Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#21 PostWysłany: 16 Gru 2013 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
willi napisał(a):
(...) @jacakatowice - Betlejem odpada, nie chcę się "przenosić". Na koniec bierzemy w Jerozolimie samochod. Ale to faktycznie ciekawa opcja. Tylko czy w Betlejem hotele nie są takiego samego standardu jak te na starówce? (...)


Hotele w Betlejem oceniam raczej pozytywnie. Na pewno klasę wyżej niż hostele, podkreślam hostele w jerozolimskim Starym Mieście. W Starym Mieście są też hotele, ale ceny są bardzo wysokie i zdecydowanie nie warto, bo za murami da się znaleźć lepszą jakość za niższą kasę.
Jak podróżujesz z maluchami to raczej odradzam hostele w Starym Mieście, a i Betlejem to raczej kiepska oferta, bo dojazdy mogą się okazać trochę uciążliwe (no i przekraczanie granicy...).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#22 PostWysłany: 16 Gru 2013 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
willi napisał(a):
(...) Zastanawiają mnie tylko aż takie wysokie oceny tych miejsc na hostelworld. (...)


No cóż...miejscówka robi swoje. A hostele robią adaptując budynki, które tam są. Nikt nie pozwoli niczego burzyć, budować, przebudowywać, a i z remontami kiepsko. Stąd wygląda to jak wygląda. Jak będziesz w Jerozolimie to tak dla siebie wejdź i zobacz jak wygląda wewnątrz New Swedish albo Citadel. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#23 PostWysłany: 16 Gru 2013 22:54 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 8
Witam Wszystkich udzielających się w temacie. Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał tam z noclegu lub zna podane miejscówki. Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne informacje. PZDR

http://holylandcgh.org/guesthouses/Jeru ... /index.htm

http://www.austrianhospice.com/news.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#24 PostWysłany: 16 Gru 2013 23:32 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
willi adres do franciszkanów mam od naszych zakonnic ( leszekl@yahoo.com) to jest tel do jednego z zakonników
Begbi ten pierwszy mail jest do sióstr brygidek , pisz do nich po angielsku , ale moim zdaniem drogo 50$ HB

tak się zastanawiam i najtaniej dla naszej piątki na razie wychodzi wynajęcie mieszkania przez airbnb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#25 PostWysłany: 17 Gru 2013 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Begbi napisał(a):
Witam Wszystkich udzielających się w temacie. Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał tam z noclegu lub zna podane miejscówki. Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne informacje. PZDR

http://holylandcgh.org/guesthouses/Jeru ... /index.htm

http://www.austrianhospice.com/news.htm


Tego pierwszego miejsca nie znam. Austrian Hospice jest świetnie położone - Stare Miasto przy Via Dolorosa w zasadzie przy samej "polskiej" stacji Drogi Krzyżowej. Łatwo dojść zarówno od strony Lions Gate, jak i Damascus Gate. Znajomy mówił, że to takie trochę dostojne miejsce z tradycjami, co zapewne odbija się na cenach. Oferują zwykłe pokoje i sale wieloosobowe. Niestety w środku nie byłem, więc nie wypowiem się na temat standardu. Na pewno wielki plus to lokalizacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#26 PostWysłany: 17 Gru 2013 21:10 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 8
Dzięki za podpowiedzi. Faktycznie, o Austrian Hospice czytałem najlepsze opinie,wynikają z dobrej lokalizacji i standardu. Cena za pokój dorównuje hotelowym, ale przy miejscu w sali wieloosobowej jest do zniesienia. Znalazłem jeszcze inną miejscówkę prowadzoną przez "Siostry Krzyża Świętego". Jest jeden minus, że mają swój dom pielgrzyma sporo od starego miasta, tuż obok tramwajowego przystanku Shuafat Center na Al-shabi road.

Zna ktoś z was to miejsce u "sióstr od krzyża"? Podobno jerozolimski tramwaj to dobry środek transportu i sprawnie można przejechać stamtąd te kilka przystanków w ciekawe miejsca miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#27 PostWysłany: 18 Gru 2013 00:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Temat został oczyszczony ze wszelkiego offtopu - i tak ma pozostać. Są inne działy na forum, tam zapraszam do dyskusji na tematy inne niż noclegi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#28 PostWysłany: 19 Gru 2013 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Anonymous napisał(a):
Washington napisał(a):
Temat został oczyszczony ze wszelkiego offtopu - i tak ma pozostać. Są inne działy na forum, tam zapraszam do dyskusji na tematy inne niż noclegi

