Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lut 2016 16:30 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
@Pacyfa: Pewnie, trochę racji masz. Ale akurat dach podczas mojego pobytu był dość wysprzątany, bo mieszkał tam w namiocie (sic!) amerykański podróżnik szukający duchowej inspiracji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 27 Paź 2016 13:11 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Czy ktoś może polecić tanie noclegi w Jerozolimie z możliwością zaparkowania samochodu. Hostele, które maja przystępną cenę są w centrum i nie ma tam takiej możliwości. Podróżujemy w cztery osoby, więc wynajęcie auta wydaje się być najlepszą opcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Paź 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@‌TeresaS‌ W obrębie Starego Miasta raczej nie postawisz auta przy żadnym hostelu/hotelu. Musisz szukać za murami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Paź 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 884
Kilometry: 1 984 012
niebieski
TeresaS napisał(a):
Czy ktoś może polecić tanie noclegi w Jerozolimie z możliwością zaparkowania samochodu. Hostele, które maja przystępną cenę są w centrum i nie ma tam takiej możliwości. Podróżujemy w cztery osoby, więc wynajęcie auta wydaje się być najlepszą opcją.

Sprawdźcie Post Hostel/Hotel; Nowa miejscówka, byłem swego czasu, pokoje wieloosobowe (np. 4 pax, 6 pax, 8 pax, z łazienką) w przyzwoitej cenie za osobę (dwójki i trójki - kosmos). Hostel położony w budynku byłej poczty. Dosłownie 300 metrów od (New Gate) Nowej Bramy Starego Miasta, dosłownie 100 metrów od Hostelu jest parking prywatny, niestety dość drogi. Jak korzystałem z niego, wychodziło ok 80 PLN za dobę, ale to itak taniej niż najtańszy mandat 250 NIS. Można też zatrzymać się w którymś z Hosteli w Old City a parkować na publicznym, płatnym (parkomaty) parkingu zaraz za Zion Gate, Bramą Syjońską.

-- 27 Paź 2016 15:29 --

Pacyfa napisał(a):
Begbi napisał(a):
Witam Wszystkich udzielających się w temacie. Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał tam z noclegu lub zna podane miejscówki. Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne informacje. PZDR

http://holylandcgh.org/guesthouses/Jeru ... /index.htm

http://www.austrianhospice.com/news.htm


Tego pierwszego miejsca nie znam. Austrian Hospice jest świetnie położone - Stare Miasto przy Via Dolorosa w zasadzie przy samej "polskiej" stacji Drogi Krzyżowej. Łatwo dojść zarówno od strony Lions Gate, jak i Damascus Gate. Znajomy mówił, że to takie trochę dostojne miejsce z tradycjami, co zapewne odbija się na cenach. Oferują zwykłe pokoje i sale wieloosobowe. Niestety w środku nie byłem, więc nie wypowiem się na temat standardu. Na pewno wielki plus to lokalizacja.

Ceny zdecydowanie z wyższej półki...
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 25 Kwi 2017 11:52 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
czy ktoś spał w Victoria Hotel w Jerozolimie? wyjdzie trochę taniej niż Abraham i zastanawiam się który z nich brać. Niestety Siostry mają już zajęte wszystkie łóżka (na wrzesień).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Maj 2017 09:49 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
-- 01 Maj 2017 09:10 --

Odgrzebuje temat. Lot zarezerwowany na przyszly luty. Siostry nie maja miejsca, szukam coś niedrogiego, nieobskurnego - lecimy z dziećmi. Będziemy bez samochodu więc w miejscu skomunikowanym z Jerozolimą. Poszukuję innego domu pielgrzyma. proszę o radę.

-- 01 Maj 2017 09:49 --

Ja znalazłam coś takiego, może komus się przyda:

http://www.cicts.org/default.asp?id=672
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Maj 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
We wrześniu razem z rodzicami wybieramy się do Izraela.
4 noce zamierzamy spędzić w Jerozolimie. Szukamy czegoś raczej budżetowego tj do 1800zł.
Udało mi się coś takiego znaleźć: Hebron Youth Hostel

https://www.booking.com/hotel/il/hebron ... #hotelTmpl

Ktoś był albo może polecić coś innego? Wstępnie zarezerwowałem...

Edit.

