Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1401 PostWysłany: 15 Sty 2022 14:29 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Rozumiem , że na chwilę obecną lecąć z Polski do Włoch (osoba zaszczepiona + dawka przypominająca ) musi miec test (antygen wystarczy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1402 PostWysłany: 15 Sty 2022 14:52 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1402
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Tak, niestety tak jest. (antygenowy 24h przed przekroczeniem granicy, PCR 48h)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1403 PostWysłany: 15 Sty 2022 18:04 

Rejestracja: 29 Gru 2020
Posty: 14
Witam, ponawiam pytanie - czy ktos juz lecial po zmianie przypisow, tj 10 stycznia? Czy sprawdzaja ze musi byc szczepionka na wejsciu do autobusa z lotniska? Czy po ladowaniu weryfikuja jakos ewentualna 5 dniowa kwarantanne? Co do polityki Wloch, to niestety ich rzad idzie dalej zawziecie w celu utrudniania zycia chaosu takze szczerze watpie zeby cos tam sie zmienilo w tym roku.,,.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1404 PostWysłany: 15 Sty 2022 18:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
@podrozniczka# Masz rację, przynajmniej po części. Włochy mają taką politykę, żeby utrudniać życie niezaszczepionym.

Zaszczepieni jak sądzę w sezonie wakacyjnym będą mogli w miarę normalnie podróżować, o ile wirus czymś nie zaskoczy i spełnią się aktualne przewidywania większości ekspertów. Zobaczymy działania kiedy przetoczy się aktualna fala zachorowań, przy 200k pozytywnych testów dziennie mają trochę inne priorytety ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1405 PostWysłany: 17 Sty 2022 09:56 

Rejestracja: 12 Sty 2022
Posty: 2
Ja wróciłem w zeszłym tygodniu z Neapolu i tak w autobusie lotniskowym sprawdzali mi green pass, ale szczerze mówiąc chaosu i utrudniania życia, o którym mówisz zupełnie nie odczułem. Jako turysta nie miałem problemów z niczym, wszystko otwarte, wszędzie można wejść, ale oczywiście wszędzie sprawdzane green passy.
Co do kwarantanny nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1406 PostWysłany: 18 Sty 2022 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 143
niebieski
Rockriderr napisał(a):
Tak, niestety tak jest. (antygenowy 24h przed przekroczeniem granicy, PCR 48h)


W którym momencie następuje przekroczenie granicy? Chodzi o test antygenowy, czy chodzi o moment startu samolotu czy jak?
Wg Włoskiej strony też jest tylko info 24h przed przekroczeniem granicy, ale co jeśli zrobię test dzisiaj o 18, jutro o 16 mam mieć lądowanie, ale będzie opóźnienie i wylądujemy o 18:30, a do kontroli we Włoszech dojdę w ogóle o 19:00?

Wiem, że było to poruszane dwie strony wcześniej, ale czy ktoś sprawdzał w praktyce jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:14 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 8
Mam zagwozdkę związaną z obowiązkami przy wjeździe do Włoch samochodem. Obecnie trzeba mieć certyfikat szczepienia oraz test. Czy oba te certyfikaty są jednocześnie kodowane w jednym kodzie QR w mObywatelu?
(Strona: https://ec.europa.eu/info/live-work-tra ... ificate_pl mówi że certyfikaty są "lub")
Czy może pokazuję mObywatela jako certyfikat szczepienia a test w formie wydruku (lub elektronicznie w PDF) jako zaświadczenie o negatywnym teście? Tylko co np. w przypadku zaświadczenia z Diagnostyki (diag.pl) gdzie kod QR nie jest kodem wyniku testu tylko prowadzi do danych rejestrowych Diagnostyki i zawsze jest ten sam. Czy ktoś miał ostatnio taką sytuację?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Sty 2022 17:24, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2204
złoty
Poszczególne dawki szczepionki, test i certyfikat ozdrowieńca wyświetlają się jako osobne pozycje w mObywatelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1409 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:51 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 8
Rozumiem, że tylko mObywatel jest honorowany? Z wydrukami czy wersjami PDF nie da rady? Wolałbym nie instalować mObywatela. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1410 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4050
Wydruki, pdf i kod QR na telefonie dają radę.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1411 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:28 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 625
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
@dejfjoe w praktyce nie słyszałam jeszcze o osobie, której we Włoszech sprawdzaliby test. Testy sprawdzane są przy check-in w Polsce i tej godziny trzeba pilnować. Oczywiście warto mieć dłużej ważny test na wypadek teoretycznej kontroli we Włoszech, ale opóźnienie samolotu już nie zależy od Ciebie, więc spokojnie się wytłumaczysz jakby była obsuwa, a Tobie by ktoś jednak sprawdzał ten test we Włoszech ;)

mObywatela nie trzeba mieć - ja zawsze pokazuje PDF z IKP
PS. tak na marginesie nie rozumiem popularności tej aplikacji ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1412 PostWysłany: 18 Sty 2022 21:28 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 8
Tylko że my będziemy jechać samochodem. Trasa: Czechy, Niemcy, Austria, Włochy. Czy ktoś po 10 stycznia już taką trasę robił na samych wydrukach/PDFach?

