Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Gru 2011 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Zastanawia mnie, czy ktoś z forumowiczów tam był i może podzielić się spostrzeżeniami na temat cen, noclegów, bezpieczeństwa, itd.

Nie mogę się zdecydować czy w maju wybrać Ateny, Cypr czy Izrael.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington 31 Sty 2014 21:20, edytowano w sumie 2 razy
zaktualizowany tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Izrael
#2 PostWysłany: 14 Gru 2011 15:34 

Rejestracja: 19 Lip 2011
Posty: 47
CYPR!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#3 PostWysłany: 14 Gru 2011 15:44 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Dobrze by było opanować funkcję "Szukaj" (patrz prawy górny róg forum), piszę to bez złośliwości.
W sprawie cen w Izraelu patrz
viewtopic.php?f=11&t=5818

@olena85 tak merytorycznie to ja bym napisał: ANTARKTYDA!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#4 PostWysłany: 14 Gru 2011 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Bez przesady, użyłem przycisk szukaj, chociaż przyznam, że po tytule "IZRAEL Tel Awiw wylot 20 pazdziernika tydzien za 1000 zł" wywnioskowałem, że to tylko przedstawienie promocji.

Już wiem, że ceny są dosyć wysokie, ale domyślam się, że na Cyprze będzie podobnie.

Wciąz też pozostaje kwestia bezpieczeństwa i ogólnych wrażeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#5 PostWysłany: 21 Sty 2012 14:33 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 1
Byłam w Izraelu w sierpniu przez 3 tygodnie więc jeśli masz jakieś konkretne pytania, to chętnie odpowiem.
Generalnie trzeba sie liczyć z tym, że bezpieczeństwo w Izraelu to co innego niż bezpieczeństwo w Polsce, ale na pewno jest to kraj dużo bezpieczniejszy niż wiele osób myśli. Po pierwsze zaraz po przylocie każdy kto nie posieada izraelskiego paszportu może liczyć na 10 minutowy wywiad (cel podróży itp.). Lepiej odpowiadać krótko i na temat (to, że dolecieliśmy nie znaczy jeszcze, że nie mogą nas zawrócić). Wszędzie wojsko, bramki, sprawdzanie toreb nawet w zwykłych sklepach spożywczych. Moim zdaniem bezpieczeństwo w miastach jest na naprawdę wysokim poziomie nie zależnie od tego czy w dzień czy późno w nocy. Najbardziej sugeruje uważać w Jerozolimie, szczególnie na starym mieście, które jest pełne małych, nie specjalnie bezpiecznych uliczek, z których nawet z mapą trudno później sie wydostać, a jeszcze gorzej jak przez przypadek wejdziesz na teren jednej z typowo żydowskich dzielnic (ultraortodoksyjni żydzi na ogół nie są zbyt uprzejmi a już na pewno nie w stosunku to obcokrajowców). Kolejna dość istotna sprawa to przemieszczanie się po Izraelu. Jechałam z Jerozolimy do Elatu busem. Dwa dni później w zamachu na ten sam bus zginęło 8 osób, oprócz tego były jeszcze 2 zamachy tego samego dnia, o których wcześniej dowiedziali się z bbc moi rodzice niż ja. Izraelczycy w ogóle do zamachów podchodzą z niesamowitym spokojem, ale prawda jest taka, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej jest podróżować samolotem. Wyloty z Izraela są zdycydowanie bardziej skomplikowane niż przyloty. W trakcie lotu z Eilatu do Tel Avivu byłam jedyną nie żydówką i jako jedyna byłam przepytywana przez 1,5 h przez 4 różne osoby, w tym musiałam pokazać zdjęcia z aparatu i wszystkie maile które otrzymałam dotyczące mojego pobytu w izraelu. Z drugiej jednak strony jako podróżująca samodzielnie 17-latka z Polski generalnie wzbudzałam dość duże zainteresowanie. Odprawa na lotnisku międzynarodowym skolei w moim przypadku (jak i u wielu obcokrajowców) zajęła 5 h i 3 przeszukania całego bagażu.
Mimo wszystko uważam, że warto tam pojechać a w porównaniu do Cypru i Grecji jest to kraj o wiele ciekawszy, ale sugeruje wcześniej dobrze zapoznać się z przewodnikami, mapami i informacjami praktycznymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
shaqovo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael
#6 PostWysłany: 25 Cze 2012 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@pandoraa lub ktokolwiek inny;)
Może ktoś odpowiedź na poniższe pytania? Proszę o pomoc osoby, które tam były i wiedzą jak jest naprawdę, a nie przeczytały na stronach internetowych.

1. MSZ podaje, że do autonomii palestyńskiej potrzebna jest wiza, jednak google nic na temat nie wiedzą, wygląda to tak jakby nie była potrzebna. Jak jest naprawdę?

2. W ograniczeniach celnych przeczytałem, że nie można wwozić żywności, z kolei na innej stronie przeczytałem, że nie można tylko mięsa. No i teraz nie wiem, czy nie mogę ze sobą nic zabrać z prowiantu czy o co chodzi?

3. Ceny- naprawdę tak drastyczne, czy da się kombinując znaleźć tanie produkty (głownie chodzi mi o żywność w sklepach, napoje, komunikacja miejska) ?

4. Czy za wejscie do głownych atrakcji turystycznych trzeba płacić myto?

5. Wylot- LOT oferuje wylot z Tel Avivu o 6.00 rano, czyli biorąc pod uwagę to co napisałaś na forum powinienem się stawić na lotnisku około 1 rano ?

6. Jak wygląda sytuacja w Izraelu/Palestynie z natrętnymi ludźmi, którzy Cie zaczepiają na ulicy i próbują na coś namówić? czy jest to częste zjawisko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#7 PostWysłany: 25 Cze 2012 11:07 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
tak sie składa, ze byłem i w Izraelu, i na Cyprze i w Atenach
Izrael zdecydowanie najciekawszy, zupełnie inna ranga, nie można tego porównywać do Cypru czy Aten.
Ateny są najbardziej niebezpieczne i zasyfione, Cypr przeciętny ale ma ciekawe plaże, a w Izraelu jest dużo do zobaczenia, tyle, że ceny nie sa najniższe, no i faktycznie takie troche panstwo policyjne, chociaz u nas nie bylo tak zle, byliśmy w 5 osób i raczej tylko wypytywanie ustne, co i jak.
Ad.6 ludzie nie są wcale natrętni, w porównaniu np. do Maroka to luz
Ad.5 lecielismy czarterem do Ejlatu 400zł RT, nie wiem jak w Ben Gurion Tel Aviv
Ad.4. Przeciętnie, nie rzuciło mi się to w oczy, choć zwykle omijam takie płatne miejsca wiec trudno mi oceniać
Ad.3 drogo, ale da się przeżyć, no chyba ze chcesz skrajny low cost, to ciężko, dobrze wziąć hotel ze śniadaniem w Jerozolimie, płaciliśmy 70zł /os z wypas śniadaniem
Ad.2 bralismy jakieś jedzenie, bułki, itd. nie było problemów, ale to był Ejlat, a tam jest spokojnie i turystycznie
Ad.1 autonomia palestyńska to trudny temat i ogolnie mowi sie jakby jej nie bylo, wiec pewnie podobnie jest z wiza, tez pewnie jej nie ma, pamiętam, że cześć Jerozolimy to tez Palestyna, a nie było żadnych kontroli, itd, nawet nie zauważysz ze to Palestyna, a nie reszta Izraela
sorry, ze tak zdawkowo, jestem w pracy i nie ma czasu sie rozpisywac, jak cos to tel. 880-885-670
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#8 PostWysłany: 20 Cze 2013 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W innym poście opisałem dojazd z lotniska w Tel Awiwie do Jerozolimy, tutaj przedstawię 2 propozycje wypraw z samej Jerozolimy.
* Betlejem - w Jerozolimie koło Bramy Damasceńskiej znajduje się "arabski" dworzec autobusowy (komunikacja działa oczywiście również w szabat), do Betlejem jeździ autobus 21 (przystanek końcowy to Beit Jala). Myląca jest tabliczka dla autobusu 24, która jako cel podaje Betlejem. W rzeczywistości dojeżdża on tylko do checkpointu 300 (koło Grobu Racheli) skąd do centrum Betlejem należy wziąć taksówkę. Koszt przejazdu autobusem 21 na trasie Jerozolima - Beit Jala to ₪7,30. Z Beit Jala zostaje około 1 km marszu ulicą papieża Pawła VI i już jesteśmy na placu Manger gdzie znajduje się Bazylika Narodzenia Pańskiego. Będąc w Betlejem wybraliśmy się również na Pole Pasterzy (Łk, 2:8). Co prawda taksówkarze życzyli sobie chore 50-60 szekli za odcinek 2,5 km, więc poszliśmy pieszo.

