Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1441 PostWysłany: 25 Sty 2022 14:17 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Zależy na kogo trafiłeś, ja miałem we wrześniu skanowany komórką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1442 PostWysłany: 25 Sty 2022 16:09 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Warto dodać w wiki, że jedyne dopuszczalne maseczki na lotach z IT, to FPP2 (z dziubkiem). Wczoraj w Katanii skrupulatnie to było sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1443 PostWysłany: 26 Sty 2022 11:08 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Czy macie może jakieś oficjalne źródło, które pomogłoby ustalić jak będzie wyglądał wylot z Włoch jeśli dojdzie do wygaśnięcia certyfikatu UE będąc już na miejscu? Chciałbym polecieć do Włoch na kilka dni, wylot byłby jeszcze w trakcie ważności (przed 1.02), ale powrót po 1.02. Czy normalnie będę mógł pojechać na lotnisko i wrócić do PL? Szukam odpowiedzi i nie mogę znaleźć. Booster w planie, ale dopiero za miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1444 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
Za stroną główną:

"Ministrowie spraw zagranicznych państw UE uzgodnili we wtorek w Brukseli zniesienie od 1 lutego pandemicznych ograniczeń w podróżach wewnątrz Wspólnoty. Oznacza to, że pod uwagę będą brane indywidualne potrzeby ludzi, a nie sytuację epidemiczną w kraju ich pochodzenia. Co do zasady więc wracamy do sytuacji, w której podróże z unijnym certyfikatem COVID będą się odbywały bez dodatkowych obostrzeń."

https://www.fly4free.pl/ue-wprowadza-wa ... -1-lutego/

Jeżeli to się sprawdzi, to można powiedzieć, że Ci co kupili bilety do Włoch za 13PLN RT w ostatniej promocji WizzAir wygrali w totka :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1445 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:46 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Tylko każdy z krajów nie musi tego robić od ręki.... więc pewnie będą czasowe przesunięcia, zwłaszcza w przypadku Włoch... Już poskracali ważność DCC, nie uznają szczepienia JJ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1446 PostWysłany: 26 Sty 2022 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
matt napisał(a):
Czy macie może jakieś oficjalne źródło, które pomogłoby ustalić jak będzie wyglądał wylot z Włoch jeśli dojdzie do wygaśnięcia certyfikatu UE będąc już na miejscu? Chciałbym polecieć do Włoch na kilka dni, wylot byłby jeszcze w trakcie ważności (przed 1.02), ale powrót po 1.02. Czy normalnie będę mógł pojechać na lotnisko i wrócić do PL? Szukam odpowiedzi i nie mogę znaleźć. Booster w planie, ale dopiero za miesiąc.

nie wpuszczą Cię na lotnisko, więc nie polecisz do Polski
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1447 PostWysłany: 26 Sty 2022 15:17 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Masz może gdzieś źródło oficjalne, gdzie jest o tym mowa? Że na lotnisko nie wejdziesz bez ważnego paszportu covidowego? Mocne zamieszanie się zrobiło przez te skrócenie ważności...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1448 PostWysłany: 26 Sty 2022 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
matt napisał(a):
Masz może gdzieś źródło oficjalne, gdzie jest o tym mowa? Że na lotnisko nie wejdziesz bez ważnego paszportu covidowego? Mocne zamieszanie się zrobiło przez te skrócenie ważności...


lotnisko traktowane jest jak każde inne miejsce publiczne np. muzeum, restauracja więc wejście tylko za okazaniem aktualnego covidpassu
chyba że trafisz na kogoś, kto tylko rzuci okiem (bez szczegółowego sprawdzania) i Ci się uda.
ale to ryzyko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1449 PostWysłany: 26 Sty 2022 23:55 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
piekara114 napisał(a):
Tylko każdy z krajów nie musi tego robić od ręki.... więc pewnie będą czasowe przesunięcia, zwłaszcza w przypadku Włoch... Już poskracali ważność DCC, nie uznają szczepienia JJ...

Aktualizacja na gov.pl z 24.01.2022
1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form
ORAZ
2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:
ukończeniu podstawowego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE albo przyjęcie dawki przypominającej przynajmniej dzień przed podróżą LUB
przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) ORAZ​​​​​
3) przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciagu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego - jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej.

Gdzie twoim zdaniem jest napisane, że nie akceptują szczepionki JJ? Nie wprowadzajmy zamieszania i tak jest spore...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1450 PostWysłany: 27 Sty 2022 00:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Michal Szyszka napisał(a):
Jeżeli to się sprawdzi, to można powiedzieć, że Ci co kupili bilety do Włoch za 13PLN RT w ostatniej promocji WizzAir wygrali w totka :lol:


No i się sprawdziło :-) Wczoraj zostało podpisane zarządzenie ministra zdrowia Włoch znoszące obowiązkowe testy na przylocie z państw UE od 1 lutego.
https://www.repubblica.it/cronaca/2022/ ... 1-P2-S2-T1

