Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:56 

Rejestracja: 22 Paź 2017
Posty: 3
Padre, niestety muszę odpisać tutaj, bo jestem świeżą użytkowniczką i nie mogę odpisywać na PW :D Napisz mi proszę na PW swój nr telefonu, bo lecę ze znajomymi w podobnym terminie 6.11 - 17.11 i też myślimy o wynajęciu autka. Może dałoby się dogadać na jakieś wspólne zwiedzanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#182 PostWysłany: 25 Paź 2017 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 16
Loty: 23
Kilometry: 62 649
brałem auto w europcar 4 dni 174 dolce full ubezpieczenie (bez opon szyb) 800 dolców depoztu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 30 Paź 2017 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
vincenz napisał(a):
Darmowy parking jest na pewno przy porcie w Jaffie (32.049566,34.748232) oraz na północy miasta (32.049566,34.748232).


Czy ktoś może ostatnio parkował na tym parkingu przy Jaffie i może potwierdzić, że jest on darmowy? W przyszłym tygodniu zamierzam tam parkować i nie chciałbym się niemiło zaskoczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 22 Lis 2017 16:12 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Wypożyczalnia ELDAN i depozyt.

Czy wykupując sobie to ich ubezpieczenie "Excess Waiver", nie blokują środków na karcie?
Bardzo głupia sprawa, ja nie mam karty kredytowej, a chce wynająć auto i nie mam jak tego zrobić.
Przy okazji właściciel KK musi być też kierowcą, co akurat w moim przypadku powoduje, że mój kolega który ma kartę odpada, bo nie ma w ogólę prawa jazdy.

Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 27 Lis 2017 12:18 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Mam ten sam problem. Kontaktowałem się z nimi i bez karty kredytowej nie ma możliwości wynajmu, nawet przy wykupieniu opcji "Excess Waiver". Zna ktoś wypożyczalnie w Izraelu, która nie wymaga karty kredytowej albo zna jakiś sposób żeby to ominąć? Ja osobiście szukałem, pisałem i takiej nie znalazłem. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 29 Lis 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Bookowałem sobie dziś Nissana Micre TLV airport z Budget na 7 dni 165$ + 84$ top CDW i Top TP ewentualnie 20$ za szyby i opony. blokada na karci ma wynieść 1000$ napisałem że strasznie dużo ale na razie cisza, jak na Malcie brałem auto to przy ful ubezpieczeniu blokada była 250€ to jakieś 300$.
PS. bookując z strony Miles & Mor z budgetem macie do końca miesiąca 5000 mil :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 29 Lis 2017 18:53 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Rozumiem, że rezerwacja z kartą debetową? Akurat Budget odpada bo pobierają 308$ za zwrot w innej lokalizacji :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 29 Lis 2017 20:35 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 7
Tomek_22 napisał(a):
Rozumiem, że rezerwacja z kartą debetową? Akurat Budget odpada bo pobierają 308$ za zwrot w innej lokalizacji :roll:


Hej wszytskim, brałem auto w Budget 6 listopada w Ashdod, oddawałem 9 dni później w Tel Avivie, nie było żadnej opłaty za zwrot w innej lokacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 29 Lis 2017 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Tomek_22 napisał(a):
Rozumiem, że rezerwacja z kartą debetową? Akurat Budget odpada bo pobierają 308$ za zwrot w innej lokalizacji :roll:

Bookowałem na kartę kredytową Master Card, u nas pobranie auta i zwrot na lotnisku wic nie sprawdzałem kosztów zwiazanych z zwrotem w innej lokalizacji
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 29 Lis 2017 23:46 

Rejestracja: 05 Lis 2016
Posty: 3
-- 29 Lis 2017 23:42 --

Michal Szyszka napisał(a):
vincenz napisał(a):
Darmowy parking jest na pewno przy porcie w Jaffie (32.049566,34.748232) oraz na północy miasta (32.049566,34.748232).


