Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 06 Gru 2017 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2938
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wszystko zależy od Twojego planu. Ja, np. lece teraz na trzy dni, ale biore samochod tylko na pełny jeden, by pokazać współtowarzyszom Morze Martwe i zjechać do darmowego Ein Bokek. Przy 5 osobach wyjdzie lepiej niż autobus egged i wstęp do Kalya Beach.
Wypożyczenie auta i zwiedzanie Jerozolimy to strata czasu i nerwów.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#222 PostWysłany: 06 Gru 2017 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jedziemy tydzień i 1 max 2 dni chcieliśmy być w Jerozolimie oraz Betlejem, pozostałe to objazdówka Morze martwe, Masada, Galilea.
mam obawę że drogi będą pozamykane jak zrobi się grubsza zadyma, a siedzenie tydzień w apartamencie to nie to o co nam chodziło :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 06 Gru 2017 10:49 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
No mój plan jest taki zeby zobaczyc ważniejsze miejsca. Jerozolima, Betlejem, w miarę możliwości Jerycho ale nie koniecznie no i napewno wyskoczyc na moment nad morze martwe, ten Ein Bokek z tego co piszecie bedzie dobrym miejscem. Takze bez samochodu sie nie obędzie a i jeden dzien to za mało na tyle miejsc. Jedynie zostaje mi wynajęcie na ten termin co pisałem z tym ze skocze sam na lotnisko i oddam wczesniej żeby dodatkowo nie płacić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 06 Gru 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My wstrzymujemy sie z decyzja o wylocie środowym do soboty, do tego momentu mogę auto odwołać bez opłat, apartament mieliśmy dopiero płacić teraz, ale nasz host przyjął z zrozumieniem nasze obawy związane z sytuacja polityczną i nie obciąży na kosztami jak zrezygnujemy.
Czekamy zatem na rozwój sytuacji.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 06 Gru 2017 12:48 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 6
Sytuacja polityczna się zaostrzyła nieco... co będzie za miesiąc? Szkoda,że nie ma mozliwości zwrotu kasy za bilety lotnicze z tego powodu. I mam pietra z powodu relacji i przygód w wypożyczalniach samochodów. Nikt nie lubi być naciągany, a bez biegłej znajomości angielskiego jest się na z góry przegranej pozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 06 Gru 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
tez mam pietra, za bilety zwrotu kasy prawie wcale jak by co bo taryfa w LO Economic Saver :(. Z wypożyczalnia mam zamiar poradzić sobie tak że wszystkie emaile wydrukuje i zabiorę szczególnie że ich pracownik się podpisał pod nimi :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 06 Gru 2017 12:59 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 6
o, to jest pomysł! Pokoresponduję sobie z wypozyczalnią ,ustalę na sztywno warunki i zaatakuję papierem w odpowiednim momencie :lol:
@Dryblas, wybrałes już wypozyczalnię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wrocilem w niedziele w nocy Eilat/Tel Awiv/Jerozolima
rower/autobus czego sie tak naprawde boicie na chwile obecna?
ze wojna z Iranem wybuchnie pojutrze?

