Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Aktualna mapa restrykcji na dzień 12 kwietnia:
https://www.thelocal.it/20210315/in-map ... om-monday/

(dzięki @NikodemFM)

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20

[ 663 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#581 PostWysłany: 09 Cze 2021 16:03 

Loty: 74
Kilometry: 82 045
@EwelinaKr czy słowem-kluczem nie jest „udowodnionych”? Skoro lekarz Cię wysłał na plażę, to z pewnością masz odpowiednie skierowanie :mrgreen:
 Relacje PM off  

#582 PostWysłany: 09 Cze 2021 16:09 

Mnie nie wysyłał. Jeśli ktoś się chce na ten pomysł powoływać, to już sam musi zastanowić się jak to udowodnić. A pewnością dla ostatniego wariantu "absolutnej konieczności" większe jest pole do kreatywności.
 Relacje PM off  

#583 PostWysłany: 09 Cze 2021 17:24 

Cześć,
czy przesiadając się we Włoszech muszę wykonać test na COVID 48 godzin przed wylotem czy takie osoby są zwolnione?
Nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie, więc zakładam, ze trzeba normalnie wypełnić wszystkie dokumenty + zrobić test :x
 Relacje PM off  

#584 PostWysłany: 09 Cze 2021 23:18 

EwelinaKr napisał(a):
Jak czytam, Włosi nie robią problemów z wjazdem bez testu. Gdyby jednak robili, to pamiętajcie o:

Testów nie muszą przedstawiać:
(...)
- osoby wjeżdżające do Włoch na czas nie dłuższy niż 120 godzin z udowodnionych przyczyn zawodowych, zdrowotnych lub absolutnej konieczności;

" EXEMPTIONS FROM THE REQUIREMENTS OF BOTH TESTS (72 hours before arriving and upon completing self-isolation) AND SELF-ISOLATION

As per Order of May 14, 2021, the following categories of travelers may be fully exempted from the requirements of a test carried out in the 48 hours before they arrive, self-isolation and subsequent test.

* anyone entering Italy for a period not exceeding 120 hours due to proven needs of work, health or absolute urgency,
"

Źródło: https://infocovid.viaggiaresicuri.it/re ... italy.html

Ten ich zapis dotyczy testów oraz 10 dniowej kwarantanny dla przylotów spoza UE
Wylot pod koniec sierpnia, może do tego czasu zlikwidują te zapisy i będzie można wlecieć bez problemu również z non-schengen (ja planuje pobyt na 96 godzin).
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

#585 PostWysłany: 10 Cze 2021 09:48 

Cytuj:
* anyone entering Italy for a period not exceeding 120 hours due to proven needs of work, health or absolute urgency, "

Zakładam, że trzeba by było przedstawić jakiś dokument, aby ten punkt miał jakąś moc :/

Hmm ten punkt jest ciekawy jak leci się z kraju EU:
Cytuj:
If you are unable to show proof of a molecular or antigenic test or unable to obtain a green pass, you can enter Italy, but you must:

Inform your Local Health Authority of reference as soon as you enter Italy
Self-isolate for ten (10) days
take another molecular or antigenic test, carried out by means of a swab, at the end of the 10-day self-isolation. Exemptions are indicated below.

Brzmi to jakby nie trzeba by było robić tego testu jak ma się tylko przesiadkę.

@pawel5432 spoko stronka, nie znalazłem jej wcześniej :)
 Relacje PM off  

#586 PostWysłany: 11 Cze 2021 08:55 

pawel5432 napisał(a):
Czy w ostatnim czasie ktoś wlatywał do Włoch ale spoza strefy Schengen np. z Turcji. Rozumiem że 10 dniowa kwarantanna cały czas obowiązuję i krótszy pobyt niemożliwy ?

Hej, ja leciałam z TIA do Rzymu pod sam koniec maja. Przylot w piątek, wylot w poniedziałek do Polski, czyli mniej niż 120h.
Test w TIA robiłam, zakładając, że Albańczycy mogą nie znać wszystkich wyjątków włoskich i żeby nie było zamieszania. W Tiranie sprawdzili test i pobieżnie rzucili okiem, czy mam wypełniony PLF.
W Rzymie (CIA) normalnie kontrola, sprawdzili dowód, zabrali autodichiarazione.
Jak usłyszeli, że business trip i że wracam w poniedziałek, to wpisali od razu tranzyt na autodichiarazione i tyle. Listu od pracodawcy, choć zapytałam, nikt nie chciał zobaczyć, tak samo potwierdzenia powrotu w pn (miałam jedno i drugie ze sobą).
Ach i w PLF i w autodichiarazione zaznaczasz też, że jesteś wyjątkiem, ja tam dodatkowo dopisałam, którego typu.
 Relacje PM off  

#587 PostWysłany: 12 Cze 2021 17:26 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Włosi mają akceptować paszporty covidowe już za 3 dni - od 15 czerwca:
https://www.schengenvisainfo.com/news/i ... m-june-15/
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.