Czy ktoś może ostatnio parkował na tym parkingu przy Jaffie i może potwierdzić, że jest on darmowy? W przyszłym tygodniu zamierzam tam parkować i nie chciałbym się niemiło zaskoczyć.

Tak, darmowy. Kilka dni temu tam byłem i własnie na nim parkowałem

-- 29 Lis 2017 23:46 --

rexxx napisał(a):
Wypożyczalnia ELDAN i depozyt.

Czy wykupując sobie to ich ubezpieczenie "Excess Waiver", nie blokują środków na karcie?
Bardzo głupia sprawa, ja nie mam karty kredytowej, a chce wynająć auto i nie mam jak tego zrobić.
Przy okazji właściciel KK musi być też kierowcą, co akurat w moim przypadku powoduje, że mój kolega który ma kartę odpada, bo nie ma w ogólę prawa jazdy.

Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Mi dwa lata temu udało się bez karty kredytowej wynająć. To był Hertz. Chcieli kartę, ale jakoś w zamieszaniu przyjęli tą z Mbanku wypukłą. Pobrali depozyt a potem oddali. Coś tam po swojemu mówił ale wynajął samochód. Trzeba tylko ustalić na niej duży limit na zakupy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 30 Lis 2017 08:49 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Wypożyczaliscie kiedys ze stronki arguscarhire.com?

Interesuje mnie wynajęcie na lotnisku w TLV 5-8.01.2018 i wyrzuca mi cenę 160e z Budget z dodatkowym assistance.
Myślicie ze to dobra cena czy kombinowac dalej?

Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 30 Lis 2017 09:28 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
bez sensu płacic 36 eur za 3 dni ubezpiecznia za 66 eur kupujesz roczne ubezpeiczenie na icarhireinsurance.com>
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:16 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
No niby bez sensu ale to i tak na 4 osoby takze nie wychodzi jakos duzo wiecej do ogólnego kosztu a spokojna głowa bedzie. A co do arguscarhire, wypożyczał ktos tam?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 02 Gru 2017 20:11 

Rejestracja: 02 Gru 2017
Posty: 7
Hej,
W najbliższy czwartek wybieram się z 6os. grupą do Tel Awiwu. Myślałam o wypożyczeniu dla nas samochodu na 3 dni. Nigdy wcześniej nie korzystałam z wypożyczalni samochodów. Nie do końca wiem, jak to działa i nie do końca wiem, czego się spodziewać. Przejrzalam strony oferujące samochody, ale nie rozumiem jak to wygląda z ceną i jak dużych kosztów powinnam się spodziewać. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Lub może ktoś doświadczony poradziłby mi inny sposób zwiedzania Izraela w tak krótkim czasie, biorąc też pod uwagę szabat... pozdrawiam, Magda ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 02 Gru 2017 21:44 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Mój "ulubiony" fragment z rytuału najmu z ostatniego pobytu:
miejsce - desk jednej z najpopularniejszych wypożyczalni na przylotowym terminalu w TelA / deja vu z wypożyczeniem w innej wypożyczalni parę lat wcześniej

TO NIE JEST ŻART - to się dzieje naprawdę :
[na ekranie dotykowym miejsce na podpis z ramką zasłaniającą cały tekst,
proszę o wydruk, a tam cena zamiast 221 EUR - ... 447 EUR i to jako sama cena najmu,
bo blokada na karcie i tak 4500 zł , dyskusja trwa... gdzieś po drodze: ]