@Dryblas najpierw zapytaj jaki Wam samochod podstawia: automat czy manual?
dla jezdzacych juz jednym i drugim bez roznicy, ja musialem zrobic najpierw dwa kolka w garazu podziemnym
nim podpisalem odbior automatu by poczuc jak sie tym jezdzi /debiut w zyciu/
moze sie jeszcze Twoj urlop nie zaczac, a bedziesz sie martwil nie wojna, a przetartym blotnikiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 06 Gru 2017 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@correos Na co dzień jeżdżę i manualem i automatem bo i taki i taki w domu jest, wiec spoko, ten dylemat w porównaniu z autem z kierownica u pasażera :D jak na Malcie (zgapiłem się że to była brytyjska kolonia i ruch odwrotnie niż u nas) to dopiero była przygoda a auto w manualu i trzeba było lewa ręka zmieniać biegi, na szczęście@ przyjaciel pomógł i przerzucał jak jeździmy razem
:mrgreen:
@pampasowiecc mamy wybrana wypożyczalnie Budget (promo w Miles &mores było do końca listopada za booking naliczali 5000 mil.)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 07 Gru 2017 14:31 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
http://www.rentalcars.com/
a korzystał ktoś z ej strony?Bardzo dobre oferty mi tu dało z odbiorem i zwrotem na BenGurionie, więc pytanie na ile to są końcowe ceny, a na ile się potem zdziwię;-))))
ok 300zł za 3 doby z pełnym ubezpieczeniem na wszystko z hertza, prze stornę hertza drożej o 30%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:18 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Ja korzystałem kiedys w Norwegii dwa razy i teraz jesli mój styczniowy Izrael dojdzie do skutku to zamierzam znowu u nich wziąć bo rzeczywiście mieli lepsze ceny niz pozostali pośrednicy lub bezpośrednio wypożyczalnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 08 Gru 2017 11:57 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Santina napisał(a):
http://www.rentalcars.com/
a korzystał ktoś z ej strony?Bardzo dobre oferty mi tu dało z odbiorem i zwrotem na BenGurionie, więc pytanie na ile to są końcowe ceny, a na ile się potem zdziwię;-))))
ok 300zł za 3 doby z pełnym ubezpieczeniem na wszystko z hertza, prze stornę hertza drożej o 30%

Sprawdź w warunkach umowy dopłatę za wypożyczenie na lotnisku, mi wyskoczyło za 4 dni 42 $. Bez tej opłaty widzę na easy terra oraz holidaycars, tam niestety mniejszy wybór markowych wypożyczalni.
Korzystał ktoś z Cal auto? Są najtańsi, nie chciałbym aby byli najdrożsi :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 09 Gru 2017 14:25 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
No ja zaznaczyłam, że chcę wypożyczyć i oddać na Ben Gurionie, to mimo tego jeszcze gdzieś mam odhaczać, że lotnisko?To muszę poszukać gdzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 09 Gru 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2938
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jak w wyszukiwaniu już było lotnisko to nie musisz odhaczać. Jedynie sprawdzić czy airport tax/surcharge jest wliczona, czy nie. Czasem jest to trochę ukryte i dopiero w warunkach dopisana opłata za "special locations".
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:05 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Kurczę, ale przeczytałam gdzie indziej o przebitych oponach..
Jak mam flaka w Polsce to wiem do kogo muszę zadzwonić, żeby mi wymienili oponę;-)nie śmiać się-jestem kobietą i od tego są mężczyźni;)a tam?Albo jak wybiją szyby?To jaka jest procedura?Muszę wtedy od razu jechać do wypożyczalni?Czy olać mogę i dopiero przy oddaniu-a tu jest taki mały problemik, bo nie mam 2 okienek w autku?Oczywiście ubezpieczenie wezmę pełne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 12 Gru 2017 21:31 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
Jeżeli coś sssię dzieje z samochodem masz numer alarmowy na który dzwonisz i w ciągu 2-3 godz przyjezdza serwis , sam miałem przygodę nie wyłączyłem na noc świateł i padł akumulator, ale szybko pojawił się ktoś osobówką i podładował akumulator i mimo że nie miałem dodatkowego ubezpieczenia nie skasowali mnie za to , a z pełnym ubezpieczeniem nie masz się co martwić . Jedyne na co uważaj jeśli będziesz parkować w Jerozolimie (jeśli jakimś cudem uda ci się znależć miejsce ) to wyznaczone do tego miejsca bo chętnie zostawiają mandaty za szybą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 12 Gru 2017 22:18 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Santina napisał(a):
No ja zaznaczyłam, że chcę wypożyczyć i oddać na Ben Gurionie, to mimo tego jeszcze gdzieś mam odhaczać, że lotnisko?To muszę poszukać gdzie...

