlat. Nie mogłam znaleźć który konkretnie fragment jest płatny - czy ma ktoś jakiegoś linka do mapki z zaznaczonym płatnym fragmentem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 02 Sty 2018 18:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
Platny jest fragment do zjazdu Soreq.

Generalnie srednio oplaca sie jechac platna autostrada. Mi powiedziano, ze wypozyczalnia do kosztow przejazdu dolicza dodatkowo 15 usd wiec objechalem platny fragment.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:59 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Uwaga, kilka informacji nt wypożyczania auta w Izraelu (wypożyczalnia Eldan).

1. Można używać karty debetowej w wypożyczalni Eldan. Ja zrobiłem rezerwację przez WWW i wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie od wkładu własnego. Mimo ubezpieczenia, musicie na karcie mieć środki, które wam zablokują. U mnie było to 700 USD. Zablokowaną kwotę zwrócą wam po oddaniu auta, nawet w przypadku "totalnego zniszczenia pojazdu" (to są słowa pracownicy).
Osobiście posiadam kartę z wypukłymi napisami w banku ING.

2. Spokojnie możecie jechać na polskim prawie jazdy. Nikt się tym w ogóle nie zainteresował.
3. Róbcie rezerwację przez www, bo jest zniżka.
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 02 Sty 2018 23:42 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Wlasnie wrocilismy z Izraela. Bralismy na 4 dni auto w Eldan. Wziecie auta w srode wieczorem w Jerozolimie, zwrot w Telawiwie w niedziele. Nie ma dopłat za zwrot w innym miejscu.

1. Samochod klasa C, dostalismy Dacie Sandero, niecale 22k przebiegu.
2. Wydanie auta trwalo godzine. Malo kumaty gosc w garazu. Dodatkowo nie mowil angielsku (co w Izraelu rzadko sie zdarza). Auto w srodku ufajdane, na zewnatrz tez teoche rys. Wzielismy pelne ubezpieczenie by sie tym nie stresowac (pomimo, ze mam roczne w icarhireinsurance -> koszt 9 euro za dzien w Eldan wiec stwierdzilem, ze szkoda nerwow).
3. W trakcie jazdy w polowie wycieczki zapalila sie nam jedna z kontrolek. Nie mialem pojecia co oznacza a instrukcje dali tylko po hebrajsku. Na szczescie mialem pakiet internetowy aktywny to znalazlem, ze to cisnienie w oponach. Prawdopodobnie to blad czujnikow bo kola nie wykazywaly zadnych nieprawidlowosci az do konca wyjazdu (choc lampka dzielnie sie palila).
4. Blokada 730 usd mimo pelnego ubezpieczenia. Dosc luzno traktuja waluty. Rezerwowalem w euro a pobrali mi finalnie dolary samemu sobie przeliczajac -> uwaga wiec na karty walutowe
5. Autem mozna jezdzic po terytorium Izraela i po Autonomii po drogach w strefach B i C. Nie wolno wjezdzac do strefy A. Mozna jechac 90 z poludnia Morza Martwego na polnoc.
6. Zrobilismy autem ponad 700km. Wszystko bylo ok poza ta kontrolka. Zwrot bezproblemowy i sprawny. Pobiezna kontrola i haslo ze wszystko OK.
7. Co do platnych dróg to nie korzystalismy. Mozna jechac 6-ka od wezla z droga nr 3 na poludnie. Powyzej tego wezla platna. Oplata administracyjna dla Eldan to 50 szekli plus oplata za drogę. Platny jest tez tunel przez gore Carmel kolo Hajfy.

Bralismy w Eldan bo slyszelismy o nich pozytywne opinie i odpukac, chyba sie potwierdzilo. A samo zwiedzanie Izraela autem bardzo przyjemne. Drogi dobre, kierowcy troche narwani ale w granicach normy. Jednak jak ktos nie planuje wyjazdu poza Tel-Awiw/ Jerozolimę/ Betlejem to auto niepotrzebne (dodatkowo problemy z parkowaniem).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sie 2018 15:55, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:53 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Planuję wypożyczyć auto Eilat i oddanie w Tel Avivie.
Miałem wziąć na 2 dni ale widzę, że wtedy jest dopłata za one-way, jeszcze limit kilometrów.

