Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lut 2017 18:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Wczoraj w nocy izraelskie samoloty zaatakowały pozycje syryjskiej armii na przedmieściach Damaszku. Jest to odwet za dostawy broni do Hezbollahu. Żadna ze stron nie przyznaje się do zarzucanych im czynów, ale zrobiło się gorąco.
http://www.timesofisrael.com/israeli-jets-strike-outside-damascus-syrian-media/
 Profil Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 07 Gru 2017 01:09 

Punkty statusowe: 4
Ktoś jest na miejscu/leci w ten weekend jak ja i zastanawia się nad odpuszczeniem Jerozolimy? Media pompują temat bezpieczeństwa.
 Profil Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 07 Gru 2017 11:07 
Awatar użytkownika

Loty: 5
Kilometry: 10 634
Punkty statusowe: 0
Witam,
mamy bilety na 13 grudnia do TLV na tydzień z przyjaciółmi, sytuacja jednak w dniu wczorajszym zmieniła się diametralnie za sprawa prezydenta USA i uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela. dotychczas maiłem Izrael za bezpieczne państwo z racji tego że do spraw bezpieczeństwa podchodzą śmiertelnie poważnie, ale media donoszą o szykujących sie masowych protestach Palestyńczyków i Arabów, podnoszą się głosy że będzie kolejna intifada. Nie uśmiecha nam się spędzenie tyg w apartamencie w okolicach Hajfy bo np zablokują możliwość poruszania się/starówkę w Jerozolimie / strefę Autonomii
a być w Izraelu i nie odwiedzić Betlejem dla mnie bez sensu :(
Bedę wdzięczny za wszelkie informacje z tamtych stron (rodzina, znajomi, własne doświadczenie z podroży).
Do soboty możemy odwołać wyjazd tracąc tylko bilety wiec mam czas, z góry dziękuje za wszelkie uwagi

Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Gru 2017 11:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Profil Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 07 Gru 2017 11:41 

Punkty statusowe: 24
niebieski
To znajdź sens w innych miejscach - Masada, Hajfa, Morze Martwe, ew. Nazaret jako substytut Betlejem.
Moim zdaniem Autonomię Palestyńską chyba lepiej odpuścić w obecnej sytuacji, ale terytorium Izraela powinno być bezpieczne.
 Profil Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 07 Gru 2017 11:48 

Loty: 50
Kilometry: 68 121
Ostrzeżenia: 1
Punkty statusowe: 8
Lider Hamasu wzywa do Intifady, a to już nie przelewki, poprzedniczka ma rację, ale z podróży nie rezygnuj, Jerozolima, Betlejem chyba będzie zbyt niebeziezpiecznym rejonem...tak mi się wydaję, sam okres przedświąteczny już nosi w sobie zwiększenie zagrożenia. Sami dorośli lećcie, dzieci bym nie zabierał.
 Profil Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 07 Gru 2017 11:59 
Awatar użytkownika

No właśnie to miała być podroż głownie dla dzieciaków, ja z moja druga polówka już byłem, dlatego się wahamy, czekam na rozwój sytuacji
 Profil Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 07 Gru 2017 12:22 

Punkty statusowe: 3
Jestem w analogicznej sytuacji tyle, że bilety mam na połowę lutego. Miał być super wypad, a tutaj problem polityczny.

Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Gru 2017 12:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Profil Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 07 Gru 2017 12:28 

Punkty statusowe: 111
złoty
Do lutego jeszcze sporo czasu. Ja lece po raz kolejny w grudniu, najwyżej skupię się na części izraelskiej.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
Ladakh - zakończona i nagrodzona :-) | Palestyna - zakończona i nagrodzona :-) | Athos - zakończona i nagrodzona :-) | Ziemia Ognista - zakończona i nominowana :-) | Syberia zimą - zakończona i nagrodzona :-)

Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Gru 2017 12:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Profil Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 07 Gru 2017 22:24 

Punkty statusowe: 4
My odpuściliśmy wyjazd jutro niestety, trochę szkoda ale to tylko koszt lotu (noclegi anulowane w większości). Siedzieć w samym Tel Avivie nie tak super patrząc na koszty zwłaszcza jak już tam byłem na kilka dni.
 Profil Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 07 Gru 2017 23:36 

Loty: 50
Kilometry: 68 121
Ostrzeżenia: 1
Punkty statusowe: 8
Dajcie spokój z tym odpuszczaniem, poza Autonomią i Jerozolimą mało jes tbardziej bezpieczniejszych miejsc na świecie do zwiedzania w okresie świątecznym. Myślisz, że Belgia, Francja czy Szwecja w tym okresie jest bezpieczniejsza? Izrael ma tyle atrakcji, że można go zwiedzić i nie poczuć ani krzty zgrożenia. W ogóle nie dajmy się zwariować, bo o to chodzi tym brodatym... terrorystom.
 Profil Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 08 Gru 2017 00:25 
Awatar użytkownika

My podejmiemy decyzję w sobotę,
generalnie najbardziej niespokojne są piątki kiedy muzułmanie spotykają się w meczetach - jak ten będzie w miarę spokojny to lecimy.
 Profil Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 08 Gru 2017 09:02 

Punkty statusowe: 24
niebieski
Już wczoraj w czeskiej telewizji pokazywano drobne potyczki Arabów z izraelskim wojskiem w Ramallah i Jerychu. W polskiej TV tego nie było, ale tu ważniejszy był polityczny spektakl. ;)
Ciekawostka jest taka, że prezydent Miloš Zeman też chce już przenieść czeską ambasadę z Tel Avivu do Jerozolimy - wczoraj to właśnie oznajmił w TV.