Czytaj w warunkach umowy, tam jest o opłacie lotniskowej jak również inne ciekawe informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 21 Gru 2017 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2938
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Blokada zeszła, nic przykrego się już, odpukać, nie powinno wydarzyć, opisuję więc wypożyczenie w Sixt (Shlomo). Co prawda w Jerozolimie, ale nie ma sensu rozbijać na dodatkowy temat.
Przyznam, że ze zdziwieniem czytałem Wasze posty o tym, jak bardzo w Izraelu naciągają na wypożyczaniu samochodów. Zwłaszcza, że przed czterema laty wypożyczałem na 5-6 dni i nie było problemu, poza drobna scysją o ilość paliwa przy zdaniu, ale rozstrzygniętą na naszą korzyść.
Wybrałem Sixta po przejrzeniu ich oferty, a także pozytywnych wspomnieniach z wypożyczeń na Cyprze (nie policzyli nic za złapanego kapcia) czy z Lipawy (wypożyczenie poprzez miejscową agencję turystyczną, auto podstawiono prawdopodobnie aż z Rygi). Siwych włosów przyprawiło mi czytanie opinii w googlu o dokładnie tym oddziale Sixta, na King David w Jerozolimie ale odwrotu nie było.

Auto miało służyć by współtowarzyszom podróży pokazać przede wszystkim Morze Martwe. Przy 4 osobach wydawało się to bardziej opłacalne niż autobus i płatny wstęp do Kallya Beach. Auto wzięte na dobę.

Wziąłem klasę Hyundaia i20 + redukcja wkładu własnego do zera w przypadku uszkodzeń (SCDW) za 12 euro + dodatek na szyby i opony (2+3 euro). Sumarycznie wypożyczenie na potwierdzeniu wyszło 42 Euro. 20 euro pobrane zostało w momencie rezerwacji poprzez stronę www czego w momencie odbioru pani nie była w stanie odnotować. Drugim małym zgrzytem było to, że pani nie poinformowała o fakcie wzięcia depozytu, ani jego wysokości. Po dopełnieniu formalności zostaliśmy odesłani do parkingu podziemnego Mamilla znajdującego się o 5 minut drogi spacerem. Dają mapkę, która jednak niewiele daje i by wejść do owego parkingu trzeba się nagłowić. Podpowiem więc, że schodkami umieszczonymi na mapce trzeba wejść na dziedziniec "od zaplecza", tam zawrócić przez lewe ramię, wejść do pomieszczenia z windami i zjechać na poziom minus 3 :) Tam przejść jeszcze z 80 metrów i jest szansa, że zobaczymy logo Sixt.
Alternatywnie możemy olać schodki zaznaczone na mapie i przejść kolejne 80m i wejść wjazdem na teren parkingu.

Tam znajduje się kolejne biuro - pani sprawdza wydane dokumenty, inny pan bierze kluczyki i wyprowadza auto na środek celem oględzin. Uszkodzenia nie są zaznaczane w formie tradycyjnego formularza ze schematem auta, ale pan robi fotki komórką. Warto więc, żeby potem nie było miejsca na pomyłki/manipulacje wejść mu gdzieś tam sprytnie w kadr, oraz robić też swoim telefonem mając jednocześnie jego w kadrze :mrgreen:

Dostaliśmy Clio 1,2 z automatem. Przebieg niecałe 70 000km, ale auto sprawowalo się bardzo dobrze. Przejechaliśmy z Jerozolimy trasą nr 1 i 90 aż do Ein Bokek.

