Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Aktualna mapa restrykcji na dzień 12 kwietnia:
https://www.thelocal.it/20210315/in-map ... om-monday/

(dzięki @NikodemFM)

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20

[ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#521 PostWysłany: 16 Maj 2021 09:01 

Na naszej stronie rządowej jest napisane, ze szczepienie jest honorowane. Ktoś więcej coś wie?

wjazd do stref czerwonej i pomarańczowej możliwy jest jedynie: ​​​​​​z uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, w sytuacji wyższej konieczności, ze względów zdrowotnych, w przypadku powrotu do miejsca zamieszkania albo po przedstawieniu specjalnego zaświadczenia potwierdzającego: zaszczepienie, bycie ozdrowieńcem lub posiadanie ujemnego wyniku testu antygenowego lub molekularnego

https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja- ... m-covid-19
 Relacje PM off  

#522 PostWysłany: 16 Maj 2021 12:10 

A gdzie tu widać że wystarczy szczepienie? Jakoś nie znajduję...
 Relacje PM off  

#523 PostWysłany: 16 Maj 2021 14:14 

Loty: 21
Kilometry: 19 112
Jest zapis. Doczytaj dobrze w powyższym linku.
 Relacje PM off  

#524 PostWysłany: 16 Maj 2021 14:29 

Loty: 7
Kilometry: 21 568
Dzisiaj powinno być szczegółowe rozporządzenie dotyczące wjazdu, do tej pory wiemy tylko o zniesionej kwarantannie.
Szczepienie zwalnia z zakazu poruszania się pomiędzy strefami w samych Włoszech (czerwone itp.), nie z testu przy wjeździe (przynajmniej w tej chwili).
 Relacje PM off  

#525 PostWysłany: 16 Maj 2021 15:41 

No więc właśnie o to chodzi - do wjazdu póki co konieczny test. Szczepienia uznawane są wewnątrz Włoch, przy wjazdach do stref czerwonej / pomarańczowej.
 Relacje PM off  

#526 PostWysłany: 17 Maj 2021 12:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 494 013
Wg informacji na gov.pl wymogi wjazdowe dla państw z kat. C (w tym Polski), czyli formularz i test mają obowiązywać co najmniej do 30 lipca :!: :o
W kat. B, w której nie ma ograniczeń wjazdowych, obecnie nie ma żadnego państwa, czyli liczenie, że Polska tam przeskoczy, jest na razie życzeniowe...
Na chwilę obecną nie widać też żadnej informacji, aby pełne zaszczepienie zwalniało z obowiązku testu.
cool_aka_romeo lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.

#527 PostWysłany: 17 Maj 2021 13:49 

Loty: 96
Kilometry: 135 087
srebrny
Gdzieś mi mignęło, że kolejna zmiana może być z początkiem czerwca, bo restauratorzy itp. mocno lobbują aby przesunąć godzinę policyjną na późniejszą godzinę, bo też póki co do 31.07. ma być do 22:00 :/ Może jakoś to hurtem robią na sezon...
Dla mnie to dziwne, bo w zeszłym roku Włosi się otworzyli jako pierwsi - już bodajże z początkiem czerwca bez żadnych testów i kwarantanny. To jakby w tym roku wymagali testu, to strzał w stopę.
Ale nowy premier jest :? :roll:
travellista lubi ten post.

#528 PostWysłany: 17 Maj 2021 19:53 

Oho, widzę te tłumy zaszczepionych turystów walących do Włoch wymagających testu i mających godzinę policyjną... Im się naprawdę we łbach pomieszało - zapraszać do odwiedzin z takimi warunkami.
samaki9 lubi ten post.

#529 PostWysłany: 17 Maj 2021 21:58 

Loty: 96
Kilometry: 135 087
srebrny
Ok jest nowy dekret: godzina policyjna do 7.06 o 23:00, potem o 24:00 a jak dobrze pójdzie to 21.06 ma być zniesiona w ogóle :) https://tg24.sky.it/cronaca/2021/05/17/ ... ndario-#13
Ale o zaszczepionych dalej cisza :/ ale mam nadzieję za jakieś zmiany w czerwcu...

#530 PostWysłany: 19 Maj 2021 06:58 

Loty: 7
Kilometry: 21 568
Na rządowych stronach włoskich są już informscje związane z green pass, więc jeśli ktoś miałby to wprowadzić, to pierwsi będą właśnie oni. :) Mówi się, że już w maju zaszczepieni mają być wpuszczani bez testu, a godzina policyjna na 23:00 przesunięta jest już bodajże od dzisiaj. ;)
Takie wywody w stylu "komu to się opłaca", "koncerny muszą się bogacić" to chyba nie w tym wątku. :D
 Relacje PM off  

#531 PostWysłany: 20 Maj 2021 15:43 

mi dziś Wizzair napisał, że Italia otwiera się na zaszczepionych turystów... w takim razie gdzie jest jakieś oficjalne info :?:

Image
 Relacje PM off  

#532 PostWysłany: 20 Maj 2021 16:24 

Nie ma to potwierdzenia na żadnych oficjalnych/rządowych stronach. Na nieoficjalnych w sumie też nie.
Obecne rozporządzenie weszło w życie 16 maja, więc obstawiam, że w maju już nic się nie zmieni. Oby w czerwcu...
 Relacje PM off  

#533 PostWysłany: 20 Maj 2021 22:22 

Loty: 26
Kilometry: 37 257
niebieski
Cytuj:
You must prove that you have undergone a molecular or antigenic test, carried out by means of a swab, with negative result. Such proof can be a document issued by the laboratory or other health facility where you have been tested. Once the Italian Ministry of Health will have issued guidelines for the so called “green pass”, you will have to obtain a green pass and show it to the carrier or any other person entitled to check your documents.

Powyższy zapis z włoskiego formularza (https://infocovid.viaggiaresicuri.it/re ... italy.html), gdzie po odpowiedzi na 4 pytania podają wymagania do wjazdu. Czyli wspominają o "green pass" ale kiedy, co i jak nie ma. Oby nie było, że dopiero jak wejdzie unijny 1 lipca :cry:
Kashpir uważa post za pomocny.

#534 PostWysłany: 21 Maj 2021 10:01 

piterbtm napisał(a):
Cytuj:
You must prove that you have undergone a molecular or antigenic test, carried out by means of a swab, with negative result. Such proof can be a document issued by the laboratory or other health facility where you have been tested. Once the Italian Ministry of Health will have issued guidelines for the so called “green pass”, you will have to obtain a green pass and show it to the carrier or any other person entitled to check your documents.

Powyższy zapis z włoskiego formularza (https://infocovid.viaggiaresicuri.it/re ... italy.html), gdzie po odpowiedzi na 4 pytania podają wymagania do wjazdu. Czyli wspominają o "green pass" ale kiedy, co i jak nie ma. Oby nie było, że dopiero jak wejdzie unijny 1 lipca :cry:

Faktycznie zabawne, bo wynika z tego, że jeśli np. mam lot 5.06 a oni wprowadzą green pass 4.06, to bez tego passa mnie nie wpuszczą nawet z negatywnym testem :P
 Relacje PM off  

#535 PostWysłany: 21 Maj 2021 11:25 

niebieski
Na razie ten zielony paszport wygląda na dodatkową upierdliwość, nie znaczące ułatwienie. Niektórzy mają wyobrażenie, że dostaną jakiś dokument, który da uprawnienie do radosnego podróżowania 8-) Mogą się rozczarować, bo zasady dalej zostaną zależne od danego kraju, dojdzie tylko dodatkowy dokument. Co to za ułatwienie, kiedy zaszczepieni dalej muszą pokazywać test na granicy? Jakie znaczenie ma rodzaj świstka, który to potwierdza? Osobiście nie mam zbyt dużych oczekiwań jeśli chodzi o swobodę podróżowania w te wakacje, zwłaszcza Italia na razie wygląda gorzej niż rok temu, ale zobaczymy.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#536 PostWysłany: 21 Maj 2021 14:19 

Loty: 26
Kilometry: 37 257
niebieski
Olek619 napisał(a):

Faktycznie zabawne, bo wynika z tego, że jeśli np. mam lot 5.06 a oni wprowadzą green pass 4.06, to bez tego passa mnie nie wpuszczą nawet z negatywnym testem :P

Z tego co zapowiadają to:
- negatywny test = masz green pass
- ma wejść w życie pod koniec czerwca, a jeden zagraniczny artykuł mówił o 1.07 :evil:

#537 PostWysłany: 21 Maj 2021 16:57 

Tutaj coś o tym green passie

https://www.google.com/amp/s/www.theloc ... rks/%3famp
 Relacje PM off  

#538 PostWysłany: 21 Maj 2021 17:09 

złoty
Ja myślę, że jednak na lato dopuszczą zaszczepionych bez testów, a dla pozostałych antygenowe. Sąsiedzi już to wdrażają (Chorwacja, Grecja), pozostali za chwilę zaczną (Hiszpania). Południe nie wytrzyma kolejnego roku bez zagranicznych turystów.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#539 PostWysłany: 25 Maj 2021 08:37 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 219 033
niebieski
Czy ktoś jechał samochodem do Włoch, są kontrole na granicy?

#540 PostWysłany: 26 Maj 2021 01:07 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
W marcu jak byłem to przy wjeździe autem z Austrii w Tarvisio nie było. Wjeżdżając z Francji do Włoch były, ale i tak prawie wszystkie auta bez zatrzymania jechały, a Panowie ze SG stali jedynie dla ozdoby ;) w moim odczuciu istnieje raczej małe prawdopodobieństwo kontroli, jeśli chodzi o Włochy ;) większe prawdopodobieństwo jest po drodze w Austrii
 Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.

[ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości