Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 12 Sty 2017 20:27 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 26
Aktualne inf. dotyczące plaż nad morzem martwym
http://www.deadsea.com/explore/dead-sea ... kek-beach/
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
TeresaS uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#462 PostWysłany: 12 Sty 2017 20:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A to jest zdjęcie z Ein Bokek czy Ein Gedi, bo nie jestem pewien?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 12 Sty 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@‌sanchopan‌ Eid Gedi, na satelicie widać będący na zdjęciu bardzo duży parking. Tam była/jest bezpłatna plaża. Generalnie w 2013 roku w lecie, biznes tam kwitł.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 12 Sty 2017 21:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To już dawno było, jakieś 5 tygodni temu, ale na 99,9% tego już nie ma - w sensie, że było pozamykane w sensie i parkingu i plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#465 PostWysłany: 12 Sty 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ze strony podanej przez @‌Rafał Janowski‌ http://www.deadsea.com/explore/dead-sea-beaches/northern-beaches/ein-gedi-beach/
Zamknięta
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 13 Sty 2017 16:44 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
@sanchopan, dzięki, wszystko teraz już jasne.
Mam jeszcze pytanie o rezerwat i wodospady w Ein Gedi.
Czytałam gdzieś, że od grudnia do lutego jest zamknięty, z powodu silnych opadów deszczu.
- Czy może wiesz jak sytuacja wyglądała w grudniu i czy w ogóle tam wchodziłeś?
W innym wątku ktoś pisał, że tylko pierwszy odcinek był czynny, a reszta zamknięta. Nie można było nawet dojechać do Masady, a to już wcale mi się nie podoba :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 13 Sty 2017 17:07 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Nie zauważyłem problemów z dojazdem do Masady te 3 tygodnie temu.;) Plaża ze zdjęć faktycznie nie istnieje - zapadliska, które pochłonęły już sporo nieuważnych ofiar i kombinatorów, że będzie za free.:). Każda dziura ma imię swojej ofiary;)

Pzdr, At.
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
 
      
#468 PostWysłany: 13 Sty 2017 17:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie byłem tam, ale sporo ludzi wysiadało z autobusu w tym miejscu do zwiedzania. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 30 Kwi 2017 17:17 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 5
Planuje wyjazd do Izraela we wrześniu. Lecę do TA potem planuje 3-4 doby w Jerozolimie, 1-2 w Nazarecie i 1 w TA. Mam kilka punktów w planie. Proszę o informacje, w jaki sposób można dostać się np z Jerozolimy do Jerycha? Co ciekawego, mało popularnego polecacie do zobaczenia? Wszystkie osoby, które były i poruszały się komunikacja na miejscu mile widziane ze swoimi spostrzeżeniami na priv :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 25 Lip 2017 13:53 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Czy ktoś może był w ostatnich dniach w rejonie Tel Avivu/Jerozolimy? Media wyolbrzymiają, czy stuacja jest na prawdę poważna?
Mam kupiony bilet "promocyjny" LOTu na za tydzień i zastanawiam się, czy możliwe ograniczenia turystyczne nie są na tyle duże, żeby bilansowało się wydawanie kasy na hotele itp...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 07 Sie 2017 21:14 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 2
Witam.
Dzisiaj wróciłem z Izraela. Jeśli chodzi o Jerozolimę to już jest spokojnie. Byłem tam w czwartek i żadnych
rozruchów już nie ma. Z tego co czytałem to to Izrael i Palestyna doszły do porozumienia. Chodziło o zniesienie
wykrywaczy metali przy wejściu na wzgórze świątynne.
Jeśli zaś chodzi plaże w Ein Gedi to nie ma jej już na pewno. Plaża razem z drogą się zapadła.
Została zbudowana nowa droga trochę dalej od morza.
W Ein Gedi zostało chyba tylko jedno miejsce do kąpieli , jest to Ein Gedi Spa ale tam niestety biorą po 95 szekli za wjazd.
Ja jechałem się kąpać do Ein Bokek.
Jeśli macie jakieś pytania a dam radę odpowiedzieć to prosze pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
bugs lubi ten post.
 