- przecież cena miała być niższa...
- no tak, ale przygotowaliśmy Ci prawie nowe auto
- a co to ma do rzeczy?
- no wiesz, ale zapłacisz mniej niż tu podpisujesz, bo później nie policzymy Ci Vatu
- to czemu muszę podpisać wycenę, że na pewno zapłacę więcej?
- bo to może zmienić tylko manager, on jest bardzo ważny
- ale dla mnie ważne jest by podpisać tyle na ile się umowilismy
- no to dajemy Ci automatyczną skrzynię
- świetnie, ale ja nie muszę mieć automatycznej skrzyni
- no ale skoro świetnie to musisz za nią trochę zapłacić. No i 18 Szekli dziennie za doubezpeiczenie
- 18 Szekli dziennie dodatkowo, no dobra niech już bedzie
- Oooo! to podpisuj... Tylko wiesz 18 to jak małe auto, a na to twoje to doliczymy Ci po 34, albo jakoś tak... nie, kolega mówi, że będzie z 50 - tak, bo Van, nowy, ładny...
- ja nie jestem nienormalny, przestan zartować, nie podpisze tego i chcę to auto co mam na voucherze!
- dobra, nie denerwuj się, dorzucimy Ci nawigację i internet z możliwością podpięcia pięciu urządzen
- no ok, nie można było tak od razu
- no wiesz, to będzie za ten internet dodatkowo 99 szekli
- przecież miało być gratis
- nie powiedziałem gratis tylko, ze Ci dorzucimy, a ty kiwałeś głową
- kiwałem głową z politowaniem
- to Ty chyba nie chcesz w ogóle tego naszego samochodu!
- chcę, ale ten co zamówiłem
- tego nie mogę Ci pożyczyć, bo już wydrukowałem Twoją umowę, bierzesz czy nie?
I tak ponad godzinę, a 2m obok inny nieszczęśnik, nie czekałem w kolejce, bo kobieta przede mną "rzuciła" papierami i poszła w długą. Ja byłem przygotowany, ze tak może być (nie musi, ale tam "może") więc starałem się doczekać finału. W innych krajach (i jak trafisz na cywilizowanego pracownika tu) to kretyństwo kończy się po dwóch uciętych twardo propozycjach. Tu - każdy szekielek działa niczym afrodyzjak, amant nie odpuszcza.

W następnym odcinku...
Oddanie samochodu w tym samym miejscu czyli... zupełnie gdzie indziej, gdzie możesz zadzwonić - pamiętając, że minuta rozmowy to 10 zł :)


Daruję Wam - i streszczę:


@MagdaEm93
Szczerze? Jeśli to ma być pierwsze w życiu wypożyczenie - zrzuć to na kogoś innego z Twojej 6-os ekipy, a jeśli nie możesz to zrezygnuj z najmu i skorzystajcie z komunikacji. Prześledź forum - opcji na taki trip jest opisanych sporo, także z utrudnieniami szabatowymi - i skoro jedziecie grupą nie główkuj nad tym w pojedynkę. Absolutnie nie mam potrzeby ani ochoty demonizować, ale to nie jest kraj pro-turystyczny. Ma to swój urok gdy eksplorujesz go mając doświadczenie, ale może też bardzo popsuć Ci urlop, gdy nie masz instynktu doświadczonego podróżnika.