Oddanie - oddanie odbywa się tylko w biurze na parkingu podziemnym. Mała "wtopka" z ilością paliwa. Wieczorem dnia poprzedniego dotankowanie an stacji. Wiele autko nie spaliło, ale oddanie mialo być z pełnym bakiem. Mimo, że słyszałem jak nalewającemu "odbija" dystrybutor, to okazał się, że wskazówka pokazywała niby full ale nie tak jak powinna czyli leciutko powyżej strzałki ale była poniżej. Mój błąd, ale mając od stacji do hotelu 60 metrów nie zerknąłem na wskaźnik.
Szczęśliwie pan z Sixta wytlumaczył gdzie jest stacja (2 minuty drogi) i pozwolił pojechać. Chwila moment, dotankowanie i byliśmy spowrotem. Oddanie to ponowne fotografowanie auta i wizyta w biurze. Limit dzienny kilometrów wynosił 200, przekroczyliśmy o 19km i doliczono niecałe 4 euro dopłaty (0,2 euro/km). Płatność za całe wypożyczenie odbywała się przy zwrocie i tutaj już pani widziała, że w momencie rezerwacji ściągnięto 20 euro, toteż pobrała jedynie brakującą kwotę.

Suma summarum nie doliczono mi nic ponad to co miałem na "kwicie", nie próbowano nakłaniać do żadnych niezbędnych dodatków itd itd. Nie wiem, może inaczej traktują ludzi, którzy mają rezerwacje bezpośrednio u nich, a inaczej tych robiących przez brokerów.

Warto też wspomnieć o parkowaniu. Uważam, że z parkowanie auta w nocy nie ma dramatów. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji, ale ja spałem niedaleko Starego Miasta, w Hotelu Addar i bez problemu mialem gdzie zostawić auto, w zasadzie pod samym oknem. W dzień ten parking jest płatny i to płatny jedynie komórką, co stanowi duży problem, ale w nocy jest za darmo (od 18 do 8 rano)
Schemat poniżej:na czerwono zaznaczone miejsca gdzie wieczorem było sporo miejsca.

Załącznik:
parking.jpg
parking.jpg [ 108.5 KiB | Obejrzany 1329 razy ]



Reasumując przy 4 osobach auto wyszło: 55zł za wypożyczenie i 25zł za paliwo (paliwo powinno wyjść taniej bo coś podejrzanie dużo weszło przy dwóch dotankowaniach...więc wyczuwam, na którejś stacji szwindel 8-)) za osobę.
Opcja autobusowa + płatna Kallya Beach kosztowałaby okolo 60zł za wstęp plus około 30zł za autobus przy założeniu kupna karty i dobowego biletu (normalnie, około 45zł RT)

Jak widać opłacało się, zwłaszcza że 1) plaża w Ein Bokek, mimo braku błota dużo przyjemniesza 2) towarzysze zobaczyli jednak dużo więcej jadąc drogą 90 plus wstąpiliśmy do rezerwatu Ein Gedi.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 28 Gru 2017 16:15 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Hej,

Zamierzam wynająć samochód w Tel Awiw - lotnisko Ben Gurion i przetransportować się do Eljat. Nigdy nie miałem problemu z wypożyczalnią (do tej pory 'markowe' wypożyczalnie - Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, Włochy...) Po przeczytaniu kilku postów widzę, że w Izraelu może nie być tak przyjemnie. Jaką wypożyczalnie polecacie na lotnisku? Jadę kilka dni odpocząć i nie mam ochoty użerać się przy okienku z osobą która chce minie naciągnąć na $$ lub oszukać. Najtańsza jest Cal Auto ok. 380 zł za 3 dni odbiór z lotniska full to full ale opinie o tej wypożyczalni są rożne. Choć na holidayautos ma dobra opinie. Dodatkowe ubezpieczenie zamierzam kupić przez travelsupermarket wychodzi jakieś L20 funtów na 3 dni i obejmuje pojedyncza szkodę do L6000 funtów. Dzięki za podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 28 Gru 2017 16:59 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
Ja bralem z Budgetu, 5 dni za 150€, bez zadnych dodatkowych oplat na miejscu.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group