I tak najciekawiej wygląda Sixt. Klasa Opel Corsa - 3 doby - CDW & TP (Deductible: US$ 438) (17usd/dzien) wychodzi w całości niecałe 83USD.

Ale przeglądam sobie jeszcze warunki i jest opcja:
Delivery & Collection
During Opening Hours
Within city limits a Delivery/Collection Service charge of 20.00 USD applies.
Outside city limits a charge between 30.00 USD and 50.00 USD applies.

Kurcze, czyli jeszcze dorzucą 20USD do tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:25 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Chciałem się podzielić doświadczeniami z wypożyczalni CalAuto (odbiór i zwrot na TLV, rezerwacja przez ECR).

Pełen obaw wobec nieciekawych opinii na forum byłem podwójnie czujny, lecz wszystko skończyło się dobrze.

Jeśli chodzi o szczegóły:
1) odbiór samochodu dosyć szybko poszedł - próbowali wcisnąć dodatkowe ubezpieczenie, po odmowie nie było propozycji dalszych dodatków,
2) zablokowane na kk 4.000 ILS,
3) na wydruku umowy kwota 211 Euro, podczas gdy na potwierdzeniu z ECR kwota 139 Euro - na moje pytanie powiedział, że ta wyższa to z VATem i podatkiem lotniskowym, których nie będę płacić
4) auto - Chevrolet Spark z automatem z 2016 r., oględziny standardowo,
5) zwrot auta - oględziny bez uwag,
6) zamknięcie kontraktu w biurze - chcieli ściągnąć ok. 180 Euro (zakładam, że z podatkiem lotniskowym i bez VAT), pokazałem wydruk z ECR na 139 Euro, pracownik zeskanował go, podpiął do umowy i powiedział, że zmodyfikuje umowę i pobiorą 139 Euro,
7) po 3 dniach od zwrotu samochodu obciążenie kk na 139 Euro,
8) blokada na 4.000 ILS zniknęła z karty przed zwrotem samochodu.

Podsumowując, trzeba pilnować kwoty i wykłócać się o swoje, ale poza tym bezproblemowo (mam nadzieję, że mi już nic z karty nie pobiorą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:38 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 97
Pytanie
Będę wynajmować auto w Eiliacie jutro ( przez nagła zmianę planów), jako ze jedyna czynna dłużej wypożyczalnia do 18:00 to Europcar to na nich padnie. W centrum powinienem byc okolo 17:00
Znalazlem zapis ze potrzebne jest miedzynarodowe prawo jazdy - bukuje przez Rentalcars
Czy ktos wypożyczał Z Europcar i bez problemu na naszym prawo jeździe mozna bylo brac ?
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 10 Sty 2018 10:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8824
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Tak, wypożyczałem w niedzielę bez problemu. Nie musi być międzynarodowe prawo jazdy, o ile krajowe jest w alfabecie łacińskim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manro1 uważa post za pomocny.
 
      
#251 PostWysłany: 11 Sty 2018 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Ile trwał w Waszym przypadku zwrot depozytu w Eldan?
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
spad uważa post za pomocny.
 
      
#252 PostWysłany: 19 Sty 2018 02:05 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 1
Witam,

w calej mojej podrozniczej karierze nie mialam okazji jeszcze wynajmowac auta. Prosze wiec o pomoc i opinie. Planuje wypozyczyc auto 22 stycznia na lotnisku TLV i oddac 26tego w Eilacie. Chcialabym skorzystac z wypozyczalni Eldan. I teraz pytanie- rezerwowac przez rentals czy bezposrednio w Eldanie? Kwota z pelnym ubezpieczeniem w obu przypadkach wychodzi niemal identyczna. Dodatkowo w rentals mam wyszczegolnione, ze ubezpieczenie obejmuje szyby, lusterka opony itp. W eldanie jestem pewna za sa szyby, ale nie wiem jak z oponami??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 19 Sty 2018 15:23 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Falka?! napisał(a):
Ile trwał w Waszym przypadku zwrot depozytu w Eldan?
Okolo 4-5 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 21 Sty 2018 01:38 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 1
to mój pierwszy post więc witam wszystkich :D
pytanie za 100pkt, czy ktoś korzystał z wypożyczalni Budget i płacił kartą debetową? Do TLV lecę we wtorek, najtańsza opcja wypożyczenia auta na tydzień jaką udało mi się znaleźć to właśnie Budget przez Rentalcars, piszą tam jednak, że "firma nie akceptuje kart debetowych", ten sam komunikat jest jednak przy Eldan ale:

