Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jerozolima - parking
#1 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:56 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Cześć,
Ogarniam właśnie logistykę wyjazdu do Izraela.
Z tego co zdążyłem zaobserwować większość osób korzysta z parkingu przy Mamilla Mall w Jerozolimie
W miarę poszukiwań trafiłem na informacje o parkingach P&R które są bezpłatne jeśli podróżuje się komunikacją miejską.
http://jet.gov.il/Web/En/Info/Parking/Default.aspx
Jednym z nich jest parking przy Mount Herzl z dogodnym połączeniem z centrum Jerozolimy kolejką.
Czy ktoś korzystał z tych parkingów i zostawiał tam auto na noc?

Pytanie to zadałem poprzez formularz na stronie instytucji która wydaje się zarządzać tymi parkingami i komunikacją miejską w Jerozolimie, ale nie spodziewam się natychmiastowej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#2 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:25 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 61 265
Parkowałam na tym parkingu dwa razy na cały dzień. Nie zostawiałam samochodu na noc, ale o ile pamiętam, nie było żadnych przeciwwskazań. Parking czynny był całą dobę, bilet na tramwaj służył jako bilet umożliwiający wyjazd z parkingu. Z parkingu wjeżdża się windą prosto na przystanek tramwajowy, na którym są też automaty do biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
Trzeba tylko pamiętać, że w sobotę ten parking na górze Herzla jest nieczynny.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2018 01:19 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Będąc na parkingu chcieliśmy ustalić czy można zostawić tam samochód na noc. Próbowaliśmy dogadać się z obsługą parkingu, ale kiepsko było ze znajomością angielskiego. Pytaliśmy ludzi spotkanych na parkingu i odpowiedzi były pomiędzy "raczej nie" a "chyba tak". Ostatecznie bardzo miła Pani zapytała w naszym imieniu obsługę parkingu i okazało się ze można zostawić auto na noc i nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Samochód stał tam przez prawie 2 doby i nikt nie robił problemów przy wyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2019 09:43 

Rejestracja: 03 Lut 2019
Posty: 2
Dziękuję za informację o tym parkingu, bardzo dobre połączenie ze starym miastem linią nr 1 tramwajową i obok znajduję się też Yad Vashem.

Potwierdzam informację, że za darmo można tam parkować przez dłuższy czas (my staliśmy ponad dwie doby). Przy wyjeździe nie musieliśmy pokazywać nawet biletów komunikacji miejskiej, tylko szlaban od razu się podniósł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2019 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 13
Czy ten parking Mamilla Mall to jest ten wjazd ?

https://www.google.com/maps/@31.7761801 ... 312!8i6656

Jaki może być koszt za 2 dni ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Tak. Chyba 90 szekli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2019 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 13
Dobrze, dziękuje za informacje.



Znalazłem jeszcze bezpośrednio link do informacji na temat tego parkingu:

https://www.itraveljerusalem.com/ent/mamilla-parking/

Załączniki:
Manilla wjazd.jpg
Manilla wjazd.jpg [ 296.07 KiB | Obejrzany 4142 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lis 2019 16:50 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Proszę o informację, czy mogę zostawić tam auto na 2 dni ? Ile zapłacę? Jak za zgubiony bilet - tz 48 szekli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lis 2022 01:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Będę nocował w okolicy ul. Betsal'el https://goo.gl/maps/EhVGTCpg9M4DTFYB7 odbieram samochód z wypożyczalni przed 16:00 w niedzielę - o tej godzinie niestety zamykają, a chcę wyjeżdżać na wycieczkę skoro świt i zastanawiam się jaką taktykę parkowania obrać. O ile dobrze rozumiem za parking na ulicy płaciłbym w takim wypadku maksymalnie do 20:00 https://www.jerusalem.muni.il/en/reside ... ntparking/
Pytanie czy w Jerozolimie jest szansa na zaparkowanie przy ulicy czy to jednak wyzwanie i żeby nie tracić czasu na poszukiwania lepiej od razu nastawić się na jakiś zorganizowany parking w okolicy nawet jeśli wyjdzie drożej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Gru 2022 11:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witam,
W piątek musimy wypożyczyć auto w Jerozolimie (wypożyczalnia czynna tylko do 11.30) choć tak naprawdę potrzebujemy go dopiero od soboty. Ale w związku z szabatem w sobotę wypożyczalnie są nieczynne.
Tak więc mamy problem, gdzie można je zaparkować od piątku południa do soboty rano, by móc nim wyjechać w szabat?
W szabat ulice są zamknięte dla ruchu kołowego i stąd moje zapytanie.
Czy ktoś z Was "przerabiał" może taki problem? Dotychczas korzystaliśmy z wypożyczalni Eldan. Polecacie może inną? Także sprawdzoną? Może będzie nieco tańsza, bo w Eldan auto na 3 dni to koszt 260 euro :(
Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Sty 2023 13:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
przypadkowo odkryty mały darmowy parking zaraz za gajem oliwnym (ze 100-200 m w strone szczytu po lewej stronie). Miejsca na 10-15 auto, ale parkowalismy 2 razy i zawsze sie trafilo miejsce. Do Lion's gate i na szczy góry oliwnej nie wiecej jak 10 min piechotą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
yaris21 napisał(a):
Tak więc mamy problem, gdzie można je zaparkować od piątku południa do soboty rano, by móc nim wyjechać w szabat?
W szabat ulice są zamknięte dla ruchu kołowego i stąd moje zapytanie.
Trochę późno zauważyłem twój wpis, ale może jeszcze się przyda, a jak nie to komuś innemu.
Możesz w dowolnym miejscu. W Szabat nie ma zakazu jeżdżenia samochodem ani nie ma powszechnego zamykania ulic dla ruchu kołowego.

