Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izrael
#141 PostWysłany: 24 Lis 2013 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
czy starajac się o wize trzeba podac gdzie się będzie mieszkac ?
czy można podac adres prywatny - couchsurfera ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Izrael
#142 PostWysłany: 25 Lis 2013 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ale o jaką wizę chcesz się starać? Do Izraela Polacy nie potrzebują wizy. O to gdzie będziesz mieszkać możesz zostać zapytany podczas rozmowy po przylocie, ale nie musisz ściemniać nazwy hotelu. Jak powiesz ze u kogoś, to nie powinno to stanowić problemu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#143 PostWysłany: 25 Lis 2013 08:35 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Myślę, że lachcimmm2 chodziło o tą wizę którą dostaje się na lotnisku....
Ja w sobotę wróciłem z Izraela. Jak znajdę chwilę czasu napiszę krótką relację...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#144 PostWysłany: 25 Lis 2013 10:47 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
napisz pliz jaką miałes pogodę i gdzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#145 PostWysłany: 25 Lis 2013 13:20 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wszystko zależy od miejsca. Wszędzie dzień krótki. W Tel-Avivie jeszcze bardzo ciepło. tak samo nad Morzem Martwym. Jerozolima jest wyżej położona i tam już jest chłodniej. Rano i późnym popołudniem długi rękaw a nawet kurtka W środku dnia jak słońce świeci dość gorąco ale jak zaczyna zachodzić to od razu czuje się chłodny wiaterek i z każdą godziną jest zimniej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#146 PostWysłany: 25 Lis 2013 23:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
A jak rozmowa na lotnisku?

Długo? Jakie pytania zadawali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#147 PostWysłany: 25 Lis 2013 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Sudoku napisał(a):
A jak rozmowa na lotnisku?

Długo? Jakie pytania zadawali?


1,5 do 2 minut stania przy okienku. W tym raptem może połowę tego czasu zajęła odpowiedź. Generalnie klasyka: po co, na jak długo, z kim i dokąd dokładnie w Izraelu. Niemal zerowa mimika słuchającej, krótka papierologia z paszportem i tyle.

Naprawdę nie ma się czego bać:) Mam wrażenie, że panuje tu lekki niepokój i myśli, że stoją tam uzbrojeni po zęby panowie i czekają aż komuś się zatnie głos.

Miłego pobytu!
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 26 Lis 2013 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Sorvali napisał(a):
kiedy lecisz ? my lecimy 11-14.01 z Katowic w czworke i zatrzymujemy sie na 2 noce w Jerozolimie w Mount of Olives - to chyba najtanszy nocleg ktory jakosciowo bylby w miare w porzadku. jakbyscie jechali w tym samym terminie i chcieli od razu dostac sie z lotniska do Jerozolimy to mozemy wynajac wspolnie jakas wieksza taxi



Lecę właśnie w tym terminie :)
Nie widzę problemu żeby wspólnie jechać. Z lotniska do Jerozolimy jeżdżą szeruty (busy) i chyba nim pojedziemy, no chyba, że znajdziemy coś bardziej atrakcyjnego.
W styczniu tego roku byłem już w Izraelu, ale wtedy mieszkaliśmy w Tel Avivie.
Jerozolimę też odwiedziłem.
Przed wyjazdem polecam wszystkie odcinki Cejrowskiego o Jerozolimie i Betlejem

http://pl.gloria.tv/?media=232592
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#149 PostWysłany: 26 Lis 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Tutaj podaję ciekawszy link

http://tvnplayer.pl/programy-online/woj ... ,5020.html



i nadal pytam o ciekawy apartament dla 6 osób
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#150 PostWysłany: 26 Lis 2013 23:43 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
linki przejrzę, dzięki za info
w takim razie spotkamy się na lotnisku w pyrzowicach 11.01 - szerut jest ok, pod warunkiem że po zmroku w szabas jakiś odjedzie. dodatkowo my musimy się dostać do części wschodniej więc wygodniej nam wziąć taxi i jesteśmy na to przygotowani. myślę że dogadamy się na miejscu.