* Morze Martwe - autobusem Egged linii 486 pojechaliśmy do Ein Gedi (odjazdy z CBS rano 8:00, 9:00, 10:30). Koszt przejazdu ₪37,50 (o dziwo bilet powrotny kupiony u kierowcy kosztował ₪30). Odwiedziliśmy najpierw rezerwat Doliny Dawida (Wadi David) - wejście ₪29, ale warte każdego szekla. Oaza pośrodku pustyni, dokoła spacerują sobie góralki syryjskie, trafiliśmy również na stado koziorożców nubijskich. Ale największą atrakcją są wodospady, pod które można wejść i ochłodzić się w lodowatej wodzie pośrodku pustyni. Jak wejdziemy do rezerwatu w miarę wcześnie, możemy urozmaicić trasę szlakiem przez pustynię np. do sąsiedniej Wadi Arugot lub wspinaczką na płaskowyż (zabrać dużo wody - min. 3 litry/os). Po drugiej stronie szosy 90 znajduje się plaża Ein Gedi - jej zaletą jest to, że jest darmowa, wadą że jest kamienista. Turystów w dzień powszedni nie było zbyt dużo. A pływanie w Morzu Martwym to niesamowita frajda - wystarczy rozluźnić mięśnie i już możemy na brzuchu czy na plecach dryfować godzinami. Należy tylko uważać, żeby woda nie dostała się do oczu i regularnie uzupełniać zapasy wody - przez różnice ciśnienia osmotycznego morze wyciągnie z nas wodę lepiej niż stado pijawek. W pobliżu bufet czynny całą dobę, lody rożek ₪9-15, piwo 0,5l ₪16-20, kanapka duża ₪18.
Jak chcemy zadbać żeby nasze ciało było jeszcze piękniejsze należy podejść brzegiem morza w kierunku południowym około 100 metrów, minąć drut kolczasty i około 50 dalej jest dziura w ziemi skąd wyciągamy słynne błotko i po chwili wyglądamy jak rodowity Afrykańczyk.

Ogólnie Izrael jest drogi, pizza w przeciętnej restauracji ₪50-60, dla tych ze skromniejszym budżetem pozostają uliczne garkuchnie z falafelami za ₪7-12 lub shoarmami za ₪10-20.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#9 PostWysłany: 24 Cze 2013 18:37 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Witam

Mam wielką prośbę do osób, które były w Izraelu o pomoc w następującej kwestii. Wybieram się do Izraela, mam już lot z WAW do TLV, przylot o 2:50 w nocy.

Dosłownie wczoraj wyczaiłem lot z TLV do Eilatu za 27$, z tym, że wylot jest o 6:00 rano. Niby spoko, ale czy na pewno zdążę? Słyszałem o jakichś przepytywaniach na lotnisku Ben Guriona po przylocie, ile będzie trwał taki wywiad? No i czy mają tam jakąś strefę tranzytową czy żeby polecieć do Eilatu będę musiał ponownie przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa? Jeśli tak to czy zdążę skoro w Izraelu te wszystkie kontrole są absurdalnie długie?

Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi, 27$ to super cena i o 7 rano będę na miejscu zamiast tułania się busem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#10 PostWysłany: 24 Cze 2013 20:40 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Po przylocie, przysłowiowy "pies z kulawą nogą" będzie się tobą interesował. Bierzesz bagaż, wychodzisz... wtedy napotykasz nagabywaczy z szerut, oferujących transport. Lot do Ejlatu odbywa się z krajowego terminalu. Nie korzystałem (w rzeczy samej, tłukłem się autobusem właśnie), ale nie powinieneś mieć problemów ze zdążeniem. Korzystaj z okazji!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#11 PostWysłany: 24 Cze 2013 21:03 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 17
Dokładnie wjazd do Izraela (Ben Gurion) razy 3 miałem bezproblemowy i szybki, ale przed każdym wylotem 3h to było minimum przed rozkładowa godziną samolotu by na niego zdążyć. Np. proszono mnie o opisanie każdej z par butów w bagażu oraz miejsca ich zakupu, odpowiedź Polska nie wystarczała :) -sklep miasto i centrum handlowe, po tych szczegółach mogłem przejść do kolejnej pary butów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael
#12 PostWysłany: 24 Cze 2013 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
marr.85 napisał(a):
Witam

Mam wielką prośbę do osób, które były w Izraelu o pomoc w następującej kwestii. Wybieram się do Izraela, mam już lot z WAW do TLV, przylot o 2:50 w nocy.