I bardzo dobrze.Wyciszamy emocje ;) Piszemy TYLKO merytorycznie



A ja uważam, że źle się stało że usunięto kilka cennych informacji na temat Jerozolimy i okolic.
Jacakatowice dobrze, że relacjonowałeś na bieżąco pobyt i skopiowałem to co bardzo przyda mi się za kilka tygodni na miejscu.
Do admina.
Więcej tolerancji. Może nie lecisz tam, ale Ci co chcą zwiedzić Jerozolimę stracili kilka ważnych wskazówek.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 19 Gru 2013 21:20, edytowano w sumie 1 raz
Nic nie stracili - żadne informacje nie zostały skasowane, wszystkie zostały przeniesione do odpowiednich działów. Tam też wszystkim zainteresowanym będzie łatwiej je znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Mar 2014 16:08 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Overstay TLV Hostel | 47 Derech Ben Tsvi road, Tel Awiw - macie opinie o tym miejscu? Ktoś na forum wspomniał, że tam spał. Ceny niskie ale trafiłem na tylko 2 opinie obie były bardzo kiepskie...

Ewentualnie proszę o inne namiary.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Mar 2014 16:48 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Szukam niedrogiego noclegu dla 2 osob w Tel Avivie na 3 noce w maju.
Polecacie cos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Mar 2014 17:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Nesut-biti napisał(a):
Szukam niedrogiego noclegu dla 2 osob w Tel Avivie na 3 noce w maju.
Polecacie cos?


https://www.airbnb.pl/rooms/645605
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Mar 2014 20:08 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
cichyy napisał(a):
Overstay TLV Hostel | 47 Derech Ben Tsvi road, Tel Awiw - macie opinie o tym miejscu? Ktoś na forum wspomniał, że tam spał. Ceny niskie ale trafiłem na tylko 2 opinie obie były bardzo kiepskie...

Ewentualnie proszę o inne namiary.



Spałem w Overstay YLV Hostel z dwa tygodnie temu, 2 noce.

Plusy:
można dojść na piechotę z dworca HaHagana z 20 min i z 15 min do starej Jaffy
w pobliżu samoobsługowy market, kilka knajpek
można postawić za darmo samochód, dużo miejsca
kawa, herbata gratis, trochę użytecznych materiałów
dostęp do podstawowej kuchni, w której rano wykładają śniadanie - tzn chleb tostowy, czekoladę, dżem
miła, luźna atmosfera, dużo miejsca do posiedzenia, dach, podwórko
czysto
miła obsługa
tanio:)

Minusy:
trochę ciężko trafić, brak oznaczeń
jest to przerobiony magazyn ? - niskie, małe pomieszczenia
mieliśmy pokój zaraz przy recepcji - hmm z 2x3 metry, ścianka tylko z nidy z okienkiem w środku, małe okno na zewnątrz; wszystko słychać:(
ciepła woda z solarów i się kończy ok. 21-22
kiepskie śniadania
wi-fi raz działało, raz nie (ale więcej tak)

Generalnie wg mnie ma więcej plusów niż minusów i mogę polecić:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Mar 2014 09:55 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Dzięki za informację.

Spałeś tam 2 noce - a zostałbyś tam tydzień czy już nie bardzo?

Łazienki/toalety są w miarę czyste? jadę z grupą kobiet w średnim wieku i dzieckiem stąd moja dociekliwość.
Prawdopodobnie w Tel Awiwie zostaniemy ok 5 dni i spędzimy tam czas raczej stacjonarnie - na plaży a kolejne 7 dni przeniesiemy się do Jerozolimy i wynajętymi autami będziemy jeździć.

A spałeś może na jakichś kempingach? jestem ciekaw czy są takie gdzie można wynająć stacjonarne przyczepy kempingowe lub bungalowy, względnie czy są w ogóle takie bardziej cywilizowane pola namiotowe gdzie jest woda i zaplecze sanitarne..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Mar 2014 16:07 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Lece z dzieczyną 5-17 czerwca-moze ktoś też leci,to by koszty poszly na 1/2
Jeszcze mam pytanie o ceny w tym Domu olskim u sióstr-ktos sie orientuje?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Mar 2014 12:23 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
podpytam jeszcze o Betlejem.

Znalazłem sensowną ofertę na bookingu - Al Amir Hostel, to ok 12 km od Stergo Miasta w Jerozolimie i 7 km do granicy strefy (nie wiem gdzie na tej drodze jest checkpoint).

Cena jest bardzo atrakcyjna. Da się komunikacją zbiorową wracać wieczorem z Jerozolimy lub pojechać tam wcześnie rano? I jeślibyśmy wynajęli auto to można je zostawić gdzieś po izraelskiej stronie a spać w Betlejem, czy ryzyko spore ?