ps. aktualnie nie mam możliwości na stronie wizzair.com wybrać lotu KTW-TLV (jestem na francuskim IP) - u was też tak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael/ Jerozolima
#151 PostWysłany: 27 Lis 2013 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Sorvali napisał(a):
linki przejrzę, dzięki za info
w takim razie spotkamy się na lotnisku w pyrzowicach 11.01 - szerut jest ok, pod warunkiem że po zmroku w szabas jakiś odjedzie. dodatkowo my musimy się dostać do części wschodniej więc wygodniej nam wziąć taxi i jesteśmy na to przygotowani. myślę że dogadamy się na miejscu.

ps. aktualnie nie mam możliwości na stronie wizzair.com wybrać lotu KTW-TLV (jestem na francuskim IP) - u was też tak jest?


W szabat nie jeździ jedynie komunikacja państwowa, a Szeruty nie mają ograniczeń.
Co do rezerwacji z Polski lotów KTW - TLV nie ma problemu. Aktualna cena na nasz termin wynosi 308pln
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#152 PostWysłany: 27 Lis 2013 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Mógłby ktoś podpowiedzieć jak najlepiej rozwiązać sprawę wynajmu samochodu w Izraelu? W Jerozolimie mieszkając w hostelu o bezpłatnym parkingu w jego okolicy mogę tylko pomarzyć? Czy lepiej dopiero wypożyczyć w Jerozolimie jak chce wybrać sie gdzieś poza miasto czy na cały wyjazd na lotnisku wypożyczyć i oddać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#153 PostWysłany: 27 Lis 2013 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
seelk napisał(a):
Mógłby ktoś podpowiedzieć jak najlepiej rozwiązać sprawę wynajmu samochodu w Izraelu? W Jerozolimie mieszkając w hostelu o bezpłatnym parkingu w jego okolicy mogę tylko pomarzyć? Czy lepiej dopiero wypożyczyć w Jerozolimie jak chce wybrać sie gdzieś poza miasto czy na cały wyjazd na lotnisku wypożyczyć i oddać?


Nie wiem jak dokładnie masz plany na Izrael. Jeśli np, planujesz pobyt ze 2 dni w samej Jerozolimie i dopiero później wyjazd poza miasto to moim zdaniem lepiej wypożyczyć później. Do poruszania się po mieście autko niezbędne nie będzie, a po co płacić i za wypożyczenie i za paliwo i jeszcze denerwować się o miejsce?

Co do parkingu - jak wszędzie, zależnie od lokalizacji. Miejsca darmowe też są, kwestia zajęcia go sobie o odpowiedniej porze (czyli też kwestia szczęścia:)) Parkingi są nawet dość blisko centrum, m.in przy cmentarzu na wzgórzu, a także nawet bliżej murów. Samochód stał tam cały dzień za darmo i wszystko było ok. Głowy nie dam czy może zostać na noc ale jestem całkiem pewny, że nie było żadnego ograniczenia na znakach.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#154 PostWysłany: 27 Lis 2013 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Mam zamiar wlasnie byc ok 2-och dnie w Jerozolimie, a pozniej zwiedzic dalsze miejsca. Z tego co czytam to dojazd do Betlejem własnym autem raczej tez nie jest polecany (ubezpieczenie samochodu z reguly tam nie obowiazuje?), a tez nie jest daleko, zeby nie podjechac autobusem, ewentualnie taxi gdyz bedziemy podrozowac w 4 osoby.

Dlatego tez zastanawiam sie jak wyglada cena przejazdu taxi z lotniska do Jerozolimy? Czy dla 4 osob bedzie porownywalnie z przejazdem autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#155 PostWysłany: 27 Lis 2013 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
seelk napisał(a):
Mam zamiar wlasnie byc ok 2-och dnie w Jerozolimie, a pozniej zwiedzic dalsze miejsca. Z tego co czytam to dojazd do Betlejem własnym autem raczej tez nie jest polecany (ubezpieczenie samochodu z reguly tam nie obowiazuje?), a tez nie jest daleko, zeby nie podjechac autobusem, ewentualnie taxi gdyz bedziemy podrozowac w 4 osoby.