Dosłownie wczoraj wyczaiłem lot z TLV do Eilatu za 27$, z tym, że wylot jest o 6:00 rano. Niby spoko, ale czy na pewno zdążę? Słyszałem o jakichś przepytywaniach na lotnisku Ben Guriona po przylocie, ile będzie trwał taki wywiad? No i czy mają tam jakąś strefę tranzytową czy żeby polecieć do Eilatu będę musiał ponownie przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa? Jeśli tak to czy zdążę skoro w Izraelu te wszystkie kontrole są absurdalnie długie?

Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi, 27$ to super cena i o 7 rano będę na miejscu zamiast tułania się busem :)


Powinno być bez problemu. Ja w sobotę miałem lot powrotny do Warszawy o 6. Do początku pierwszej odprawy (check-in bagazu nadanego) stawilem się bodaj przed 4. Ty masz godzinę więcej.
Po przylocie nikt Cie nie zatrzyma. Natomiast wszystkie procedury są przy odlocie. Najpierw stajesz do sprawdzenia bagażu - podchodzi miły pan/pani i wypytuje. W Twoim przypadku raczej nie beda to pytania co robiles w Izraelu ale co zamieszasz robic. Jesli bedziesz podrozował z kims to moga pasc pytania o znajomosc (jakie relacje, ile czasu itd) oraz o to kto pakował bagaz itd. Po około 5 minutach podejdziesz dalej do skanowania bagazu. W zaleznosci od tego co bedziesz miec w walizce mozesz od razu dostac kod kreskowy i przejsc do własciwego check-inu. Jesli cos wzbudzi watpliwosci to idziesz do kolejnego stanowiska i tam walizka zostaje sprawdzana recznie. Zwykle sprawdzaja błoto z Morza Martwego (czy kupowane w sklepie i fabrycznie zamkniete). Potem do check-inu. Następnie udajesz sie do kontroli osobistej (szybko, bez ceregieli) a jeszcze dalej jest kontrola paszportu. Całosc trwała mi maksymalnie 45 minut.
U Ciebie w gre jeszcze wchodzi ewentualne przemieszczenie się z jednego terminalu do drugiego. Nie wiem ile to zajmuje ale z tego co kojarze na mapię były one od siebie troche oddalone.
Oczywiscie wymienione przeze mnie procedury były dla lotu miedzynarodowego ale spodziewam sie ze w krajowkach bedziesz podobnie.

No i miłych wrazen przy ladowaniu w Eilacie :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#13 PostWysłany: 24 Cze 2013 21:49 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Leciałem w druga strone (Eliat-TLV) i moge Cie zapewnic, ze lot to dobry pomysl, zwlaszcza, ze lotniskow Eljacie jest w centrum miasta. Z terminalu 3 do terminalu 1 dostaniesz sie shuffle busem, ktory bedzie jechal do 15minut maks + powiedzmy 15-20 minut czekania.

Z bagazem i sprawdzaniem paszportow + przejsciem przez terminal 3 powinienes sie uwinac w ok 30minut, bedziesz wiec kolo 4 w terminalu 1, ktory jest maly i na pewno wystarczy, nawet jakby byl poslizg do godziny.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#14 PostWysłany: 24 Cze 2013 23:01 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Skoro uważacie, że zdążę i mogę kupować ten bilet to pojawia się kolejne pytanie - czy w ogóle warto tam jechać? :)

Nie jestem typem turysty-plażowicza, który może spędzić dwa tygodnie na opalaniu, ale np. dwa dni odpoczynku nie zaszkodzą przed dalszym zwiedzaniem. Tylko jak wygląda to plażowanie w Eilacie - czy jest jakaś publiczna plaża, czy tylko prywatne gdzie będzie trzeba płacić za wstęp, za leżak i nie wiadomo za co jeszcze :)