Będziemy w Jerozolimie/Betlejem 6 nocy z czego 2-3 to zwiedzanie na miejscu a reszta wycieczki autem z powrotem na nocleg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Soulfly napisał(a):
Lece z dzieczyną 5-17 czerwca-moze ktoś też leci,to by koszty poszly na 1/2
Jeszcze mam pytanie o ceny w tym Domu olskim u sióstr-ktos sie orientuje?


W Nowym Domu nocleg kosztował w styczniu 25 USD/osoba + 10 USD za obiadokolację.

W Starym Domu jest chyba 5 USD taniej.

Ale przede wszystkim zadzwoń i sprawdź, czy są miejsca, bo jest o nie bardzo trudno.

Dodatkowo, ktoś kiedyś pisał, że siostry przyjmują pary płci różnej tylko będące po ślubie. Ale nie wiem, na ile to sprawdzona informacja, choć ze względu na charakter miejsca, może być prawdziwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:21 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Soulfly napisał(a):
Lece z dzieczyną 5-17 czerwca-moze ktoś też leci,to by koszty poszly na 1/2
Jeszcze mam pytanie o ceny w tym Domu olskim u sióstr-ktos sie orientuje?

Stary Dom Polski
koszt od osoby
nocleg+jeden posiłek 25$
nocleg+dwa posiłki 30$
nocleg+trzy posiłki 35$
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:42 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Ponieważ mam lecieć na 12 dni, do tego z większą grupą (wkopałem się po całości z tematem, nie ma co :-( ) a ograniczenie kosztów jest dla mnie priorytetem priorytetowym to mam teraz koncepcję teraz taką aby spać cały czas w Tel Avivie (bo jest zdecydowanie taniej).
Co myślicie, doświadczeni, o tym aby do Jerozolimy dojeżdżać te 2-3 dni ? Może 2 wystarczą na zwiedzenie? Komunikacja zbiorowa funkcjonuje wieczorem, późnym wieczorem (powrót do Tel Avivu?)
Reszta to plażowanie i pewnie na 3-4 dni wynajmiemy auta i pozwiedzamy dalszą okolicę.

Wszelkie uwagi mile widziane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Kwi 2014 16:18 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
cichyy napisał(a):
Ponieważ mam lecieć na 12 dni, do tego z większą grupą (wkopałem się po całości z tematem, nie ma co :-( ) a ograniczenie kosztów jest dla mnie priorytetem priorytetowym to mam teraz koncepcję teraz taką aby spać cały czas w Tel Avivie (bo jest zdecydowanie taniej).


Byłem w listopadzie tydzień (Jerozolima, Elat, Tel Aviv) i najtaniej wyszedł mnie nocleg w Jerozolimie w Hostelu Abraham. To było coś rzędu 80PLN/os/noc. Warunki jak na hostel - znakomite. W Elacie zaszalałem i wziąłem sobie apartament, więc cena tutaj była wyższa (choć 200PLN za noc w apartamencie mogącym za podobną cenę pomieścić 4 osoby nie jest chyba złym dealem). W Tel Avivie spałem w "Black and Wild hostel" i było to miejsce dość dziwne. Droższe niż Jerozolima, a standardem bynajmniej nie porażające. Nie wiem jakie masz różnice w cenie i jak tanie znalazłeś spanie w Tel Avivie, ale moim zdaniem średnio się takie ciągłe dojeżdzanie opłaca. Zupełnie pomijam fakt, że w Jerusalem możesz spokojnie siedzieć i tydzień korzystając w wycieczek (albo organizując je sobie samemu za dużo mniejszą kasę), czy po prostu poznając różne aspekty miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Kwi 2014 17:08 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Sudoku napisał(a):
Soulfly napisał(a):
Lece z dzieczyną 5-17 czerwca-moze ktoś też leci,to by koszty poszly na 1/2
Jeszcze mam pytanie o ceny w tym Domu olskim u sióstr-ktos sie orientuje?


W Nowym Domu nocleg kosztował w styczniu 25 USD/osoba + 10 USD za obiadokolację.

W Starym Domu jest chyba 5 USD taniej.

Ale przede wszystkim zadzwoń i sprawdź, czy są miejsca, bo jest o nie bardzo trudno.

Dodatkowo, ktoś kiedyś pisał, że siostry przyjmują pary płci różnej tylko będące po ślubie. Ale nie wiem, na ile to sprawdzona informacja, choć ze względu na charakter miejsca, może być prawdziwa.

To kolejna legenda miejska.
Byłem w Stary Domu Polskim u Elżbietanek dwukrotnie.
Nikt nie sprawdza powiązań osobistych ;)
śmiało można przyjeżdżać z kochanką :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group