Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izrael
#61 PostWysłany: 03 Paź 2013 21:16 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Gdy byłem w Jerozolimie to nie dość,że był szabas ale też jakieś wielkie święto jon kipur w tym samym dniu.Wszystko stało nawet tv nie działała.Jednak grupką poszliśmy na pieszo na stare miasto jerozolimskie I w dzielnicy muzułmańskiej było gwarno i wszyscy handlowali na bazarach.Co do autobusu to nie jestem pewien czy jezdziły bo nic nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Izrael
#62 PostWysłany: 03 Paź 2013 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Sudoku napisał(a):
Cytuj:
Do Betlejem busiki #21 z arabskiego dworca autobusowego koło Bramy Damasceńskiej, koszt jw.


Jeśli to arabski autobus, to zakładam, że nie przejmują się szabasem i jeździ też w soboty? Może ktoś potwierdzić?


Oczywiście, że się nie przejmują, sam jechałem w szabas.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#63 PostWysłany: 04 Paź 2013 15:53 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
ja wrócę do jednego pytania. Ile warto spędzić czasu nad Morzem Martwym? Jeden dzień i powrót do Jerozolimy na przykład? Na pewno planuję Masadę i kąpiel w morzu. Ewentualnie Ein Gedi, ale lecę w grudniu i nie wiem czy wtedy tam ma to sens? Mam też ochotę się trochę wygrzać a w Jerozolimie akurat będzie zimno. Może ktoś był i ma jakąś radę?
Generalnie będę w Izraelu tydzień. Na początku Jerozolima potem Morze Martw właśnie, a gdzieś jeszcze próbuję wrzucić Tel Aviv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#64 PostWysłany: 04 Paź 2013 15:58 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nesssssa85 napisał(a):
ja wrócę do jednego pytania. Ile warto spędzić czasu nad Morzem Martwym? Jeden dzień i powrót do Jerozolimy na przykład? Na pewno planuję Masadę i kąpiel w morzu. Ewentualnie Ein Gedi, ale lecę w grudniu i nie wiem czy wtedy tam ma to sens? Mam też ochotę się trochę wygrzać a w Jerozolimie akurat będzie zimno. Może ktoś był i ma jakąś radę?
Generalnie będę w Izraelu tydzień. Na początku Jerozolima potem Morze Martw właśnie, a gdzieś jeszcze próbuję wrzucić Tel Aviv.


zależy chyba co byś chciała porobić nad Morzem Martwym :) nie można się tam kąpać całymi godzinami. Z tego co patrzyłam ceny noclegów wokół Morza są wysokie. Ja w grudniu jadę tam na max 2-3h. Wykąpiemy się, jeśli się da, pospacerujemy i do Masady

Wg info w LP największą atrakcją okolic Morza Martwego jest Masada :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#65 PostWysłany: 04 Paź 2013 16:52 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jeden dzień zupełnie wystarczy aby wybrać się nad Morze Martwe. Zima to doskonała pora roku, temperatura w Ein Gedi ok 25 stopni.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#66 PostWysłany: 04 Paź 2013 17:00 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
George23 napisał(a):
Jeden dzień zupełnie wystarczy aby wybrać się nad Morze Martwe. Zima to doskonała pora roku, temperatura w Ein Gedi ok 25 stopni.


ale masz na myśli 1 dzień stricte wokół Morza Martwego czy też w Masadzie?
Widziałam, że popularne są wycieczki, aby zobaczyć wschód słońca w Masadzie, potem wypoczynek nad Morzem Martwym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#67 PostWysłany: 04 Paź 2013 17:13 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jeżeli wyjdziesz z Jerozolimy tak wcześnie aby być w Masadzie o wschodzie słońca, to po 3, 4 godzinach będziesz miał jeszcze dużo czasu aby opalać się i kąpać w Morzu Martwym.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#68 PostWysłany: 04 Paź 2013 17:27 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
cześć, wybieram się na tydzień do Izraela (dopiero w styczniu ale planować już trzeba ;) ), oprócz Jerozolimy, Betlejem i Morza Martwego chciałbym zaliczyć
Petrę w Jordanii, czy ktoś ma doświadczenia/wie jak tam się dostać stosunkowo tanio?
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#69 PostWysłany: 04 Paź 2013 17:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
futrzak napisał(a):
cześć, wybieram się na tydzień do Izraela (dopiero w styczniu ale planować już trzeba ;) ), oprócz Jerozolimy, Betlejem i Morza Martwego chciałbym zaliczyć
Petrę w Jordanii, czy ktoś ma doświadczenia/wie jak tam się dostać stosunkowo tanio?


nie da się tanio, bo są opłaty graniczne. Nie ma też bezpośrednich połączeń np. Jerozolima-Amman. Trzeba dojechać do 1 z dwóch przejść granicznych, przejść je pieszo i po drugiej stronie (zależy czy jedziemy do czy z Izraela) znaleźć sobie transport do miejsca, które nas interesuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#70 PostWysłany: 04 Paź 2013 22:24 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
tak też myślałem...
z tego co się zorientowałem chyba najprościej do Eljat tam przekroczyć granicę (wize można na granicy kupić) i taksówką do Petry...
tylko wyczytałem ze jeden dzień to za mało.. może ktoś to potwierdzić ? że gdy wcześnie rano przekroczę granicę to ciężko w ciągu jednego dnia zobaczyć Petrę i powrócić przed zamknięciem granicy ?