I jeszcze 2 nocki w Tel Awiwie. Też wstępnie zarezerwowałem Apartament Chech In TLV niedaleko plaży.
Dobra lokalizacja jeśli chodzi o komunikację z resztą miasta + lotnisko?

https://www.booking.com/hotel/il/checki ... 78bde1d708
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
Odnośnie Hebronu:
hostel OK, bez rewelacji, ale w miarę czysto i bardzo przyjemna obsługa! spałam 2 noce i mogę polecić, in every pleasure in the world, my friend, cytując Mustafę ;)
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
lapka88 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Dzięki wielkie. Tyle czasu już minęło, ze zdążyłem zarezerwować :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 27 Sie 2017 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Udało mi się zarezerwować pokój 4-osobowy w Jerozolimie w Kaplan Hotel za 750 PLN za 2 noce. Czy ktoś tam był, może się podzielić wrażeniami? Otóż rzecz, która mnie martwi to 10m2 i cztery jednoosobowe łóżka :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Sie 2017 19:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@kazudoki Jednym słowem zarezerwowałeś pokój-łóżko,oby tylko drzwi dało się domknąć ;) Poważnie to bardzo często przynajmniej na Bookingu spotykam błędne podawanie metrażu.,ale licz się z tym,że pokój jakoś szczególnie duży nie będzie.Zawsze możesz się upewnić pisząc maila do hotelu czy nie są to łóżka piętrowe :) Zauważ,że w tym hotelu wg. opisu każdy pokój, czy 1-2osobowy czy 4 os. ma 10 m2 ;) Wszystko co w Jerozolimie ma w miarę cenę, jest metrażowo minimalistyczne.Lokalizacja jest b.dobra, 2 noce powinniście dać radę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kazudoki lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 27 Sie 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
@kazudoki - spałem w nim w marcu - lokalizacja bardzo dobra, pokoik 4 osobowy - malutki, dwa łóżka jednoosobowe plus jedno piętrowe, malutka łazienka, dostępna wyposażona kuchnia. Na nocowanie wystarczy, ale bez luksusów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kazudoki lubi ten post.
kazudoki uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 28 Sie 2017 00:01 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Co do Hebron Youth Hostel. Znalazłem na booking w miarę dobrej cenie pokój dwuosobowy. Sam pokój z 2 łóżkami. Nie ma źdźbła informacji na booking o łazience ani prysznicach. Domyślam się, że powinny być wspólne jak na hostel przystało - chyba, że się mylę? 8-)

Wypowiedzcie się proszę jak to jest w rzeczywistości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Wrz 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
@VitalR
Zgadza się, są współne. Nie mniej jest ich sporo i są w miarę regularnie sprzątane :D
no i jak już gdzieś tam wyżej pisałam - polecam ten hostel również ze względu na właściciela, with all the pleasure in the world, my friend :D
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 05 Wrz 2017 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
A jeszcze pytanko - Check in Jerusalem. Był ktoś? Podejrzanie niska cena jak na Jerozolimę. Wypowie się ktoś na temat tego obiektu? Tripadvisor same pozytywy, bardzo ciekawe :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:00 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
VitalR napisał(a):
Co do Hebron Youth Hostel. Znalazłem na booking w miarę dobrej cenie pokój dwuosobowy. Sam pokój z 2 łóżkami. Nie ma źdźbła informacji na booking o łazience ani prysznicach. Domyślam się, że powinny być wspólne jak na hostel przystało - chyba, że się mylę? 8-)

Wypowiedzcie się proszę jak to jest w rzeczywistości :)

Są też pokoje z łazienkami...ja taki zaklepałem, za pewne nie są dostępne w Twoim terminie i nie są widoczne, ktoś Cię uprzedził. Powiedźcie czy ten hostel łatwo znaleźć z w tym miejscu, Google steet view nie pomaga w tum labiryncie starego miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Hej

Łatwo z maps.me :)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Wrz 2017 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
potwierdzam, my znaleźliśmy z maps.me - świetnie sprawdza się zarówno w Tel Avivie, jak i w Jerozolimie.
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 15 Wrz 2017 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Hebron jest naprawdę spoko. W pokojach z łazienkami(czystymi) jest klimatyzacja.
Pokoje ze wspólną łazienką też ok. No i oczywiście jest ciepła woda :)
Za te pieniądze nic lepszego nie znajdziemy. Dodatkowo codziennie o 18 Mustafa(szef) podaje kolację w cenie pokoju(monotonne ale za darmo...).

Atmosfera bardzo luźna i dodatkowo kawa i herbata całą dobę gratis.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Wrz 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
potwierdzam!
Hebron jest hostelem naprawdę do polecenia :)
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group