      
#472 PostWysłany: 04 Wrz 2017 18:00 

Rejestracja: 15 Kwi 2017
Posty: 3
@torretrieste , czesc,
w najblizszy weekend wybieram się do Tel Avivu. Jeden z dni chcemy spedzic w okolicach Morza Martwego. Z samego rana zamierzamy wybrac sie najpierw do rezerwatu Ein Gedi, nastepnie na plaze a na koniec dnia do Masady. Bedziemy korzystac z komunikacji miejskiej, ale mysle, ze od 8 do 20 damy radę.
Którą plaże polecasz? Myslalem o tym Dead Sea Spa w Ein Gedi, ale byc moze w Ein Bokek jest cos ciekawszego, a jesli tak- co to za miejsce? Moze warto przejechac się nieco dalej. To jedynie 30 minut autobusem.

Dzięki za pomoc


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Wrz 2017 10:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Hejo,

planuje się wybrać do izraela/aut. palestynskiej - czy będzie problem na lotnisku z wpuszczeniem mnie? Byłem w Maroku, ZEA, Katarze. Z każdego z nich (razem z innymi krajami oczywiście) mam pieczątki w paszporcie i naszywki na plecaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:17 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Nie powinno byc problem z wjazdem, najwyzej przepytaja Cie troche dokladniej.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#475 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Zastanawiam się na tymi niebieskimi karteczkami i ich ważnością. Standardowo dostajemy pozwolenie na pobyt do 90 dni, czy jest to pozwolenie jednorazowe czy wielokrotne (nie udało mi się tego nigdzie znaleźć), zakładając case że przebywam tydzień w Izraelu, wracam do PL i za miesiąc chce wjechać jeszcze raz, uda mi się odbić jeszcze raz na tej samej karteczce, ewentualnie jakoś przyspieszyć proces czy mając dziesiątki pieczątek z państw muzułmańskich znowu czekają mnie przemiłe rozmowy na granicy jak zawsze? :)


nikoFTW napisał(a):
olena85 napisał(a):
Rosik a jak kwestia pieczątek? czy zbili Ci coś do paszportu?
pozdrawiam

Nic nie wbijają.

Dostajesz wizę (tzw. tutaj "niebieską karteczkę"), z kategorią wizy (na ogół B2 - turystyczna), z datą ważności, z kodem kreskowym, miniaturą zdjęcia z paszportu, twoim imieniem i nazwiskiem, numerem paszportu itp itd.
Karteczka ta służy też do przejścia przez bramki na lotnisku.

P.S. Przy wylocie dostajesz podobną - choć w odcieniach czerwono-różowych, ze wszelkimi informacjami jak powyżej + z adnotacją Exit Permit (zamiast B2 Stay Permit until ...).
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:12 

Oczywiście JEDNORAZOWA, przy wyjeździe naklejaja na tył paszportu żółtą karteczkę z numerem i kodem kreskowym bardzo trudną do usunięcia zresztą
A więc procedura do powtórki
Góra
 PM off  
      
#477 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Bez przesady ;) W parę chwil odkleiłem żółte naklejki z paszportów całej rodziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:26 

Ja od 2 lat latam z karteczkami, widać lepszy klej
Co do procedur, trzeba być przygotowanym na szczegółowe pytania i gdy zapytają w wersji na poważnie i zgodnie z prawdą udzielić odpowiedzi, wydruki np. z zarezerwowanym hotelem/ami itp tylko mogą pomóc
Góra
 PM off  
      
#479 PostWysłany: 06 Paź 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Nie bardzo tylko rozumiem sens odpowiadania 4 raz w ciągu roku na te same debilne pytania o Iran, Egipt, Emiraty itp itd. No ale cóż, jak mus to mus :P
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 06 Paź 2017 18:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja w przyszłym roku będę przekraczał granicę Izraela 10 razy, to pewnie będę recytował z pamięci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group