inne pytanie by na spokojnie zwiedzić Jerozolimę + Betlejem + Morze Martwe, to ile powinienem poświęcić czasu ?
3, 4 dni wystarczą?
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#71 PostWysłany: 04 Paź 2013 22:41 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jerozolima 3 dni +1 +1
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#72 PostWysłany: 05 Paź 2013 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
futrzak, Petra jest rozległa, a przy tym trzeba się trochę powspinać. W 1 pełny dzień można zobaczyć praktycznie wszystko, ale w parę godzin zaledwie jakąś część. Inna sprawa, na ile jesteś wielbicielem takich "cudów", bo mi po kilku godzinach się po prostu nudziło. Dodatkowo, niewyobrażalna masa turystów, nieprzyzwoite ceny jak na Jordanię i jarmark ala Krupówki.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#73 PostWysłany: 05 Paź 2013 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Co do Petry to różne opinie krążą po forach podróźniczych, jedni sobie chwalą Petre i piszą że jeden dzień to za mało inni piszą że przereklamowana i nie warta tych 70 dolców, tych opinii jest zdecydowanie więcej. Za to wszyscy sobie chwalą pustynie Wadi Rum i nockę na niej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 09 Paź 2013 10:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie wiem w sumie gdzie to wrzucić, ale może komuś sie przyda
http://www.rp.pl/artykul/705175,1055061 ... -WiFi.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#75 PostWysłany: 09 Paź 2013 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Faktycznie .Tel Aviv to super nowoczesne miasto.Las wieżowców wybudowanych na pustyni ,gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu Beduini paśli kozy

na zachodzie się tego nie spotyka? w barcelonie już od wielu lat te hotspoty są aczkolwiek nigdy nie korzystałem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#76 PostWysłany: 09 Paź 2013 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Akurat Tel Aviv jest na wschód od Polski .Sama nazwa to mówi... Bliski Wschód....

...i bierze odział w eurowizji ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#77 PostWysłany: 11 Paź 2013 09:13 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
A ja mam w planach 5 dni Izrael,5 dni Jordania.Mozecie napisac jak jest z cenami w Izraelu i Jordani?Czy sa to ceny takie jak np. we Włoszech,czy bardziej zblizone do naszych?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#78 PostWysłany: 11 Paź 2013 09:18 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
drogo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#79 PostWysłany: 11 Paź 2013 09:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... city=Haifa
1 szekel = 0.90 pln

http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... city=Amman
1 dinar = 4.5 pln
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#80 PostWysłany: 16 Paź 2013 21:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Przebywam zatem w Izraelu, wycieczka w toku. Leżę zmęczony jak zwierzę (człowiek nie czuje, jak mu się rymuje) całodziennymi marszami, więc może coś popiszę. Lotnisko Ben gurion Super fajne, świetna sprawa ze stacją ichniego PKP pod lotniskiem. Wychodzimy bramą nr 3 i po 5 metrach po lewo wejście na stację. Pociągi ciche wygodne i punktualne na razie. Gniazdka elektryczne i wifi dostępne (wifi nie sprawdzałem ale nalepki byly.

Ceny aktualne

pociągi
Ben Gurion Airport - Haifa Hashimona 39,5 szekla OW
Haifa Hashimona - Akko (Acre) 15,5 szekla OW

autobusy
miejski Haifa 6,60 OW
Haifa - Nezeret (Nazaret) 18 OW

żarcie w marketach
masło paczka - 9
Cola Fanta Sprite 6,60 ale i 10 w innym
Zółty ser jakieś 200g ok. 15 szekli
Chleb spory krojony 8 szekli

Nazaret - atrakcje to oczywiście świątynie wszelakie. Wstęp do katolickiej oraz prawosławnej Bazyliki Zwiastowania za darmo. Meczet Pokoju również. Trza zdjąc buty i położyć do szafki, oraz odziać niewiastę przystojnie, żeby golizną nie świeciła. Miasto z przewaga ludności arabskiej. Dzieci płci męskiej zabawiają się biegając z pistoletami i karabinami z plastiku.

Hajfa - łatwiej dogadać się po rosyjsku niż po angielsku. Po mieście jeździ autobus nr 3 w którym i kierowca i pasażerowie zakazali nam kupowania biletów. I to w obie strony.

Ogólnie
- Na stacjach kolejowych (poza Ben Gurionem) kontrola paszportów, bramka i prześwietlanie bagażu. Bilet można kupić w okienku i w automacie. Kasujemy w przejściach takich jak w metrze (np w Wawie).
- Nie kupować, jeśli nie znacie ceny! Jeśli weźmiecie coś i podejdziecie z zamiarem kupna, cena na pewno będzie kosmiczna. Lepiej zapytać, niż nadziać się na minę!
- Ulice są źle (dla nas) oznakowane. Nazwy alfabetem europejskim są, ale niezbyt często.
- jest gorąco (16.10) zarówno w dzień jak i w nocy.
- czas +1h
- Żydzi bardzo życzliwi i uczynni!

Akko (Acre) warto! Stare miasto daleko od stacji kolejowej (30 minut na piechotę) ale robi wrażenie

Post będzie edytowany podczas dalszej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group