Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Maj 2014 08:52 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 15
Izrael plus wypad do Jordanii
słowa-klucze takie: pustynia, skały, nurkowanie, impreza, CS :)
Wylatuję 5.06 z Katowic, wracam 10.06. To mój trzeci raz w Izraelu, tym razem chcę ponownie odwiedzić Jerozolimę (1-2 dni), a następnie ruszyć na południe - albo lot to Ejlatu, albo autobusem/stopem z przystankiem na pustyni Negev, którą uwielbiam.
Plan (bardzo ramowy i elastyczny) jest taki:
5.06 - lądowanie w TLV, wieczorem winko na plaży z hostem z CS
6.06 - Jerozolima, odwiedzam człowieka, który robi piwo w szafie w łazience
7.06 - rano Jerozolima, potem albo wylot do Ejlatu z TLV, albo wieczór w Jerozolimie i ruszam do Ejlatu z samego rana dnia następnego
8.06 - jeśli jestem w Ejlacie rano, to przekraczam granicę z Jordanią i jadę do Petry; jeśli jestem w Ejlacie po południu - idę nurkować
9.06 albo rano nad morzem i po południu wylot do TLV, albo Petra (w opcji, kiedy nie lecę z TLV, a jadę)
10.06 Tel Awiw, plaża, tanie lekkie winko, targ w Jafie, późnym popołudniem odjazd na lotnisko

Jeżeli ktoś chce się dołączyć na którymkolwiek etapie - zapraszam! Jeśli ktoś ma lepsze pomysły na plan podróży, jestem otwarta na zmiany.

Uprzedzam, że mam cięty język, lubię wyśmiewać rzeczywistość i śpiewać piosenki ludowe, jak napiję się wina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 29 Maj 2014 08:58 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Z winem nie poszalejesz bo tanio nie jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Maj 2014 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Ja z dwoma kumplami lecimy z ktw 5.06 i wracamy 7.06. Plan na pierwszy i drugi dzien mamy podobny;) Jak cos to pisz na priv ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Maj 2014 10:57 

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 29
jeśli jedziecie większą grupą proponuję wynająć samochód w Jordanii koszt 35 jod za dobę z thrifty ( w pytaniu zaznacz ze chcesz by przyjechali po was na granicę o wyznaczonej porze oddasz też na granicy- panowie bardzo życzliwi pomagali mi we wszystkim. ) oszczędzacie w ten sposób ok 25 jod( a paliwo do petry RT jakieś 15 jod) no i możecie pojechać w pobliże prywatnej plaży ( baranice) świetne miejsce na nurkowanie ( rozbijcie się obok i z rurką wpłyniesz na prywatną plaże a tam rafka kilka metrów głębokości super)hotel możecie brac w mieście ok 15 jod za osobę ze śniadaniem.
Proponuję też wycieczkę do wadi rum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Maj 2014 13:28 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 15
michal11 napisał(a):
Z winem nie poszalejesz bo tanio nie jest

mam sposoby ;)

-- 29 Maj 2014 13:30 --

szisza napisał(a):
jeśli jedziecie większą grupą proponuję wynająć samochód w Jordanii koszt 35 jod za dobę z thrifty ( w pytaniu zaznacz ze chcesz by przyjechali po was na granicę o wyznaczonej porze oddasz też na granicy- panowie bardzo życzliwi pomagali mi we wszystkim. ) oszczędzacie w ten sposób ok 25 jod( a paliwo do petry RT jakieś 15 jod) no i możecie pojechać w pobliże prywatnej plaży ( baranice) świetne miejsce na nurkowanie ( rozbijcie się obok i z rurką wpłyniesz na prywatną plaże a tam rafka kilka metrów głębokości super)hotel możecie brac w mieście ok 15 jod za osobę ze śniadaniem.
Proponuję też wycieczkę do wadi rum



oo, pięknie dziękuję za wskazówki! Na razie jestem solo, więc wypozyczenie auta odpada, ale może ktoś się nawinie po drodze.
Głupie pytanie przy okazji - czy obywateli Izraela wpuszczają do Jordanii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Maj 2014 15:38 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 25
Jak najlepiej dojechać z Katowic do lotniska w Pyrzowicach? :roll: Też bym chciał kurza stopa pofrunąć do Izraela :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Cze 2014 10:44 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 15
Bezrobotny napisał(a):
Jak najlepiej dojechać z Katowic do lotniska w Pyrzowicach? :roll: Też bym chciał kurza stopa pofrunąć do Izraela :!:


na pewno jest autobus, ale z tego, co pamiętam dość drogi. Carpooling? Blablacar?
Ewentualnie własne auto, parking nie ma zabójczych cen, szczególnie jeśli dzielimy auto z kimś jeszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Cze 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
w Jordanii można tanio wyczarterować taxi
tylko trzeba dobrze negocjowac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Cze 2014 11:41 

parówka napisał(a):
Bezrobotny napisał(a):
Jak najlepiej dojechać z Katowic do lotniska w Pyrzowicach? :roll: Też bym chciał kurza stopa pofrunąć do Izraela :!:


na pewno jest autobus, ale z tego, co pamiętam dość drogi. Carpooling? Blablacar?
Ewentualnie własne auto, parking nie ma zabójczych cen, szczególnie jeśli dzielimy auto z kimś jeszcze


Z Katowic obok Dworca jedzie autobus linii 860 lub 5 zależy od godziny. Jedziesz nim do Kamienia i tam przesiadasz się do autobusu numer 85 i jedziesz nim pod same lotnisko. Czas przejazdu to około 1 godziny. Bilet normalny kosztuje 4,8 zł.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Cze 2014 01:38 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 25
Wielkie dzięki za informację :!: :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group