I w ogóle czy mając 8 dni w Izraelu warto poświęcać dwa na Eilat? Co tam robić? Czym się ten kurort różni od innych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#15 PostWysłany: 24 Cze 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
marr.85 napisał(a):
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Skoro uważacie, że zdążę i mogę kupować ten bilet to pojawia się kolejne pytanie - czy w ogóle warto tam jechać? :)

Nie jestem typem turysty-plażowicza, który może spędzić dwa tygodnie na opalaniu, ale np. dwa dni odpoczynku nie zaszkodzą przed dalszym zwiedzaniem. Tylko jak wygląda to plażowanie w Eilacie - czy jest jakaś publiczna plaża, czy tylko prywatne gdzie będzie trzeba płacić za wstęp, za leżak i nie wiadomo za co jeszcze :)

I w ogóle czy mając 8 dni w Izraelu warto poświęcać dwa na Eilat? Co tam robić? Czym się ten kurort różni od innych?


W skrócie - warto, żeby odpocząć. Plus warto jeśli wcześniej nie widziało się rafy - tam ona jest, choć miejscami bardzo zniszczona. Plaże są i publiczne (tzw Northern Beach, w samym centrum, dość tłoczna) i np Dekiel (dość daleko od centrum, w stronę Taby) i płatne. Ja korzystalem z Parku Narodowego Rafy Koralowej. Daleko od centrum (ale przy samym campingu, na którym spałem) wstęp bodaj 35 NIS (w cenie krzesełka:) i cień. W okolicy Eilatu jest parę rzeczy do zobaczenia, bez samochodu może być jednak ciężko się do nich dostać.
Ponadto można zaliczyć przy okazji wizyty w Izraelu komplet 3 mórz - Martwe, Czerwone i Śródziemne:)
W razie czego służę pomocą bo Izrael mam mocno na świeżo, aczkolwiek podróżowałem samochodem i spałem na (w większości darmowych) campingach więc w praktykaliach komunikacyjnych do końca nie pomogę.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#16 PostWysłany: 24 Cze 2013 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Można skoczyć do Akaby w Jordanii i/lub Taby w Egipcie. Czytałem, że do obu miejsc nie potrzeba wizy, aczkolwiek nie jestem pewien, czy opuszczając Izrael nie trzeba zapłacić opłaty wyjazdowej.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#17 PostWysłany: 26 Cze 2013 11:07 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Mam takie nietypowe pytanie.
Kolega jedzie za miesiąc do Izraela i niestety dla niego dostał od małżonki " zadanie" przywiezienia jej do Polski drzewka oliwnego z Izraela:)
Oczywiście mowa o przewozie w bagażu rejestrowym ( jeśli to jakaś różnica) ale jak poczytałem różne opinie nt. "miłych" kontrolerów na lotnisku Ben Gurion to się zastanawiam czy kolega nie sprowadzi na siebie jakichś kłopotów jak po prześwietleniu przez skaner obsługa zobaczy że ma drzewko oliwne w walizce? :)

Czu ktoś może spotkał się z przewożeniem takich rzeczy?

Z góry dzięki za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#18 PostWysłany: 26 Cze 2013 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Akurat tu to chyba nie ma znaczenia czy w rejestrowanym czy w podrecznym bo oba sa tak samo szczegółowo sprawdzane. Jesli chce przewiezc takie gdzies na dziko zerwane/wykopane to mysle ze bedzie problem. Ewentualnie moze gdzies kupic, w jakims sklepie ogrodniczym czy cos i miec paragon to potwierdzajacy, to moze by przeszło.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#19 PostWysłany: 26 Cze 2013 11:54 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Wiadomo , bagaż nie ma znaczenia
Drzewko raczej na pewno będzie "kupne" , chodzi o sam fakt chęci wywiezienia takiej rzeczy z Izraela, nie wiem jak oni na to patrzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael
#20 PostWysłany: 26 Cze 2013 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja wiem tylko ze na przyklad bloto z Morza Martwego kupione i oryginalnie zapakowane przechodzi a takie zebrane samemu nie. Moze z drzewkiem bedzie podobnie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group