rexxx napisał(a):
Uwaga, kilka informacji nt wypożyczania auta w Izraelu (wypożyczalnia Eldan).

1. Można używać karty debetowej w wypożyczalni Eldan(...)


:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 03 Lut 2018 18:10 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 20
Podbijam temat, czy w wypożyczalni Cal Auto lub Budżet - można płacić i zostawić depozyt na karcie debetowej? Konkretnie walutowej Alior Banku?
Czy ktoś probował?

Będę wdzięczna za pomoc - wylatuję w poniedziałek, za dwa dni i nie wiem czy rezerwować przez internet:(

pozdrawiam
Yennifer

jakubwgawel napisał(a):
to mój pierwszy post więc witam wszystkich :D
pytanie za 100pkt, czy ktoś korzystał z wypożyczalni Budget i płacił kartą debetową? Do TLV lecę we wtorek, najtańsza opcja wypożyczenia auta na tydzień jaką udało mi się znaleźć to właśnie Budget przez Rentalcars, piszą tam jednak, że "firma nie akceptuje kart debetowych", ten sam komunikat jest jednak przy Eldan ale:

rexxx napisał(a):
Uwaga, kilka informacji nt wypożyczania auta w Izraelu (wypożyczalnia Eldan).

1. Można używać karty debetowej w wypożyczalni Eldan(...)


:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:28 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 20
Polecam zwiedzanie Izraela samochodem.
Z Budget Rental - na 5 dni + kilka godzin zapłaciliśmy 80 EUR.
Z lotniska nie warto - dodatkowa opłata ok 40EUR., w Centrum jest biuro, gdzie można dojechać za 15 NIL i stamtąd wziąć auto.
NIE trzeba karty kredytowej, my płaciliśmy i zostawiliśmy depozyt na walutowej debetowej z Alior Kantor.

Wszędzie bez problemu dojechaliśmy, nigdzie nie płaciliśmy za parking. Wszędzie znaleźliśmy parking za free.
Przejechaliśmy prawie tysiąc kilometrów, wjeżdżaliśmy do Autonomii Palestyńskiej (Jerycho i Betlejem) bez problemów.

Yennifer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 23 Lut 2018 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Czy dobrze zrozumiałem, czytając prawie cały ten wątek, że wypożyczalnie (Eldan lub Europcar) zezwalają na wjazd na teren Autonomii Palestyńskiej poruszając się tylko drogami nr 1 i 90? Chcemy jechać do Jerozolimy oraz nad Morze Martwe z Tel Awiwu, więc taka Kalia Beach jest najbliżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 23 Lut 2018 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@monroe Tak, zresztą wszystkie wypożyczalnie, nie tylko wymienione. Do Kalia spokojnie możesz jechać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 23 Lut 2018 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Ok, dzięki wielkie. Myślałem, że będę musiał objeżdżać tereny Autonomii i dzienny limit nie wystarczy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 20 Mar 2018 20:17 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
Cześć,

Czy ktoś wypożyczał samochód przez stronę expedia w Izraelu? Auto które mnie interesuje (polo) kosztuje w wypożyczalni dollar 68$ (3dni) do tego mogę dodać ubezpieczenie za 11$ za dzień, czyli razem wychodzi około 100$ za 3 dni. I teraz moje pytania:

Czy dollar ma swoje biuro na lotnisku TLV ?
Czy orientuje się może ktoś czy to dodatkowe ubezpieczenie za 11$ całkowicie znosi moją odpowiedzialność finansową w przypadku, kradzieży, uszkodzenia auta, zbitych szyb lusterek itp?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group