Druga dziwna rzecz to certyfikat na IKP i w mObywatelu. Wczoraj mieliśmy boostera a w obu systemach ani widu, ani słychu po nowym certyfikacie. Cały czas mamy te pierwotne z maja 2021... Wiecie może czy to normalne? Niby we Włoszech booster jest ważny na drugi dzień po przyjęciu, ale jak ja to teraz udowodnię? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1413 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
A masz możliwość wrócić się do punktu szczepienia? W momencie szczepienia, podający wprowadza je w https://gabinet.gov.pl/ i jest to automatycznie odzwierciedlone od strony przyjmującego na mojeIKP. Jakiekolwiek opóźnienie może oznaczać awarię systemu w momencie szczepienia, ale żeby to zostało ponownie wprowadzone sam lepiej popchnij sprawę, bo inaczej nie wiesz czy potrwa to dwa dni czy miesiąc a może w ogóle Twoja ankieta wpadnie komuś pod szafę i pozostaniesz bez boostera w systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1414 PostWysłany: 18 Sty 2022 23:23 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 8
Spróbuję tak zrobić. Niby gość mówił, że to może potrwać 2-3 dni. Chciałem jednak na forum potwierdzić czy to prawda, że są takie opóźnienia czy to jednak powinno być od razu. Nikt z Was nie miał opóźnienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1415 PostWysłany: 19 Sty 2022 14:30 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 625
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja już miałam widoczne zanim wróciłam do domu ze szczepienia.
Szczepiłeś się Johnsonem może najpierw? bo dawka przypominająca na Johnsonie jest widoczna dopiero po 2 tygodniach.

Nie ma znaczenia, czy trasa samochodem czy inna. Pdf działa wszędzie i jest honorowany. Jest tam przecież kod qr.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1416 PostWysłany: 19 Sty 2022 15:24 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Sytuacja: 12h tranzytu w MXP, lecąc z MBA do WAW.

Rozumiem, że będąc zaszczepionym i mając ważny certyfikat, wykonanie testu PCR/antygen jest mimo to konieczne przed wejściem na pokład w MBA (niezależnie czy w MXP będę w strefie tranzytowej, czy jednak będę chciał wyjść do Mediolanu) :? ?

Alternatywnie zastanawiałem się, czy test można by było wykonać on-arrival na lotnisku w MXP, zamiast biegać za tym jeszcze w Kenii. Może ktoś coś wie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1417 PostWysłany: 19 Sty 2022 16:53 

Rejestracja: 29 Gru 2020
Posty: 14
Podobno bedac na tranzycie nie opuszczajac strefy nie trzeba miec testu, wczoraj gdzies to czytalam w milionach ich regul wjazdowych.
Ponawiam moje niesmiertelne pytanie - dojazd z lotniska (bergamo i na malpense) czy sprawdzaja super green pass czyli koniecznie szczepionka czy ktos wsiadl na green pass poprzez wynik testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1418 PostWysłany: 19 Sty 2022 19:14 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 8
@kiimi Tak Johnson pierwotnie i Johnson booster. Masz rację, doczytałem o tych 2 tyg.

Co do wydruków nie do końca, bo tak jak pisałem testy z Diagnostyki nie mają QR z wynikiem. QR to dane rejestrowe firmy. We wrześniu leciałem z Warszawy do Katmandu przez Dubaj. Był wymóg testów a miałem właśnie testy z Diagnostyki i przeszły. Stąd moje pytanie czy ktoś jechał na takim teście na trasie jaka podałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1419 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:48 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Czy ktoś niezaszczepiony podróżował w ostatnim czasie na Sycylię?

Jest ona obecnie w żółtej strefie, czyli w większości miejsc wymagany jest Super Green Pass.
Jednak na stronie https://italygreenpass.com/faq/ w odpowiedzi na pytanie w jaki sposób go zdobyć jest informacja:

Cytuj:
In Italy, the super green pass is the EU Digital Covid Certificate issued by your home country. Please note that while the EU recommends a nine-month validity for vaccination certificates, starting February 1, 2022, Italy will adopt a six-month validity period. That means your EU Digital Covid Certificate (super green pass in Italy) will only be valid in Italy for six months from the date of your most recent vaccine dose.


Czy w takim razie wystarczający będzie EU Digital Covid Certicate, który w Polsce można uzystać na podstawie testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1420 PostWysłany: 20 Sty 2022 17:49 

Rejestracja: 29 Gru 2020
Posty: 14
Tez mnie ciekawi, czy ten ich skaner kodu odroznia zagraniczne kody czy sa wydane na podstawie testu wydane czy szczepionki...
Jutro lece, nieszczepiona i nie wiem czego sie spodziewac. Nie interesuja mnie knajpy czy muzeum, ale z lotniska chcialabym jednak dojechac :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group