Rozważane jest też bezterminowe przedłużenie ważności green passów po trzeciej dawce, ale tu jeszcze nie podjęto decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1451 PostWysłany: 27 Sty 2022 00:43 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 9
U mnie jest taka sytuacja. 02.02. wracamy z Catania do Warszawa z 14 latką, która od .01.02. ma już nieważny paszport covidowy (wleci na ważnym). My - rodzice mamy dalej ważny i jesteśmy zaszczepieni. Rozumiem, że tutaj nie będzie problemów aby wsiąść do samolotu? Proszę napiszcie czy dobrze myślę. We Włoszech dzieci z zaszczepionymi rodzicami nie lądują na kwarantannie. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1452 PostWysłany: 27 Sty 2022 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ile razy można to powtarzać?
@wawar kilka postów wcześniej podobny przypadek jak Twój

wawar napisał(a):
wracamy z Catania do Warszawa z 14 latką

przy okazji Catania=Katania
Załącznik:
Odmiana przez przypadki dla nieuków.jpg
Odmiana przez przypadki dla nieuków.jpg [ 149.93 KiB | Obejrzany 1197 razy ]

Załącznik:
Odmiana przez przypadki dla nieuków, Warszawa.jpg
Odmiana przez przypadki dla nieuków, Warszawa.jpg [ 158.92 KiB | Obejrzany 1197 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1453 PostWysłany: 27 Sty 2022 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Takie zmiany przepisów co kilka tygodni to mnie po prostu rozwalają. Ok w ogólnym rozrachunku super, że nie będzie testów dla zaszczepionych, super, że przedłużą może ważność green pass, ale mimo wszystko trochę to dobija ;)
@cypel tez mnie to kłuje w oczy jak widzę posty czy tu na forum czy na grupach podróżniczych na fb (tam to już wysyp) gdzie osoba "x" pisze, że leci do jakiegoś miejsca i nie dość, że go poprawnie nie odmienia to jeszcze nie potrafi napisać nazwy w języku polskim. Zastanawiam się często wtedy czy taka osoba wie w ogóle dokąd leci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1454 PostWysłany: 27 Sty 2022 11:58 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 9
Dla osób, które wracają samolotem z Włoch do Polski po 01.02. i boją się, że nie wejdą na lotnisko bez ważnego paszportu covid mam dobrą wiadomość. Dzwoniłem dzisiaj w swojej sprawie do ambasady polskiej w Rzymie i urzędnik przekazał mi informację, że nie będzie żadnych problemów z powrotem i każda osoba będzie wpuszczona na samolot. Taką mają informację od włoskich urzędników. Mogą być tylko problemy na lotach wewnętrznych we Włoszech. Miłego podróżowania :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1455 PostWysłany: 27 Sty 2022 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
meczko napisał(a):

Rozważane jest też bezterminowe przedłużenie ważności green passów po trzeciej dawce, ale tu jeszcze nie podjęto decyzji.


Wiadomo, że przedłużą. Cóż innego im pozostaje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1456 PostWysłany: 27 Sty 2022 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Sorry ale już się pogubiłem i nie jestem pewien więc pytam ;)
Czy są jakieś ograniczenia dla osób zaszczepionych aby przylecieć na inne lotnisko a wrócić z innego? Planuję zrobić sobie tour po Sycylii i chciałbym przylecieć do Palermo a wrócić z Katani (albo na odwrót)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1457 PostWysłany: 27 Sty 2022 16:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jedynie Super Green Pass (czyli zaszczepiony) i nić więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1458 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:17 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Zeus, dodam jeszcze, ze Super Green Pass to też przechorowanie ;)

jakby ktoś się wybierał na narty do Włoch, to bez szczepienia nie ma co się ruszać z domu - codziennie skanowanie certyfikatu do skipassa, w każdej knajpie sprawdzany (nawet buda na dworcu), w hotelu przy zameldowaniu sprawdzany, na basenie itp.

maski FFP2 w trasnporcie i na wyciągach narciarskich typu gondola, kabina, wagonik - jak zwal tak zwał ;) pilnują i Czech już dostał 400 euro mandatu za noszenie pod nosem po upomnieniu.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1459 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:58 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Jaki Czech dostał? 1 osoba? Żaden wyznacznik, bez urazy. Mój dobry kolega wrócił właśnie z nart, okolice Predazzo, karnet Dolomiti Superski, maski FFP2 to on w życiu na oczy nie widział i nikt uwagi nie zwrócił. (nie mówię czy to dobrze czy źle, po prostu wiem, że życie na nartach i apres ski kwitnie, mimo obostrzeń :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1460 PostWysłany: 28 Sty 2022 01:03 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Fajnie, że kolega nie dostał, ale mówie o tym, że jak chcą to egzekwują i nie ma zmiłuj się. Jak ktoś chce dyskutować z włoską policja, to droga wolna. Napisałam jakie panują zasady i co widziałam. Kto nie ma maski FFP2, temu jest zwracana uwaga, a jak nie ma to dostaje od obsługi.
Twój kolega tym bardziej nie jest żadnym wyznacznikiem, bo akurat jemu sie udało. Drugiemu się nie uda i będzie musiał wyskoczyć z kasy.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group