#588 PostWysłany: 12 Cze 2021 17:50 

jeszcze niech tylko zniosą obowiązkowe maseczki na świeżym powietrzu i lecę :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#589 PostWysłany: 13 Cze 2021 09:04 

Niech podniosą wiek dzieci jak w innych krajach żeby taki 3 latek nie musiał robić testu.
 Relacje PM off  

#590 PostWysłany: 13 Cze 2021 10:17 

Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Niech będzie piękna pogoda i ciepła woda w morzu. Ktoś jeszcze ma jakieś inne oczekiwania?
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#591 PostWysłany: 13 Cze 2021 10:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

I dobre, proste jedzenie z domowym winem :)
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#592 PostWysłany: 13 Cze 2021 10:50 
Awatar użytkownika

Loty: 89
Kilometry: 144 809
niebieski
Z relacji znajomej - na Sycylii tydzień temu totalnie pusto. Na zdjęciach nie poznałem Taorminy w której ja byłem jakiś czas temu w połowie września w takich tłumach, że po godzinie uciekliśmy.
Godziny policyjnej przestrzegają i strasznie gonią z maskami. W knajpie przy stoliku można zdjąć dopiero jak dostanie się jedzenie/picie. W sklepach itp - wszędzie wszyscy upominają żeby założyć/poprawić maskę (jak ktoś ma np. pod brodą). Więc duży plus i duży minus.
Co ciekawe - bez problemu wjechali na parking na Etnie i mogli wszędzie łazić itd. Przy nich rozpoczęła się jakaś kolejna mała erupcja - fajne zdjęcia :0.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.

#593 PostWysłany: 13 Cze 2021 11:22 

Jak wygląda sprawa czy są otwarte muzea, pałace, kościoły itd ?
 Relacje PM off  

#594 PostWysłany: 14 Cze 2021 12:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

I Włochy niby od jutra mają akceptować paszporty covidowe, a tu cisza, brak dalszych informacji skądkolwiek. Chyba niewypał będzie?
 Relacje PM off  

#595 PostWysłany: 14 Cze 2021 21:43 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 211 032
niebieski
Tak, też liczę na to, że zaczną akceptować te pseudounijnepaszporty Covidowe...ale jeśli nie, to mam pytanie o aktualną sytuację z przesiadkami na BGY.
Trzeba mieć test, czy nie ... liczę na szybką przesiadkę bez (o ile to możliwe) wychodzenia z airside (???) :roll:

#596 PostWysłany: 14 Cze 2021 21:47 

Loty: 105
Kilometry: 242 845
niebieski
Oficjalnie trzeba mieć test, ale 2 tyg temu w Bergamo nikt nas nie sprawdzał
 Relacje PM off  

#597 PostWysłany: 14 Cze 2021 23:10 

Pacyfa napisał(a):
Tak, też liczę na to, że zaczną akceptować te pseudounijnepaszporty Covidowe...ale jeśli nie, to mam pytanie o aktualną sytuację z przesiadkami na BGY.
Trzeba mieć test, czy nie ... liczę na szybką przesiadkę bez (o ile to możliwe) wychodzenia z airside (???) :roll:
Przy przesiadce nic nie trzeba, martw się o docelowe lotnisko.
 Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.

#598 PostWysłany: 15 Cze 2021 01:11 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
dmirstek napisał(a):
I Włochy niby od jutra mają akceptować paszporty covidowe, a tu cisza, brak dalszych informacji skądkolwiek. Chyba niewypał będzie?

Sam zastanawiam się czy ta informacja to był fake news czy jednak zawiniła typowo włoska mentalność... ;)
W innym artykule znalazłem informację, że włoski rząd obiecywał, iż europejski zielony certyfikat zacznie obowiązywać we Włoszech w "drugiej połowie czerwca" więc pewnie trzeba jeszcze poczekać co najmniej kilka dni...
 Relacje PM off  

#599 PostWysłany: 15 Cze 2021 08:46 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 101 706
Lece za pare dni na 2 dni do Bergamo, mocno rozważam wykorzystanie zapisu o 120 godzinach pobytu na miejscu, ktoś z Szanownych Forumowiczów próbował powoływać sie na to ?
 Relacje PM off  

#600 PostWysłany: 15 Cze 2021 09:47 

Gdzie można zrobić test przed powrotem do Polski z Włoch.
Np. w takim Rimini?

Ktoś napisał, że niby w aptekach się robi takie testy, czy to możliwe?
 Relacje PM off  

[ 663 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 0 gości