Z tym zamykaniem ulic to jest kilka wyjątków na które się nie natkniesz przez przypadek jako turysta. Są to ulice dzielnicy Ultra Ortodoksyjnych Żydów, czyli Mea She'arim w Jerozolimie. Nie ma w niej za bardzo hoteli a jak wjedziesz przez przypadek to na 100% się zorientujesz że w takiej dzielnicy jesteś. A nawet jak już wjedziesz to zaparkowanie tam graniczy z cudem :)
I nawet tam z tym zamykaniem ulic to różnie bywa, nie zawsze zastawiają wjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:11 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
Wyruszamy we wtorek
a przez 4 pierwsze dni mieszkamy właśnie w tej dzielnicy Mea Sherim w Nowym Domu Polskim - u sióstr
W sobotę rano wyruszamy z Jerozolimy a z racji szabatu musimy wypożyczyć auto już w piątek po południu. I tutaj zagwozdka, gdzie je (bezpłatnie) zaparkować do soboty rano
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:44 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
@yaris21 no tak, pisałem że brak hoteli, ale akurat nowego domu polskiego nie skojarzyłem z tematem :P Co prawda nie jest to głęboko w Mea She'arim, ale tam faktycznie prawdopodobnie będzie ulica zablokowana na Szabat.
Polecam Ci zatem zaparkować 100m dalej na dowolnej uliczce po drugiej stronie Kheil ha-Handasa Street. To jest arabska dzielnica i żadnych blokad nie będzie, ale i tak parking na ulicy jest tam płatny (tak samo jak w Mea She'arim).

Na przykład tutaj 5min od domu polskiego: 31.784941667541485, 35.22786340561568 - https://goo.gl/maps/YNyaXECrgJ2x213C7 albo dalej wgłąb arabskiej dzielny.
Góra
 Profil Relacje PM off
yaris21 lubi ten post.
yaris21 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Lip 2023 23:05 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 530
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Cześć,

jutro późnym wieczorem przyjadę do Jerozolimy i chcę zostawić auto na 2-3 dni - który z parkingów z centrum jest w miarę tani? Czy istnieją jeszcze parkingi park&ride? Po doświadczeniach z Tel Avivu (80-120 ILS za dobę) i Nazaretu (15-30 ILS za dobę) jestem gotów spotkać się z ceną gdzieś w połowie tych miast ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lip 2023 20:09 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 530
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Odpowiem sobie sam dla potomnych.

Znalazłem obok swojego hotelu „Kikar Musika Parking” (31.7799920, 35.2191877). Spytałem ile kosztuje 1 dzień to otrzymałem odpowiedź 80 ILS (tej opcji nie polecam), a zapytalem ile w takim razie kosztują 2 dni (28.07 wieczór do 30.07 rano), to też 80 ILS, tylko rzeczywiście mam przyjść i wyjechać rano. Jest też wielokrotny wjazd i wyjazd - mogę jeździć autem ile chcę i wracać na parking w ramach tej uiszczonej opłaty, więc myślę, że to całkiem dobra opcja.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group