Z moich doświadczeń KONKRETNIE tam (dwa wyjazdy, trzy wypożyczenia) - nie trafiłem na wypożyczalnię, w której wszystko poszłoby zgodnie z planem ..., tzn. bez upartych prób naciągania, podsuwania ubezpieczen, podwyżek, błędów, przeoczeń, zapomnień, wielu sztuczek ni to nieporadnych ni to paskudnych po prostu. Za wszystko za co da się zmusić do dopłaty słono się kierowcę łupi. Ostatni raz - tydzień temu - wyjechałem w stanie furii nie otrzymawszy żadnych wyliczeń ani potwierdzeń po oddaniu auta - tona bzdur opowiadana przez pracowników, masa obietnic "że zaraz", "że ktoś", "że juto manager" itd.
Koszty parkingów absurdalne, a zasady (lubisz czytać znaki drogowe dotyczące parkingów w nieznanym języku - w dodatku od prawej do lewej?) nie do wymyślenia ;) Banalny wydawałoby się zakup paliwa, może okazać się za pierwszym razem 20-minutową batalią o pokonanie sekwencji zaporowych komunikatów ;) Po prostu na pierwsze w życiu wypożyczenie odradzam Ci zdecydowanie najem akurat w tym kraju, naprawdę. Pożycz coś w Polsce na weekend, zapłacisz niewiele, a oswoisz się z procedurą i ryzykiem, rzadziej niż tam tanim cwaniactwem. A potem wypożyczenia na świecie będą prostsze.
Za to polecam Ci forum w kwestii wyprawy bez auta.
Reasumując - zjeździłem wiele, wypożyczanie tam traktuję nadal jako loterię. Byłem też w 7 os. 3 dni nieco ponad tydzień temu - prosty wydawałoby się najem starego wygi trwał - ponad godzinę przy kontuarze! + pół przy odbiorze auta z parkingu. Paranoja trudna do opisania. Mały busik. Wracając nie miałem przez miniony tydzień bladego pojęcia czy z karty zejdzie 1300 zł czy 2500 (jak próbowano) czy 4500 które było zablokowane i - niczym ubezwłasnowolniony - niewiele mogłem w tej sprawie zrobić. A fakt posiadania internetowego vouchera najmu na... 221 EUR mogłem sobie między bajki włożyć. Gdyby nie kilkanaście detalicznych własnych zdjęć auta z każdej strony i w środku z momentu najmu - to przy oddawaniu osiwiałbym.
Ściągnięto 1300 - co uważam za uśmiech szczęścia (ciekawe czy na tym się skończy) i był to zdecydowanie spokojniejszy wyjazd niż poprzedni.
Nie mam żadnych uprzedzeń narodowościowych, na ich granicy nie irytuję się lecz ze spokojem i uśmiechem odpowiadam na te "pytania", ale kwestia najmu aut tam oraz parkowania budzi we mnie najgorsze, niecenzuralne, przemyślenia - tyle ;) I nawet swoboda poruszania się autem po tym pięknym ciekawym i niedocenionym kraju - tego wrażenia nie zamaże... Jeszcze raz głośno: odradzam najem tam auta jako pierwsze w życiu wypożyczenie.


Ostatnio edytowany przez Artycjusz, 02 Gru 2017 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 02 Gru 2017 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Toś mnie nie uspokoił juz parę razy wypożyczałem auto bez żadnych przygód, ale nie w Izraelu tam to nasz pierwszy raz, my lądujemy 13.12 i bierzemy 2 fury na tydzień :( mam nadzieję że Budget to poważna międzynarodowa firma i nie będzie przygód o jakich pisałeś.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 03 Gru 2017 11:09 

Rejestracja: 02 Gru 2017
Posty: 7
@Artycjusz dzięki za pomoc. O takie konkrety właśnie mi chodziło. Wczoraj już podjęłam decyzję, że nie wypożyczamy auta, bo dzwoniąc do kilku wypożyczalni zawsze coś na starcie dodawano do kwoty z oferty. A Ty mnie w tej decyzji utwierdziles ? Choć zdarzyło mi się trochę podróżować to nigdy nie chciałam się bawić w wypożyczanie auta i stawialam wtedy na komunikację czy chociażby stopa. Teraz nie chcę bawić się w stopa, bo w naszej grupie jest jeszcze młodzież, więc postawimy na komunikację. Mam nadzieję, że mimo szabatu poradzimy sobie. Dzięki jeszcze raz za radę ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 03 Gru 2017 18:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Artycjusz - to napisz, która to wypożyczalnia - Eldan?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 03 Gru 2017 22:40 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Eldan poprzednio, teraz Cal Auto (najbardziej "podsuwana" przez EconomyCarRental - brakuje mi dnia, żeby tam im napisać opinię, bardziej może nawet przyda się tutaj;) )
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina uważa post za pomocny.
 
      
#200 PostWysłany: 04 Gru 2017 12:36 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Kurczę, pożyczałam raz w Eilacie i na stacji nas chcieli orżnąć na 850zł. Czy da się pożyczyć bez przygód?;-))))
Potrzebuję w styczniu na 3 dni, no ale jak czytam...to prościej olać, no tylko, że nie zrobię tego co chcę autobusem, bo mi akurat szabat wypada, a na taxę mnie nie stać;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group