Dlatego tez zastanawiam sie jak wyglada cena przejazdu taxi z lotniska do Jerozolimy? Czy dla 4 osob bedzie porownywalnie z przejazdem autobusem?


Cen taxi nie znam. Ja Izrael zwiedzałem z samochodem. Spałem na campingu pod Jerozolimą, wjechałem rano do miasto, postawiłem jak jak opisałem i późnym popołudniem po niego wróciłem.
Rozumiem, że na koniec chciałbyś go oddać chwilę przed odlotem na lotnisku, stąd i wola pobrania autka też na lotnisku? Sprawdź też z ciekawości czy np opłata za wzięcie w Jerozolimie a oddanie na lotnisku jest wysoka.
Jeśli chodzi o samochód: ja polecam arguscarhire - sprawdziło się i w Izraelu, i w Jordanii i w Europie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#156 PostWysłany: 27 Lis 2013 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Dokładnie tak, chciałbym auto oddać na lotnisku bo mam samolot o 6 (LOTem we wtorek) i dlatego ta wczesna pora zmusza mnie do powrotu na lotnisko autem. Muszę przekalkulować ceny przy wypożyczeniu na lotnisku i w Jerozolimie, bo przez 2 pierwsze dni pewnie stałoby nie używane.

Do Betlejem też jechałeś swoim samochodem? Nie było żadnego problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#157 PostWysłany: 27 Lis 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
seelk napisał(a):
Dokładnie tak, chciałbym auto oddać na lotnisku bo mam samolot o 6 (LOTem we wtorek) i dlatego ta wczesna pora zmusza mnie do powrotu na lotnisko autem. Muszę przekalkulować ceny przy wypożyczeniu na lotnisku i w Jerozolimie, bo przez 2 pierwsze dni pewnie stałoby nie używane.

Do Betlejem też jechałeś swoim samochodem? Nie było żadnego problemu?


Betlejem odpuściłem. Zwiedzone miejsca opisane są tu: http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&t=36928
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#158 PostWysłany: 27 Lis 2013 20:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
seelk napisał(a):
Dlatego tez zastanawiam sie jak wyglada cena przejazdu taxi z lotniska do Jerozolimy? Czy dla 4 osob bedzie porownywalnie z przejazdem autobusem?


Tu masz ceny taksówek - są one regulowane urzędowo:

http://www.israeli-taxi.com/israel_taxi_fares.php

Wynika z tego, że kurs z lotniska do Jerozolimy kosztuje 300 NIS (do godz. 21-ej) lub 350 (po 21-ej do 5:30 rano).

Sherut jest chyba 63 NIS od osoby, a łączony dojazd autobusami wyjdzie pewnie koło 30 na łebka.

A zatem taxi będzie kosztować znacznie drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#159 PostWysłany: 30 Lis 2013 00:12 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
Chciałbym sobie zrobić małą przerwe w dorocznych spotkaniach z bliższą i dalszą rodziną ;) Był ktoś z was w Izraelu w okresie bożonarodzeniowym? Jakie wrażenia?
Myślę nad wypadem 4-5-6 dniowym ze staruszkami, warto?
I tak pobocznie, mielibyśmy się gdzie zatrzymać za friko w telawiwie, ma to sens czy lepiej jakieś noclegi w Jerozolimie (mając samochód)?

Postaram się składniej jutro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#160 PostWysłany: 30 Lis 2013 11:47 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
lecę do Izraela 5-14 grudnia akurat przed Bożym Narodzeniem.
Bardzo chciałbym przywieźć z Betlejem opłatek dla mojej Rodziny i Przyjaciół.
Czy ktoś może orientuje się gdzie i czy w ogóle jest taka szansa aby go znaleźć czy to typowo nasza rodzima tradycja i w Izraelu nie ma na to szans ?

bardzo mi na tym zależy więc proszę o jakiekolwiek wskazówki
pozdrawiam
michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group