W każdym razie na ten moment jeśli ktoś wylatuje do Izraela to moja rada byłaby następująca:
Izrael - TAK
Autonomia Palestyńska (Betlejem, Jerycho, Ramallah etc) - NIE
Jerozolima - ja osobiście bym chyba odpuścił, ale póki co jest tam spokojnie, więc po prostu trzeba dynamicznie dostosowywać się do sytuacji
 Profil Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 08 Gru 2017 09:15 
Awatar użytkownika

Piątkowe potyczki wyrostków palestyńskich z wojskiem izraelskim w okolicach przejść w murze wokół Jerozolimy to co tygodniowy standard, sam byłem świadkiem w 2014 roku. Tym się nie stresuję, mam nadzieje że nie będzie to eskalowało. śledzimy sytuację i decyzja jak pisałem w sobotę. Dziś słuchałem wypowiedzi prof. Szewacha Weissa i była bardzo wyważona, sugerowała że tak na prawdę to Trump postawił trochę Izrael przed faktem dokonanym i uszczęśliwił na siłę swoja decyzją wpychając wyborcom kiełbasę wyborczą, Opozycja w Knesecie raczej dąży do ustanowienia Jerozolimy stolicą dwóch narodów choć to bardzo odważne wizje.
 Profil Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 08 Gru 2017 21:43 

Na dzień dzisiejszy jest pewnie bezpiecznie jak wcześniej. Starcia na granicy zawsze były. Niemniej jednak ja zawiesiłem plany wylotu to Izraela okolicach nowego Roku. Pomyślicie, decyzja Trumpa wywołała sporą burzę wśród palestyńskich bojowników. Niech tam ktos zrobi jakąś prowokację i mamy efekt kuli śniegowej. A coś jest na rzeczy. https://theaviationist.com/2017/11/08/p ... -exercise/
Ja bym nie chciał znaleźć się w kraju ogarniętym wojną. A być np. W Egipcie czy Jordanii przy takich skrajnych nastrojach też nie byłoby miło..
Myślę jednak że na 99.9% nic wielkiego się nie wydarzy..
 Profil Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 08 Gru 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Ja właśnie podjąłem decyzję o anulowaniu wyjazdu w środę, MSZ wydało dziś rekomendacje "Nie podróżuj" :( http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/izrael__jerozolima__strefa_gazy_i_terytoria_podlegle_palestynskiej_wladzy_narodowej___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych
Jestem przekonany jak kolega z poprzedniego postu że nic wielkiego się nie stanie ale mieliśmy głownie odwiedzić Jerozolimę i Betlejem z dziećmi a właśnie te miejsca to najbardziej zapalne punkty.
Ps. Ma ktoś wiedze jak policzyć jaką część biletu LO zwróci przy odwołaniu rezerwacji w taryfie Economic Saver
Szczegóły biletu
OPŁATY TRANSPORTOWE
5x Podstawa taryfy (Dorosły) 67,00 PLN
1x Podstawa taryfy (Dzieci) 51,00 PLN
2x Podstawa taryfy (Młodzież) 67,00 PLN
PODATKI I INNE OPŁATY
5x Podatek lotniskowy (Dorosły) 41,00 PLN
5x IL (Dorosły) 89,95 PLN
1x Podatek lotniskowy (Dzieci) 41,00 PLN
1x IL (Dzieci) 89,95 PLN
2x Podatek lotniskowy (Młodzież) 41,00 PLN
2x IL (Młodzież) 89,95 PLN
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 08 Gru 2017 22:39 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 81
złoty
MSZ wyznacznikiem podróży :lol:
chyba kolego pomyliłeś fora
2 ludzi lubi ten post.

#37 PostWysłany: 08 Gru 2017 22:49 
Awatar użytkownika

@cypel wyznacznikiem nie, ale wisienką na torcie, od kilku dni śledzimy sytuację a ona się nie poprawia :(, podkreślam ze nie jadę sam tylko z dziećmi najmłodsze 6 lat wiec nie będę kusił losu.
 Profil Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 08 Gru 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 81
złoty
Zamiast śledzić sytuację, pojechałbyś z rodziną, pozwiedzał a nie zawracał dupę.
2 ludzi lubi ten post.

#39 PostWysłany: 08 Gru 2017 23:30 

Punkty statusowe: 20
niebieski
http://www.bbc.com/news/video_and_audio/headlines/42277073/tensions-high-in-wake-of-donald-trump-s-jerusalem-announcement

#40 PostWysłany: 09 Gru 2017 00:35 
Awatar użytkownika

Loty: 17
Kilometry: 20 986
Brytyjski MSZ odradza tylko podróże do Strefy Gazy, okolicy granicy z Syrią i Libanem, i do starego miasta Jerozolimy w dniach 7-9 grudnia.

Oby się szybko uspokoiło, bo mam na początek stycznia bilety, a nie chciałabym rezygnować, bo od dzieciaka marzyłam o wycieczce do Izraela :'(
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości